Jump to content

Tanrı veya tanrılar var mıdır?

Recommended Posts

1 dakika önce, metann yazdı:

ulan siz bize farklı birşeymi yapıyorsunuz? siz inkar edip alay ediyorsunuz bize Tanrınızı göster diyorsunuz. bana aklını göster diyorum hala yorumla anlatıyorsun. bana direk göster anormalmisin nesin anlamıyormusun dediğimi?

bizim Tanrı iddiamızı binlerce Peygamber mucizeleriyle gösterdi zaten. siz kendinizde olanı ispatlayamıyorken Peygamberler kavimlere hep ispatladığı halde onlar sizin gibi masal deyip inkar ettiler. siz palavracısınız. bana yorum yapma aklını göster. kaç mesajdır gösteremedin o halde sende akıl yok.tecrübe diyorsun tecrübede soyuttur onuda gösteremezsin sonuç dediğinde soyuttur onuda gösteremezsin. ben bilimi inkar etmem bilim Tanrıyı inkar etmez çünkü ama ben sizin aklınız olduğunu inkar ediyorum çünkü gösteremiyorsunuz. sürekli aynı lafları yazıyorsun. yorum yorum referans referans sadece saçmalık.

Anlamak ile alakalı güçlükler yaşadığın belli,

Duyguların Düşüncelerin ve bunun gibi Mental durumları tespit etmek ve varlığını doğrulamak için çeşitli Tespit cihazları mevcut ve bunlarla görülebiliyor.

p10000_01_obr01.png

Bak bu senin anlayacağın şekilde Resme dökülmüş hali.

Bol resimli çocuk kitapları okumayı bırakmalısın

Sitelerde Paylaş
  • İleti 167
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bir saat önce, Mega Ateist yazdı:

Bu Hadisi yalanlayan senden başka kimseyi görmedim daha,

O zaman Müslümanlarda düşüncelerine göre dini şekillendiriyor, yani ortak bir paydanız yok

İlginçmiş.

Gözle göremeyeceğin ama ispat edilen şeylere inanırım,

Mesela Akıl dediğin şey Beyin'de oluşan bir Aktivitedir ama sen bunu anlamak istemiyorsun. Çeşitli cihazlarla kanıtlanabiliyor

"Göster tanrını, kanıtla! Hadi!  

Senin Tanrının varlığını kanıtlayacağını düşündüğün Hikayelerden başka bir şeyin yok.

Elektromanyetik Alan Ölçüm cihazları ile Manyetizma tespit edilebiliyor. 

Yer çekimini Newton 400 yıl önce keşfetmiş.

4.500.000.000 Yıl yaşında Dünya'da Yaratıcın hiç bulunmamış

1400 Yıllık Arap Mitini bize burada Din diye anlatmana hiç gerek yok.

Birde Balçık ile ilgili bir Ayet mevcuttu. 

"En sonunda Güneşin battığı yere vardı. Güneşi bir balçığın içine batarken gördü ve orada bir kabile vardı."  KEHF-86

9 Yaşında Evlilik mevzusunu hiç açmıyorum bile gerek yok, Sübyancılar istediği kadını kendine almaya hak gören

3 -4 Kadınla evlenen, Köleliği savunan bir Dini ve Yaratıcısı burada savunamazsın. 

Hacer-ül esved denen göktaşına el ayak sürüp öpüp koklayıp resmen "puta tapıyorsunuz" 

Alemin Rabbi denen birşey yoktur, varsa gelsin beni yoketsin hadi hodri meydan. 

Ama senin burada olma sebebin aslında içinde ki gizli Ateist olabilir.

Eğer Aklın yolunu seçip mantığı kabul etmek istiyorsan öncelikle Reddetmelisin

Şüphelerini bizimle paylaşırsan kendi deneyimlerimizi seninle paylaşmaktan mutluluk duyarız

Umarım çok iyi bir Ateist olur ve kendin gibi insanlara bir gün sende yardımcı olursun.

Ayetleri kendi işinize gelen şekilde eğip büküp, İşinize gelmeyen hadisleri kabul etmeme olayınız mevcut. 

elektormanyetik alan ölçüm cihazlarıyla manyetizma tespit edilebiliyormuş, bana yorum yapma bana manyetiği gözle göster. aynı şeyleri yazıp duruyorsunuz yok yerçekimini newton bulmuşmuş, kutu içinde sanamı miras bıraktı? nerden biliyorsun newtonun bulduğunu newton gözüylemi görmüş, kaynaklardan hissederek bulduğu anlaşılıyor. hissetmek gözle görmenin karşılığı olamaz. ben gözümle görmek istiyorum yerçekimini? ispatlarla değil, karşımda somut olarak görücem.

o Hadis tamamen uydurma onu kabul eden kimse yok şerefsizlik yapma. hiçbir yerde geçmez. tamamen saptırılma.

