Jump to content

Nuriye-Semih çiftinin Atatürk hakkındaki düşünceleri

Recommended Posts

1 minute ago, investor said:

Eger sucu sadece Wifi'nin ismini "daesh" yapmasiysa, bu cok salakca.

Değil zaten, tipik müsloş mağduriyet yaratma taktiği işte. Çocuk bildiğin IŞİD propagandası yapıyor, Face'de işidin adam kesme videolarını falan paylaşıyor vs. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 saat önce, anibal yazdı:

Eh, tam bir şapşalın vereceği örnek. Sana "suçu övmek suçtur, terör örgütünü övmek değil" demedik mi? 

Efenim neymiş, Fransa'da wifi adını bilmem ne koymuşmuşta, o yüzden ceza almışmış.. Bozacının şahidi de şıracı el cezire. Bir bak bakalım, hapis cezası mı almış, yoksa 100 saat kamu hizmeti mi? Ve dahası sizin yaptığınız gibi "Törörüsttt" mü ilan edilmiş?

Daes yazıldığı zaman şuçu övdüğünü nereden anladın yoksa zenci müneccim yarağı mı yedin? Malum sen süper zencileri çok severdin ya...

Sitelerde Paylaş
Just now, under said:

Daes yazıldığı zaman şuçu övdüğünü nereden anladın yoksa zenci müneccim yarağı mı yedin? Malum sen süper zencileri çok severdin ya...

Al işte bir geri zekalı götveren daha...

Biz nerde bu çocuk Deaş yazdı diye suçu övmüş dedik, sikik beyinli godoş..

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Al işte bir geri zekalı götveren daha...

Biz nerde bu çocuk Deaş yazdı diye suçu övmüş dedik, sikik beyinli godoş..

O kadar alakasız şeyleri birbiriyle bağlantı kurmaya çalışıyorsun ki, senin son 50 iletini inleyecen birisi dansöz Nesrin Topkapı'dan daha fazla kıvırdığı net bir şekilde görür. Sabah akşam zenci malafatıyla meşgul olduğu zaman insan demek ki, böyle kıvırmakta da Üstad seviyesine ulaşıyor desene. 

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, under said:

O kadar alakasız şeyleri birbiriyle bağlantı kurmaya çalışıyorsun ki, senin son 50 iletini inleyecen birisi dansöz Nesrin Topkapı'dan daha fazla kıvırdığı net bir şekilde görür. Sabah akşam zenci malafatıyla meşgul olduğu zaman insan demek ki, böyle kıvırmakta da Üstad seviyesine ulaşıyor desene. 

Ananın amından çıkan zenci yarağına da bana çattın ya, daha ne denir ki

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Antonius yazdı:

Nereden biliyorsun,Delillerin nelerdir? Sen Hakimmisin?O zaman hakkında kamu davası açıp yargılayacaksınız.Kaldıki artık Yargıda AKYARGI oldu!

Fetönün anayasa hazırlığındaki grubun içerisindeydi. Hem diyorsun Ak yargı oldu, hem de verilen kararları hukuki olmadığını söylüyorsun. Afedersin mal mısın evladım sen?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, ŞüpheciTürk yazdı:

Bu hesap fake olamaz mı?

Malum piyasada ak-itlerin muhaliflerine bok atmak için uydurduğu milyon tane fake hesap var...

Nuriye Gülmen'den bu hesap için bir yalanlama gelmedi mi hiç?

Sahte falan diyen yok sanırım ben görmedim en azından.

Köşe yazısında bile bahsedilmiş.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/savaslarin-en-pisi-en-ahlaksizi-en-onursuzu-40689950

Sitelerde Paylaş
On 19.12.2017 at 20:42, sophistic yazdı:

Bu insanlar haklarının peşinde. Onurluca mücadele ediyorlar. Açlık grevi basit bir eylem değil. İdeolojileri beni ilgilendirmiyor, hele ki akademik camia yobazlarla dolmuşken. Yapılanlar zulümdür, ki bir tanesi beraat etti.

Açlık grevi övülecek bir eylem değildir. 

