Jump to content

İlahi Aşk'a ve Allah'a ulaşmanın formülü

Recommended Posts

• İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

13 saat önce, Mistik Filozof yazdı:

Silin benliğinizi.

Kendinizi Aşk'a teslim edin.

Allah'ı ve İlahi Aşk'ı bilmenin. 

Formülü budur.

Benlik Akıldır mantıktır.Bunlarımı sileceksin? Ha bunları silip Aşka teslim edeceksen bu Aşk nedir? Olmayan bir hayale teslim olacaksın! Ya sonra üç günlük ömrünü kazurata çevirip Akıl hastahanelerinde yatarsın.Aman ha arkadaşım durumunu yazdıklarına göre iyi görmedim Nerede olursan ol kendine gel

Sitelerde Paylaş
On 01.01.2018 at 12:02, Antonius yazdı:

Benlik Akıldır mantıktır.Bunlarımı sileceksin? Ha bunları silip Aşka teslim edeceksen bu Aşk nedir? Olmayan bir hayale teslim olacaksın! Ya sonra üç günlük ömrünü kazurata çevirip Akıl hastahanelerinde yatarsın.Aman ha arkadaşım durumunu yazdıklarına göre iyi görmedim Nerede olursan ol kendine gel

Aşk'ı, Sevgi'yi

Allah inancını

Bütünleştirin bakalım. 

Sitelerde Paylaş

Aşk ve sevgi görünen ve varlığı kesinlikle bilinen bir şeye karşıdır.Kendinizi seversiniz(En önemlisi) Yaşamı seversiniz,Yaşamı sevincede Yaşamda karşılaştığınız Müşküllerinizi yani işinizi eşinizi çocuklarınızı torunlarınızı milletinizi insanlığı seversiniz,;Sevdiğiniz andada O müşküllerinizi terk etmez onları çözmeye bakarsınız.Bu şekildede üç günlük ömrünüzü dolu dolu geçirirsiniz.Allah inancı ise afaki yani belirsizdir.Belirsizlik ise ne sevilir nede ona aşık olunur.

Sitelerde Paylaş
On 04.01.2018 at 13:30, Mistik Filozof yazdı:

Serap gördün.

Yaşananlar hiç yaşanmadı.

Söylenenler hiç söylenmedi.

Görülenler hiç görülmedi.

Yapılanlar hiç yapılmadı.

Bazen kendi kendime kalınca derin nefes alır ve şunu düşünürüm.

Boşluk içime doluyor ve sonra dışarı çıkıyor ve ben böylece yaşıyorum. Hayatım boşluğun içim ve dışım arasında deveranı üzerinde ise ben nasıl var olabilir ya da gerçek olabilirim ki? Bu hayat işte bu kadar gerçek.

Boşluk lafını mecazen kullanıyorum tabi. Gelip burada bilimsel kasıntılar yapılmasın şimdi.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Yeni Üye yazdı:

Bazen kendi kendime kalınca derin nefes alır ve şunu düşünürüm.

Boşluk içime doluyor ve sonra dışarı çıkıyor ve ben böylece yaşıyorum. Hayatım boşluğun içim ve dışım arasında deveranı üzerinde ise ben nasıl var olabilir ya da gerçek olabilirim ki? Bu hayat işte bu kadar gerçek.

Boşluk lafını mecazen kullanıyorum tabi. Gelip burada bilimsel kasıntılar yapılmasın şimdi.

Yok'sun.

Hiç olmadın da. 

Bunu bilmekten daha derin bir huzur olamaz.

Boşluk, benliğinden arınan ve Allah'ta kaybolanın anlayacağı en derin ve en yüce histir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 09.01.2018 at 13:53, Mistik Filozof yazdı:

Yok'sun.

Hiç olmadın da. 

Bunu bilmekten daha derin bir huzur olamaz.

Boşluk, benliğinden arınan ve Allah'ta kaybolanın anlayacağı en derin ve en yüce histir.

"Derin" ve "yüce" hisler, insanın kendisindeki vahşeti yansıttığı yapay yaratıcıya yakışmıyor ama. Neden içinde eriyip gittiğin bu varlık "Allah" olmak zorunda? Hiçliğin yüceliğini ebedi işkenceyle ya da ödülle bozan bir varlıkta bunu nasıl yaşabilirsin? Ayrıca bu fikrin İslam ile nasıl ilişkisi olabilir? Vahdet-i vücudçuları da oldum olası müslüman olarak göremedim.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
On 01.01.2018 at 12:02, Antonius yazdı:

Aynen öyle oldu :(

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
On 25.12.2017 at 02:38, Mistik Filozof yazdı:
İlahi Aşk'a ve Allah'a ulaşmanın formülü;

Birini uzaktan seviyorsanız.
Ve bunu O'na söylemiyorsanız
Bu, potansiyel İlahi Aşk'tır.
O'nun Aşk'ına iman ederseniz.
O'na teslim olursanız.
Ve benliğinizi O'na teslim ederseniz.
İlahi Aşk'a ulaşırsınız.
İşte, Allah'a ve Gerçek Aşk'a 
ulaşmanın formulü budur. 