Hadisin aktarılma biçimindeki bazı kelimelerin fazla veya eksik olması sebebiyle, ifadenin sağlamlığına gölge düşürmektedir. Özellikle; “develerin idrarının değil, yalnız sütünün içilmesi tavsiye edildiği” rivayet edilmiştir.

Sitelerde Paylaş

Anlamak ile alakalı güçlükler yaşadığın belli,

Duyguların Düşüncelerin ve bunun gibi Mental durumları tespit etmek ve varlığını doğrulamak için çeşitli Tespit cihazları mevcut ve bunlarla görülebiliyor.

p10000_01_obr01.png

Bak bu senin anlayacağın şekilde Resme dökülmüş hali.

Bol resimli çocuk kitapları okumayı bırakmalısın

resimden banane manyağa bak. o zaman bende sana bir resim getiririm bu da haşa Melek derim sende kabul etmek zorunda kalırsın.

bana sinyalleri yerçekimini ve aklını göster diyorum. bana resme dökülmüş diye saçma şeyler gösterme. ilkokul çocuğunun resim defteri gibi.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, metann yazdı:

resimden banane manyağa bak. o zaman bende sana bir resim getiririm bu da haşa Melek derim sende kabul etmek zorunda kalırsın.

bana sinyalleri yerçekimini ve aklını göster diyorum. bana resme dökülmüş diye saçma şeyler gösterme. ilkokul çocuğunun resim defteri gibi.

Sen kimsin de bana manyak diyorsun ? Konuşmalarına dikkat edeceksin. 

Eğer sana gösterdiğimiz gerçekleri kabul etmek istemiyorsun ve içinden rezil olduk diyorsun

Senin Ateist forum gibi Bilim ile ilgili insanlar ile dolu bir oluşumda yerin olamaz. 

Beyin Sinyallerini gösteriyorum "Okul çocuğu bik bik" ötüyorsun, 

Unutma ki O okul çocuklarının yaptığı keşifler sayesinde bugün bu cihazları kullanıyorsun

Dinsizlerin icat ettiği şu buluşları kullanmayı bir an önce bırak! Alemlerin Rabbi sonra seni çarpar...

Anlaşın seninle "Senin gibi kültür yoksunu bir dilden konuşmak zorundayız"

Beyin sinyalleri Kabul edilebilir, fakat melek gibi tanrı gibi senin beyninde yarattığın hayaller asla kabul edilemez.

Manyetizmanın gücünü! Ellerini Prize soktuğunda anlayacaksın  (Ateist 1)

Sitelerde Paylaş
32 minutes ago, metann said:

ulan siz bize farklı birşeymi yapıyorsunuz? siz inkar edip alay ediyorsunuz bize Tanrınızı göster diyorsunuz. bana aklını göster diyorum hala yorumla anlatıyorsun. bana direk göster anormalmisin nesin anlamıyormusun dediğimi?

bizim Tanrı iddiamızı binlerce Peygamber mucizeleriyle gösterdi zaten. siz kendinizde olanı ispatlayamıyorken Peygamberler kavimlere hep ispatladığı halde onlar sizin gibi masal deyip inkar ettiler. siz palavracısınız. bana yorum yapma aklını göster. kaç mesajdır gösteremedin o halde sende akıl yok.tecrübe diyorsun tecrübede soyuttur onuda gösteremezsin sonuç dediğinde soyuttur onuda gösteremezsin. ben bilimi inkar etmem bilim Tanrıyı inkar etmez çünkü ama ben sizin aklınız olduğunu inkar ediyorum çünkü gösteremiyorsunuz. sürekli aynı lafları yazıyorsun. yorum yorum referans referans sadece saçmalık.

Peygamberler mucize göstermiştir diye atıp tutan siz, palavracı biz mi oluyoruz?

Deneylere, ölçümlere, manyetik rezonansına kadar göstermişken hem de.

Mesele şu ki sen benim kaç mesajdır yaptıklarımın binde birini dahi yapamıyorsun

Bunu yapamayıp, yapamadığın gerçeğini gördükçe de hırslanıyorsun.

Ama gerçekler bu işte. Gerçekler bazen acı oluyor.

Karşındaki sana güncel, günümüzden datalarla gelirken, onu binlerce yıl önce peygamberlerin gösterdiği mucize palavr...pardon iddiaları ile karşılamak?

Adaletsiz bir karşılaşma oluyor farkındayım ama bunu siz istiyorsunuz. Zorla.

Akıl da maddi dünyanın bir neticesi ve onunla etkileşim halinde olduğundan; ölçülebilir, dolaylı yoldan gözlemlenebilir, derecelendirilebilir, varlığı ya da yokluğuna dair hüküm getirilebilir. 

