Jump to content

Müslümanlar Köleliği açıklasın

Recommended Posts

Bir saat önce, Sundance yazdı:

Fetih sayende günden güne öğrendiklerimiz artıyor.

Dün köleliğin Allah’ının bir rahmeti olduğunu öğrenmiştik.

Bugün Allah’ının terör ile beslendiğini öğrendik.

Sırada neler var çok merak ediyorum.

terör değil nefsi müdafaa. sen 2 sini karıştırıyorsun..

kafanda müslüman hep suçludur prensbi varken, düşünürsen hep yanılırsınn..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 350
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 dakika önce, FETİH yazdı:

düzeni korumak adına insan öldürmek ne demek. osmanlı müslüman değil miydi? neden istanbul ve balkanlarda hiristiyan halkı öldürülMEDİ? yok böyle bir öldürme, uyduruyorsun..

sen bir de hiristiyan avrupanın endülüs müslümanlarına yaptığına bak.

bir de biz tetikçi değiliz. sadece Allah'ın CC. kulluyuz. tetikçilik lafı sana yakışır. kullukla alakası olmayan sensin.

Sana haram ayda/savaşın yasak olduğu ayda savaşmayı soruyorlar. De ki: “O ayda savaşmak büyük bir günahtır. İnsanları Allah'ın yolundan çevirmek, Allah'ı inkâr etmek, Mescid-i Harâm'ın ziyaretine engel olmak ve halkını oradan çıkarmak ise Allah katında daha büyük bir suçtur. Fitne de, adam öldürmekten daha büyük bir günahtır.” Eğer onların güçleri yeterse, sizi dininizden döndürünceye kadar size karşı savaşa devam ederler. Sizden de kim dininden döner ve kâfir olarak ölürse, onların yaptıkları işler dünyada da ahirette de boşa gider. Onlar cehennemliktir ve orada süreli kalırlar.Bakara 217

Yüce Allah cece Allahı inkar etmeyi fitne olarak görmüştür.Bu adam öldürmekten daha kötü bir eylemdir.Allah cecenin buyruğuna uymayıp,küffar düzenleri yıkmayandan,allah yok diyenleri,islamı eleştirenleri ortadan kaldırmayandan daha kafir kim olabilir?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, democrossian yazdı:

:0_80cbc_37a71a73_L: Ben var ya... Beş metre boyundayım. Bir tekmede üç katlı bir evi yerle bir edebilirim. Saatte 150 kilometre hızla koşabilirim. Uçarak 20 kilometre mesafeyi alabilirim. Bunları uydurmuyorum, olanı söylüyorum. Neden inanmak istemiyorsun? Bunları böyle olduğu, gerçek olduğu için söylüyorum. Böyle olunca ben ne yapayım? Olanı söylemeyeyim mi? :lol: 

sen acil e bir git.görün.. boşwer forumu filan.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Buzul yazdı:

Sana haram ayda/savaşın yasak olduğu ayda savaşmayı soruyorlar. De ki: “O ayda savaşmak büyük bir günahtır. İnsanları Allah'ın yolundan çevirmek, Allah'ı inkâr etmek, Mescid-i Harâm'ın ziyaretine engel olmak ve halkını oradan çıkarmak ise Allah katında daha büyük bir suçtur. Fitne de, adam öldürmekten daha büyük bir günahtır.” Eğer onların güçleri yeterse, sizi dininizden döndürünceye kadar size karşı savaşa devam ederler. Sizden de kim dininden döner ve kâfir olarak ölürse, onların yaptıkları işler dünyada da ahirette de boşa gider. Onlar cehennemliktir ve orada süreli kalırlar.Bakara 217

Yüce Allah cece Allahı inkar etmeyi fitne olarak görmüştür.Bu adam öldürmekten daha kötü bir eylemdir.Allah cecenin buyruğuna uymayıp,küffar düzenleri yıkmayandan,allah yok diyenleri,islamı eleştirenleri ortadan kaldırmayandan daha kafir kim olabilir?

fitne adam öldürmenin iyi olduğu anlamına gelmiyor. 1 adam öldürmek evet kötüdür, fitne ise ondan daha kötüdür. çünkü fitne nin içinde adam öldürmek ile birlikte başka günahlarda vardır. yani fitne adam öldürmek gibi çirkin bir fiili de kapsadığı için böyle denmiş. ayete yanlış yorum yapıyorsun.

