Jump to content

Yobazın forum acısı

Recommended Posts

Vatanı ve devleti ele geçiren yobazlar yaşamın her alanına müdahale ediyor, baskı uyguluyor.

Tabi sadece yobazlar değil, dini çıkar olarak kullanan okumuş, entel, makam-mevki sahipleri, bürokratlar ve hatta bazı proflar, yobazları ve yobazların her türlü girişimine destek veriyorlar.

Ülkenin her karesini ele geçiren bu sapkın zihniyet dayandıkları din gibi kendinden olmayan en küçük bir oluşuma, söyleme, görüşe dahi tahammülleri olmadığını her fırsatta gösteriyorlar.

Bazen gizli bir şekilde, bazen trollük yaparak, bazen fiziksel saldırıda bulunarak ve yetişemediği yerde de en ağır hakaret-küfürleri ederek, dini vecibelerini yerine getiriyorlar.

Bu yobazlar o kadar tahammülsüzler ki, kendilerine söz hakkı tanıyan ateist foruma dahi katlanamıyorlar.

Ateistleri tongaya düşürmek, Atatürk'e saldırmak, ateistlerin e-posta adreslerine küfürlü mesajlar göndermek, forumu itibarsızlaştırmak, başlıkları sulandırmak, forum yönetiminde açık aramak ve kafaları karıştırmak gibi her türlü melanete başvuruyorlar.

Hızlarını alamadıkları veya ulaşamadıkları yerde de forumu veya yönetimi tehdit ediyor, hakaret savuruyorlar.

Ateist forum ayakta kaldıkça bu yobazlarda forum acısı daha da artarak, adeta mancınık yemiş gibi geri zekalılıklarını teşhir ederek komik durumlara düşüyorlar.

Bunu yaptıkları saçma yorumlardan, gider ayak yaptıkları safsatalardan, sürekli farklı nicklerle gelmelerinden ve duygu sömürüsüne başvurarak kendilerini masum göstermeye çalışmalarından rahatlıkla anlıyoruz.

Böyle yapmakla forum acısının dineceğini zanediyorlar, oysa dayandığınız din binlerce yıldır sizi adam edemediği ve edemeyeceği için bu forum doğmuştur...

Sitelerde Paylaş

Sn Bilgivehis;

Yazdıklarınıza itiraz etmem mümkün değil. Çünki; doğruları aktarmış, hattâ az bile yazmışsınız. Ne var ki bu tek taraflı olmuş. Daha evvel de arz ettim. Her "Allah var" diyen samimi dindar olmadığı gibi "her "Allah yok" diyen de ateist değildir. Ateist olmak; emek ve birikim gerektirir. Hattâ bir ateist, önceden sağlam ve samimi bir inanca sâhip olmuş bulunmalıdır ki neye, neden karşı çıktığının bilincinde olsun. Dinsel hassasiyetleri zayıf bir çevrede yetişip, inanç denen olgunun yıllarca fikir çilesini çekmemiş, inançlı olmayı kendisine "dert" edinmemiş, sabahtan akşama "öteki"nin kutsallarına küfretmeyi "ateizm" olarak algılayan, muhtemelen lümpen burjuva-magandaları da eleştirmeniz gerekmiyor mu ? Şikâyet ettiğiniz mesele, sosyo-kültürel bir gerçekliktir ve aslâ tek taraflı değildir.

Birisine karşı:

"Ulan senin ananı-avradını" diye bodoslama gitmekle;

"Çok kıymetli vâlidenizin gayr-ı meşrû dest-i izdivâcını talep edederim efendim"

Demek arasında özünde hiç bir fark yoktur.

Başka bir vesile ile farklı bir ortamda ifâde etmiştim ki siz de şâhitsiniz. Ben İslâmın eleştirisi bâbında bir konu açtığımda PC başında en az 5-6 saat uğraşırım. Hattâ bu uğraşın birkaç aylık bir ön hazırlığı da oluyor. Tek amacım; okuyan müslümanların kafasında sorular oluşsun. Körü körüne bir biatı iman zannetmesineler. Eskiden bir hocamız, "Soru insanın zihnini kemiren kuttur. Cevabı bulamazsan seni rahat bırakmaz" demişti. Ben de yazılarımla o "kurt"u zihinlere bırakmaya çalışırken kendini "ateist" zanneden, birkaç kitap okumakla "Allâme-i Cihan" olduğunu düşünen biri, gelip aynı başlığa, "Allah pezevenk, Kuhammed Pedofili" yazıyor. Şimdi o başlıkta benim yazdıklarımı okuyup da üzerinde tefekkür edecek müslümanlar, bu sinkafın peşine takılıp başlıyorlar küfreden "ateist"(!) ile didşmeye.

Peki ne oluyor ?

Benim onca emeğim seviyesiz bir üslûp, sataşma ve küfürler eşliğinde "güm"e gidiyor. Forum yönetenlerin işleri kolay değil, bunun farkındayım. Fakat; bu küfürleşmelere engel olnmazsa ateist üyeler artık kendileri çalıp kendileri oynarlar. Halbuki, her düşünce ve inançtan insanların katılımı özendirilse üye sayısında artış olsa ve böylelikle değişik düşünce ve fikirlerden istifâde etme imkanı oluşsa kötü mü olur ?