Bunları beğenmedin mi? Kafan mı almadı? Aklın soyut bir kavram olduğunu anlayamadın mı? Aklın ve bilincin bir çatı kavram olduğunu, bir sonuç olduğunu anlayamadın mı? Senin tanrın da bir sonuç mu ki, akılla bir tutuyorsun? Neyse bak ben de diyorum ki sana, beğenmediğin şeyin binde birini yapsana hadi görelim bakalım. Hodri meydan. Ama yok işte. Verleri yanlışla diyoruz o da yok.

Bak ben senin sözde peygamber mucizelerini falan bir nefeste çöpe atabiliyorum. Neden? Çünkü dolaylı olarak dahi temellendiremiyorsun ki? Senin tarafta hiçbirşey yok. Sıfıra sıfır elde var sıfır. Senin peygamber mucizelerin ve tanrın hani bir anlamda soyut dahi değil de ondan. 

Bu arada, bilim tanrıyı iplemez. Bilim adına atıp tutma.

Ve yine  bu arada; var olan, somut olarak gösterilen, kanıtlanan inkar edilir. İnanç inkar edilemez. İnanmamak inkar etmek değildir. İnanmak zaten kesinliğin olmadığı bir yerde vardır. Kesinliğin olmadığı yerde inanmamak ise sadece bir opsiyondur. Bir suç ya da kabahat de değildir. O yüzden biz inkarcı falan değiliz.

Şimdi biri kalkıp sana arkanda uçan pembe bir fil var dese, sen de hadi ordan ziktir git desen, inkarcı mı olmuş oluyorsun?

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, metann said:

Yapman gereken tek şey, ölü bir beyni tarayınca elde ettiğin diyagramı, üstteki ile kıyaslamak olacaktır sadece metann bey. Bunu yapmak ve bundan bir çıkarıma ulaşmak pek de zor bir şey olmasa gerek. Ama bunları ve o çıkarımı yapmak senin işine gelmiyor sanırım. Ondandır bu inkarcılığın. Sen hem ben bilimi inkar etmem de, sonra kalkıp yukarıdaki datayı ve beraberinde buz gibi bilimi inkar et. 

Mesele bu kadar basitken bu derece inkarcılık için art niyet mi diyelim, ne diyelim artık onun adını da sen koy.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, teflon yazdı:

Yapman gereken tek şey, ölü bir beyni tarayınca elde ettiğin diyagramı, üstteki ile kıyaslamak olacaktır sadece metann bey. Bunu yapmak ve bundan bir çıkarıma ulaşmak pek de zor bir şey olmasa gerek. Ama bunları ve o çıkarımı yapmak senin işine gelmiyor sanırım. Ondandır bu inkarcılığın. Sen hem ben bilimi inkar etmem de, sonra kalkıp yukarıdaki datayı ve beraberinde buz gibi bilimi inkar et. 

Mesele bu kadar basitken bu derece inkarcılık için art niyet mi diyelim, ne diyelim artık onun adını da sen koy.

ulan rengarenk çizdiğin şeyden manyetik çıkarmamı beklemek senin gibi ahmakların ortaya attığı safsatadır. manyetiği gözle görmüyorsun ama anaokulu çocuğu gibi boyayla çizip şekil verdirmeye çalışıyorsun. bu ahmaklık değilmi? bunun bilimle ne alakası var? senin bilimin gözle göremediğini niye zorla şekillendirmeye çalışıyor? bu insanları kandırmak değilmi? halbuki manyetik dediğinin şekli yok görünmez. görünmediği halde nasıl zorla o renkleri manyetik diye yutturmaya çalışırsın be ahmak?

tarihinde metann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@metann

Söz konusu görsel bize , Beyinde oluşan göz açıp kapama aktivitesinin sinyallere dökülmüş halini göstermektedir.  Sen bunları da kabul etmeyeceksin!

9 yaşında kız çocuğunu, Kehf suresini, Deve sidiğini, Köleliği Mazur görüyorsunuz...

Deve sidiği ile ilgili hadise palavra demeye devam et... Gidip bu konuyu Din ulemalarına bir danış yada varsa yakında cami hocaya sor ki o da senden farklı düşünmeyecek.

Çünkü işin çivisi çıkmaya başladığı anda yalanlama moduna geçiyorsunuz.

onu yalanladın, balçığıda yalanla, 9 yaşında evliliği yalanla ki daha o kadar çok var ki! Saymakla bitmiyor. 

Kalkmış bana manyetizmayı göster diyorsun ki Fiziğim kuvvetlidir.

Manyetizma aslıda bildiğimiz elektrik enerjisinin belli dalga boylarında yayılmasıdır.

Mesela 2 Trafonun arasından durursan o iki trafodan yayılan manyetik dalgalar üzerine indüklenecek ve seni tavuk gibi kızartacaktır.

Tavuk gibi kızardığın vakit gözlerinde ki şimşekten "Manyetizmayı sende göreceksin"

Evde deney yapabilirsin, Mesela demir nüveli bir bobin ile Elektro Mıknatıs yaparsın.

