Jump to content

Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur

Recommended Posts

14 dakika önce, Radikal Kemalist yazdı:

Ahahaha ulan çok gerizekalı Kürtçü gördüm ama bu kadarını da görmemiştim. Tayyip gibi bir Arap götü yalayıcısını Türkçü yaptın bir de çüşşş yok deve sen yurtdışından falan mı takip ediyorsun Türkiye'yi?

Tayyip'in Türkçülüğe bakış açısı tıpatıp seninki gibi. Siz niye Tayyip'e muhalifsiniz onu da anlamış değilim. Gerizekalı olduğunuz için herhalde.

Ulan beyinsiz veled, Tayyip on kasımda Atatürkçü olduğunu söylemedi mi? Geri zekalı, yakında Senin dinin Kemalistliği de alacak, seni ve senin gibi kafasızları piç gibi ortada bırakacak.. O zaman naapacan beyni erimiş veled?  Kafan sıfır, okumamış bir paslı tenekesin. Bunların ayrımına varacak yaşta da değilsin, yani sağlam ırkçı bir öküzsün...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 dakika önce, Phaselis yazdı:

Ulan beyinsiz veled, Tayyip on kasımda Atatürkçü olduğunu söylemedi mi? Geri zekalı, yakında Senin dinin Kemalistliği de alacak, seni ve senin gibi kafasızları piç gibi ortada bırakacak.. O zaman naapacan beyni erimiş veled?  Kafan sıfır, okumamış bir paslı tenekesin. Bunların ayrımına varacak yaşta da değilsin... Yani henüz sağlam bir öküzsün...

60 senelik Arap aşığı ümmetçi ve siyasal İslamcıyı neredeyse Türk ırkçısı, faşist yapacaksın gerizekalı keko. Tayyip Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur diyormuş, ulan sallıyorsun bari usturuplu salla da insanlar zekanla alay etmesinler. Tayyip bu hayatta en çok Türkçülükten ve kemalizmden tiksinir.

Nolmuş ayrıca Atatürkçüyüm demişse ne ifade eder bu senin gibi gerizekalılar bile Tayyip'in Atatürk düşmanı olduğunu anlamıştır çoktan.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Radikal Kemalist yazdı:

60 senelik Arap aşığı ümmetçi ve siyasal İslamcıyı neredeyse Türk ırkçısı, faşist yapacaksın gerizekalı keko. Tayyip Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur diyormuş, ulan sallıyorsun bari usturuplu salla da insanlar zekanla alay etmesinler. Tayyip bu hayatta en çok Türkçülükten ve kemalizmden tiksinir.

Nolmuş ayrıca Atatürkçüyüm demişse ne ifade eder bu senin gibi gerizekalılar bile Tayyip'in Atatürk düşmanı olduğunu anlamıştır çoktan.

Senin bu forumda işin bitti. Atatürkçülüğün senin gibi beyinsizler için ne kadar önemli olduğunu anlayan Tayyip, Atatürkçülüğü de sana bırakmayacak. 60 yıldır Arap aşıklığının yanına Kemalistliği de katarak, senin oyunu da alacak. Bunu fark etmeden sen de Tayyibin köpeği olacaksın. Çünkü senin dinin kemalizm... Neyse bu akşam yolcusun, haberin olsun.. 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Phaselis yazdı:

Senin bu forumda işin bitti. Atatürkçülüğün senin gibi beyinsizler için ne kadar önemli olduğunu anlayan Tayyip, Atatürkçülüğü de sana bırakmayacak. 60 yıldır Arap aşıklığının yanına Kemalistliği de katarak, senin oyunu da alacak. Bunu fark etmeden sen de Tayyibin köpeği olacaksın. Çünkü senin dinin kemalizm... Neyse bu akşam yolcusun, haberin olsun.. 

Her söylediğin kişi atılıyor çok ilginç.

Listede Admin yok radikal kemalist  hemen atıldı.:)

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, TAO yazdı:

Her söylediğin kişi atılıyor çok ilginç.

Listede Admin yok radikal kemalist  hemen atıldı.:)

Sana ne? Niye bu işe bu kadar takıksın? Neyin ne olduğunu adın gibi biliyorken, forumun geçirdiği evrelere basbayağı tanıkken habire bu işten bahsetmen iyi niyetle açıklanmaz.

Oldu olacak her şeyi yaz, afişe et dinci basın gibi, sen de kurtul biz de.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sana ne? Niye bu işe bu kadar takıksın? Neyin ne olduğunu adın gibi biliyorken, forumun geçirdiği evrelere basbayağı tanıkken habire bu işten bahsetmen iyi niyetle açıklanmaz.

Oldu olacak her şeyi yaz, afişe et dinci basın gibi, sen de kurtul biz de.

admin ise admin olduğunu bilelim gerçek adını kullanmıyor sonuçta.:)

adminler birden fazla nick kullanıyor dediğimde olmaz diyordunuz.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, TAO yazdı:

Adminler birden fazla nick kullanmıyor. Birden fazla nick kullanan bizzat sendin.

