Jump to content

Bu forumda hayatın gerçek amacını bulan varmı?

Recommended Posts

gönderildi (düzenlendi)
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Öyle valla. Seni okuyunca aklım başıma geldi, ateizmi senden öğrendim. 

Şu seviye, bilmem ne laflarını bi bırak. Seni tanıdım şimdi, seviyeni de senden küfürün ağa babasını yemiş biri olarak iyi bilirim. Geç bu işleri.

Anibal filan demişsin bir de... Aman anibal'i sevmeyi bırak da yazdıklarıyla ilgilen, azıcık bir şeyler öğren ondan. Çok sağlam hocadır zira ama böyle sevmekle sevilmekle filan ilgilenmez.

Bırak duygularından bahsetmeyi.

Beni engellemen filan da zerre kadar umurumda olmaz. Ayrıca ne ben ne de Teflon senin saçma sapan, uçuşup duran duygularına hitap etmek, seni anlamak zorunda değiliz. Burası blog değil, forum. Sen ise burayı açıkça çöpe çeviriyorsun.

O yüzden sen dikkatli olursan daha iyi olur.

seni tanımıyorum .ama kaba ve küstahça yorumlarına dinlemek zorunda değilim.  bu sana son inkazım 1 kelıme bir kelıme bile bana yazarsan engelellerim  senı umrumda bile değilsin  senı ciddiye almıyorum

. kimin? dikkattli olucagına sen değil  zaman karar vericektir. 

anıbal hocam demedım. onun iç dünyasına girdim ben. siz bunu asla anlıyamazsınız. istesem seni lafımla bogarım.  ben. ama sen buna değmezsın bile  sana acıyorum. var git yoluna ve bir daha sakın karsıma çıkma . bu sana son uyarım. 

tarihinde agnostik tanrı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 164
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

gönderildi (düzenlendi)
1 saat önce, Yeni Üye yazdı:

Peki değilseniz değilsinizdir. Kızacak bir şey yok. yorumumu geri alıyorum. Ama engelli olmak suç ya da hakaret değildir. Engelli olmak herkesin her an başına gelebilecek bir şeydir. 

teşekkürler işte böyle  siz saygılı olun bana karşı bende saygılı olim. çokmu? zor. :)   benim ağzımdam bir tek kötü kelime çıktımı? bu güne kadar. çıkmadı. tabi bu forumda herkes birini biirin e benzetiyor. ben onlara diyormuyum? ruh hastalığı ateizmi körükler. bende laf çokta saygımdan olayı ve yaşımdan dolayı susuyorum . bunlar daha dünkü bebek. ben.. 2 yorumla tahrık olucak adam değilimkı.  :)  bunlar benı hiç tanımıyor. eleştiemekten akıları durmuş. 

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
1 saat önce, anibal yazdı:

Alakın olmadığı pek doğru değil. Fakat, ahlakın tanımı yanlış. 

Ahlakı da biz icat etmedik, biz var olurken, o da bizle birlikte varoldu. Yani biyolojik bir süreç ahlak denilen şey sadece. 

Hemen her canlıda belli bir ahlak öngörüsü var, kiminde çok zayıf, kiminde ise çok güçlü. Bu hususta en açık ara önde gidenler, insan değil, arılar, karıncalar falan. Neyse, meselemiz bu değil. Önce ahlakın doğru tanımını yapmak gerekiyor. 

Ahlak, canlılar arasında çatışmaları ve türün (genetik bütün) devamlılığını sağlamak üzere kazanılmış, biyolojik temellerden kaynaklanan davranışlardır. 

Ha, bu arada, ahlak açısından körelmiş olanlara, ahlaklı yaklaşmak genellikle boşa gider. Zira onlarda sizin yaklaşımınızı ahmaklık olarak değerlendirme dışında bir algı yaratmaz. 