Dışı Yalıtkan ile kapı bir iletkeni demir bir çubuğa dola (200 sarım yeterli zil teli kullanabilirsin, )

2 ucundan elektrik akımı ver, söz konusu akım demir nüveye indüklenecek ve ortaya çıkan "Manyetizma sayesinde bazı metal objeleri kendine çekebilecek"

göz aç kapa.png

Sitelerde Paylaş

Peygamberler mucize göstermiştir diye atıp tutan siz, palavracı biz mi oluyoruz?

Deneylere, ölçümlere, manyetik rezonansına kadar göstermişken hem de.

Mesele şu ki sen benim kaç mesajdır yaptıklarımın binde birini dahi yapamıyorsun

Bunu yapamayıp, yapamadığın gerçeğini gördükçe de hırslanıyorsun.

Ama gerçekler bu işte. Gerçekler bazen acı oluyor.

Karşındaki sana güncel, günümüzden datalarla gelirken, onu binlerce yıl önce peygamberlerin gösterdiği mucize palavr...pardon iddiaları ile karşılamak?

Adaletsiz bir karşılaşma oluyor farkındayım ama bunu siz istiyorsunuz. Zorla.

Akıl da maddi dünyanın bir neticesi ve onunla etkileşim halinde olduğundan; ölçülebilir, dolaylı yoldan gözlemlenebilir, derecelendirilebilir, varlığı ya da yokluğuna dair hüküm getirilebilir. 

Bunları beğenmedin mi? Kafan mı almadı? Aklın soyut bir kavram olduğunu anlayamadın mı? Aklın ve bilincin bir çatı kavram olduğunu, bir sonuç olduğunu anlayamadın mı? Senin tanrın da bir sonuç mu ki, akılla bir tutuyorsun? Neyse bak ben de diyorum ki sana, beğenmediğin şeyin binde birini yapsana hadi görelim bakalım. Hodri meydan. Ama yok işte. Verleri yanlışla diyoruz o da yok.

Bak ben senin sözde peygamber mucizelerini falan bir nefeste çöpe atabiliyorum. Neden? Çünkü dolaylı olarak dahi temellendiremiyorsun ki? Senin tarafta hiçbirşey yok. Sıfıra sıfır elde var sıfır. Senin peygamber mucizelerin ve tanrın hani bir anlamda soyut dahi değil de ondan. 

Bu arada, bilim tanrıyı iplemez. Bilim adına atıp tutma.

Ve yine  bu arada; var olan, somut olarak gösterilen, kanıtlanan inkar edilir. İnanç inkar edilemez. İnanmamak inkar etmek değildir. İnanmak zaten kesinliğin olmadığı bir yerde vardır. Kesinliğin olmadığı yerde inanmamak ise sadece bir opsiyondur. Bir suç ya da kabahat de değildir. O yüzden biz inkarcı falan değiliz.

Şimdi biri kalkıp sana arkanda uçan pembe bir fil var dese, sen de hadi ordan ziktir git desen, inkarcı mı olmuş oluyorsun?

deneyim ölçüm gözle görülmeyeni ispatlayamaz. sizde bize diyorsunuz aynı şeyi gözle görmüyorsunuz o zaman Tanrı yok diyorsunuz. sizde aynı şekilde ne aklınız olduğunu ne manyetiği ne frekansları gösteremezsiniz.

aklın soyut bir kavram olduğunu sana söyleyen kim? öncelikle aklın olduğunu sana söyleyen kim? sen görmediğine nasıl isim verip onu varsayıyorsun? biz Tanrı var dediğimizde görmediğimiz halde inanmamızı saçma buluyorsunuz ya. siz nasıl kabul ediyorsunuz ahmaklar.

Sitelerde Paylaş

@metann

Söz konusu görsel bize , Beyinde oluşan göz açıp kapama aktivitesinin sinyallere dökülmüş halini göstermektedir.  Sen bunları da kabul etmeyeceksin!

9 yaşında kız çocuğunu, Kehf suresini, Deve sidiğini, Köleliği Mazur görüyorsunuz...

Deve sidiği ile ilgili hadise palavra demeye devam et... Gidip bu konuyu Din ulemalarına bir danış yada varsa yakında cami hocaya sor ki o da senden farklı düşünmeyecek.

Çünkü işin çivisi çıkmaya başladığı anda yalanlama moduna geçiyorsunuz.

onu yalanladın, balçığıda yalanla, 9 yaşında evliliği yalanla ki daha o kadar çok var ki! Saymakla bitmiyor. 

Kalkmış bana manyetizmayı göster diyorsun ki Fiziğim kuvvetlidir.

Manyetizma aslıda bildiğimiz elektrik enerjisinin belli dalga boylarında yayılmasıdır.

Mesela 2 Trafonun arasından durursan o iki trafodan yayılan manyetik dalgalar üzerine indüklenecek ve seni tavuk gibi kızartacaktır.

