Jump to content

Dostumuz Beşar Esad: "PYD vatan hainidir"

Recommended Posts

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suriye'nin doğusundaki Amerika Birleşik Devletleri destekli güçleri "hain" olarak niteledi.

promote.jpg?v=2
Açıklama, Esad'ın Rusya Başbakan Yardımcısı Dimitri Rogozin ile görüşmesinin ardından geldi. Esad'ın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri'nin desteklediği güçler için "hainler" ifadesi kullanıldı. 

Amerika Birleşik Devletleri'nin başını çektiği uluslararası koalisyon, Suriye'de, terör örgütü DAEŞ'e karşı Suriye Demokratik Güçleri'ne askeri destek veriyor. 

Suriye'nin dörtte birini kontrol eden Suriye Demokratik Güçleri'nin ana unsurunu YPG oluşturuyor. Rus RIA Haber Ajansı'nın haberine göre; Rogozin, Esad ile görüşmesinin ardından Rusya'nın, Suriye'nin enerji tesislerini yeniden inşada rol oynayacak tek ülke olacağını söyledi.
Sitelerde Paylaş
On 21.12.2017 at 15:41, Elitizm yazdı:

Ben Araplar bizim dostumuz demedim Esad öyle dedim. Şu anki şartlar Esad ile müttefik olmamızı gerektiriyor. Yoksa Türklerin tek baki dostu yine Türklerdir.

Devletlerin dostu olmaz, sadece menfaat gereği ilişki kurubilir. Bugün menfaatin Suriye'dir, yarın başka bir devlet olabilir. Avrupa devletleri kapısında el pençe divan durdukları Kaddafi'yi en çok destekleyenler al aşağı etmişlerdir. Fransa-İtalya bloğudur.

Sitelerde Paylaş

Beşar Esad Arap dünyasında ender ele geçecek gerçek bir dost iken düşman ilan edildi. Sempatik bir adam, eşi son derece modern ve zarif bir hanımefendi, Araplarda bulunmaz Bursa kumaşı, daha iyisi Şam'da kayısı olan bu adamı düşman ilan etmek aptallığın daniskası olmuştur. Çok talihsiz ve saçma salak bir dönem yaşıyoruz. Hiç bir şey olması gerektiği gibi değil ve her şey olmaması gerektiği şekilde.

Adam teröre destek vermekten vazgeçtik, Hatay iddiamızdan vazgeçtik, babamın politikalarını silip attım demiş. Sen adamı düşman ilan et. Eee boşuna Yahudi cesaret madalyası alınmadı tabii. Ne derlerse emir! Emir demiri keser. David yıldızlı madalya, stratejik derinlikli ajan Davidoğlu başa! Olacağı o!

Türkiye Beşşar Esad'ın dostluk elini geri çevirmek ve düşman ilan etmekle tarihinin en büyük hatasını yapmıştır. Tarih bu hatayı affetmeyecek. Bu hatanın ceremesini bu ülke çekecek.

Aynı hatayı Batı köpeği İran yobazını Bursa'da Savak'tan koruyarak da yapmıştı. 1980 sonrası ülke Sovyet tehdidinden kurtulmanın rahatlığı ile hata üstüne hata yapıyor.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben bu milletin aptallığına doyacağını sanmıyorum. Böyle aptal salak geçip gidecek bu idyotlar. İsrail David yıldızını geri istiyor, herif vermiyor, iyi mi! Yani İsrail milletin gözüne soka soka bakın bu salak benim itim, ben bunu tekmeyi basa basa kullanıyorum, basıyorum tekmeyi ürüüüü diye çığlık ata ata hizmetimi yerine getiriyor diyor yahu! Millet inadına gaza gelmekte diretiyor. Ben ömrümde böyle salaklık ne gördüm, ne duydum.

Helal olsun İsrail'e... Arapları da Türkleri de parmağında kedinin fareyle oynadığı gibi oynamıyor mu, helal olsun! Adamlarda zeka var arkadaş, etrafları aptal yığınları ile çevrili. Olacağı bu...

Tabii ortalık karışırsa Batıya sığınma düşüncesi olduğu için millette, Batıyı aklama paklama eğilimi egemen. Acayip değil, doğal bir tepki...

Dipnot olarak da İsrail'in bir kısmını işgal ettiği Golan bölgesinde Suriye iç savaşından fırsat bularak ilerleyip petrol sondajları gerçekleştirdiğini belirtmeli.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye halkı ile Esad'ın alıp veremediği yok. Sorunun kökeni her ne ise, Tayyibin Esad ile bir sorunu var. Kendi özel sorununu Türkiye'nin başına bela etti Tayyip. Bu nedenle Türkiye 6 yıldır büyük maddi zarara uğradı. Kurtulmak gereken bir adam varsa o da Esad değil Tayyiptir, çünkü bu bölgedeki en büyük sorundur.  