attachment.php?attachmentid=3807&d=15141

Bunun adıan platonik  aşk derler:lol:

Sitelerde Paylaş

fazla çizgifilm in zararlari kardesim sen olunce baska canlilar senden faydalanir ve onlarda baska canlilari dogurur dogada dongu bu sekilde ilerler sende yok olup gidiceksin tamamen bi goril veya cocuk icin aci ama gercek kabul etmesi zor olabilir ama insan icin cok yazik hicbirsey demiyorum bu olayda akil kari %0 ...

tarihinde "dünyayaışınlanıpçoğaldık" tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 25.12.2017 at 02:38, Mistik Filozof said:
İlahi Aşk'a ve Allah'a ulaşmanın formülü;

Birini uzaktan seviyorsanız.
Ve bunu O'na söylemiyorsanız
Bu, potansiyel İlahi Aşk'tır.
O'nun Aşk'ına iman ederseniz.
O'na teslim olursanız.
Ve benliğinizi O'na teslim ederseniz.
İlahi Aşk'a ulaşırsınız.
İşte, Allah'a ve Gerçek Aşk'a 
ulaşmanın formulü budur. 

attachment.php?attachmentid=3807&d=15141

Muhammed te kendi tanrısını senin gibi yapmıştı. Çölde taife gider iken Çölde bir konaklama noktasında. 

Ve bu tanrıyı yaratırken mükemmel olmasını istedi. Keçi boynuzlarından ve kilden arındırılmış saf ve ulaşılmaz.

Sonra Yarattığı bu tanrıyı diğerleri için de önerdi. Onları tanrı ile konuştuğuna ikna etti. 

Artık şahitleri olan bir tanrısı vardı. Onun için ibadet eden bir ahalisi vardı. 

Diğer bireylerde Muhammed in tanrısında bir hikmet olduğuna inanmaya başlayınca İnanç toplumsallaştı.

Artık tanrı Muhammedin isteklerini yerine getirebilirdi. Muhammed ne dediyse tanrısı yaptı

Savaş dedi Savaşa gittiler, Hac, Zekat, cariye derken Muhammed  in tanrı krallığı büyüdü. 

Aslında Muhammed İsrail oğullarının Tanrısına özenmişti.  Haç, zekat, oruç, Sünnet, Domuz eti. Taharet, sünnet, cezalar , haram, hepsini Musevilikten çaldı.

Olmayan soyut tanrı En güzel tanrıydı .

Tıpkı En güzel çocuk, Doğmayan çocuk gibi.

Şimdi sen kimden esinlendin. Eğer Muhammed ten ise o tanrı modelini İsrailoğullarından aldı. 

O zaman Musevilere teşekkür etmelisiniz.

Çünkü Amerikayı Muhammed ten önce Onlar keşfetti. 

Yok eğer Bende kendi tanrımı yarattım ve ona iman ettim diyorsan,

Biraz geç kaldın.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Mempish yazdı:

Muhammed te kendi tanrısını senin gibi yapmıştı. Çölde taife gider iken Çölde bir konaklama noktasında. 

Ve bu tanrıyı yaratırken mükemmel olmasını istedi. Keçi boynuzlarından ve kilden arındırılmış saf ve ulaşılmaz.

Sonra Yarattığı bu tanrıyı diğerleri için de önerdi. Onları tanrı ile konuştuğuna ikna etti. 

Artık şahitleri olan bir tanrısı vardı. Onun için ibadet eden bir ahalisi vardı. 

Diğer bireylerde Muhammed in tanrısında bir hikmet olduğuna inanmaya başlayınca İnanç toplumsallaştı.

Artık tanrı Muhammedin isteklerini yerine getirebilirdi. Muhammed ne dediyse tanrısı yaptı

Savaş dedi Savaşa gittiler, Hac, Zekat, cariye derken Muhammed  in tanrı krallığı büyüdü. 

Aslında Muhammed İsrail oğullarının Tanrısına özenmişti.  Haç, zekat, oruç, Sünnet, Domuz eti. Taharet, sünnet, cezalar , haram, hepsini Musevilikten çaldı.

Olmayan soyut tanrı En güzel tanrıydı .

Tıpkı En güzel çocuk, Doğmayan çocuk gibi.

Şimdi sen kimden esinlendin. Eğer Muhammed ten ise o tanrı modelini İsrailoğullarından aldı. 

O zaman Musevilere teşekkür etmelisiniz.

Çünkü Amerikayı Muhammed ten önce Onlar keşfetti. 

Yok eğer Bende kendi tanrımı yarattım ve ona iman ettim diyorsan,

Biraz geç kaldın.

İlahi Aşk bizzat yaşanıyor. Uydurma dinler gibi değil. Yaşayan bilir.

Sitelerde Paylaş

Laf salatasından ibaret bir başlık olmuş. Bahsettiğiniz duygular, hormonlardan ibâret sadece.

yine naturalist ateist ve yine bir sig cevap :D

adam tanriya giden yolun askla aciklamasini yapmaya calisiyor.tamam kabul etmiyorum ben de.ama bu kadar sig cevap vermen komik olmus...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...