Jump to content

Allahın sizi savaşta korusun diye zırhlar yarattım demesi

Recommended Posts

Allah, yarattıklarından size gölgeler yapmış, dağlarda barınaklar var etmiş, sizi sıcaktan koruyacak giysiler ve savaşta sizi koruyacak zırhlar yaratmıştır. İslâm'a girip esenlik kazanasınız diye, size olan nimetini böyle tamamlıyor.Nahl 81

Allah bak sizi savaşta korusun diye zırh yarattım,hala inanmaz mısınız demiş,zırhı müslüman olmak için bir neden olarak sunmuş.O savaşlarda birbirlerini kessinler diye kılıçları,mızrakları,yayları yaratan kim ?Allah.Bunu yazan kişi zırhın koruyucu özelliği olduğu için zırhı müslüman olmak için bir neden olarak sunmuş.Tabi Allah savaşlarda birbirini kesesiniz diye kılıçlar,mızraklar,yaylar yarattı dese olmaz.Ne diyor la bu manyak,birbirimizi kesmek,öldürmek için kullandığımız kılıçları,mızrakları,yayları müslüman olmamız bir neden olarak sunuyor derler.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Buzul yazdı:

Allah, yarattıklarından size gölgeler yapmış, dağlarda barınaklar var etmiş, sizi sıcaktan koruyacak giysiler ve savaşta sizi koruyacak zırhlar yaratmıştır. İslâm'a girip esenlik kazanasınız diye, size olan nimetini böyle tamamlıyor.Nahl 81

Allah bak sizi savaşta korusun diye zırh yarattım,hala inanmaz mısınız demiş,zırhı müslüman olmak için bir neden olarak sunmuş.O savaşlarda birbirlerini kessinler diye kılıçları,mızrakları,yayları yaratan kim ?Allah.Bunu yazan kişi zırhın koruyucu özelliği olduğu için zırhı müslüman olmak için bir neden olarak sunmuş.Tabi Allah savaşlarda birbirini kesesiniz diye kılıçlar,mızraklar,yaylar yarattı dese olmaz.Ne diyor la bu manyak,birbirimizi kesmek,öldürmek için kullandığımız kılıçları,mızrakları,yayları müslüman olmamız bir neden olarak sunuyor derler.

İşin kötüsü müslümanın bu kadar üzerine titrerken, düşmana da zırh, silah yaratmış olması.

Savaşta çift taraflı silah ticareti yapıp köşeyi dönen tüccar sanki.

Ayrıca bu ayette geçen zırh kelimesi günümüzdeki tankları, destroyerleri, droneları kastetmektedir.

İşte bir Kuran mucizesi daha!!!

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Sundance yazdı:

İşin kötüsü müslümanın bu kadar üzerine titrerken, düşmana da zırh, silah yaratmış olması.

Savaşta çift taraflı silah ticareti yapıp köşeyi dönen tüccar sanki.

Ayrıca bu ayette geçen zırh kelimesi günümüzdeki tankları, destroyerleri, droneları kastetmektedir.

İşte bir Kuran mucizesi daha!!!

Güzel yorum:D

Sitelerde Paylaş

Burda kilimdan soğutuculardan bahsediyor:lol: birde güneş görmeyen  buzuları görse bu zavalı Allah tabanı g****tüne vurararak koşmaya başlar tabana kuvet.

Bu allah saraylardan niye bahsetmiyor  zavalı nerden bilsin insan oğlunun neler yaratacağından  ama hala  mağaradan bahsediyor   yaşlanmış bu Allah.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Buzul yazdı:

bu bana şeyi hatırlattı. dindar gerzekler akşam yedikleri yemek için allaha şükrederler ya. ulan gerzo tarlada sen eken sensin, evde tencerede kaynatıp yemek haline getiren de sensin. niye tanrıya sükran sunuyorsun ki. oturduğun yerde mi geliyor o "nimetler" önüne.

burada da allah üfürüyor zırh verdim lan, değerimi bilin ha!. he yav ben oturuyordum zırhı gökten kafama doğru fırlattın.

tarihinde copyPaste tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, copyPaste yazdı:

bu bana şeyi hatırlattı. dindar gerzekler akşam yedikleri yemek için allaha şükrederler ya. ulan gerzo tarlada sen eken sensin, evde tencerede kaynatıp yemek haline getiren de sensin. niye tanrıya sükran sunuyorsun ki. oturduğun yerde mi geliyor o "nimetler" önüne.

burada da allah üfürüyor zırh verdim lan, değerimi bilin ha!. he yav ben oturuyordum zırhı gökten kafama doğru fırlattın.