Tavuk gibi kızardığın vakit gözlerinde ki şimşekten "Manyetizmayı sende göreceksin"

Evde deney yapabilirsin, Mesela demir nüveli bir bobin ile Elektro Mıknatıs yaparsın.

Dışı Yalıtkan ile kapı bir iletkeni demir bir çubuğa dola (200 sarım yeterli zil teli kullanabilirsin, )

2 ucundan elektrik akımı ver, söz konusu akım demir nüveye indüklenecek ve ortaya çıkan "Manyetizma sayesinde bazı metal objeleri kendine çekebilecek"

göz aç kapa.png

bana yorum yapma gözünle göster dedim. bana manyetizmanın başka bir şeye dönüştürülmüş halini gösterme. bu güya dönüştürülüp anlaşılması zorla sağlanmış birşey. bana direk gözünle göster. elektrik enerjisinide gösteremezsinki manyetizma dediğin şeyin dalga boyunu göstereceksin? frekansları ve uydu sinyallerinide gösteremiyorsun ahmak ateist. neye çırpınıyorsun sen? bizim Tanrımızı inkar ederken alay ederken rahatsınız ama kendinizde olanları gösteremeyince başka şeylere yorup ispatlamaya çalışıyorsunuz. bana gözle görülür hale getir bana manyetiği kafandan çizme.

hiç merak etme trafodan yayılan manyetik dalgalar insana zarar verdiğini düşünüyorsan, Ahiret'te karşılaşacağınız Cehennem Azabını görüncede dersin Peygamber doğru söylemiş diye.

Sitelerde Paylaş

ben deney istemiyorum, deney istesem sizdende yapmanızı isteyeceğim şey Kur'an'ın bildirdiklerinin doğruluğunu araştırın ve bulun demek olurdu. asla da inkar edemezdiniz o zaman.

ama ben deney istemiyorum, bana gösterin diyorum. sizin üzerinizde görmediğim şeye inanmam. aklınız olduğuna? mesela koku aldığınızada inanmam tad aldığınızada? bana hepsini gösterin.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Mega Ateist yazdı:

Sen kimsin de bana manyak diyorsun ? Konuşmalarına dikkat edeceksin. 

Eğer sana gösterdiğimiz gerçekleri kabul etmek istemiyorsun ve içinden rezil olduk diyorsun

Senin Ateist forum gibi Bilim ile ilgili insanlar ile dolu bir oluşumda yerin olamaz. 

Beyin Sinyallerini gösteriyorum "Okul çocuğu bik bik" ötüyorsun, 

Unutma ki O okul çocuklarının yaptığı keşifler sayesinde bugün bu cihazları kullanıyorsun

Dinsizlerin icat ettiği şu buluşları kullanmayı bir an önce bırak! Alemlerin Rabbi sonra seni çarpar...

Anlaşın seninle "Senin gibi kültür yoksunu bir dilden konuşmak zorundayız"

Beyin sinyalleri Kabul edilebilir, fakat melek gibi tanrı gibi senin beyninde yarattığın hayaller asla kabul edilemez.

Manyetizmanın gücünü! Ellerini Prize soktuğunda anlayacaksın  (Ateist 1)

alay eder gibi cevap veriyorsun ondan manyaksın dedim, sana deney istemiyorum diyorum. yok şöyle yaparsan anlarsın böyle edersen anlarsın lafları istemiyorum, onu bizde diyoruz size, Kur'an'ın bildirdiklerinin doğruluğunu okuyunda görün diyoruz. ama siz bile bile inkar ediyorsunuz.

o yüzden bana deney söyleme. ben görmeden anlamam. ben gözlerimle görmek istiyorum. beyinde sinyal olduğu nerden kabul edilecek lan? uydurulmadığı ne malum. görmeden inanmam.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, metann yazdı:

alay eder gibi cevap veriyorsun ondan manyaksın dedim, sana deney istemiyorum diyorum. yok şöyle yaparsan anlarsın böyle edersen anlarsın demiyorum, onu bizde diyoruz size, Kur'an'ın bildirdiklerinin doğruluğunu okuyunda görün diyoruz. ama siz bile bile inkar ediyorsunuz.

o yüzden bana deney söyleme. ben görmeden anlamam. ben gözlerimle görmek istiyorum.

Madem öyle, o zaman uygun bir eğitim kurumuna kayıt yaptırır bire bir gözlenmeyebilirsin, burada çene yormana gerek yok şimdi git "İslami forumlarda Ayet falan paylaş" 

Deneylerle kanıtlanan şeyleri kabul etmeyip, Hikaye kitabındaki mitlere inanman senin sohbet edilebilecek bir birey olmadığını zaten kanıtlıyor. 

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, metann said:

ulan rengarenk çizdiğin şeyden manyetik çıkarmamı beklemek senin gibi ahmakların ortaya attığı safsatadır. manyetiği gözle görmüyorsun ama anaokulu çocuğu gibi boyayla çizip şekil verdirmeye çalışıyorsun. bu ahmaklık değilmi? bunun bilimle ne alakası var? senin bilimin gözle göremediğini niye zorla şekillendirmeye çalışıyor? bu insanları kandırmak değilmi? halbuki manyetik dediğinin şekli yok görünmez. görünmediği halde nasıl zorla o renkleri manyetik diye yutturmaya çalışırsın be ahmak?