Söylemeden geçmemeli; Suriye'nin yönetimine gelip gelecek olan en doğru adamdır Esad. Giderse yerine gelecek güruhları hep beraber seyrediyoruz...

Sitelerde Paylaş
On 20.12.2017 at 22:32, Elitizm yazdı:

Senelerce ikinci Atatürk, ikinci Atatürk deyip duruyordunuz ya alın işte size gerçek ikinci Atatürk. Adam Atatürk gibi emperyalizme karşı dik başlı ve kararlı bir şekilde yürüyor. Helal olsun. Arkandayız reis.

Sana uymaz o Elit. Çünkü Sosyalist o:))

Sitelerde Paylaş
53 dakika önce, democrossian yazdı:

İsrail David yıldızını geri istiyor, herif vermiyor, iyi mi! Yani İsrail milletin gözüne soka soka bakın bu salak benim itim, ben bunu tekmeyi basa basa kullanıyorum, basıyorum tekmeyi ürüüüü diye çığlık ata ata hizmetimi yerine getiriyor diyor yahu!

Danyal Topatan isminde Adanalı gariban bir yeşilçam emekçisi vardı. Figüranlık yapar, genelde de "kötü adam" rollerini üstlenirdi. Suat Yalaz'ın çizgi roman olarak hayat verdiği "Karaoğlan"ın beyazperde'ye aktarılması plânlanınca, bir "camoka"ya ihtiyaç duyulmuş, bu karakteri canlandırması için Danyal Topatan seçilmişti. Figüran olarak yıllarca ezilen, itilip-kakılan Danyal Topatan'ın Camoka rolünda at üzerinde öyle gururlu bir pozu vardı ki gerçek Camoka mezarından kalıp, Danyal'ı o hâlde görse hasedinden çatlardı. :)

Uluslararası siyasetin aktörleri, bir de figüranları olur. Bizim "reyiz"e de konjonktür gereği biçilen rol "At üzerindeki Camoka" rolü. (Gerçi onu da beceremeyip at'tan düşmüştü ya neyse...) Tabi "zât-ı muhterem" de kendisine tahsis edilen konum gereği, "muzaffer komutan"  havasında caka satıyor. Fakat; ne yazık ki sizin "Millet" diye vasıflandırdığınız güruh, cebine giren paraya, egemenlere-kodamanlara yalakalık üzerinden elde edeceği sosyal statüye bakıyor. Bırakın dış politikayı, iç politika ile dahi gereği gibi ilgilenen, hesap sormayı amaçlayan, bunun için çabalayan  kimse yok.

Türkiyede herkes rolünü oynuyor.

"İktidar" iktidar rolünü,

"Muhalefet" de muhalefet rolünü.

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Esadmış peh.Arkasında İran  Irak ve Rus desteği olmasa çoktan bu herifi kazığa oturtmuşlardı.Yüzbinlerce paralı Şii terörist ve 200 Rus savaş uçağı desteğine rağmen 6 senedir daha başkent Şam’dan bile muhalifleri çıkaramadı.Bide PYD ile savaşmaya kalkarsa tamamen ‘salatalığı’ yer.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, democrossian said:

Beşar Esad Arap dünyasında ender ele geçecek gerçek bir dost iken düşman ilan edildi. Sempatik bir adam, eşi son derece modern ve zarif bir hanımefendi, Araplarda bulunmaz Bursa kumaşı, daha iyisi Şam'da kayısı olan bu adamı düşman ilan etmek aptallığın daniskası olmuştur. Çok talihsiz ve saçma salak bir dönem yaşıyoruz. Hiç bir şey olması gerektiği gibi değil ve her şey olmaması gerektiği şekilde.

Adam teröre destek vermekten vazgeçtik, Hatay iddiamızdan vazgeçtik, babamın politikalarını silip attım demiş. Sen adamı düşman ilan et. Eee boşuna Yahudi cesaret madalyası alınmadı tabii. Ne derlerse emir! Emir demiri keser. David yıldızlı madalya, stratejik derinlikli ajan Davidoğlu başa! Olacağı o!

Türkiye Beşşar Esad'ın dostluk elini geri çevirmek ve düşman ilan etmekle tarihinin en büyük hatasını yapmıştır. Tarih bu hatayı affetmeyecek. Bu hatanın ceremesini bu ülke çekecek.

Aynı hatayı Batı köpeği İran yobazını Bursa'da Savak'tan koruyarak da yapmıştı. 1980 sonrası ülke Sovyet tehdidinden kurtulmanın rahatlığı ile hata üstüne hata yapıyor.