Peki ahlakı ne köreltir? Kültürler. Kültür denen şey, doğal, içgüdüsel ahlak örgüsünün, dışarıdan üst beyni güdülemek yoluyla aşınmasına yol açar. Bu açıdan en büyük ahlak yokedicisi, dindir. 

işte insanlara bunları anlatmaya calışıyorum anibal kardeşim teşekkür derim. her zamanki gibi yine en dogru yere mantığını koydun. :)  ahşakı biz icat etmedik biyolojık ve zaman süreciyle beraber varolan bir ahlak cizelgemız olmuştur tarıh boyunca  ö dönemde kimine? göre güçlü kimine? görede ço kzayıf bir ahlak anlayısı olmuştur. dinlerın  gelışınden sonrada ahlak iyice çökmuş ve körelmıştır. çünkü dinin mantığında ahlakı kurallaştıran öznesel nedenler oluşmuştur. kavrtam kuralı köleleştirilmıştır. 

sende takdır edersınkı  anıbal :) 

yalnız sana katılmadığım bir konu var anıbal ilk insanlardan bahsediyorum. sana göre homo  türü olan ilk magarada yaşıyan ilk insanlar. bırak ahlakı düşünce ve mantık ıdoolojısıde gelişmemişti. bende bunu anlatmaya calışıyorum. :)

bunu sadece benmi? anladım. ilk insanlarda akıl yok mantıkya yok 

ozaman dogal olarakta utangaclık hisside yok. o zaman ne? olucak. ozaman 

bu insanlar tıpkı hayvanlar gibi cogalma içgüdüsüyle uremek zorunda kalıcaklar. tıpkı köpeklerın üreemsi gibi :) 

yavrularını bir magarad dogurmuş 11 adet köpek yavrusu düşün anıbal  :)  ilk insanlarda böyle ürediler takii akıl ve mantık evrımleşipte biyolojık olarak mantık oluştuğunda insanlarda utanma içgüdüsü başladı. kardeşim :) 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Ölümün konuyla ne ilgisi var? Ölünce bu evren dışında bir şeyler mi ortaya çıkıyor, ne oluyor da Tanrı ihtimali doğuyor?

Agnostisizm bunların hiçbiriyle ilgilenmez öncelikle. Pratikte ateizmden hiçbir farkı yoktur, agnostikler oturup ölüm sonrasını falan düşünmezler, ölümde de yaşamda da gizem aramazlar.

Senin ipe sapa gelmez, bir oradan bir buradan edindiğin düşüncelerinin ne agnostisizmle ne de diğerleriyle ilgisi var. 

Şahsen agnostisizm benim en hoşlanmadığım düşünme biçimidir filan ama senin tuhaf fikirlerinin agnostisizmle hiç ilgisi yok. Agnostikler Tanrı'ya inanmazlar, Tanrı'yla uğraşmazlar, Tanrı yok gibi yaşar giderler. Teknik bir yaklaşımdır agnostisizm.

Sense Tanrı var diyorsun, bundan eminsin. 

Bu adama yarım saat dil döktüm,  bir dine mensup degilsen sen agnostik degil deistsin dedim ama anlamadı. Daha agnostik kime denir onu bile karıştırıp saçmalıyor :)

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, DeepBlue yazdı:

Bro ben zaten diyorum bu adam tozutmuş diye.Bir tür fikir mastürbasyonu yapıp zihinsel boşalma yaşıyor olabilir.Ömründe başından sonuna kadar bir belgesel izledi mi acaba?Tanrı bilir.İzlese zaten yukarıda ki gibi saçmalayıp bizim de s.çacağımızı getirmeyecek.Adamı ishal eder bunun iletileri.Ha yan etki yapıp kabızda edebilir dikkatli olmak gerek.

Fikir masturbasyonu :) Guzeldi.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, agnostik tanrı yazdı:

neyi? gecicen yahuu asıl geç burdan ben yazdıktan sonramı? aklın basına geldi . bırak bu numaraları yemezler . 

tanrınıın varlığını yada yoklugunu. tartısmıyorum. bumu? seni gerdı. kardeşim. saygsıızca seviyesızce eleştirmek hosunuza gidiyorsa. dengınızı bulun derım. ben daha çok saygın bir tartışmayı  tercıh ederım. ama  siz ikiniz  teflon ve sen 

eleştirmek yerıne biraz yapıcı olsanız . ne? kaybedersınız. 

gerçegin sırrına erdıgım falan filan yok. benim aklım ve mantığım anibal gibidir. anibalı örnek alırım ben şaşırdınız değilmi? 

ama doğrusu bu. bana  göre anibal burdakı en zekı insandır. 

bu haya acımzasıdır ahlaksızdır. anıbal gibi olmak zordur. bu forumda örne kaldığım tek kardeşımdır. benım. 

