Jump to content

Tanrı veya tanrılar var mıdır?

Recommended Posts

1 dakika önce, metann yazdı:

asıl sana hadi ordan beyinsiz. bilim karşısına çıkan gerçekleri göre göre kainatın her noktasındaki ayrı incelik ve dengenin kendi başına olamayacağını kabul eder.

şuraya bak bilimi kendinden daha emin yapan bir salakla karşılaşıyoruz kendisi yalan ama bilim gerçekmiş. bilimi, köylerdeki şıhlara çevirdi ne derse kabul diyor şuna bakın.

Ne diyon lan it? Hakaret ettim mi sana ben? İyi anladığın dilden konuşalım. G.tünden sallama bilimi. Dengeymiş oymuş buymuş. Hani kaynak? Elinde tuttuğun İphone gerçek , internet (tabi görülmüyor o yok) gerçek. Beyinsiz. Köylerdeki şıhların da sahtekar eşkiya peygamberlerin her yaptığını kutsal sayan , ne idüğü belirsiz Kuranın dediğini mi yapalım? 9 yaşındaki kızlarla mı evlenelim ne diyorsun? Bilim ne derse kabuldür tabi çünkü bilim GERÇEK din YALANDIR. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 167
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

59 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Ya kardeşim bilerek mi yapıyorsun.Akıl var zaten.Ben yok mu diyorum?Ispatını ise dolaylı yönden yapan da sensin.eee.. ne diyorsun daha.Derdin ne?..

Sonra ölü beyin de akıl olmaz zaten ne demek istiyorsun? Ölü beden de ruhta olmaz.

Zaten vücut yazılımında(akıl ile ilgili kısımlarda) bir arıza olursa akıl, beden sahibi bakırköylük olur.Ha bu onun aklı olmadığı manasına da gelmez.Sana akılsız görünür.Çünkü; Sen onun aklını göremezsin.Aldığı darbe ile devreleri yanmıştır ama aklı vücut yazılımını iyi okuyamadığı için kişi saçmalar.Fakat dünyaya bağlanamamaktadır.Bir tür rüya hali yaşamaktadır.Bu halden çıkması için ya kafada ki arıza düzeltilmeli ya da ölmeli.Sonra o kadar sığ düşünüyorsun ki sanki illa kafaya darbe alması gerek.Kafaya darbe almadan kötü bir olay karşısında aklını yitirenleri ne yapacaksın?Işte aklın sadece bedenle değil ruh ile de bağlantısı var.Ruhsal,pisijokojik çöküntüler dahi aklı yuvasından edebilir.Bu da aklın bir mahluk olduğunu gösterir.Beyin de ki anormallikler ile değil sadece.Bu yüzden nöron moron birşey açıklamaz.Biliminde böyle bir iddiası yok.Akıl sandığın gibi sadece biyokimyasal süreçlerle alakalı değil.Çok daha fazlası.Mahiyetini en iyi Allah bilir ben ne bileyim.

yok deepblue kardeşim, bunlar bir ara sapıttılar ve şunu iddia ettiler bize ALLAH'ı göster ispatla dediler hani göremiyor nerde dediler. bende onların kendi bedenlerinden başlayıp göremedikleri çok şeyleri olduğunu gösterdim. buna rağmen göremediklerini bilim dedikleriyle anladıklarını söylüyorlar yani onlara akıllarını bile bilim gösteriyor,muş düşün artık, ama kendi akıllarını göremeyecek kadar acizler. fakat kainatı yoktan vareden ALLAH'ı hem göremiyorlar hemde inkar ediyorlar bunu kendi akıllarına yapmıyorlar ama, işte bu şerefsizliktir.  

Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, Hiçkimse... yazdı:

Ben bir bilgisayar programıyım. Embesillerle kendi seviyelerinde iletişim kurabilme becerisine sahibim. Teknoloji baya ilerledi zira????

ama ben bilgiaayar programıyım. Anlamam ki aZaptan filan ??????

sen beşpara etmezsin gerizekalı ahmak. seninle ne Yer ne Gök iletişim kurar. böyle sefil ölün gidin.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, metann yazdı:

zaten sapıksınız. cevap veremeyince iyice sapıtıyorsunuz konuşmalarınız değişiyor birbirine sulu şakalar yapmaya başlayan okul talebelerine dönüyorsunuz. bu ne seviyesizlik be. siz acı Azabı görmeden İman etmeyeceksiniz.