BİR İNSANI ÖLDÜRMEK TÜM İNSANLARI ÖLDÜRMEK GİBİDİR.  Yüce Rabbimiz Kur'an da şöyle buyurmuştur.

Maide Süresi AYET 32: Kim bir insanı ,bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür.Her kimde birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa ,sanki bütün insanları yaşatmıştır.

bak  fitne bir 

adam öldürmek gibi ise

bir adam öldürmek bütün insanları öldürmek gibi dir. yani fitne bütün insanları değil bir insan öldürmeye benzetilmiş.

tarihinde FETİH tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, democrossian yazdı:

:lol: Haaa işte! O zaman yok benim allahım seni döver yok bilmem ne yapar diye tatava yapıp kafa ütülemeyeceksin! Böyle yalanını yedirirler adama işte! Acile giderken allahını da götürmeyi unutma! :D

İYİ de benim söylediklerime sadece sen yalan diyorsun ben demiyorum.

senin söylediklerine ise hem sen hem ben yalan diyoruz. ortada farklı 2 örnek var , sen gene karıştırıyorsun..

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, FETİH yazdı:

fitne adam öldürmenin iyi olduğu anlamına gelmiyor. 1 adam öldürmek evet kötüdür, fitne ise ondan daha kötüdür. çünkü fitne nin içinde adam öldürmek ile birlikte başka günahlarda vardır. yani fitne adam öldürmek gibi çirkin bir fiili de kapsadığı için böyle denmiş. ayete yanlış yorum yapıyorsun.

BİR İNSANI ÖLDÜRMEK TÜM İNSANLARI ÖLDÜRMEK GİBİDİR.  Yüce Rabbimiz Kur'an da şöyle buyurmuştur.

Maide Süresi AYET 32: Kim bir insanı ,bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür.Her kimde birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa ,sanki bütün insanları yaşatmıştır.

bak  fitne bir 

adam öldürmek gibi ise

bir adam öldürmek bütün insanları öldürmek gibi dir. yani fitne bütün insanları değil bir insan öldürmeye benzetilmiş.

Nûh, şöyle dedi: “Ey Rabbim! Kâfirlerden hiç kimseyi yeryüzünde bırakma!”Nuh 26

Çünkü sen onları bırakırsan, kullarını saptırırlar; sadece ahlâksız ve kâfir kimseler yetiştirirler.”Nuh 27

Kafir kimseler,kafir kimseler yetiştirirler diyen Hz.Nuhun dediğine katılıp,tüm kafirleri öldüren Allah kafir kimselerin yetiştirildiği küffar düzenlerin varlığına razı olur mu?Allaha inanmamak Allah katında büyük bir suç ve bozgunculuktur.Konuyu saptırıp,gerçeğin üstünü örtüp,gizleme zındık kafir.

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, FETİH yazdı:

terör değil nefsi müdafaa. sen 2 sini karıştırıyorsun..

kafanda müslüman hep suçludur prensbi varken, düşünürsen hep yanılırsınn..

Kullandığım kelime "terrorizm" manasında değil, insanlar üzerinde korku yaratma manasında.

Sen demiyor musun "Korku Allah'ın bizden istediği"

İşte böyle insanlar üzerinde yarattığı terör ile beslenen bir tanrın var senin.

Benim kafamı bırak da sen dön bir kendi kafana bak.

Allah'ını savunacaksın diye köleliği yuttun, korkuyu yuttun. Kuran'da seni insanlıktan çıkarmak için yutman gereken daha çooook terane var.

İşte burada kalırsan bunları tek tek yutacaksın. Yutamadıklarını da görmezden gelip yırtmaya çalışacaksın.

Demedi deme.