şimdi sen dersinkı bu dengesız duygularında tesadüf dimi yaaaaa..  herşey tesadüf zaten  sizlere göre  yanlış anlasılmasın

karakter olarak anıbala çok benziyorum  dedım yoksa  düüşnce yapısı olarak ateist ve agnostık farklıdır. bunu bilmeyen cahildir.yanlış anlaşılmasın siz beni ne? kadar haksız olarak eleştirisenız benımde huyumdur. aynı silahla karşılık veririm bu böyle uzar gider. ama ne? olur sonunda biliyormusun? kalpler kırılır . sizleri üzmek istemem kalbinizi kırmak istemem ama anibalı nasıl? kabul ettiysenız aynı saygıyı ve anlayısı sizlerdende beklemek hakkımdır. siz bana dost eliniz uzatın bende size 

saygımı uzatim. :)   ama benım agnostiizmı bilmediğimi iddia etmeniz çok ayıptır. saygısızlıktır. bırakın bilen birini bilmeyen biri için bile çok kırıcı olur bu sözler. lütfen yorumlarımıza bundan sonra dikkat ! edelim. tek istediğim bu. ben burdakı hiç kımseye benzemem ve bana bir daha salak dersen senı engellerım duvara yazarsın. 

Bu anibal yalakalığını bırak istersen. Çok sevimsizce duruyor.

Sitelerde Paylaş
On 1/2/2018 at 12:39, agnostik tanrı yazdı:

evet değerli arkadaşlar, bu forumda hayatın amacını nedenlerin sonuçların başlangıçlarını umutlarınızı hayallerinizi hayal kırıklıklarınızı  kısacası yaşadığımız bu görselliğin sırrını çözebilen varmı? hadi gelin seviyeli ve saygılı bir şekilde kardeşçe ve dostça tartışalım. :)  

Bu başlık altında yapılan yorumların hepsi hayatı maddenin canlı davranışlarının, cansız davranışlarından farklı bir manifestasyonu olarak kabul ediyor.

Bu çok yanlış bir kabul.. Yanlış olduğu için de yaşama onunla ilgili doğru bir anlam verilemiyor.

Bir olgunun, sürecin, fenomenin anlamını bilmek için önce onun iyi bir tanımını yapmak zorundayız. Onun ne olduğunu bilelim ki ona doğru bir anlam verelim..

Hayat nedir arkadaşlar? Ona bir anlam vermeden önce bu soruyu cevaplamalısınız...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, haci yazdı:

Bu başlık altında yapılan yorumların hepsi hayatı maddenin canlı davranışlarının, cansız davranışlarından farklı bir manifestasyonu olarak kabul ediyor.

Bu çok yanlış bir kabul.. Yanlış olduğu için de yaşama onunla ilgili doğru bir anlam verilemiyor.

Bir olgunun, sürecin, fenomenin anlamını bilmek için önce onun iyi bir tanımını yapmak zorundayız. Onun ne olduğunu bilelim ki ona doğru bir anlam verelim..

Hayat nedir arkadaşlar? Ona bir anlam vermeden önce bu soruyu cevaplamalısınız...

şimdiye kadar okuduğum en mantıklı yorum buydu kardeşim :)  anlam veremediğimiz olgular vardır, bu yaşamda bunları kabul etmek erdemliktir. olgunlaşmaktır. herkesin doğrusu  gerçek doğru değildir. doğruluğun temel  mantığı sadece bir tane olmasıdır. 2 doğru aynı anda olmaz bu birinin yanlış olduğunu ispatlar. bu açtığım konu aslında bana şunu gösterdi. her insanın farklı düşüncesi farklı yorumlarıda doğurmuştur.

dolayısiylede bu kavram yanlışların milyonlarca olduğu ve bilgi kirliliğinin insana ne? kadar zarar verdiğinide göstermiştir.

çünkü  ortada bir yaşam olduğunu inkar etmek imkansızdır. 

işte bu yaşamı vareden bir tanrı gerçekten varsa bu onun doğrusudur. biz insanların doğruları önemli değildir. önemli olan 

tanrının doğruları sizinde belirttiğiniz gibi :) çok öenmli bir konuya değindiniz. gerçekten  ölüm sonrası ve ölüm öncesinin 

amaçlarını bilmeden kendi gerçeğini kabul ettirmek oldukça yanlış olucaktır. saygılarımla. 