Durduk yere hakaret eden sensiz köpek. Biz cehennem alevinde odun olurken sen cennette hurilerinle oynaşıcaksın herhalde.Uyumaya devam et akılsız herif :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
Şimdi, DeepBlue yazdı:

Kardeşim işi akıl yok demeye getiriyorlar ama bir türlü diyemiyorlar.Sanki biz ispatını yapıyoruz.Aklı da göremiyorlar ama dolaylı yönden ispatını yapıyorlar.Nöron da nöron,kafaya darbe de darbe diyorlar durduk yerde tozutanların nöronlarına kim darbe vuruyorsa artık.

Metannın tek iddası "aklın yoksa göster". Bilimsel açıklamaları da kabul etmiyor. Anibal vermiş cevabı "sen de zenciyi inkar et" diye. Ne diyelim daha. 

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, othorty yazdı:

Metannın tek iddası "aklın yoksa göster". Bilimsel açıklamaları da kabul etmiyor. Anibal vermiş cevabı "sen de zenciyi inkar et" diye. Ne diyelim daha. 

Kardeş sen ne saçmalıyorsun?Konudan haberin var mı?Seninkiler aklın ispatını yapıyorlar.Sonra da akıl yoktur diyorlar.Aklın titreşimsel resmini bile atan var lan.Salak işte! sanki biz akıl yok diyoruz da sizinkiler aklın var olduğunu ispatlamaya çabalıyor.Hayy Allah'ım yarabbim.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Kardeş sen ne saçmalıyorsun?Konudan haberin var mı?Seninkiler aklın ispatını yapıyorlar.Sonra da akıl yoktur diyorlar.Aklın titreşimsel resmini bile atan var lan.Salak işte! sanki biz akıl yok diyoruz da sizinkiler aklın var olduğunu ispatlamaya çabalıyor.Hayy Allah'ım yarabbim.

Arkadaşım kimse akıl yok demedi. Kaldı ki ben ateist de değilim. Siz "aklın varlığını kanıtlayamazsın ha ha ha" derseniz onlar da önce kanıtlar sonra de zenci ordusu gönderirler.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, othorty yazdı:

Arkadaşım kimse akıl yok demedi. Kaldı ki ben ateist de değilim. Siz "aklın varlığını kanıtlayamazsın ha ha ha" derseniz onlar da önce kanıtlar sonra de zenci ordusu gönderirler.

Evet,dolaylı yönden kanıtlamaları güzel.Zaten benim istediğimde buydu.Ne uğraşacam bir de aklın varlığını kanıtlama ile.

Sitelerde Paylaş

Ama arap PUTU Allahın hakını yemiyelim  en sevdiyim aytler bunları türçe minareden okuyacaksın günde beş defa bakın hiç bir tane dinsiz kalırmı hepsi müslüman olur alim allah.

NAZİAT 1.Andolsun çekip koparanlara/yay çekenlere/kuyudan su çekenlere/bağsız-bekçisiz koşan atlara/ayrılık yüzünden hasret çekenlere/daldırıp daldırıp çıkaranlara,
NAZİAT 2.Andolsun rahatça, incitmeden çekenlere/düğümü hünerle çözenlere/bir yerden bir yere gidenlere/coşkuyla iç çekenlere,
Tarık 1- Yemin olsun göğe ve Târık'a; o, gece gelene, o, tokmak gibi vurana o, çıkıverip de yürek hoplatana
(Tîn 95/1-2) “İncire, zeytine, Sinâ Dağı’na ve şu emin beldeye yemin ederim ki biz insanı en güzel dik biçimde yarattık. Sonra onu aşağıların aşağısına indirdik.
Fecr Suresi :1. Tan yerinin ağarmasına andolsun,
2. On geceye andolsun,
3. Çifte ve teke andolsun,
4. Geçip giden geceye andolsun.
5. Şüphesiz bunlarda, akıl sahibi bir kimse için üzerine yemin edilmeye değer bir özellik vardır.
ŞEMS -6.Yere ve onu yayıp dümdüz yapana ant içerim ki..