Benim bu sol tafyafaya hiç sempatim olmamasına rağmen kadının o zayıflamış halini görünce moralim bozuldu. Bunu yapmaması gerekir. Bu şekilde hak aranması doğru mu?

tarihinde Yurt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Yurt yazdı:

Sahte falan diyen yok sanırım ben görmedim en azından.

Köşe yazısında bile bahsedilmiş.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/savaslarin-en-pisi-en-ahlaksizi-en-onursuzu-40689950

Yanındaki ihtiyarı da Seyit Rızaya benzetmişler. 

Şu memlekette aklı başında bir eylem yapıldığına tanık olamayacak mıyız

Yazık olmuş, ben onları böyle bilmiyordum.

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, Yurt said:

Açlık grevi övülecek bir eylem değildir. 

Benim bu sol tafyafaya hiç sempatim olmamasına rağmen kadının o zayıflamış halini görünce moralim bozuldu. Bunu yapmaması gerekir. Bu şekilde hak aranması doğru mu?

Son Seyit Rıza paylaşımını gördükten sonra soğudum açıkçası. Evet açlık grevi doğru bir eylem değildir. Haklısınız. Hele bir akademisyenin bunları hiç yapmaması gerekir. Katılıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu ikisinin kim olduğunu bilmiyordum. Açlık grevi yapmaya başlamış, epeyce ses getirmişlerdi ama esasen kimdirler, nedirler, politik olarak ne yandalar, fikrim yoktu. Tek bildiğim KHK'larla teröre dayandırılıp işlerinden atıldıkları, tutuklandıkları ve sonunda da işte açlık grevi yaptıkları. 

Fakat bildiğim bir şey vardı, onlarla birlikte görevi elinden alınan akademisyenlerden çoğunun Kürtçü olduğuydu, bunlardan biri de benim üst komşum. Üniversiteden atıldı ve içeri girmemek için İsviçre'ye gitti. Kendince iyi yaptı, çünkü bu insanlar neticede terörist değil, terör örgütleriyle organik bağları yok. Hukuken durum bu.

Fakat bunlar arasında PKK, Apo, şu bu sempatizanlığıyla alakası olmayan, hatta Atatürkçü olduğu açıkça bilinen insanlar da olabilirdi, çünkü iktidar canını sıkanı ya PKK'lı ya da Fethullahçı deyip eziyet ediyor, onları alıp içeri atıyor vs. Bunu da bildiğim için Nuriye ve Semih adlı kankalar için bir yorum yapamadım, çok da merak edip araştırmadım. Kürtçü olmaları, yaptıkları eylem türü nedeniyle muhtemeldi. Onlar bayılır ölüm orucuna. Kendini aç bırakıp ölüme terkederek hak aramak oldum olası nefret ettiğim bir yöntem olmuştur. 

Ama işte bizim insanımız, bunlar akademisyen olduğu ve iktidar tarafından haksızlığa uğradığı için kimmiş, neymiş diye bakmadan deli gibi destek oldu, şimdi de pişmanlar. 

Ya pişman olma, ya da düşünerek davranman, bilmediğin-emin olmadığın şeye destek veya karşı olmaman gerektiğini bil. Ben ne olduklarını hiç bilmediğim ve araştırmadığım için hiç yorum yapmadım, koşa koşa gidip desteklemedim. İçimden gelmedi çünkü dediğim gibi, Kürtçü olma ihtimalleri yüksekti.

O yüzden aç kalmış, işinden olmuş, hatta grev nedeniyle ölmüş, ruhum duymaz. Evet, birtakım örgüt ve hareketlere sempati duymak insanı suçlu yapmaz, üstelik bu insanların bu örgütlerle organik bağı olduğuna dair herhangi bir delil yok, o nedenle de hukuken haksızlığa uğradıkları açık.

Ama diyorum ya, ruhum bile duymaz. AKP'yle birlik olup ülkenin dibini oyan cumhuriyet düşmanları için ne üzülürüm ne de kılımı kıpırdatırım. Bu köpekler değil miydi Atatürkçü askerler, gazeteciler, akademisyenler harıl harıl içeri atılırken göbek atan, AKP'ye alabildiğine destek veren, cumhuriyet kazanımlarına, bizlere sabah akşam küfürler eden. 

Şimdi yesinler birbirlerini. Oturup izlerim sadece. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...