Esad Amerikanin avrupanın ve körfez ulkelerinin büyük çabasına rağmen 6 yıldır iktidarıni sürdürüyor. Ve son olarak Pyd hakkında Vatan Hainleri demesi artık Esadın ne kadar sağlam durdugunu gösterdi. Ve son olarak da dün pydyi deyrizor da vurdu. Türkiyenin 1 yıldır izlesdigi siyaset dogru. Yani fırat kalkanı harekati daha sobra idlib harekati ve simdide olmasi beklenen afrin harekati. Turkiyenin yapmasi gerekndiger adim ise Esada el uzatmak. Yani siz Esadin topragina girmissiniz Esadin topragini ve rejimini savunuyorsunuz,dusmaniniz amerika olmus ama hala esada el uzatmiyosunuz. Ben boyle birsey olacagina inanmiyorum. Goruceksiniz Turkiye kisa bir zaman icinde Esada elini uzaticaktir. Uzatmak zorunda. Yani yok ben uzatmiyorum dediginiz zaman,bu süreci yönetemezsiniz. Türkiyenin mecburiyetlerine ayak uydurmak zorundasınız kim olursanız olun. 

Ortada bir Türkiye gerçeği var. Ortada Türk milleti diye bişey var. Siz bunu görmezden gelemezsiniz. Yani Tayyip Erdoganın bir iki yil önce izledigi siyaset ile suan izledigi siyaset arasinda fark yok mu? Yok derseniz yalan söylemiş olursunuz. Turkiye karanliga gitmiyor sayın @democrossian, Turkiye aydinliga gidiyor bunu görün.

Sitelerde Paylaş

:D Sen Kuran gibi bir masal kitabının izinde oldukça böyle hayal aleminde yaşarsın. Türkiye hâlen öso ile birlikte hareket ediyor. Beşşar Esad ile ittifak kurması ile ilgili hiç bir işaret ise gözükmüyor. Bu saatten sonra bunu yapması bir yarar da sağlamaz. Bu Arapçadaki "ba'de harabel Basra" deyimini çağrıştırır. Sen adama yaylım ateşi aç, adam yerde yaralı kıvranırken ambulans çağırdım seni kurtaracağım de...  Saçma sapan bir hareket olur ve durumu kurtarmaz.

Sen galiba adamını kurtarmanın derdine düştün. Çok günah suç işledi ama artık hidayete erdi demeye çalışan bir akitsin sen... Herifin günahlarını çıkarma derdine düşmüşsün. Gözüken, senin derdinin bu olduğu. Siz bu herife aşık olacak, onun bütün günahlarının affolmasını isteyecek kadar idyot salaklarsınız. Nasıl bu herife aşık olacak kadar idyot olduğunuzu hiç bir zaman anlamadım.

O da her kullanılan kirli mendil gibi çöpe atılacak. Onu kurtaramazsınız.

Sitelerde Paylaş

Suriye bașkanı Beșar Esad, kimler sayesinde hâlâ ayakta kalabildiğini çok iyi biliyor. O makamda kaldığı sürece bunu asla bunu unutmayacak ve haliyle güneydeki komșumuz, önümüzdeki süreçte bizim için hep bir risk teșkil edecek. Bunda kendi açısından bakınca, pek haksız da sayılmaz. Bu iki ülkenin baș aktörleri emekliye ayrılmadıkları müddetçe, ilișkiler normal düzeye inmeyecek. Bu siyasi bir gerçektir.   

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fırat Kalkanı operasyonu başarılı sayılamaz çünkü Fırat'ın batısını YPG ye yasaklama amacıyla başlatılmıştı, Menbiç ise halen YPG kontrolünde. El Bab'ın yeterli bir hedef olmadığını bilmeyen olmadığı gibi sorumlular da itiraf ediyor. 

Bu operasyonun durumu buyken şimdi Fırat Kılıcı harekatının Afrin hedefli başlamasından söz ediliyor. Böyle bir girişimin ne getireceğini dikkatle izleriz. Göstergeler bunun olabileceğini gösteriyor. Sonuçlarına ise bakarız.

Askeri strateji, bu durumda hem Menbiç, hem Afrin yönünde kuvvetli bir yayılma ve Fırat batısında tam hakimiyet kurmayı gerektirir. Yani Akdeniz - Fırat arasını tam ve kesin olarak kontrol etme ve Esad'a birlikteyiz, müttefikiz, Suriye bölünmez, Suriye'nin bölünmesini Türkiye'nin bölünmesi ile eşdeğer görürüz mesajı verilmesi gerekir. Esad'dan özür dileyip onun ile saldırmazlık paktı yapılıp bölgenin Esad güçlerine devredilmesi. Bu ise hayalden başka bir şey değil. Böyle bir olasılık hiç görünmediği gibi özür bu saatten sonra kurtarmaz zaten. Durum bir çıkmaz. Saplanılıp kalınan ve geri adım atılamayan bir çıkmaz.