Admin nicki admin nickidir. Yazı yazmaz, yorum yapmaz, işini yapar.

Sen de bunun neden böyle olduğunu iyi bildiğin halde kötü niyet, kötü amaç sahibi biri gibi davranıyorsun. Ya da gerçekten öylesin.

Ortalığı bulandıramazsın, hiç uğraşma. Bütün eski yazarlarımız neyin ne olduğunu bilir zaten. Bir sen değilsin yani bilen...

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, TAO yazdı:

Adminler birden fazla nik kullanmazlar. Tek nikleri vardır. Başka niklerle, sayısız şekillerde giriş yapan admin varsa göster, biz de öğrenelim.

Sitelerde Paylaş

Bu başlık fikirsiz biri tarafından imla hatasıyla birlikte açılmıştı. O şekilde kalsa, başlığın ciddiyeti ve açan kişinin kalitesi hakkında bilgi verecekti. Ama yöneticilerden biri düzeltti, merak ediyorum bu şahsın açtığı hatalı başlığı kim düzeltti? 

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Radikal Kemalist said:

Geç o gösteriş için yapılan osuruktan bağışları. Kurtuluş Savaşı'nda kimler bize yardımda bulunmuş onu söyle. Bildiğim kadarıyla en önemli yardımı Buhara Cumhuriyeti yapmıştı.

https://www.google.com.tr/amp/www.oncevatan.com.tr/makale/amp/29893

Ben düşmanımız derken herhalde gidip onlarla savaşalım, ülkelerini yağmalayalım, kadınlarını esir edelim falan demiyorum. Onlardan bize fayda değil ancak zarar gelir, bu yüzden onlara karşı uyanık olmalıyız diyorum. Onlar bizim için birer potansiyel tehdittir diyorum.

Azerilere de güvenemeyeceksek başka kime güveneceğiz? Biz onlarla aynı milletiz.

Herkese karşı uyanık olman lazım, tek onlara karşı değil. Tüm ülkeler, potansiyel tehdittir, ama az, ama çok. Yapılacak şeyler bellidir, ilişkileri iyileştirme, anlaşmalar vs. vs. Elbette bir de güçlü olacaksın tabi.

En önemli yardımı, Ruslar yapmıştı kurtuluş savaşında. Ardından hintli müslümanlar gelir, kadınların kendi ziynetlerini Türkiye'ye gönderdikleri olmuştur. 

Azerilere güvenmek mi? Mesela neden Kıbrıs'ı tanımazlar?  Zarar gelir diye abes bir fikir boş laftır. Kimsenin derdi kimseye zarar vermek değil. Herkes kendi çıkarına göre davranır. 

Sitelerde Paylaş

Şimdi her şeyden önce şu gerçeği anlamak gerekir:

Haklı olan değil, güçlü olan ayakta kalır.

Neden?

Çünkü dünyanın koşulu böyledir.

Maddeler haklı-haksız ayırmaz, ekin ekenin olurken yiyen başkası olabilir.

Bu durumda Türk ve dost kelimeleri kişisel bazda önemlidir, ülkeler bazında bir işe yaramaz...

Sitelerde Paylaş

Haklı olabilmek için seküler olmak gerekir.Yaşama realist bakmamız lazım.İsrail çölde kurulmuş bir devlet ama yaşama seküler olarak baktığı için haklıdır.Bu hak ona gücüde vermiştir.Suudilere tabiat petrolü bağışlamıştır ama haklı olmadıkları için güçsüzdürler.Milliyetçilik tek başına haklı olmak değildir.Yetmez.

Sitelerde Paylaş
On 14.12.2017 at 14:40, Radikal Kemalist yazdı:

Bu atasözü belki çoğunuzun kulağına hoş gelmeyebilir ama aslında en doğru atasözümüz bu.

Türk'ü  Türk'ten başka dostu olamaz. Hiçbir ülke bizim emniyetimizi, refahımızı, menfaatlerimizi önemsemez. Sadece Gagavuzlar, Azerbaycan, Özbekistan gibi diğer Türki halklar önemser, bir tek onlar iyiliğimizi ister. Bu yüzden onlar bizim dostlarımızdır. Onlar dışındaki herkes; ABD, İngiltere, İspanya, Almanya, Fransa, İtalya, Yunanistan, Rusya, Suriye, Irak, Filistin, Suudi Arabistan, BAE, Katar, Mısır, İran, Afganistan, Çin, Hindistan, Kuzey Kore, Güney Kore vs bunların hepsi bizim düşmanımızdır.

Radikal Kemalist'in uyeligi sonlandirilmis. Bu konuda birkac sey soylemek isterim.  Tum Turki halklar birbirlerinin dostu degildir, malesef bu kadar basit degil. Akrabaliktan daha onemli unsurlar da vardir - sosyal, siyasi, maddi cikarlar vs. Fakat, bana oyle geliyor ki, Turkler de Yahudiler gibi Bati'da en az sevilen halklardan biri. 

