Jump to content

Babamı kaybetmek üzereyiz

Recommended Posts

Hepinize tesekkur ederim. Bugun toprağa verdik babamı. Aslinda durum daha da kötü. Babamın haberi gelmeden 15 saat önce eşimin babasını da trafik kazasında kaybettik. Bizim icin yıkım oldu resmen. Bir günde iki babamızı da kaybettik malesef. Işıklar iciniçinde de uyusunlar. Acımız büyük. İyi dilekleriniz için yine teşekkür ederim..

Sitelerde Paylaş

Işıklar için uyusun babanız..

İnsanlar malesef hastalıklara karşı çok zayıf.Annem 15 yıldır Ms kasları giderek zayıflıyor.Giderek yürümekte daha da zorlanıyor.Ve hastalığın beyinde bıraktığı kalıcı etkiler yüzünden binbir türlü zorluk çekiyor.Bir de kalbi yavaş calışıyor.İnsanın kendi başına gelse bu kadar üzülmez ama bir yakınınız gözlerinizin önünde erirken insan bambaşka biri olup çıkıyor.

Hayat zorluklarıyla küçük güzellikleriyle bir bütün her insanın başına bu geliyor.
Güçlü olun yıkılmayın ve hayatı sevmeye çalışın.Sosyal hayatınıza devam edin.Keşke yapacak başka bir şey olsaydı.

Sitelerde Paylaş

İlginç, babamın da kanser olduğu halde kalbinin durması nedeniyle öldüğünü yazmıştım. Aynısı olmuş.

Acaba bu bir tepki midir, vücudun programladığı bir durum mudur. Nasıl olsa kısa zamanda öleceğini biliyor ve uzatmamak için kalbini mi durduruyor? Bunun başka örneklerini de duyduğum için yüksek sesle düşünüyorum.

Normalde bir kanser hastasının kanserin etkilediği organlarının yetmezliği sonucu ölmesi beklenir. Fakat babam benzeri örnekleri ilk kez duymuyorum. Bana insan ölmek istediğinde ölüyor gibi geliyor. 

Her neyse, başsağlığı diliyorum.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, democrossian yazdı:

İlginç, babamın da kanser olduğu halde kalbinin durması nedeniyle öldüğünü yazmıştım. Aynısı olmuş.

Acaba bu bir tepki midir, vücudun programladığı bir durum mudur. Nasıl olsa kısa zamanda öleceğini biliyor ve uzatmamak için kalbini mi durduruyor? Bunun başka örneklerini de duyduğum için yüksek sesle düşünüyorum.

Normalde bir kanser hastasının kanserin etkilediği organlarının yetmezliği sonucu ölmesi beklenir. Fakat babam benzeri örnekleri ilk kez duymuyorum. Bana insan ölmek istediğinde ölüyor gibi geliyor. 

Nasıl da dramatize etmişsin... Hemen hemen tüm kanser hastaları solunum yetersizliğine bağlı kalp durmasıyla ölürler. 

Kanser hastaları kanserin etkilediği organın yetmezliği ile değil, o organın çevresine yaptığı metastas ve nihayetinde solunum yetersizliğinden ölür... Forumda durumu benden daha iyi izah edecek doktorlar mevcut... 

Sitelerde Paylaş
On 21.12.2017 at 23:09, NotFound yazdı:

Hepinize tesekkur ederim. Bugun toprağa verdik babamı. Aslinda durum daha da kötü. Babamın haberi gelmeden 15 saat önce eşimin babasını da trafik kazasında kaybettik. Bizim icin yıkım oldu resmen. Bir günde iki babamızı da kaybettik malesef. Işıklar iciniçinde de uyusunlar. Acımız büyük. İyi dilekleriniz için yine teşekkür ederim..

Çok talihsizce olmuş. Başın sağolsun NotFound. Eşin için de çok kötü olmuş, beklenmedik genelde daha çok can yakar. Umarım birbirinize tahammülsüzleşmeden süreci atlatırsınız. Sabır diliyorum.

Sitelerde Paylaş

Başınız sağolsun.Uzun zamandır okurum forumu ama yeni kayıt oldum,ilk iletimin de bu olması çok üzücü oldu benim için aslında.Ben de babamı 13 sene önce kanserden kaybettim.Babam İstanbul’un yerlilerinden,nevi şahsına munhasir bir insandı.Önce ben askerdeyken akciğer kanseri teşhisi konulmuş kendisine,yapılan ameliyatta akciğerin teki tamamen alınmıştı.O şekilde 5 seneye yakın yaşayabildi işte.Önce meshane,sonra beyin ve ameliyat sonrası yoğun bakımda geçen 1 haftadan sonra kaybettik babamı.İnsanın babasını kaybetmesi zordur.Derinlerde bir acı hissettirir insana.Ben o zamanlar 25 yaşında bir delikanlıydım,ölüm haberini bir kolumda annem,diğer kolumda kız kardeşimle beraber gece saat 01:00 de doktor hanım iletti bize.İnanç mevzusunda sorgulamalarımın başladığı bir neden olmuştur ayrıca bu vaka.Tekrar başınız sağolsun.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Phaselis yazdı:

Nasıl da dramatize etmişsin... Hemen hemen tüm kanser hastaları solunum yetersizliğine bağlı kalp durmasıyla ölürler. 

Kanser hastaları kanserin etkilediği organın yetmezliği ile değil, o organın çevresine yaptığı metastas ve nihayetinde solunum yetersizliğinden ölür... Forumda durumu benden daha iyi izah edecek doktorlar mevcut... 

On 23.12.2017 at 10:16, democrossian yazdı:

Bu yazılarda bazı sıkıntılar var. 

Birinin öldüğünü nasıl anlarsınız ?

Birinin kalbi çalışmayacak şekilde durduğu zaman onu ölmüş olarak kabul ediyoruz.

sonuç olarak herhangi bir sebeple akciğerleriniz işlevini hiç şekilde yerine getiremeyecek seviyeye gelirse ölmezsiniz, önce kalbinizin durması beklenir. Bu bir kabuldür .

►Haliyle doğru olan, kalbin durmasına sebep olan olayın  (kalbin doğrudan kendisinde sorun olması hariç)  ne olduğuna bakmak ve sebebi o kabul etmektir.  Eğer akciğer kanserinden ölen biri varsa sebebi kalp durması değil akciğerdir. Gibi...

►Democ'a gelince kalbin durmasına pek çok organın yanlış çalışması sebep olabilir. Zaten elinde sonunda olan odur, kimse akciğerleri iflas etmiş ama kalbi atarken ölü kabul edilmez. Haliyle babanızın kalbi durarak ölmesi, zaten muhtemel sonuçtur. 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, democrossian yazdı:

Çok sayıda örnek gördükçe ben insanın ölmek istediğinde öldüğü şeklinde bir intiba edindim. Bunun kesin doğru olduğunu iddia edemem. Bu sadece bir izlenim. Yanlışlanması her an olası. Özellikle kalbin durmasının istemli bir durum olabileceği izlenimim var.

Pek olası gözükmüyor ama bende her zaman beynin istemli kısmının yani düşünce ve isteklerimizin istemsiz olarak kontrol ediliyor denilen vücut parçalarımıza etkisi olduğunu düşünmüşümdür.  

Yinede birinin kalbini durdurabileceğine inanmıyorum belki kolaylaştırabilir. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...