Sitelerde Paylaş
26 minutes ago, democrossian said:

:D Sen Kuran gibi bir masal kitabının izinde oldukça böyle hayal aleminde yaşarsın. Türkiye hâlen öso ile birlikte hareket ediyor. Beşşar Esad ile ittifak kurması ile ilgili hiç bir işaret ise gözükmüyor. Bu saatten sonra bunu yapması bir yarar da sağlamaz. Bu Arapçadaki "ba'de harabel Basra" deyimini çağrıştırır. Sen adama yaylım ateşi aç, adam yerde yaralı kıvranırken ambulans çağırdım seni kurtaracağım de...  Saçma sapan bir hareket olur ve durumu kurtarmaz.

Sen galiba adamını kurtarmanın derdine düştün. Çok günah suç işledi ama artık hidayete erdi demeye çalışan bir akitsin sen... Herifin günahlarını çıkarma derdine düşmüşsün. Gözüken, senin derdinin bu olduğu. Siz bu herife aşık olacak, onun bütün günahlarının affolmasını isteyecek kadar idyot salaklarsınız. Nasıl bu herife aşık olacak kadar idyot olduğunuzu hiç bir zaman anlamadım.

O da her kullanılan kirli mendil gibi çöpe atılacak. Onu kurtaramazsınız.

Ya ne aşık olması bilader. BennErdoğani savunmuyorum. Siz herşeye karamsar bakmayın,herşeyi olumsuza sürüklemeyin.

O zaman yelkenleri suya indirelim dükkani kapatıp gidelim olur mu? Siz aynı chp gibi Türkiye battı,Türkiye bitti diyip duruyorsunuz. Kilıçdaroğlu bugün Amerikanın borusunu öttürüyo bu çok açık. Herneyse buralara hiç girmicem.

Ben şunu söylüyorum; Biz şikayeti bırakalım. Biz müdahaleci olalım. Türkiye Beşar Esadla barışacak ben bunu söylüyorum. Ona bakarsanız Erdoğanın Fetullahla bu seviyeye gelecegine de kimse inanmazdı. Hadi ya ordan derdiniz. Ama bugün yaşananlari görüyosunuz. Ha bakın ben herşey dört dörtlük demiyorum. Yanlışlar var riskler var tabii ki. Ama önceki mesajımda da söylediğim gibi,ortada bir Türk milleti olgusu var. Türkiyenin başına kim gelirse gelsin Türk milleti olgusuna göre hareket etmek zorunda. Ayrıca herşey bitmisde değil bugün Esad hala iktidarda ve Işidi ülkesinden neredeyse tamamen temizledi. Ve daha dün pydye saldırdı mesela. Türkiye,Rusya,İran,Suriye,Irak bu ülkeler bugün Amerikaya karşı ittifak içerisindeler. Yani siz ölduk bittik diye ağlamayı bırakın. Yani o zaman Atatürk milli mucadeleyi başlatmasaydı. Ya bu ülke öldü bitti deyip istanbul hükümetine bağlı hareket etseydi. Normal sıradan bir paşa olarak devam etseydi. Dimi? Bizim bunları görmemiz lazım. Siz dar kafalılıgı bırakın.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kavak yazdı:

Bu iki ülkenin baș aktörleri emekliye ayrılmadıkları müddetçe, ilișkiler normal düzeye inmeyecek.

Sorun bununla da bitecek gibi değil. Suriye ile kanlı düşman durumuna geldik. İşin garibi bu güne kadar hiç bir sorunumuz olmayan İsrail ile de Mavi Marmara ile öyle olduk. Bunlarla aramızda artık kan döküldü. Komşularla sıfır sorun diyerek bu noktaya getirdiler. Kabuk bağlamış görünse de Rus uçağı da var. Onda da kan döküldü. Üstelik bunlar çok lüzumsuz hareketler. İsrail izin vermeyeceğini açıklamış, gemiye komandolar inmiş. Silahlı komandolara bıçakla sopa ile saldırmak delilikten başka nedir? Aklı başında siyasetçiler böyle bir deliliğe nasıl izin verir? Rus uçağı dersen otobüs değil, bir uçağın manevra yaparken sınırı bir iki kilometre geçmesine füze ile karşılık vermek de deliliğin öbür adı. Uçak bu yahu! Otobüs mü de gel gel gel hooop topla sağ yap diyecek?

Bir şey yok bir şey yok bir şey olmaz havasında gidiliyor ama... Bu hareketler çok aşırı delilik.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...