Gerçi ateist forumların hakkını teslim edeyim. İslâmi formlarda yazdım, hemen şutladılar. Kimilerinde de hakâret ve küfür eşliğinde. Hristiyan forumda yazdım. "Burada öğretişi biz veririz. Sen verenezsin" deyip ban ettiler. Halbuki kimselere öğretiş verdiğim falan yoktu. Soru soruyordum sâdece. Şahsıma yönelmiş birkaç saldırıyı istisnâ tutarsam, en rahat yazdığım yer, ateist düşüncedeki plâtformlar. 

Yazımın sonunda, vurguladığınız mevzuda haksız olmadığınızı belirtirken, bu sorunun aslâ tek taraflı olmadığını da tekrar ve önemle hatıratırım !..

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, Vefik Sâmi yazdı:

Yazımın sonunda, vurguladığınız mevzuda haksız olmadığınızı belirtirken, bu sorunun aslâ tek taraflı olmadığını da tekrar ve önemle hatıratırım !..

Sevgili Vefik Sami, önce teşekkür ederim, evet dediğiniz gibi eksik olmuş, siz o eksik kısmı tamamlamışsınız ama yine de bir cümle devam edeyim.

Kendini ateist gibi gösterenler veya ateist olup da her dindarı veya inananı aynı kefeye koyarak, saygısızlıkta yobazlardan farkı olmayanlar da o gruba dahildir.

Zira yobazın okumuş, yarı aydını daha zararlıdır, bunu sadece forumda değil, her alanda görüyoruz...

Bu başlık son hafta içinde gördüğüm bir kaç yeminli Atatürk, bilim ve ateist düşmanı yüzünden tetiklenmişti.

Bir tanesi bugün 3-4 tane başlık açıp forum yönetimine alabildiğince sallamıştı, diğeri de forumlarda artık yazmayacağını söyleyip kendince duygu sömürüsü yapmaya çalışmış ama aynı kişiyi ertesi gün bu forumda yine aynı yobazlıkları yaparken görmüştüm.

Bir de komik bir durum, bir tanesi de sırf bana küfür mesajı yollamak için foruma üye olmuş sonra da yok olmuş.

Bunlar gibi böyle sayısız gerizekalı davranışlar için böyle bir başlık açtım, üstelik bu başlık önceden planlanmadı ama bu tür birikimin getirdiği o anlık açtığım bir başlık oldu.

(Vefik Sami, dün bu konularla alakalı biraz  seni de ilgilendiren bir mesaj yollamıştım, galiba mesajları kapatmışssın, yazdım gitmedi.)

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, TAO yazdı:

İngiltere kralı atatürkün elini öpmüş diye uyduruk resimleri atanlara ne diyeceğiz?

İngiltere kralını görmemiş çocukları mı kandıracaksınız? :)

İşte bir yobaz da burada, konuyla alakası yokken başlığı kaydırma ve sulandırma derdinde, hemi de yobazın forum acısı başlığında.

Teniten bu çok açık bir trollük oldu, kendince hem başlığı sulandıracaksın, hem de başlık sahibini rencide edeceksin, doğrusu çok utanmazsınız.

İşte başlıkta anlattığım bir yobaz örneği ama bu troll olanı...

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, bilgivehis yazdı:

(Vefik Sami, dün bu konularla alakalı biraz  seni de ilgilendiren bir mesaj yollamıştım, galiba mesajları kapatmışssın, yazdım gitmedi.)

Efendim; yaklaşık bir on senedir sanal platformlarda kem-küm ederim. Açılan başlıklardaki mevzûları tartışmaktan ziyâde, mesaj sahibine sallamayı huy edinmiş zavallılar yüzünden, özel mesaj seçeneğini kapatıyorum. Çünki; herkesinin görebileceği alanda sinkaf edince banlanacağını bilen bazıları, özel mesaj ile küfrediyor. Ben de "Ne Şam'ın şekeri ne Arap'ın yüzü" misâl bu seçeneği kapatıyorum. Forumda medeni diyaloglar kurbaileceiğim nezih insanlarla da herkesin görebildiği alanda yazışmayı tercih ediyorum.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bilgivehis yazdı:

İşte bir yobaz da burada, konuyla alakası yokken başlığı kaydırma ve sulandırma derdinde, hemi de yobazın forum acısı başlığında.

Teniten bu çok açık bir trollük oldu, kendince hem başlığı sulandıracaksın, hem de başlık sahibini rencide edeceksin, doğrusu çok utanmazsınız.

İşte başlıkta anlattığım bir yobaz örneği ama bu troll olanı...

Sen ilk önce attığın resmin doğru olduğunu ispatla. 

:)

Resmi atan sensin konuyu açan değil.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, TAO yazdı:

Sen ilk önce attığın resmin doğru olduğunu ispatla. 

:)

Resmi atan sensin konuyu açan değil.