Sitelerde Paylaş
On 8.1.2018 at 20:44, FETİH yazdı:

Tanrının T si yok tu değil. sadece dinozorda O'nu bilen yoktu.

o dönem melekler vardı. Allah 'ı CC. biliyordular. fakat şunu bil ki o dönemde de olsa bu dönem de de olsa Allah'ın CC. mahlukun ibadetine ihtiyacı yok.

zaten dinozor devasa cüssesine nazaran kendini yaratanı bilemiyordu.ve iman edecek nitelikte değildi. bu yüzden insana akıl verildi ki  kendini Yaratanı bilebilsin.

fakat sen Allah'ı CC. inkar etmek ile kendini dinozorla bir tutuyorsun.bu da insana yakışmaz. sen dinozordan daha mükemmelsin. çünkü sende Allah'ı CC.  bilecek akıl nimeti var.

Bu yüzden inkar etmen bilinçli olduğu için azap edilirsin.o yüzden ,bil ve iman et.

Muhterem,  ne demek istediğimi anlamamakta diretiyorsunuz. Yoksa biz mi anlatamıyoruz ?

Tanrı sadece insanlar için birșey ifade eder, insanlarla beraber doğmuștur, gelișmiștir, sayıları artmıștır.

Ancak yine insanlar zamanla bilgilendikçe, doğa fenömenlerini anladıkça sayıları azalmıștır.

Şu an itibarı ile Tanrının sayısı 1´e inmiștir. Ancak bu son durak değildir ve akibeti de bellidir.

Hayyanlar âleminde sadece insan, farkındalığının farkındadır.
Onun bu seviyeye gelebilmesi için milyonlarca fırın ekmek yemesi gerekiyordu. Bir diğer nokta ise, oldum olası rüșvet vermek kanımızda var mübarek. Her doğa fenömenine(șimșek, deprem, fırtına, ates, vs.) bir Tanrı tayin ettiği yetmiyormuș gibi (piyasada 4000´in üzerinde Tanrı vardır), birde Tanrı´yı sakinleștirmek için çeșitli yöntemlere bașvurmuștur. Onun uğruna hayvanları olsun, bașka insanları olsun, gözünü kırpmadan ona kurban etmiștir/katletmiștir.

Bu alıșkanlığına hâla devam etmektedir, ki umulur da Tanrı insafa gelir ve tahtalı köyde imtiyazlı bir mevkiyle onurlandırır. Bunun tipik bir örneğini her sene kurban(!) bayramında görüyoruz zaten.
Fakir fukaraymıș, yardımlașmaymıș. Geçiniz efendim.  Bu eylemin özü Tanrı´ya yağ çekmektir.    

Ne isim ama: Kurban bayramı !
Tanrı´yı hoșnut etmek için, insanoğlunun, onun uğruna yapmayacağı vahșet yoktur. Tarihin tozlu sayfaları bunun gibi sayısız örneklerle doludur.

Hasılı Sizin Tanrı´nızın diğer Tanrı adaylarından bir zırnık bile farkı yoktur. Yani kendisi de yoktur.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 hours ago, DeepBlue said:

Anibal: sana bunun ispatını yapmıştım ya moron.Bigbang ile başlayan hiç birşey tanrı olamaz ahmak.Senin bu tanrı söyleminde bigbang içinde.Hepsi  enerji poşet.Beynin sıçtığı bir düşünsel enerji, titreşim,hayal,vehim angut.Yaptığın tasvir onu bu patlama sürecine dahil ediyor teneke.

