Jump to content

İlahi Aşk'a ve Allah'a ulaşmanın formülü

Recommended Posts

• İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, Mistik Filozof yazdı:

İlahi bir hal ile. İlahi Aşk ile. Dolayısıyla İlahiyata vakıf oluyorum. Aşık oluyorsun, o İlahi oluyor İlahi hal üzere olduğun için sırlarına erişiyorsun. 

Hissettiğiniz şeyin İlahi Aşk olduğunu nereden biliyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Hissettiğiniz şeyin İlahi Aşk olduğunu nereden biliyorsunuz?

Önce çok yoğun hissediyordum. İlahi olduğunu bilmiyordum ama ermiş gibi aşıktım durumun farkındaydım. Sonra aşık olduğum kişiyi görmemeye başlayınca İlahi olduğunu farkettim ve İlahi Aşk'ın (tanrının) İlahi sırlarını öğrendim. Bunu da kitap haline getirdim.  Aşk ve imanı bir araya getirince cidden inandığım şey başıma geldi.

tarihinde Mistik Filozof tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Mistik Filozof yazdı:

Önce çok yoğun hissediyordum. İlahi olduğunu bilmiyordum ama ermiş gibi aşıktım durumun farkındaydım. Sonra aşık olduğum kişiyi görmemeye başlayınca İlahi olduğunu farkettim ve İlahi Aşk'ın (tanrının) İlahi sırlarını öğrendim. Bunu da kitap haline getirdim. 

Aşık olduğun kişiyi görmeyince İlahi mi oluyor? Tamam.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Natüralist Ateist yazdı:

Aşık olduğun kişiyi görmeyince İlahi mi oluyor? Tamam.

Dikkatli oku, önce bizzat içindeyim sonra görmemeye başlayınca İlahi olduğunu farkediyorum. İlahi bir hal olduğu için kendi içinde ayrı dönemleri var. Bir anda başlayıp bir anda bitmiyor.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Natüralist Ateist yazdı:

Bu tarz hisler aşık olduğunda -normal- bile olabilir.

Normal değil İlahi. Normal insan bilincinde değildi. Tanrıya (İlahi Aşk'a) ulaşma, erme hali. Nasıl ki insan bilincinin kendi işleyişi gerçekliği var İlahi Aşk halinin de kendi gerçekliği ve işleyiş süreci var.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Mistik Filozof yazdı:

Önce çok yoğun hissediyordum. İlahi olduğunu bilmiyordum ama ermiş gibi aşıktım durumun farkındaydım. Sonra aşık olduğum kişiyi görmemeye başlayınca İlahi olduğunu farkettim ve İlahi Aşk'ın (tanrının) İlahi sırlarını öğrendim. Bunu da kitap haline getirdim.  Aşk ve imanı bir araya getirince cidden inandığım şey başıma geldi.

hah anladım 

aşk + iman = ilahi aşk = tanrı

deilmi 

işte sorunda burda çıkıyor bilimde imana yer yok. Belliki 

sen tanrıya inanırken (imanlıyken) ilahi aşk denen beyin kandırmacasına düşmüşsün 

daha önceden ateist olsaydın bu beyin kandırmacasına düşmezdin 

işte aslında tanrının olmadığını kanıtlayanda bu 

anlattıkların maneviyatındaki bir hayal sadece

tarihinde ateistik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ateistik yazdı:

hah anladım 

deilmi 

işte sorunda burda çıkıyor bilimde imana yer yok. Belliki 

sen tanrıya inanırken (imanlıyken) ilahi aşk denen beyin kandırmacasına düşmüşsün 

daha önceden ateist olsaydın bu beyin kandırmacasına düşmezdin 

işte aslında tanrının olmadığını kanıtlayanda bu 

anlattıkların maneviyatındaki bir hayal sadece

Aşk'a veya aşık olmaya yani böyle manevi ve duygusal bir olaya böyle sığ mı bakıyorsunuz? Bilimden bana ne ben aşıktım ve İlahi'ydi. İlahiyat ile bilim de aynı şey değil. Çözümlemeni beğendim olayı iyi kavrıyorsun ancak klasik ateist refleksi veriyorsun. Her şey o kadar da materyalist değil. Yüceydi İlahi Aşk.

tarihinde Mistik Filozof tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Mistik Filozof yazdı:

Aşk'a veya aşık olmaya yani böyle manevi ve duygusal bir olaya böyle sığ mı bakıyorsunuz? 

