Jump to content

Arı Vız Vız Vız

Recommended Posts

Kuran da arı mucizesi di birşey görmüştüm yalnız çok üstüne gitmemiştim şimdi tekrar baktığımda islam sitelerinde haliyle herkes muazzam bir mucize felan demiş. Bana arkadaş dedi pek birşey diyemedim buna. Sizin cevabınız nedir bunun gibi sayısal mucizelere gibi görünen  şeylere ? :)

tarihinde Charles dawkins tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Bunların ari süresinde arı 16. Ayete denk geliyormus galiba bunlarda arinin 16 krmozomuna mucize diyor

mucize söylemleri boş laftır. atarlar, tutmazsa sessizce unutturur başka bir şeyi çığırmaya başlarlar.

kuranda sure isimleri falan yoktur. dolayısı ile bal arısı suresi diye bir şey yoktur. surelere içinde geçen konulardan, isimlerden, sözcüklerden seçip isim koymuşlar. zaman zaman aynı sureye 20 tane farklı isim konulduğu olmuş. şimdinin müslüleri bunu mucize diye satıyorlar. oysa ki nahl suresinde müşriklerden de şaraptan da kölelerden de vb söz eder. kuranı yazagelenler onu seçmişler. öyle denk gelmiş.

kurandaki sözde mucizeleri genellikle sayıları böl topla çarp çıkar ile bir yerlere uydurarak yutturmaya çalışıyorlar. bu özetle kuran ipe sapa gelmez zırvalardan oluştuğu için sayılarla göz boyamaya çalışıyoruz demektir.

Sitelerde Paylaş

zaten olay insanın kendini özel sanmasını kullanmak arı bal yapar onda bunda şunda insanlar için büyük nimetler vardır bir şekilde biz de başka canlılara gıda olacağız hayvanların gütmekten fazlası insanlar da insanları güdüyor.Doğada arı var muhammed diyor ki onu allah yaptı ben de peygamberim bu arada tanıştığıma memnun oldum insanları savaşa yollarken allah mal bölüşürken allah ne hikmetse artık

tarihinde tonyukukcuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...