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
1 saat önce, Exelans_cop yazdı:

Bu adama yarım saat dil döktüm,  bir dine mensup degilsen sen agnostik degil deistsin dedim ama anlamadı. Daha agnostik kime denir onu bile karıştırıp saçmalıyor :)

ben agnostiği hepinizden daha iyi biliyorum. istersen bunu sana kanıtlayabilirim.şimdi sana garıp gelıcek ama deizm diye bir kavram yoktur. sadece dinler gibi insan icadıdır. bu forumda felsefe okuyan çok az insan var onladan biride sensin. :) 

agnostisizm kaç ayrılır dalları nelerdir? daha bundan bile haberiniz yok ama eleştirmek hoşunuzamı? gidiyor. 

agnostisizmde tanrı inancı olmuyabilir. ama bu tanrıyı reddetmek demek değildir.bu yüzden bir agnostik olarak ben tanrıyı rahatlıkla kullanabilirim. çünkü ben  ateist değilim.  tanrıyı reddetmek ateizm felsefesidir. önce bunu ögrenin :)  felsefede bir söz vardır ateistler dışında tanrıyı istedeğiniz gibi kulanabilirsiniz. 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, agnostik tanrı yazdı:

ben agnostiği hepinizden daha iyi biliyorum. istersen bunu sana kanıtlayabilirim.şimdi sana garıp gelıcek ama deizm diye bir kavram yoktur. sadece dinler gibi insan icadıdır. bu forumda felsefe okuyan çok az insan var onladan biride sensin. :) 

agnostisizm kaç ayrılır dalları nelerdir? daha bundan bile haberiniz yok ama eleştirmek hoşunuzamı? gidiyor. 

agnostisizmde tanrı inancı olmuyabilir. ama bu tanrıyı reddetmek demek değildir.bu yüzden bir agnostik olarak ben tanrıyı rahatlıkla kullanabilirim. çünkü ben  ateist değilim.  tanrıyı reddetmek ateizm felsefesidir. önce bunu ögrenin :)  felsefede bir söz vardır ateistler dışında tanrıyı istedeğiniz gibi kulanabilirsiniz. 

Ben sana tanrıyı reddet demiyorum ki. Agnostiksen, tanrı var mı yok mu bilemeyiz, var da olabilir yok ta, demeni bekliyorum. Agnostizmde tanri yada yaratıcı bilinemezdir, varsa da ancak öldükten sonra bunu idrak edebiliriz anlayışı vardır. Ama sen Agnostizme uymayarak, tanrı olmaması imkansizdir, yani tanrı kesin vardır diyorsun. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, haci yazdı:

merhaba :)  ölümü içgüdüsel olarak analiz etmişsiniz  aslında içgüdüsel kavram olarak irdelendiğinde göreceli olamayan 

bir kavram karmaşası olarak karşımıza çıkmıyormu? yani onu göremiyoruz ama hissedebiliyoruz. bunun sonucunda ölüm korkusu biyolojık ve fiziksel bir etkileşim bırakıyor. peki? siz bu konuda ne? düşünüyorsunuz. bu arada bu  site oldukça  kaliteliymiş. şöyle bir göz attımda. saygılarımla :)  

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Bir saat önce, Exelans_cop yazdı:

Ben sana tanrıyı reddet demiyorum ki. Agnostiksen, tanrı var mı yok mu bilemeyiz, var da olabilir yok ta, demeni bekliyorum. Agnostizmde tanri yada yaratıcı bilinemezdir, varsa da ancak öldükten sonra bunu idrak edebiliriz anlayışı vardır. Ama sen Agnostizme uymayarak, tanrı olmaması imkansizdir, yani tanrı kesin vardır diyorsun. 

senden birşey rica edicem müsade edersen sana göre bilinmezlikle reddetmek arasındakı ince cizgi nedir? :)  bunun anlamını

biliyormusun? yaratıcı biliinemez demek nedir? biliyormusun? tanrıyı reddetmek. nedir? tam olarak araştırdınmı? bunları 

bana her hangi? bir argumanla geldınmı? hiç .bana göre bilinmeyen demek bilinmeyen bir tanrı demektır. gerçek agnostıklarde 

böyle düşünür. cakma agnostıklar vardır. onlarda ateistler gibi davranır. 

tanrı kesin vardır. diyorum sonunuda bilnmeyen bir tanrı diyorum kafamdakı tanrıyı serbest bıraktım. kötü olduğunu düşünüyorum. 

