Jump to content

Tanrı bu dünyayı sınav için yarattıysa diğer galaksileri ve diğer gezegenleri niçin? yarattı.

Recommended Posts

2 saat önce, Antonius yazdı:

Beyin Hücreleri diğer hücrelerden farklıdır.Belirli bir süre sonunda üremezler.Onun içinde kaslarımız gibi beynimizide güçlendiremeyiz!Uyurkende Beyin rastgele çalışır.Çünkü Beyindeki kontrol mekanizmasıda uyur.

Beyninini kas gibi güçlendiremezsin zaten ama kapasitesini arttırabilirsin,zeka egzersizleri ile yaşlansan bile beynini güçlendirebilirsin.

Sonra; bu kontrol mekanizmasını kim uyutuyor,nasıl uyuyor,neden?Senin niye bundan haberin olmuyor?Sonra bu mekanizma nasıl açılmaya karar veriyor.Sen bu işlemlerin neresindesin?Tüm bunlar yaşanırken neden birşeyden haberin yok.?Rüyaları bu işin neresinde? 

Hepsinden önemlisi madem kontrol mekanizması uyuyor bu uyurgezerlik nasıl oluyor?Hani kontrol mekanizması kendini kapatmıştı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 saat önce, NotImportant yazdı:

Onu gel birde beynimin acıyan yerine sor. Senin mystic olduğuna evini arabasını yatırır...

Neyse, daha öncede ediğim gibi, dur bakalım acelesi yok. :)

agnostik.org sitesini de biliyordum bu arada kapanması beni üzmüştü. Zamanında haklarını satıp alıp tekrar açmak isteyen bir sürü insan vardı ama hak sahibinden hiç ses çıkmadı. 

site kapanmadı sevgili kardeşim  :)  ne? olduğunu tahmin et bakalım.  10 yıl önce foruma üye olduysan mutlak duymuşsundur.

tanrihin gelmiş geçmiş en iyi ve en kaliteli formuydu. her konu hemen hemen aktif sayılırdı. özelliklede felsefe alanında yeni bir 

akım başlatmıştı bu forum sitesi. ama sonunda çok kötü birşey oldu. bakalım biliebilicekmisin?  :) çünkü bunu bilmemen beni çok şaşırtır. türkiyede duymayan kalmamiştir herhalde sağır sultan bile duymuştur. çok kötü birşey oldu hemde çok :) 

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, DeepBlue yazdı:

Beyninini kas gibi güçlendiremezsin zaten ama kapasitesini arttırabilirsin,zeka egzersizleri ile yaşlansan bile beynini güçlendirebilirsin.

Sonra; bu kontrol mekanizmasını kim uyutuyor,nasıl uyuyor,neden?Senin niye bundan haberin olmuyor?Sonra bu mekanizma nasıl açılmaya karar veriyor.Sen bu işlemlerin neresindesin?Tüm bunlar yaşanırken neden birşeyden haberin yok.?Rüyaları bu işin neresinde? 

Hepsinden önemlisi madem kontrol mekanizması uyuyor bu uyurgezerlik nasıl oluyor?Hani kontrol mekanizması kendini kapatmıştı?

Onu bana sormadan önce  açacaksın Biyoloji ve Tıp kitaplarını bakıp öğreneceksin

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Antonius yazdı:

Onu bana sormadan önce  açacaksın Biyoloji ve Tıp kitaplarını bakıp öğreneceksin

Sana soranda kabahat.Biyoloji ve tıp kitaplarında cevabı olmayan birşeyi öğrenemem.He var diyorsunda adam gibi getir anlat yahutta yaylan git!..

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Sana soranda kabahat.Biyoloji ve tıp kitaplarında cevabı olmayan birşeyi öğrenemem.He var diyorsunda adam gibi getir anlat yahutta yaylan git!..

http://evrimagaci.org/article/tr/uyku-nedir-uykunun-evrimi-gunluk-uyku-sureleri-ve-uyku-sirasi-dusme-hissi-uzerine

Burada laf ebeliği yapacağına oku bu makaleyi.Hadi şimdi ikile biraz.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Antonius yazdı:

http://evrimagaci.org/article/tr/uyku-nedir-uykunun-evrimi-gunluk-uyku-sureleri-ve-uyku-sirasi-dusme-hissi-uzerine

Burada laf ebeliği yapacağına oku bu makaleyi.Hadi şimdi ikile biraz.

Burda sorularıma cevap falan yok!Ilkokul terk misin nesin uğraşamam senle.

Uykuyla ilgili tüm mekanizmalar henüz tam olarak keşfedilmemiş olsa da.... diyor paylaştığın yazı.Sen bu yazıyı okumadan mı astın?Demek ki bazı şeylerin cevabını daha bilim bulamamış.Benim sorularıma cevap yok bu yazıda.net.

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Burda sorularıma cevap falan yok!Ilkokul terk misin nesin uğraşamam senle.

Uykuyla ilgili tüm mekanizmalar henüz tam olarak keşfedilmemiş olsa da.... diyor paylaştığın yazı.Sen bu yazıyı okumadan mı astın?Demek ki bazı şeylerin cevabını daha bilim bulamamış.Benim sorularıma cevap yok bu yazıda.net.

Bilim bulamadıysa ne bulacak? Doğmalarmı? Ne?

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Bazı şeylerin cevabını bulamadan öleceğiz yapacak bişe yok!Herşeyin cevabını bulamaya çalışan sensin.

Herşeyin cevabını bulmaya ben hiç bir zaman uğraşmadım.Çünkü bulamayacağımı bilirim.Her insanın bir mesleği vardır.O meslekte ilerler.Ben biyolog ,Kimyager yada Fizisyen değilim.Ama birde genel kanı vardır.Benim genel kanım İnsanlıktan başka Tanrı yoktur.İnsanın İnsanlığa hizmetide İbadetin ta kendisidir nokta

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...