Bunun bilimle nasıl alakası olduğunu gösterir misin? Bekliyoruz.

Bunun neresi kandırmak, izah et. Bekliyoruz.

Yoksa bilim insanları kandırıyor mu, en azıdan bu örnekte, izah et, bekliyoruz.

Ha istersen etme, ama o zaman atıp tuttuğun ortaya çıkacak işte.

17 minutes ago, metann said:

deneyim ölçüm gözle görülmeyeni ispatlayamaz. sizde bize diyorsunuz aynı şeyi gözle görmüyorsunuz o zaman Tanrı yok diyorsunuz. sizde aynı şekilde ne aklınız olduğunu ne manyetiği ne frekansları gösteremezsiniz.

aklın soyut bir kavram olduğunu sana söyleyen kim? öncelikle aklın olduğunu sana söyleyen kim? sen görmediğine nasıl isim verip onu varsayıyorsun? biz Tanrı var dediğimizde görmediğimiz halde inanmamızı saçma buluyorsunuz ya. siz nasıl kabul ediyorsunuz ahmaklar.

Deneyim ölçüm nasıl gözle görülmeyeni ispatlayamaz? Referans, dayanak? Getirsene bakalım nerde yazmış, kim demiş bunu Şaka mı bu? Yüzlerce yıllık bilim kültürünü, nosyonunu bir nefeste çöpe attın. Ha çöpe attın deyince yanlış anlama, sadece kendi çapında yaptın bunu. Yoksa iti ürüyor, kervan yürüyor. Bak, bilimin yaptıkları ortada. Kara delikleri ya da higgs bozonunu önceden sadece kuramsal olarak ortaya koyup, daha sonra bunları kanıtlayabiliyor, hatta higgs bozonu CERN'de tespit edildi. Yani atıp tutyor, ilkokul çocuğu gibi ayak sürüyor, kendi uydurduğun kavramlar üzerinden tartışma yürütmeye çalışıyorsun metann bey..

Ateistler sadece görmüyoruz o zaman yoktur mu diyorlar ki, sen kalkıp da durumu sadece görmeye ya da görmemeye indirgemeye çalışıyorsun da ilkokul çocuğu gibi ayak sürüyorsun?

Bilim hiçbir şey yaratılamaz, var olan da yok edilemez diyor. Meali: Tanrı yok. Buyur termodinamiğin 1. kanunu.

Mantık, sıfatları ile gelen bir tanrı mümkünsüzdür diyor. Buyur önermeler mantığı.

Meseleye buradan bakınca tanrıyı görüp görmemeye falan hiç gerek kalmıyor.

Biri sana kakıp da elimdeki kibrit kutusunun için bir fil var ama içini açmam dediğinde içini göremediğimiz için değil, ama malum nedenlerden ötürü o kutunun içinde fil yok, olamaz da diyoruz. Sizin tanrı iddianız da işte bununla aynı mertebede.

Akıl bilimsel olarak mümkünsüz değil.

Akıl mantıksal olarak da mümkünsüz değil.

akıl, zaten sonuçları önceden deneyimlenmiş bir soyut çatı kavrama verilmiş isim.

Akıl dolaylı yoldan ve referanslar vesilesi ile gözlemlenip, ölçülüp, kanıtlanabiliyor.

Sen tanrın için bunlardan hangisini yapabiliyorsun??

Cevap: Hiçbirini.

1400 yıllık masal ve mucize iddialarından başka.

işte akıl ve tanrı arasındaki fark bu.

İşte aramızdaki fark bu.

8 minutes ago, metann said:

ben deney istemiyorum, deney istesem sizdende yapmanızı isteyeceğim şey Kur'an'ın bildirdiklerinin doğruluğunu araştırın ve bulun demek olurdu. asla da inkar edemezdiniz o zaman.

ama ben deney istemiyorum, bana gösterin diyorum. sizin üzerinizde görmediğim şeye inanmam. aklınız olduğuna? mesela koku aldığınızada inanmam tad aldığınızada? bana hepsini gösterin.

Sen kuranı ve tanrıyı istesen deneylerle gösterecen mi o zaman :)

Hadi önden buyur bakalım heyecanla bekliyoruz.

Ama senin banane banane siz de gösterin o zaman demekten öte bir nane yiyemeyeceğin anlaşıldı.

Yenilgiyi farkettin, beraberliği kurtarmaya çalışıyorsun..

Bize hiç kızma o zaman.

Biz neyse o diyoruz sadece işte, senin de farkettiğin üzere..