Bunun dinden cok etnik kimlikle alakali oldugunu dusunuyorum. Nitekim, Alman vatandasi olan Hint asilli arkadasim da pek sevilmezdi universitede Lehler tarafindan.
Polonya'da birkac kere sadece Turkce konustugumuz icin sokakta saldiriya ugradik. Bu arada, aramizda ne kapali, ne de esmer arkadaslar yoktu.  Elbette, herkes oyle degil, Turkleri seven insanlar da var. 

Boyle redneckleri cok takmamak gerekir. Fakat, ABD'nin, Avrupa'nin vs. Turkiye'nin gelismesini istediklerini hic sanmiyorum. 
Oyle olmasaydi, AKP (bence bir ABD projesi olarak) mufredattan bilimsel konulari cikartip, yerine cihat, Muhammed'in hayati gibi safsatalari koyup Turk genclerinin beynini zehirlemeye calismazdi. Kendi cocuklari kod, yapay zeka ogrensinler, Turk gencleri de cahil kalsin. Sonra da ulke somurge olsun, oh, ne guzel.  Oktay Sinanoglu bu konuda cok dogru konulara deginmistir. 

Sitelerde Paylaş

Milliyetçi akımlar başlamadan önce türklerle azeriler birbirlerinin en azılı düşmanlarıydı.

Tarih dersinde iran diye geçen devlet aslında azeri devletidir. Azeriler yani türkler iran coğrafyasını 1000 yıl kadar yönetti ve hükümranlığı 1930'larda son buldu. 

Osmanlının  azerilerden önceki azılı düsmani  özbek olan timur başta karamanlılar olmaz üzere diğer anadolu türkmen beylikleri.

Selçuklular ise gaznelilerle savaştı, gazneliler uygurlarla, uygurlar kirgizlarla, kırgızlar gokturklerle. 

Bu durum batı coğrafyasında da aynıydı, prenslikler, dükaĺıklar , krallıklar, klanlar falan hep birbiriyle savaştı. 

Savaşların nedenlerinin tamamı da ekonomik 

Milliyetçilik çıktıktan sonra ulus devletleri moda olunca , insanlar resme 1 adım geriden bakmaya başladılar.  Kendine benzeyen milletlerle yakinlasirsan, sana hiç benzemeyen milletlerle dolu dünyayı istediğin gibi paylaşır ve yönetebilirdin.

Türk milletleri bu bilince çok geç ulaştı, hatta daha ulaşamadılar bile denilebilir. Kazakistanın yarısi bugün turkiyeyi cahil bir amerikalı kadar biliyor, çölde bir arap ülkesi sanıyorlar. Üstelik başlarında çok sevdikleri liderleri turancı bilince sahip nazarbayev olmasına rağmen.

Bugün artık ulus devletlerin de modası geçti, hatta komple devletlerin modası geçti, uluslarasi şirketlerin ve onların belirlediği algıların dönemini yaşıyoruz.

Değişmeyen tek şey savaşların sebebi halen ekonomik 

Sitelerde Paylaş
On 12/14/2017 at 19:45, Kenopsia said:

İyi de Orta Asya Türklerinin gözünde de sen Türk değilsin ki :D

O öyle değil. Orta Asya Türklerinin bir kısmı "ben Türk değilim; Kırgızım, Kazağım" derler.

Bir kısmı ise "ben okudum, tarihimi biliyorum. Türküm" der.

Türkmenistanda ise sadece kendilerinin Türk olduğunu iddia edenler var. Yani söylediğin tüm Orta Asya için geçerli değil hatta bu fikirde olanlar hayli azınlıkta.

Türk deyince orada akla gelen Türkiyedir. Adama sen Türk müsün dersen adam "ben Türkiye'de doğmadım ki. Kazağım" diye düşünür.

On 12/14/2017 at 19:45, Kenopsia said:

Hem Arap adetlerine batmışsın hem de başka ırklarla karışıp gitmişsin. Senin neren Türk? Nerede çekik gözlerin :)))

Türklük çekik gözlü olmak demek değildir. Bahsettiğiniz şey genetik yapı. Türklük ise bir kültürdür ve bu kültürün yüzde 99,5'i dil meselesidir.

Bir adam çıkıp Türküm diyorsa anlayacaksın ana dili Türkçe, öyle olmasa da bu kültürün bir adamı. Bunun dışında "senin genetik yapın" ne diye sorarsan Kuzeydeki tatarın genetik yapısı ile Kırgızınki de bir değil. Eğer Türklük, Araplık, Rusluk... genetik yapıyla tasnif edilseydi haritaları nokta nokta çizmek zorunda kalırdık.

Genetik yapı ile ulus kültürünü karıştırmayın.

Sitelerde Paylaş

Türk devletleri yok kızını istedim vermedin yok bot yok püsür gibi saçma salak nedenlerle yıkılmışlardır. Türklerde bir zeka geriliği olması olasılığı görüyorum.

Irkların genel genetik özellikleri ise vardır ve göz ardı edilemez. Anadolu halkı ise Türk ırkı özelliklerin çoğunu yitirmiştir. Doğrudur, gerçek Türkler Türkmenistan'da yaşayanlar olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...