:)  ateistlerın böyle bir avantajı yoktur. bir ateist tanrı olabilir derse gülerler ona . ama bana gülemezler.

siz agnostisizmi yanlış ögrenmışsınız. ba ksana birşey göstericem . tanrıyı reddetseydım ateist olurdum. ve sürekli tanrıyı bombalardım. olmadığına dair kanıtlar sunardım. 

negatif  ateizmde  tanrı olabilir. ihtimalını uutuyorsun yada hiç okumadın işte böyle algıla agnostisimde 2 ye ayrılır. 

bilinmeyen ve bilinen tanrı bu yüzden deizm en  sacma inanıştır. çünkü % 100 var der.ama deizmın tanrıs nasıl? olur!!!!! hakkında bir bigi vermez bilgi kirliliği olur.  ama onunda ispatı yok. onun yerıne biilnmeyen bir tanrı var desek daha mantıklı olmazmıydı?  :) 

George H. Smith'in sınıflandırmasına göre ateizmin"negatif ateizm" (ya da "zayıf ateizm") ve "pozitifateizm" (ya da "güçlü ateizm") olarak iki çeşidi vardır.Negatif ateizm, Tanrı'nın varolmasını prensip olarak mümkün görmekle beraber, varolduğuna dair hiçbir gerekçe bulunmadığı gerekçesiyle Tanrı'yı reddeder..

işte agnostisizminde 2 çeşidi vardır. secım sana ait . ben  bilinmeyen tanrının varolma ihtimalını çok güçlü görüyorum.  saygılarımla.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Exelans_cop yazdı:

Adam deli Exelans...

Ağzı da çok pistir, bakma burada millete cici cici konuştuğuna. İğrenç bir şekilde küfür ettiği atıldı zaten.

Ben bilim uzmanıyım, her tür bilimi herkesten iyi bilirim falan der durur. Deli işte.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, agnostik tanrı said:

işte insanlara bunları anlatmaya calışıyorum anibal kardeşim teşekkür derim. her zamanki gibi yine en dogru yere mantığını koydun. :)  ahşakı biz icat etmedik biyolojık ve zaman süreciyle beraber varolan bir ahlak cizelgemız olmuştur tarıh boyunca  ö dönemde kimine? göre güçlü kimine? görede ço kzayıf bir ahlak anlayısı olmuştur. dinlerın  gelışınden sonrada ahlak iyice çökmuş ve körelmıştır. çünkü dinin mantığında ahlakı kurallaştıran öznesel nedenler oluşmuştur. kavrtam kuralı köleleştirilmıştır. 

sende takdır edersınkı  anıbal :) 

yalnız sana katılmadığım bir konu var anıbal ilk insanlardan bahsediyorum. sana göre homo  türü olan ilk magarada yaşıyan ilk insanlar. bırak ahlakı düşünce ve mantık ıdoolojısıde gelişmemişti. bende bunu anlatmaya calışıyorum. :)

bunu sadece benmi? anladım. ilk insanlarda akıl yok mantıkya yok 

ozaman dogal olarakta utangaclık hisside yok. o zaman ne? olucak. ozaman 

bu insanlar tıpkı hayvanlar gibi cogalma içgüdüsüyle uremek zorunda kalıcaklar. tıpkı köpeklerın üreemsi gibi :) 

yavrularını bir magarad dogurmuş 11 adet köpek yavrusu düşün anıbal  :)  ilk insanlarda böyle ürediler takii akıl ve mantık evrımleşipte biyolojık olarak mantık oluştuğunda insanlarda utanma içgüdüsü başladı. kardeşim :) 

Düşünce ve mantık, aslında ahlakı var eden değil, onu törpüleyen şeyler. 

İlk insanlarda akıl, mantık yok falan demek olası değil. Doğrusu, onlarda bizler kadar akıllıydı. 

İnsanlar taaa o zamanlarda, bugünde aynı çoğalma içgüdüsü ile üremekteler. Ve aynen, tıpkı köpeklerin üremesi gibi diyeceğim ama, değil, çünkü onlar köpek, biz insanız. Üreme davranışlarımız o gnde bu günde kendimize mahsus.

Ve ilk insanlar, mağaradaki 11 köpek eniği gibi üremediler. Hatta ilk insanların ataları olan insanımsılar dahi öyle üremediler. 