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, teflon yazdı:

Deneyim ölçüm nasıl gözle görülmeyeni ispatlayamaz? Referans, dayanak? Getirsene bakalım nerde yazmış, kim demiş bunu Şaka mı bu? Yüzlerce yıllık bilim kültürünü, nosyonunu bir nefeste çöpe attın. Ha çöpe attın deyince yanlış anlama, sadece kendi çapında yaptın bunu. Yoksa iti ürüyor, kervan yürüyor. Bak, bilimin yaptıkları ortada. Kara delikleri ya da higgs bozonunu önceden sadece kuramsal olarak ortaya koyup, daha sonra bunları kanıtlayabiliyor, hatta higgs bozonu CERN'de tespit edildi. Yani atıp tutyor, ilkokul çocuğu gibi ayak sürüyor, kendi uydurduğun kavramlar üzerinden tartışma yürütmeye çalışıyorsun metann bey..

Ateistler sadece görmüyoruz o zaman yoktur mu diyorlar ki, sen kalkıp da durumu sadece görmeye ya da görmemeye indirgemeye çalışıyorsun da ilkokul çocuğu gibi ayak sürüyorsun?

Bilim hiçbir şey yaratılamaz, var olan da yok edilemez diyor. Meali: Tanrı yok. Buyur termodinamiğin 1. kanunu.

Mantık, sıfatları ile gelen bir tanrı mümkünsüzdür diyor. Buyur önermeler mantığı.

Biri sana kakıp da elimdeki kibrit kutusunun için bir fil var ama içini açmam dediğinde içini göremediğimiz için değil, ama malum nedenlerden ötürü o kutunun içinde fil yok, olamaz da diyoruz. Sizin tanrı iddianız da işte bununla aynı mertebede.

akıl, zaten sonuçları önceden deneyimlenmiş bir soyut çatı kavrama verilmiş isim.

Akıl dolaylı yoldan ve referanslar vesilesi ile gözlemlenip, ölçülüp, kanıtlanabiliyor.

İşte aramızdaki fark bu.

Ama senin banane banane siz de gösterin o zaman demekten öte bir nane yiyemeyeceğin anlaşıldı.

Bize hiç kızma o zaman.

Deneylerle Kanıtlayabilecek birşeyi yok, sadece bizim deneylerimizi kabul etmek istemiyor. Çünkü ona göre Bilim kokuşmuş bir şey. 

Bunca Bilim ile deneyler ile keşfedilmiş bir Dünyada yaşarken,

"Bakın deney bik bik  diye öten birisi olsaydım Lambayı yakmaya utanırdım"

Sitelerde Paylaş

İşte aramızdaki fark bu.

Bize hiç kızma o zaman.

şu ateistin itirafına bakın. deneyim ve ölçüm nasıl gözle görülmeyeni ispatlayamaz diyor? bize Kur'an üstüne basa basa Alemlerin Rabbinin ALLAH olduğunu kanıtlıyor, ama bu ateist bunu inkar ediyor. öte yandan deneyim ve ölçüm gözle görülmeyeni nasıl ispatlayamaz diyor? ulan bizde ispatlıyoruz işte, Alemlerin Rabbi ALLAH'tır neyin ayağını yapıyorsun bize sen? ALLAH'ın tarihde bildirdiği helak olan kavimlerin hiçbiri tarih kitaplarında yazmazken ALLAH bildirdi onları bize. bize bilmediğimizi bildiren Doğru söylemiş olmazmı siz ne ahmaksınız ya?

evet ateistler görmüyoruz yoktur diyorlar. siz, Tanrının olmadığını olamayacağını hiçbirşekilde ispatlayamazsınız. ama aklınızın olmadığını ben size çok kolay ispatlarım.

siz neyse o demiyorsunuz. siz kendinize göre olanı seçiyorsunuz ve Hakikatleri inkar ediyorsunuz.

hala bilim bilim diyor, akıl bilimsel olarak mümkünsüz değilmiş bilim babanın oğlumu bu kadar güveniyorsun? bilim dediğin sana aklını gözle görülür yapamıyorsa hala neyine güveniyorsun? aklını göremiyorsun sadece soyut şeylerle konuşuyorsun diye bu ispatlamakmı oluyor? sizinki tam sapıklık.

Sitelerde Paylaş

Deneylerle Kanıtlayabilecek birşeyi yok, sadece bizim deneylerimizi kabul etmek istemiyor. Çünkü ona göre Bilim kokuşmuş bir şey. 