Sitelerde Paylaş

Nûh, şöyle dedi: “Ey Rabbim! Kâfirlerden hiç kimseyi yeryüzünde bırakma!”Nuh 26

Çünkü sen onları bırakırsan, kullarını saptırırlar; sadece ahlâksız ve kâfir kimseler yetiştirirler.”Nuh 27

Kafir kimseler,kafir kimseler yetiştirirler diyen Hz.Nuhun dediğine katılıp,tüm kafirleri öldüren Allah kafir kimselerin yetiştirildiği küffar düzenlerin varlığına razı olur mu?Allaha inanmamak Allah katında büyük bir suç ve bozgunculuktur.Konuyu saptırıp,gerçeğin üstünü örtüp,gizleme zındık kafir.

nedemek istiyorsun. neyi gizlemişim.

Sitelerde Paylaş

nedemek istiyorsun. neyi gizlemişim.

Tüm kafirlerin öldürülmesi gerektiği gerçeğini.Tüm kafirler öldürülmeli ki,onlar kafir kimseler yetiştirmesinler.Bu da din Allahın oluncaya,yeryüzüne islam egemen oluncaya dek savaşmakla olur.Yüce Allah cece kafir kimselerin yetiştirildiği küffar düzenlerin yıkılmasını ve bunların yerlerine de islama inanmaya programlanmış,beyinlerine islam yazılımı yüklenmiş kişilerin yetiştirildiği islam düzenlerini kurulmasını buyurmaktadır.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Sundance yazdı:

Kullandığım kelime "terrorizm" manasında değil, insanlar üzerinde korku yaratma manasında.

Sen demiyor musun "Korku Allah'ın bizden istediği"

İşte böyle insanlar üzerinde yarattığı terör ile beslenen bir tanrın var senin.

Benim kafamı bırak da sen dön bir kendi kafana bak.

Allah'ını savunacaksın diye köleliği yuttun, korkuyu yuttun. Kuran'da seni insanlıktan çıkarmak için yutman gereken daha çooook terane var.

İşte burada kalırsan bunları tek tek yutacaksın. Yutamadıklarını da görmezden gelip yırtmaya çalışacaksın.

Demedi deme.

bir konu hakkında ayet ve hadis varsa inanırım, teslim olurum.

yutmak bu anlamda ise doğru söyledin. saol.. 

İslamı yanlış anlıyorsun, ama en azında beni doğru anlamışsın.

keşke İslamı doğru anlasan da beni yanlış anlasan. beni değil 

Sitelerde Paylaş

Tüm kafirlerin öldürülmesi gerektiği gerçeğini.Tüm kafirler öldürülmeli ki,onlar kafir kimseler yetiştirmesinler.Bu da din Allahın oluncaya,yeryüzüne islam egemen oluncaya dek savaşmakla olur.Yüce Allah cece kafir kimselerin yetiştirildiği küffar düzenlerin yıkılmasını ve bunların yerlerine de islama inanmaya programlanmış,beyinlerine islam yazılımı yüklenmiş kişilerin yetiştirildiği islam düzenlerini kurulmasını buyurmaktadır.

bir İslam devleti kendisine ile  savaşmayan kafirlerri öldüremez..

1. si, kişiler değil devlet savaşacak.

2.si , kafirlerle savaş hali olacak.

savaş yoksa öldüremezsin.

Sitelerde Paylaş

Ulan gerçeğin üstünü örtüp,gizleyen kafire bak.Allah müşrikleri ve onların dinini islamı gönderip ortadan kaldırmasaydı,kuşaktan kuşağa aktarılan din müşriklerin dini olacaktı,onlar da kafir kimseler yetiştireceklerdi.Halifeler islamı yaymasalardı,küffar düzenleri yıkmasalardı,küffar düzende yaşayan kafirler kafir kimseler yetiştireceklerdi.Şimdi bu zındık kafir gelmiş,islam savunma savaşına izin vermiştir,islam devleti kendisi ile savaşmayan kafirleri öldüremez diye saçmalıyor.Allah cece Allaha inanmamayı,kafirliği ölüm nedeni olarak görüp,kafirleri sulara boğmadı mı bre zındık kafir?Allah cece azgın sularla,kafir kimseler yetiştirecek olan kafirleri boğarken savunmamı yaptı bre zındık kafir?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, FETİH yazdı:

Fe izânselehal eşhurul hurumu faktulûl muşrikîne haysu vecedtumûhum ve huzûhum vahsurûhum vak'udû lehum kulle marsad , fe in tâbû ve ekâmûs salâte ve âtûz zekâte fe hallû sebîlehum, innallâhe gafûrun rahîm.