Ama islam tanrısının zatına yönelik birşey yok.Eşziz,denksiz,benzersiz,zamansız,mekansız gibi tanımları var.Dolayısı ile islam tanrısı bigbang dışında var.Hatta hiç bir dindeki tanrı tanımı islamda ki gibi değil.Hepsi madde/enerji ile ilintili.İşte bu sebepten ötürü hepinizin tanrısı yalan.Hepsi put.Tek seferde senin putunun ve diğer tüm dinlerin yalan olduğunu da böylece öğrenmiş oldun aklın varsa tabi.Yoksa yapacak bişe de yok.Allah akıl fikir versin diyelim o zaman, ne yapalım.

Deme yaa...

Nerden biliyon, süper zenci gidince müneccime mi veriyorsun yoksa malum taraflarını? 

Bir tanrı, herşeye kadirse, big bang ile başlamaya da kadir olur, şapşal herif, hiç mi kafan basmıyor?

Evet, tanrı dediğin zımbırtı,Beynin sıçtığı bir düşünsel enerji, titreşim,hayal,vehimden ibaret angut ve de dangalak..

İslamın tanrısı dediğin şeyde, bir veya bir kaç bedevinin götünden uydurulmuş bir martavladan ibaret, hepsi o.

Gelelim süper zenciye. Seni düzen süper zencinin yokluğunu ispatla demiştik, haliyle ispatlayamadın ve o seni ve sülaleni hala düzüyor. 

Dersen ki, amanda süper zenci big bang ile zart zurt... Sana süper zencinin big bang ile başladığını kim söyledi ki?

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, metann said:

gerizekalı aynı mantıkla bakarsan, sende, ALLAH'ı haşa nesne sanıyorsunda görmek istiyorsun? burada anlamlı herhangi birşey yazıyor olmak düşünme anlama kavrama gücüne sahip olmanın deliliyse sen şu yeryüzünde aklını görmediğin halde delilleriyle olduğunu düşünüyorsan, Alemlerin Rabbini niye inkar ediyorsun, O zaten insanlığın başından beri delilleriyle Zatını insanlığa bildirdi. aynı mantığı bunda niye kullanmıyorsun, işine gelince anlamlı birşeyler yazmanın düşünmeye ve akla işaret olduğunu söylüyorsun sen yokken bu kainatın var olmasınıda bir Kudret Sahibinin eseri olduğunu niye inkar ediyorsun?

şimdi bu durumda şerefsiz olan tabi sensin. aklı bana ispatlayamıyorsun gösteremiyorsun ama Alemlerin Rabbini inkar ediyorsun. uyduruk ve yalancı olan sensin. 

Bak şapşal budal, allah ile aklı aynı kefeye koyarsan, allah bir şeyin yapyığı bir iş olur.

Yani, allah, yüce zeusun osurması olur mesela. 

Akıl, beynin yaptığı faaliyet. Sen allahı onunla eş düşünüyorsan, allah faaliyetin yapacak, bu fiili icra edecek bir nesne, bir özne gerekir sana. 

Yain, salak salak anrımış olursun sadece..

Bu kaniatın var olması, bir kudret sahibine falan işaret etmez, zira kainat kendisi zaten yeterince kudretli bir şeydir. Ama sen bilmezsin elbette. Cahilsin. Ve de cahilliği bir meziyet sanıyorsun.

Anlaman için basit örnek vereyim. Bana yürümeyi göster. Ama yürüyen bir adamı, bir şeyi falan değil, hiç bir nesne, hayvan, insna falan olmadna yürümeyi gösterbilir misin? 

Ve daha basidi, sülaleni siken süper zencinin yokluğunu, uydurma olduğunu göster, dur kopya vereyim, hani nerde diye sorman kafi...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Deme yaa...

Nerden biliyon, süper zenci gidince müneccime mi veriyorsun yoksa malum taraflarını? 

Bir tanrı, herşeye kadirse, big bang ile başlamaya da kadir olur, şapşal herif, hiç mi kafan basmıyor?

Evet, tanrı dediğin zımbırtı,Beynin sıçtığı bir düşünsel enerji, titreşim,hayal,vehimden ibaret angut ve de dangalak..