Bunca Bilim ile deneyler ile keşfedilmiş bir Dünyada yaşarken,

"Bakın deney bik bik  diye öten birisi olsaydım Lambayı yakmaya utanırdım"

siz bilimi kendi tekelinize alıp sadece maddeyi ispatlamaktan ibaret yapınca, sizin biliminiz kainat biliminden ayrılmış oluyor. siz kendi amaçlarınız için yalanı doğru kabul eden doğruyuda yalanlayan bir bilimin peşinden gidiyorsunuz. o  yüzden sizin biliminiz dediğin gibi kokuşmuş birşey, ama gerçek bilim öyle değil, gerçek bilim Tanrının varlığını şüphesiz kabul eder.

bunca bilim dediğin sizin biliminiz değil Hakikatlerin bilimi. onlar sizin gibi Doğruya yalan demezler. kendinizi onlarla bir tutmayın.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Mega Ateist yazdı:

Madem öyle, o zaman uygun bir eğitim kurumuna kayıt yaptırır bire bir gözlenmeyebilirsin, burada çene yormana gerek yok şimdi git "İslami forumlarda Ayet falan paylaş" 

Deneylerle kanıtlanan şeyleri kabul etmeyip, Hikaye kitabındaki mitlere inanman senin sohbet edilebilecek bir birey olmadığını zaten kanıtlıyor. 

gözlemleme dediğin teknolojik aletlerle çevirip anlamaya çalışmadır. insan gözü yetmiyormu görmeye? niye göremiyorumda aletlerle anlamaya çalışıyorum, bide anlamaya çalışıyorum diyorum yani kendimi görmediğim halde inandırmaya zorlamış oluyorum. niye? bana manyetiği ve aklını göster be adam? sana basit bir soru sordum. beni deneye gözlemlemeye dayatmadan aklın olduğuna inandır?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, metann yazdı:

şu ateistin itirafına bakın. deneyim ve ölçüm nasıl gözle görülmeyeni ispatlayamaz diyor? bize Kur'an üstüne basa basa Alemlerin Rabbinin ALLAH olduğunu kanıtlıyor, ama bu ateist bunu inkar ediyor. öte yandan deneyim ve ölçüm gözle görülmeyeni nasıl ispatlayamaz diyor? ulan bizde ispatlıyoruz işte, Alemlerin Rabbi ALLAH'tır neyin ayağını yapıyorsun bize sen? ALLAH'ın tarihde bildirdiği helak olan kavimlerin hiçbiri tarih kitaplarında yazmazken ALLAH bildirdi onları bize. bize bilmediğimizi bildiren Doğru söylemiş olmazmı siz ne ahmaksınız ya?

evet ateistler görmüyoruz yoktur diyorlar. siz, Tanrının olmadığını olamayacağını hiçbirşekilde ispatlayamazsınız. ama aklınızın olmadığını ben size çok kolay ispatlarım.

siz neyse o demiyorsunuz. siz kendinize göre olanı seçiyorsunuz ve Hakikatleri inkar ediyorsunuz.

hala bilim bilim diyor, akıl bilimsel olarak mümkünsüz değilmiş bilim babanın oğlumu bu kadar güveniyorsun? bilim dediğin sana aklını gözle görülür yapamıyorsa hala neyine güveniyorsun? aklını göremiyorsun sadece soyut şeylerle konuşuyorsun diye bu ispatlamakmı oluyor? sizinki tam sapıklık.

Kuran bir Kanıt değil, İnsanlar tarafından yazılmış bir  Hikaye kitabıdır.  Kuranda yazan şeyler gerçeklikle örtüşmemektedir.

Balçığa batan güneşten bahseder.  Peygamberine misafir gelinmişmiş çok kalınmış ertesi gün peygamberde çok kalınması doğru değildir diye ayet çıkmış.

Arapların bile artık uzaklaştığı bir Dine araplardan daha bağımlı olman düşündürücü. 

Sen bize hiç bir şey ispatlayabilecek düzeyde değilsin, Ben sana elektronik cihazlar ile tespitlerin yapılabildiğini kanıtlyabiliyorum fakat sen bana inanmak için saçma bir parşomen sunuyorsun. 

Elektrik sinyalleri hakkında en ufak bir bilgiye dahi sahip değilsin.

Parmaklarını prize sokarsan manyetizmayı göreceksin git dene sonra resmini çek bize yolla yada sus otur.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, metann yazdı:

gözlemleme dediğin teknolojik aletlerle çevirip anlamaya çalışmadır. insan gözü yetmiyormu görmeye? niye göremiyorumda aletlerle anlamaya çalışıyorum, bide anlamaya çalışıyorum diyorum yani kendimi görmediğim halde inandırmaya zorlamış oluyorum. niye? bana manyetiği ve aklını göster be adam? sana basit bir soru sordum. beni deneye gözlemlemeye dayatmadan aklın olduğuna inandır?

Eğer balina veya Yunus balığı olsaydın  muhtemelen görebilirdin fakat insan fizyolojisi Elektrik sinyallerini görecek şekilde evrimleşmemiştir. Bunun yerine bunu tespit etmemizi sağlayacak ektra donanımlar geliştirip bu doğrultuda gelişim gösterdik. 

VİDEO KUTUPLARDA Kİ MANYETİZMANIN OLUŞMASI , DOĞAL BİR OLAY. 

Basma şu klavyenin tuşuna, gavur icadı

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...