Hangi ayrıntısına inmedik ki, sığ olsun bakışımız?

Bilimden bana ne ben aşıktım ve İlahi'ydi.

Okkam'ın Usturası'nı biliyor musunuz?

Her şey o kadar da materyalist değil. Yüceydi İlahi Aşk.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Mistik Filozof yazdı:

Aşk'a veya aşık olmaya yani böyle manevi ve duygusal bir olaya böyle sığ mı bakıyorsunuz? Bilimden bana ne ben aşıktım ve İlahi'ydi. İlahiyat ile bilim de aynı şey değil. Çözümlemeni beğendim olayı iyi kavrıyorsun ancak klasik ateist refleksi veriyorsun. Her şey o kadar da materyalist değil. Yüceydi İlahi Aşk.

Kendine manevi bir dayanak bulmuşsun. Tutturmuşsun ilahi de ilahi. Kendini kandırmadığını asla kanıtlayamacaksın. Yaşadığın şeyin gerçek olduğunu asla kanıtlayamayacaksın. Çünkü hep içinde yaşayacaksın. Bu hiç üzmüyor mü seni?

Bunlar senin manevi deneyimlerin. İçinde bir kanıt, felsefi düşünce vb. de yok. Neden geldin buraya, burdaki insanlar senin içselleştirdiğin duyguları nasıl anlayıp seninle aynı şeyleri hissetsin? Hissetmez. Burdakiler aklı başında insanlar, kanıt isterler, mantıklı bir önerme isterler.

Diğer konuda da yazılarına rastladım, ve çok irdelemedim ama, bir sanrı falan gördüysen, git tedavi ol. Yoksa zavallı bir halde yaşayacaksın ömür boyu, kendini kandırarak. Aşağılamak için söylemiyorum bunu. Kendine yazık edeceksin. Tanrı manrı yok, sadece senin kendine söylediğin yalanlar var. Seni mutlu eden yalanlar.

"Hissettim, demek ki gerçek." Tam bir ilüzyon bu. Sende kanmışsın buna.

Olsaydı, bilinirdi. Senin içinde kalmazdı. İnsan aklının içinde olup da, dışına çıkamayan her şey birer yanılsama. Sen hissettiysen sana var. Bize yok. Ama herkese yoksa ve sadece sana varsa, gerçek değil işte, çok basit. Sanrılar gibi tıpkı.

Mistik olan her şey, içi boş bir çırpınış.

Sitelerde Paylaş

(6/EN'ÂM-158: Onlar kendilerine meleklerin yahut Rabbinin veya Rabbinin bazı ayetlerinin gelmesini mi bekliyorlar? Rabbinin bazı ayetlerinin geldiği gün, önceden iman etmemiş veya imanıyla bir iyilik kazanmamış kimseye artık iman etmesinin bir yararı olmayacaktır. De ki: 'Bekleyin, biz de beklemekteyiz

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

Hangi ayrıntısına inmedik ki, sığ olsun bakışımız?

Okkam'ın Usturası'nı biliyor musunuz?

Ben bilgi amaçlı yazdım. 

Formül bu;

Ayrıntısına inmeniz için bizzat yaşamanız gerek.

Usturaya da baktım. Zaten bizzat İlahi olduğu için söylüyorum. İlahi=İlahi'dir.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Mistik Filozof yazdı:

İçten, Aşk'a iman etmek gibi. Saf Aşk. Yani iletişim kurmak, ilişki yaşamak, cinsel gözle bakmak değil. Saf bir aşık olmak. İlahi Aşk'a dönebiliyor. 

Normal bir aşık olma durumunda bile olabilir bu tarz durumlar.Ama sizinkisinin sığınma ihtiyacından doğduğunu zannediyorum. Stres düşürmek için.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Normal bir aşık olma durumunda bile olabilir bu tarz durumlar.Ama sizinkisinin sığınma ihtiyacından doğduğunu zannediyorum. Stres düşürmek için.

Hayır. Normalde olamaz. Normal insan bilincinde İlahi Aşk görülmez. Bunu söylemiştim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...