İslamın tanrısı dediğin şeyde, bir veya bir kaç bedevinin götünden uydurulmuş bir martavladan ibaret, hepsi o.

Gelelim süper zenciye. Seni düzen süper zencinin yokluğunu ispatla demiştik, haliyle ispatlayamadın ve o seni ve sülaleni hala düzüyor. 

Dersen ki, amanda süper zenci big bang ile zart zurt... Sana süper zencinin big bang ile başladığını kim söyledi ki?

Kim söyleyecek sen söylüyorsun.Süper zenci senin gözlerini kör etmiş,beynini çürütmüş,aklını almış.

Putunun özelliklerini anlatıyorsunya; maddesel özelliklerini görmemek için idrak yoksunu olmak gerekir.Tıpkı diğer dinlerin tanrıları gibi: maddesel.Zaman ve mekana bağlı.Senin asıl Rabbin zamanı ve mekanı yaratan olabilir ancak.Aptal numarası yapma bana.Sen bu konuları çoğu kişiden iyi biliyorsun.Ne dediği mi de gayet iyi anladın.Ve..

Herşeye kadir olma ayrı konu.Evet, Allah herşeye güç yetirendir.Yani yarattığı herşeyi hükmü altına alır.Senin dediğin acizlik sıfatların dan da münezzehtir.Hem cennetlikleri cehenneme, cehennemlikleri de cennete... gibi abes işte yapmaz.Rabbin vaadinden de dönmez.Ebedi cehennem diyorsa ebedidir.Kısaca işin yaş anibal.İmana gel.

Sitelerde Paylaş
On 10.01.2018 at 01:39, DeepBlue yazdı:

Kim söyleyecek sen söylüyorsun.Süper zenci senin gözlerini kör etmiş,beynini çürütmüş,aklını almış.

Putunun özelliklerini anlatıyorsunya; maddesel özelliklerini görmemek için idrak yoksunu olmak gerekir.Tıpkı diğer dinlerin tanrıları gibi: maddesel.Zaman ve mekana bağlı.Senin asıl Rabbin zamanı ve mekanı yaratan olabilir ancak.Aptal numarası yapma bana.Sen bu konuları çoğu kişiden iyi biliyorsun.Ne dediği mi de gayet iyi anladın.Ve..

Herşeye kadir olma ayrı konu.Evet, Allah herşeye güç yetirendir.Yani yarattığı herşeyi hükmü altına alır.Senin dediğin acizlik sıfatların dan da münezzehtir.Hem cennetlikleri cehenneme, cehennemlikleri de cennete... gibi abes işte yapmaz.Rabbin vaadinden de dönmez.Ebedi cehennem diyorsa ebedidir.Kısaca işin yaş anibal.İmana gel.

Ne putu sayıklıyorun ki salak?

Süper zenci put falan değildir, "amanda aklını göster" falan gibi sayıklayan ya da "amanda yokluğunu kanıtlayın" diye zırvalayanların sülalesini ***, süper bir zencidir. Hepsi de bundan ibarettir. 

Süper zenci zamana bağlı değildir, ebedi ve ezeli olarak inananları *** hiç durmaksızın. Öyle ki iman edenleri doğmadan evvelde, öldükten sonra da aynı anda ***. Mekana da bağlı değildir, tüm inananları aynı anda çatır çatır ***. Zamandan ve mekandan münezzeh olarak teistleri ve sülalelerini  *** Öyle olmasa, zenci olurdu, süper zenci değil... 

Gelelim senin tanrına... Götünden sıçmışsın, fikir icra eyledim sanıyorsun. Herşeye gücü yetiyormuşta... Bak şurda bir çivi duruyor, şunu şu duvara çaksın, hadi görelim. Duvara çivi çakmaktan bile aciz, zavallı bir tanrınız var, bunu da mı görmüyorsunuz?

Rabbin vaadinden döneli çok oldu, zira süper zenci, tapılanları da ... 

... Bak istihbaratını aldık, sizin vaatler yalan olmuş anlayacağınız...

tarihinde administrator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 10.01.2018 at 01:51, anibal yazdı:

Ne putu sayıklıyorun ki salak?