Tevbe 5 . Açıklamasını sen yazmak istersen buyur yaz. Savaş yoksa öldüremezsin öylemi.... 

Haram aylar'dan sonra kafirleri Müşrikleri öldürün diye emreden bir kitaba inandığına göre!!!

Sen Bizi öldürmek istiyorsun! 

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, FETİH yazdı:

bir konu hakkında ayet ve hadis varsa inanırım, teslim olurum.

yutmak bu anlamda ise doğru söyledin. saol.. 

İslamı yanlış anlıyorsun, ama en azında beni doğru anlamışsın.

keşke İslamı doğru anlasan da beni yanlış anlasan. beni değil 

Hiç merak etme İslam'ı da, seni de doğru anlıyoruz.

Sen de biz İslam'ı doğru anladığımız için, İslam'ın ne olduğunu bildiğimiz için karşı olduğumuzu anla.

Sen köleliği, insanlar üzerinde terör oluşturulmasını onayladığını belirttin.

İslam'da dediğim gibi daha sürüyle bizim insanlık anlayışımıza uymayan ayet ve hadis var.

Bazı ayet ve hadislere baktıkça insanlık adına utanç duyuyoruz.

Sen ise 1400 yıl önceki Arap'ın çıkarı uğruna uydurduğu martavallara bağlanmış insanlıktan çıkıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Ukalâlık etmiş olmayayım, ama;  burada bir tashih yapmam gerekiyor. İlgli âyet Abdullah b. Cahş seriyesinde müslümanların bir Mekke kervanına rastlaması ve kervandan birini öldürmeleri üzerine "nâzil" olur. Hâdisenin vukû bulduğu gün, haram ayların son günüdür. Hâl böyle olunca da "Muhammed haram aylarda adam öldürttü"" şeklinde söylenti yayılmaya başlar. Hemen Allah'ın devreye girip bir âyet ile vaziyeti düzeltmesi şart olmuştur. Bakara 217 bu nedenle ortaya çıkar.

Abdullah b. Cahş komutasındaki birlik dört kişidir. Elde edilen ganimet beşe bölünür ve bir pay da İslâm Peygamberine ayrılır. Bu bölüşüm daha sonra İslam fıkhına ganimet paylaşım ölçüsü olarak girer. Elde edilenlerin beşte dördü savaşa iştirak edenlere, beşte biri Muhammed'e, Sonradan devlet hazinesine...

Burada muhatap Mekkeliler olduğu için Kur'anda geçen "İnkâr edenler" nitelemesi Allah ile ilgili değildir. Müselmanların "Müşrik" diyerek burun kıvrıdıkları Mekkeliler, tek yaratıcı olarak Allah'ı görürlerdi. (Bknz: Ankebut 61,63-Zuhruf 87-Mü'm,nûn 84/85/86/87/88/89) Hattâ Kur'an'ın hiçbir yerinde Allah'ı inkârdan söz edilmez. "İnkâr edenler" denirken Muhammed'in elçiliğini ve okuduklarını inkâr edenler kasdedilmektedir.

Saygıyla.

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Vefik Sâmi yazdı:

Ukalâlık etmiş olmayayım, ama;  burada bir tashih yapmam gerekiyor. İlgli âyet Abdullah b. Cahş seriyesinde müslümanların bir Mekke kervanına rastlaması ve kervandan birini öldürmeleri üzerine "nâzil" olur. Hâdisenin vuku bulduğu gün haram ayların son günüdür. Hâl böyle olunca da "Muhammed haram aylarda adam öldürttü"" şeklinde söylenti yayılmaya başlar. Hemen Allah'ın devreye girip bir âyet ile vaziyeti düzeltmesi şart olmuştur. Bakara 217 bu nedenle ortaya çıkar.

Abdullah b. Cahş komutasındaki birlik dört kişidir. Elde edilen ganimet beşe bölünür ve bir pay da İslâm Peygamberine ayrılır. Bu bölüşüm daha sonra İslam fıkhına ganimet paylaşım ölçüsü olarak girer. Elde edilenlerin beşte dördü savaşa iştirak edenlere, beşte biri Muhammed'e, Sonradan devlet hazinesine...

