Jump to content

Atatürk'ün Kusursuz Olması ..

Recommended Posts

Atatürk'ü incelediğimizde çok az hata yapan , kusursuza yakın bir profil karşımıza çıkıyor ..

Sayısal Zeka

Taktiksel/Stratejik Zeka

Duygusal Zeka

Görsel Zeka 

Yetenek ve Kabiliyet

Liderlik Vasfı 

İleri Görüşlülük

Derin Düşünme/Soyut Düşünme

Yaratıcı Zeka 

Yakışıklılık/Karizma vs.. gibi diye gider

Sorum dünya tarihinde kabiliyet olarak Atatürk'e rakip gordugunuz kisiler ? 

Kimleri goruyorsunuz ?

f454bd824532c199b75d5286c2880fdc--nadir-hem.jpg

Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

29 dakika önce, The_Individualist yazdı:

Kimleri goruyorsunuz ?

Kendimi görüyorum.

Şaka bir yana, Atatürk çok etkileyici bir adam. Elbette dünya tarihinde böyle insanlar vardır, ama parmakla sayılacak kadar azlar bana kalırsa.

İnsanın bilgisi arttıkça bu adamların yaptıkları şeyleri daha iyi artıyor ve daha da hayran oluyor. Ancak bizim yapmamız gereken tarihi figürleri yarıştırmak değil bayrağı daha ileri götürmek. Şu an Türkiye'de Atatürk potansiyelinde binlerce kişi vardır. Bunları ortaya çıkarmak önemli.

Sitelerde Paylaş

Bir Buçuk'un dediği gibi onu tarihi kişiliklerle yarıştırmak yerine onu geçmek veya olmasa da onun gibi olmak önemli.

Ancak onun gibi olmak dahi günümüz koşullarında imkansıza yakındır, çünkü o bir istisnaydı ve onu biraz da koşullar yarattı.

Onun gibi biri belki tayyip ve Akp gittikten sonra çıkar, çünkü tayyip gittikten sonra harabe, enkaz, yoksulluk ve savaş ortamı bırakacaktır, o koşullarda Atatürk gibi biri tam anlamıyla ihtiyaç haline gelecektir.

Ancak ben öyle biri olsam kılımı dahi kıpırdatmam, zira bu millet çok kolay satıyor...

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, The_Individualist yazdı:

Atatürk'ü incelediğimizde çok az hata yapan , kusursuza yakın bir profil karşımıza çıkıyor ..

Sayısal Zeka

Taktiksel/Stratejik Zeka

Duygusal Zeka

Görsel Zeka 

Yetenek ve Kabiliyet

Liderlik Vasfı 

İleri Görüşlülük

Derin Düşünme/Soyut Düşünme

Yaratıcı Zeka 

Yakışıklılık/Karizma vs.. gibi diye gider

Kimleri goruyorsunuz ?

f454bd824532c199b75d5286c2880fdc--nadir-hem.jpg

Atatürk kusursuz filan değildir.

Normal bir insandır.

Bismark,Bolivar,Mao,lenin,Tito,Mussolini,Hitler,castro,kim il sung,sun yat sen ,Muhammed Ali Cinnah,Sukarno,Ömer muhtar,Mahatma gandhi ,Cemal Abdünnasır  vb bir sürü devlet kurucusu insan var.?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, TAO yazdı:

Normal bir insandır.

Bismark,Bolivar,Mao,lenin,Tito,Mussolini,Hitler,castro,kim il sung,sun yat sen ,Muhammed Ali Cinnah,Sukarno,Ömer muhtar,Mahatma gandhi ,Cemal Abdünnasır  vb bir sürü devlet kurucusu insan var.?

Teniten, Atatürk bir tanrıdır, seni Atatürk yarattı, onu böyle küçümsemeye utanmıyor musun?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, TAO yazdı:

Atatürk Tanrı filan değildir.Kafayı yedin galiba.

Kafayı yemedim ama seni yaratana böyle davranırsan sonunda kafayı yiyeceğim:)

Nedir sende bu Atatürk nefreti anlayamadım, halbuki Atatürk'e gelene kadar nefret edilecek o kadar sapiens var ki, sayısı belirsiz, hepsini atlayıp her defasında Atatürk ile uğraşman pek hayra alamet değil. Bence yanlış yoldasın, senin merakın olan bilime kafa yorman senin için daha hayırlı değil mi? Hem sen öğren hem bizlere de öğretirsin, Atatürk ile uğraşman zaman kaybı, bırak o mezarında rahat uyusun...

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, TAO yazdı:

Normal bir insandır.

Atatürk içlerinde en az kusurlu olandır. Kimse Atatürk kadar az kan dökerek, az zamanda o kadar büyük bir devrim gerçekleştirememiştir. 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Kafayı yemedim ama seni yaratana böyle davranırsan sonunda kafayı yiyeceğim:)

Nedir sende bu Atatürk nefreti anlayamadım, halbuki Atatürk'e gelene kadar nefret edilecek o kadar sapiens var ki, sayısı belirsiz, hepsini atlayıp her defasında Atatürk ile uğraşman pek hayra alamet değil. Bence yanlış yoldasın, senin merakın olan bilime kafa yorman senin için daha hayırlı değil mi? Hem sen öğren hem bizlere de öğretirsin, Atatürk ile uğraşman zaman kaybı, bırak o mezarında rahat uyusun...

Atatürk ile uğraşmıyorum onu tanrılaştıranlar ile uğraşıyorum.

Bilime önem vermiyorlar.Önem verselerdi bilimi uygulamaya dökerlerdi

Ekonomi hakkındaki görüşlerinden nefret ediyorum.

Eğitime önem vermediklerini söylemiştim.1990 da askerlik yaptığım taburun %90 nı okuma yazma bilmiyordu.

İhtiyaçlarını karşılayamayan ve eğitimi yetersiz bir halk nasıl bilimsel olabilir.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, TAO yazdı:

Normal bir insandır.

Kusursuz demedim zaten beyin felci kardeşim .. "Kusursuza Yakın" dedim ..

Tam anlamıyla bir sıfata sahip olmak ile o sıfatın portresine yakın olmak aynı şey mi sence idiot kardeşim ?

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, TAO said:

Normal bir insandır.

Atatürk basitçe bir devlet kurucusu değil ki. Sap ile samanı karıştırıyorsun.

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, The_Individualist yazdı:

Kusursuz demedim zaten beyin felci kardeşim .. "Kusursuza Yakın" dedim ..

Tam anlamıyla bir sıfata sahip olmak ile o sıfatın portresine yakın olmak aynı şey mi sence idiot kardeşim ?

Konu başlığın Atatürk ün kusursuz olması.

Referans noktan ne?

Örneğin Sayısal zeka demişsin bunu nasıl neye göre tespit ettin??

Sitelerde Paylaş

@Bir Buçuk

Posttaki gereksiz cevapların silinmesini istiyorum ..

Sorduğum soru ile verilen son cevapların alakasız olması , cevapların sidik yarışına dönmesini istemiyorum ..

tarihinde The_Individualist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...