Başlıkla ilgili yazmayacaksan başlığı sulandırma, bahsettiğin başlığa yazdım, bakarsan görürsün, resimle ispatladım sen körsen kendine bakacaksın...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bilgivehis yazdı:

Başlıkla ilgili yazmayacaksan başlığı sulandırma, bahsettiğin başlığa yazdım, bakarsan görürsün, resimle ispatladım sen körsen kendine bakacaksın...

Konuyla alakalı işte yalan resim atıp putunu yüceltmeye çalışıyorsun.

Hadis yazarlarından farkınız yok. :)

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, TAO yazdı:

Halen trollüğe, yalana, ajitasyona başvuruyorsun, kendi aklınca beni kışkırtacan öyle mi, konuyla alakalı olmayan bir şeyi bir de utanmadan konuya bağlıyorsun, hadi bakim, bu başlık seni rahatsız ettiyse konuyla alakalı başlığa yaylan, sayın troll.

Sitelerde Paylaş

Bu arada yobazın forum acısı nasıl da belli oluyor, bakın kendilerini nasıl teşhir ediyor zavallılar, ne kadar acınacak haldeler, kışkırtma, yalan, başlık sulandırma, alakasız yorum yapma, konuyu kaydırma işini işte böyle yapıyorlar, sonra da dürüstlük ayağına yatıyorlar, kendilerini bu kadar rezil-rüsva etmek böyle bir şey işte...

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Bu arada yobazın forum acısı nasıl da belli oluyor, bakın kendilerini nasıl teşhir ediyor zavallılar, ne kadar acınacak haldeler, kışkırtma, yalan, başlık sulandırma, alakasız yorum yapma, konuyu kaydırma işini işte böyle yapıyorlar, sonra da dürüstlük ayağına yatıyorlar, kendilerini bu kadar rezil-rüsva etmek böyle bir şey işte...

İlk önce yobazlığı ispatlaman gerekiyor.

Bilimsel olsanız bilim forumunda yazardınız.

tükenmez kalem bilyası nasıl yapılır diye sordum.adam  tanrı diye cevap veriyor.:0_80cbc_37a71a73_L:

Konuyla alakasız iletiler yazıp trolluk yapanlar sizlersiniz.

Sitelerde Paylaş

2 saat önce, TAO yazdı:

işte sensin, başlığı sulandırmak için her yolu deniyorsun, alakasız yorumlar, başka tartışmaları buraya taşımalar, sonra da iftira atmalar, her tarafınız vıcık vıcık trol işte, senden daha iyisi yok, keyfine bak, zaten üzerine alınman dahi troll olduğunun kanıtıdır.

Bak işte bu forum sizlere bu kadar özgürlük tanıdığı halde kıymetini bilmiyonuz, her fırsatta saldırıyorsunuz, neymiş ateistmiş, siz de yobazlıktan, trollükten kurtulun ateist olma şerefine nail olun...

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, bilgivehis yazdı:

işte sensin, başlığı sulandırmak için her yolu deniyorsun, alakasız yorumlar, başka tartışmaları buraya taşımalar, sonra da iftira atmalar, her tarafınız vıcık vıcık trol işte, senden daha iyisi yok, keyfine bak, zaten üzerine alınman dahi troll olduğunun kanıtıdır.

Bak işte bu forum sizlere bu kadar özgürlük tanıdığı halde kıymetini bilmiyonuz, her fırsatta saldırıyorsunuz, neymiş ateistmiş, siz de yobazlıktan, trollükten kurtulun ateist olma şerefine nail olun...

ingiltere kralı diye attığın resmi büyütüp attım.

iyi incele.?

yobaz olan yanlışlığı gösterildiği halde itiraz edendir.

Foruma   saldırdığım yok.Verdiğiniz hatalı bilgileri düzeltiyorum.

tarihinde TAO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, TAO yazdı:

Bilimsel olsanız bilim forumunda yazardınız.

tükenmez kalem bilyası nasıl yapılır diye sordum.adam  tanrı diye cevap veriyor.:0_80cbc_37a71a73_L:

Konuyla alakasız iletiler yazıp trolluk yapanlar sizlersiniz.

Pekiyi sen tanrını isbatlasana

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, bilgivehis yazdı:

bu şahsa cevap vermeyin, raporlayın ki pamuk ipliğine bağlı üyeliğini artık kopartalım. Tamam bunu şimdi atıyorum, ama bu tür kişilere cevap verince bunlar o cevaplarla besleniyor. Başlığı sulandırdığı için raporlayın, gereğini yapalım...

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, TAO yazdı:

Senin putun günde beş vakit günceleniyor en büyük put islam dininin  putu EL-İLAH.çöl bedevisi muhmmedin babasının ismi nedir nerden? geliyor bir anlat bakalım:lol:

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, NotImportant yazdı:

Uğraşıp özel mesajla küfür etmek nedir ? İnanması güç.. 

İnan... Mesela bir kaç gün önce bir başlığına cevap verdiğim katılımcı, bana cevap vermek yerine özel mesajla aklına gelen tüm küfürleri saydırmış. Üstelik başlık tavanarasına atılmış bir başlık. Var yani böyle hastalar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...