Burada muhatap Mekkeliler olduğu için Kur'anda geçen "İnkâr edenler" nitelemesi Allah ile ilgili değildir. Müselmanların "Müşrik" diyerek burun kıvrıdıkları Mekkeliler, tek yaratıcı olarak Allah'ı görürlerdi. (Bknz: Ankebut 61,63-Zuhruf 87-Mü'm,nûn 84/85/86/87/88/89) Hattâ Kur'an'ın hiçbir yerinde Allah'ı inkârdan söz edilmez. "İnkâr edenler" denirken Muhammed'in elçiliğini ve okuduklarını inkâr edenler kasdedilmektedir.

Saygıyla.

Kuran apaçık,anlaşılır,eksiksiz,ayrıntılıdır,kendi kendini açıklar.Kuranı Kuran dışı bir kaynakla açıklamak,Kuranın apaçık,anlaşılır,eksiksiz,ayrıntılı olmadığını onaylamaktır sayın Vefik Sami.O yüzden Kuranın apaçık,anlaşılır,eksiksiz,ayrıntılı,kendi kendini açıklayan bir kitap olduğunu kabul eden ben için bu yazının bir değeri ve önemi yoktur.

Bakara 217de onu inkar etmek derken,inkar edilen o Allah değil midir?

Saygılar.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah cece müminlerden azgın sular gibi olup,küffar düzenleri yıkmalarını,kafirleri boğmalarını istiyor.Allah cece müminlerden anasını babasını kafir yapmasın diye çocuk öldüren hızır gibi olmalarını istiyor.Nuhun dediği,Allah cecenin onayladiği gibi kafir kimseler kafir kimseler yetiştirirler.Kim islam yalnızca savunma savaşına izin vermiştir,islam saldırılmadan saldırılmasına izin vermez diyorsa,bilin ki o gerçeğin üstünü örtüp,gizleyen bir kafirdir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslamda bir otorite yok, böyle bir şeyin olmayışı gerçekten de çok üzücü. Kur'an desen, anlamının, bağlamının yeri bile belli olmuyor çoğu zaman ve hatta kendisi dışındaki kaynaklar olan hadislere bakılma ihtiyacını en sıkı Kur'ancı bile hissediyor. Hadisler desen, ister Şiilerin Kutüb-ü Erbaası olsun, ister Sünnilerin Kütüb-ü Sittesi ve diğer hadisler kaynakları olsun, aynı bölümde birbirleri ile bir çok çelişki, düzensizlik veya İncil'den, Tevrattan ya da en basitinden Zerdüştlükten kopyala-yapıştır içerikler barındırıyor.

Bence sadece sorun, Müslüman olarak doğmuş ve öyle yaşamış bir insanda değil, sorun; sonradan Müslüman olmakta. Düşünelim ki o kişi neye göre, kime göre bir hükme uyacak, kim ne hakla kendisine hüküm verecek, verebilecek? Hemen yan caminin yada mescidin hocası aynı konuyu farklı açıklarken hatta Kur'ancılar da bile bu varken, Allah adına konuşmak gerçekten de çok zor. Ben İslam'a geldim diyenlere hep aynı soruyu sorarım; ''peki sen bir cemaate önderlik ettiğinde yada seni önder gördüklerinde, otorite sen mi olacaksın yoksa sen mi olacaksın?'' Çünkü Allah'ın dini konusunda, seç beğen al yapmak dışında bir şey yapamayacaksın. 

Ah ki o yeni Müslümanların haline, gariplerim, kendi arzu ve heveslerine göre ayetleri yorumlarken, düne kadar baş üstünde tuttukları herhangi hadisi bir anda seneti zayıf diyerek redderken, vay ki o ben Müslüman oldum diyenin haline. Çok ilginç. İslam'da bir otorite yok. Aha, tam şu an bir halife seçilsin, O'nun da aslında bir yetkisi yok. Herkes kendi heva ve hevesine göre hüküm veriyor ve öyle de verilmeye devam edilecek. Bıraktım Allah'ı, yahu hele söyleyin nerededir bu Allah'ın dini? @FETİH kardeş, lütfen benim için sen önce git, Allah'ın dinini bul. Ve Allah'ın dinini bulduğunda da bizleri de haber et. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...