Kukla Allahı konuşturan kişi üfürmüş de üfürmüş,saçmalamış da saçmalamış,zırhı müslüman olmak için bir neden olarak sunacak kadar da düşmüş:lol:

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayeti şöyle değiştirelim.

Allah, bazılarınıza,yarattıklarından size sıcaklıklar ve soğukluklar yapmış, barınacak bir dağ kovuğu bile vermemiş, sizi soğuk ve sıcakta rezil,itten aç,yılandan çıplak kalacak şekilde  perişan etmiş ve savaşta sizi öldürecek silahlar yaratmıştır. 

Allah şu yazdığım ayete benle alakası yok diyebilir mi?Niye iki yüzlülük yapıyor?Gerçekleri söylemiyor?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Ornias yazdı:

Ayeti şöyle değiştirelim.

Allah, bazılarınıza,yarattıklarından size sıcaklıklar ve soğukluklar yapmış, barınacak bir dağ kovuğu bile vermemiş, sizi soğuk ve sıcakta rezil,itten aç,yılandan çıplak kalacak şekilde  perişan etmiş ve savaşta sizi öldürecek silahlar yaratmıştır. 

Allah şu yazdığım ayete benle alakası yok diyebilir mi?Niye iki yüzlülük yapıyor?Gerçekleri söylemiyor?

Evet bu ayetin aslında bu biçimde olması gerekir.Birbirinizi kesip biçesiniz,öldüresiniz diye silahlar yarattım,hala inanmaz mısınız,hala müslüman olmaz mısınız yazmalıydı.Ama kukla Allahı konuşturan kişi gerçeklerin üstünü örtüp,gizlemiş.

Sitelerde Paylaş

Bir Tanrı düșünün, insanları doğru(!) yola șevketmek için özene bezene seçtiği elçilerinin yardımıyla(!) piyasaya habire bilgiler yolluyor.

Bu noktada "Bir Tanrı nasıl olurda, derdini anlatmak için yardımcılara ihtiyaç duyar ?" diye sorar ve haklı olarak merak edebilirsiniz.

Etmeyiniz efendim, çünkü müritleri de bunu pek önemsemezler. Bununla kalınsa, yine iyi. Piyasadaki farklı tercümeler bir yana, bu tefsir (!) adı altında yapılanlar bana göre, resmen kepazelik.

Bir Tanrı düșünün, piyasadaki kitapları doğru dürüst anlașılmadığı gibi, âlimler ciltler(!) dolusu yorumlar, açıklamalar yapmak zorunda kalıyorlar.

Neredeyse bir cümleden 50 cümle uyduruyorlar, yok șu anlama geliyormuș, yok bunu da dikkate almak gerekiyormuș ta falan filan, bilmem ne.

Bir Tanrı düșünün, müritleri günün her saatinde onu aciz duruma düșürmek için neredeyse yarıșıyorlar.

Hasılı bir Tanrı düșünün, "Ayșe ip atla, Hasan top oyna, Temel orada dikilme, vs." gibi tane tane herkesin anlayabildiği bir referans kaynağını bir türlü yayınlatamamıș.

Ondan sonra buraya gelen bazı aklı evvel dindarlar "Neden inanmıyorsunuz ?" diye birde bize fırça atarlar, iyi mi !

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...
9 saat önce, Buzul yazdı:

Savaşta birbirinizi kesin,birbirinizi delik deşik edin diye silahlar,füzeler,bombalar yarattım hala inanmaz mısınız?

Sizi soğuktan koruyacak giysiler yarattım ama soğuğu da ben yarattım. Sıcaktan koruyan giysi yaratamadım, giysilerinizi çıkarmanız gerekiyor aksine. Sıcaktan koruyamıyorum sizi bazen kuraklık oluyor ve nefes alamayacak duruma geliyorsunuz. Bana şükredin yoksa cehenneme gidersiniz...

Mantık bu :)) 

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Ona, sizi savaşta korumak için zırh yapma sanatını öğrettik, artık şükreder misiniz?enbiya 80

Öldürücü silah yapma sanatını insanlara öğreten şeytan iken,zırh yapma sanatını öğreten Allahtır.Savaşlarda şeytanın yarattığı öldürücü silahlardan sizi korusun diye sizlere zırh yapma sanatını öğreten Allaha şükredin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...