Dinin ahlakı köreltmesinde etken, insanların vicdanlarının yerinialmasıdır. Evrim, varyasyonlarla yürür. Yani türün içinde, çok ahlaklı ile az ahlaklı bireyler her zaman olacaktır. Aynı şekilde, çok egolu, bencil ve az egolu cömert bireylerde. Bu ikisinin kombinasyonu olarak, az ahlaklı, bencil biri de elbette olacaktır. İşte bu kişi, dini kullanarak ahlakın fişini çekebilme potansiyeli taşır. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, anibal yazdı:

İlk insanlarda akıl, mantık yok falan demek olası değil. Doğrusu, onlarda bizler kadar akıllıydı. 

.

yapma anibal yahu hadi anladık burdakı insanların çogu zifiri cahil cuhela ama sen balı yapma ahmet kaya dinleyen birinin bu 

şekılde yazmaya hakkı yoktur. :)  ilk insanlar 2018 dekı insanlar kadar zeki olması mümkünmü? sence konuyu bir daha irdele lütfen. mümkünse nasıl? mümkün bunuda irdelersen sevinirim. 

nerdeyse bizden daha zeki diceyeceksin ama utandın sanırım :D  anibal. akıl ve mantık  teknolojı demektir. sistem demektir.

icat demektir. magarada bir köpek gibi yaşıyan altına işeyen altına zıcan hatta ve hatta eti pişirmeden çig yiyen homoları nerdeyse  einstein yaptım ve kardeşim :D  yakıştımı sana . 

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

bence hayatın gerçek anlamı yoktur. bu konuyuda bu yüzde açtım zaten.ve  olmadığınıda ispatlamış oldum. argümanlarımda siz insanlarsınız  :) bunu anlamanızı beklemıyorum ben yazdıktan sonra bir anlamı kalmıyor ne? yazıkkı.  hayatın anlamı ortaktır 

hayatın anlamı aynı mantığı paylaşmaktır. 

ama öylemi 

1: müslümanlara göre  allah ve cennnet garantı. onların mantığı bu. 

2: ateistlere görede  herşey tesadüf tanrınn olması, imkansız .

3: panteizm evren tanrıdır. % 100 garantısı vardır. bizde kabalada müstüsüzmındekı tanrının parcalarıyız. e nsacmasıda bu zaten.

4: satanızm tanrı aslında satan brahmadır. biz ona taparız yalnız ona kulluk ederız cehennemde bize trplex villa yapıcak şeytan tanrımız bize söz verdı.

şimdi bu kadar akıl ve mantık frekansı karışık iken hala hayatın anlamını olduğunu düşünen varsa çıksın karşıma boyunun ölçüsünü ona iade edim. saygılarımla :) 

5: Determinizm!! , belirlenircilik, gerekircilik veya belirlenimlilik evreninin işleyişinin, evrende gerçekleşen olayların çeşitli bilimsel yasalarla, örneğin fizik yasaları ile, belirlenmiş olduğunu ve bu belirlenmiş olayların gerçekleşmelerinin zorunlu olduğunu öne süren öğretidir. Yani öğretiye göre her şey belirlenmiştir ve değişmesi mümkün değildir. Bu görüş başta ahlak felsefesi olmak üzere felsefenin çeşitli dallarının uğraş alanına bir görüştür. Ahlak felsefesindeki 'İnsan ahlaki eylemde bulunurken özgür müdür? ' sorusunu yanıtlamaya çalışır.'  determinizm bana kim? olduğumu çok açık bir şekilde ispatlamış zaten ama ben hala hayalımdekı tanrıyı istiyorum. böylesine bir tanrıyı reddediyorum. kendımden örnek verdım. ama sizde bunu anlıyacak zeka varmı? merak ediyorum. 

NEDEN? HERKES DETERMİNİST DEĞİL? cevap akıl frekansları farklı olduğu için. yoksa  herkesin  bilnç altına yatan en küçük bir ispat olsaydı. bugüne kadar. örnegın şeytan yeri gögu yarıp içeri girseydı. 7 milyar

insan aynı anda ona tapardı. işte inasaoglu bu kadar acızdır benım gözümde. gerçekleri istiyordunuz bende size hayatınızın en büyük gerçegini verdım. :) 

korku psikolojısını asla hafife almayın..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...