Jump to content

Loop Quantum Kütleçekim Kuramı nedir ?

Recommended Posts

Bildiğiniz gibi kütleçekimin kuantumu için 3 tane ana görüş var ..

Birincisi uzay-zaman dokusunun deformasyonuyla oluşması ki bu dokudaki ilmekler Planck Yarıçapı kadar. (10^-35 metre)

İkincisi Sicim Kuramına göre , uzay-zaman dokusu aslında madde ve enerji parçacıkları arasındaki etkileşimle oluşur .. Kısaca madde/enerji yoksa boşluk da yoktur ve kütleçekimden de bu sorumludur ..

Üçüncü olarak da Loop Kuantum Kütleçekimi var tam olarak bilemiyorum bu teoriyi .. Bilenler anlatabilir ..

tarihinde The_Individualist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fiziğin içine düştüğü durum çok acıklı... Çamura saplandı fizik.. Üzücü bir durum.. Değerli bilim insanları böyle saçma fantezilerle ciddi ciddi uğraşıyorlar..

Loop quantum gravity Einstein'ın görelik kuramının kuantum mekaniğine göre bir yorumu... İkisini birleştiriyor yani..

Bu teoriye göre uzay ilmik şeklinde son derece ince ağ şeklinde parçacıklardan oluşuyor. Buna spin network deniyor. Bu ağ zamanla spin foam'a (spin köpüğü) dönüşüyor..

Bu yapılar Planck uzunluğunda.. Yani 10^-35 metre. Bu teoride yalnız madde değil, uzay da atomik bir yapı arzediyor.

Sicim teorisi bana daha mantıklı geliyor.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, haci yazdı:

Fiziğin içine düştüğü durum çok acıklı... Çamura saplandı fizik.. Üzücü bir durum.. Değerli bilim insanları böyle saçma fantezilerle ciddi ciddi uğraşıyorlar..

Loop quantum gravity Einstein'ın görelik kuramının kuantum mekaniğine göre bir yorumu... İkisini birleştiriyor yani..

Bu teoriye göre uzay ilmik şeklinde son derece ince ağ şeklinde parçacıklardan oluşuyor. Buna spin network deniyor. Bu ağ zamanla spin foam'a (spin köpüğü) dönüşüyor..

Bu yapılar Planck uzunluğunda.. Yani 10^-35 metre. Bu teoride yalnız madde değil, uzay da atomik bir yapı arzediyor.

Sicim teorisi bana daha mantıklı geliyor.

Kısaca Sicim Kuramı madde ve enerjinin 10^-35'lik frekans telleri , Loop Kuantum da uzay-zaman dokusunun 10^-35'lik ilmekleri ..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...