Jump to content

İlahi Aşk'a ve Allah'a ulaşmanın formülü

Recommended Posts

15 dakika önce, murad yazdı:

yine naturalist ateist ve yine bir sig cevap :D

Bilimsel yanıtlar sığ yanıtlarsa tamam.

15 dakika önce, murad yazdı:

adam tanriya giden yolun askla aciklamasini yapmaya calisiyor.tamam kabul etmiyorum ben de.ama bu kadar sig cevap vermen komik olmus...

Onla alâkalı daha çok bilgi vermiştim öbür başlıkta. 2 yıl aynı yerde bir tane ruhun filan gelmesini bekleyen biri nasıl ruh görürse bu da aynı. Örnek de gerçekten yaşanmış, Sanalmanik'in yazılarında vardı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, Natüralist Ateist yazdı:

Bilimsel yanıtlar sığ yanıtlarsa tamam.

Onla alâkalı daha çok bilgi vermiştim öbür başlıkta. 2 yıl aynı yerde bir tane ruhun filan gelmesini bekleyen biri nasıl ruh görürse bu da aynı. Örnek de gerçekten yaşanmış, Sanalmanik'in yazılarında vardı.

İlahi bilimsel değil ki. Bilimsel yanıt bulamazsın bir açıklama da yapamazsın ? Ancak böyle klasik ateist mantığıyla dini hurafelerle karıştırırsın. Sizin denginiz müslümanlar ben değilim ?

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ilahı aşk varmı yokmu? bilmiyorum. ama tanrının lanetlı bir aşk verdıgını düşünüyorum. bu aşkı hepiniz bilemezsınız çünkü herkese verılmemış. tanrı lanetledıgı ölümlüleri secmiş diyebiliriz.  karşılıksız aşkın ölümsüz laneti diyebilirsiniz.

ve benım en zayıf noktamdır aşk. ??? 

images.jpg

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Mistik Filozof yazdı:

İlahi bilimsel değil ki. Bilimsel yanıt bulamazsın bir açıklama da yapamazsın ?

Siz bilirsiniz. Aslında sizin için böylesi daha iyi bence. Mutlusunuz. Ateist olmakla ne kazanacaksınız ki? Müslüman olmakla? Hristiyan? Budist? Hiçbir şey.

9 dakika önce, Mistik Filozof yazdı:

Ancak böyle klasik ateist mantığıyla dini hurafelerle karıştırırsın. Sizin denginiz müslümanlar ben değilim ?<span>

Neyse.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, godofwar yazdı:

arkadaşlar ilahı aşk varmı yokmu? bilmiyorum. ama tanrının lanetlı bir aşk verdıgını düşünüyorum. bu aşkı hepiniz bilemezsınız çünkü herkese verılmemış. tanrı lanetledıgı ölümlüleri secmiş diyebiliriz.  karşılıksız aşkın ölümsüz laneti diyebilirsiniz.

ve benım en zayıf noktamdır aşk. ??? 

images.jpg

Katılıyorum ?

Sitelerde Paylaş

bu dünyada yaşayıpta. mutlu olanın aklından şüphe ederim. kendini bilen bireyler asla mutlu olamazlar. mutlu olanlara her zaman özenmişimdir. ben asla onlar gibi olamam.

çünkü ben her ana tanrıyla mistiksel savasırken mutlu olanlar asla tanrıyla savasmıyacaktır. tanrı zıhnımden çıkmadıgı sürece bu savas asla bitmıyecektır. zihnıme bıyolojıden çok tanrının girdigine o kadar emınımkı: tanrının bana acı vererek neyi? amaçladıgını anlamak imkansız... eger ilahı aşk buysa tanrılar cıldırmış olmalı..

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, "dünyayaışınlanıpçoğaldık" yazdı:

fazla çizgifilm in zararlari kardesim sen olunce baska canlilar senden faydalanir ve onlarda baska canlilari dogurur dogada dongu bu sekilde ilerler sende yok olup gidiceksin tamamen bi goril veya cocuk icin aci ama gercek kabul etmesi zor olabilir ama insan icin cok yazik hicbirsey demiyorum bu olayda akil kari %0 ...

Öyle düşünseydik göremezdik ? Akıl ve mantıkla da izah edilemez zaten. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, godofwar yazdı:

bu dünyada yaşayıpta. mutlu olanın aklından şüphe ederim. kendini bilen bireyler asla mutlu olamazlar. mutlu olanlara her zaman özenmişimdir. ben asla onlar gibi olamam.

çünkü ben her ana tanrıyla mistiksel savasırken mutlu olanlar asla tanrıyla savasmıyacaktır. tanrı zıhnımden çıkmadıgı sürece bu savas asla bitmıyecektır. zihnıme bıyolojıden çok tanrının girdigine o kadar emınımkı: tanrının bana acı vererek neyi? amaçladıgını anlamak imkansız... eger ilahı aşk buysa tanrılar cıldırmış olmalı..

Mutlu insan düşünmeyen insan demişsin kısaca sanırım, doğru; Düşünen insanın yaşaması "ızdıraptır".Bence, tabi tanrı babında,varlık anlamında diyorum.Senin gibi.Ama yapacak bişey yok. 

İnsan, öleceğini
bile bile
nasıl yaşar?

Ya çıldırır
ya da öleceğini
unutur…

Demiş şair. 

Sitelerde Paylaş

Her önünüze gelen zırvalara inanıp kafa yorarsanız, kafanız ütülenmekle kalmaz, muhtemelen kafayı da yersiniz.
Buraya takılan bazı forumdaşlarda bunu gözlemlemek pekala mümkün.

Mutluluğu bilmem, ama yalan söylemeyen yetişkin insan yok gibi, hatta yaşlandıkça bu bağlamda kuduranlar bile var.

Artı kendi yalanına inanan aklıevveller bile var. O derece yani, onları olası bir tanrı bile kurtaramaz. :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...