Süper zenci put falan değildir, "amanda aklını göster" falan gibi sayıklayan ya da "amanda yokluğunu kanıtlayın" diye zırvalayanlayın sülalesini ***bir süper zencidir. Hepsi de bundan ibarettir. 

Süper zenci zamana bağlı değildir, ebedi ve ezeli olarak inananları *** hiç durmaksızın. Öyle ki iman edenleri doğmadan evvelde, öldükten sonra da aynı anda ***. Mekana da bağlı değildir, tüm inananları aynı anda çatır çatır ***. Zamandan ve mekandan münezzeh olarak teistleri ve sülalelerini ***. Öyle olmasa, zenci olurdu, süper zenci değil... 

Gelelim senin tanrına... Götünden sıçmışsın, fikir icra eyledim sanıyorsun. Herşeye gücü yetiyormuşta... Bak şurda bir çivi duruyor, şunu şu duvara çaksın, hadi görelim. Duvara çivi çakmaktan bile aciz, zavallı bir tanrınız var, bunu da mı görmüyorsunuz?

Rabbin vaadinden döneli çok oldu, zira süper zenci, tapılanları da ...

.. Bak istihbaratını aldık, sizin vaatler yalan olmuş anlayacağınız...

İslam tanrısının tanımını kullanman aciz kaldığını gösterir.Süper zencinin çakma tanrı olmadığını ispatlaman için daha çooook fırın ekmek yemen gerek.Sittin sene ispatlayamazsın.Allah tanımını kullanmadan ispatla putunun maddesel olmadığını.Yoksa böyle  islam tanrısını anlatmış oluyorsun.

Sitelerde Paylaş
On 10.01.2018 at 02:27, DeepBlue yazdı:

İslam tanrısının tanımını kullanman aciz kaldığını gösterir.Süper zencinin çakma tanrı olmadığını ispatlaman için daha çooook fırın ekmek yemen gerek.Sittin sene ispatlayamazsın.Allah tanımını kullanmadan ispatla putunun maddesel olmadığını.Yoksa böyle  islam tanrısını anlatmış oluyorsun.

Tam tersine, bedevinin süper zencinin tanımını kullanması, islam denen şeyin osuruktan teyyare olduğunu gösterir. 

Senin allahın ve diğer tanrıların çakma ve ouruktan ibaret olmadığını ispat etmek için yapabileceğin hiç bir şey yok. Alayı da osuruktan teyyare, kimi bedevinin götünden, kimi yahudinin falan... 

Benim süper zenciyi ispatlamam gerek yok, siz onun olmadığını ispat edene kadar ***

tarihinde administrator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 09.01.2018 at 09:51, Antonius yazdı:

Tarihi yok FETİH yada tarihi insanlıkla başlar ve hep sürer!:)Firavun bir benzetmedir.Firavun akıldır.Musa ise zevktir,sevgidir.Dertli yaşam denizi karşısında(yaşamdaki çıkmazlarımız) akıl iflas etti.Ama Yaşam sevgisinin liderliğindeki nefis kavmi o denizi geçti:)Çünkü sen yada ben yada bir başkası  öyle istedikte ondan! İntihar etmek yerine yaşamak istedik.Allah Yedi nefis merhalesindeki Nefsi safiye halidir.Kullukta yani Nefsi Mardiyede haldir.Levvame Mülhime emamare hep insanı arzuladığı Başarıya götüren birer haldirler.Bunlar O bahsettiğin.sembolik hikayede ustaca anlatılmıştır.

sen müslüman mısın?. nefsi mardiye filan. hayır müslümanım diyorsan.

Hz. Musa as. ile firavun arasındaki olaydaki bu inancınla küfre düşmüşsün.

Sitelerde Paylaş

Tanrı veya Tanrılar yoktur.

Kanıt : ben bir kanıtım,  tanrı olsaydı yıllardır eleştiriyorum bir melek gelipte "yahu kardeş gel orta yolu bulalım" demedi.

Olsaydı en azından diyalog kurması gerekirdi :D 

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...