Jump to content

Tanrı geçmişi degistirebilir mi...

Recommended Posts

11 dakika önce, kirec yazdı:

Evet biraz da bu konuda düşünelim...

Mesela kirec diye birini hiç var olmamış yapabilir mi...

Ben yapamaz diyorum...

verileri tam silinmiş flash bellekten  eski verileri elde edemezsin.

Bu şekilde senin hakkında bir bilgi kalmayacak şekilde silebilir.

Tanrı kendi belleğinide silerse geçmiş hakkında hiçbir şey kalmamış olur.?

Sitelerde Paylaş

Tanrı bu, boru değil sonuçta.
İsterse deveyi fare bile yapar, ki kimse de gıkını çıkaramaz.  :)

Aldığım son duyumlara göre,  Tanrı´nın sevgili kulu Nuh´un cep telefonu bile varmıș. Türkiye´nin Prof. lakaplı bir akademisyenimiz, bunu bilimsel olarak kanıtlayabilirmiș. Bu muhterem aynı zamanda üniversitenin birinde öğretim üyesi ve gençler bunun gibilere emanet !

http://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/yilmaz-ozdil/hazreti-nuhun-cep-telefonu-0538-2163241/

Ben hep Tanrı´nın katında Muhammedin ayrıcalığı(!) var zannediyordum, ama görünen o ki, kazın bacağı öyle değilmiș.

Meğerse en garibanı Muhammed´miș.  Telefonu bile yok, iyi mi ?! :)

Gördüğünüz üzere, herșey Tanrı´nın insafına kalmıș. Muhammed bile Zeyneb´i görünce, cep telefonundan vaz geçmiș olmalı.

Hasılı geçmișinizi öyle bir değiștirir ki, iflahınız gevrer.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, kirec yazdı:

Evet biraz da bu konuda düşünelim...

Mesela kirec diye birini hiç var olmamış yapabilir mi...

Ben yapamaz diyorum...

heyy ayıp oluyor ama lütfen kopya çekmiyelim beyler :D  bu konu oldukça tanıdık geldi. bilmem anlatabildimmi? kardeşim :)  

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, kavak yazdı:

Tanrı bu, boru değil sonuçta.
İsterse deveyi fare bile yapar, ki kimse de gıkını çıkaramaz.  :)

Aldığım son duyumlara göre,  Tanrı´nın sevgili kulu Nuh´un cep telefonu bile varmıș. Türkiye´nin Prof. lakaplı bir akademisyenimiz, bunu bilimsel olarak kanıtlayabilirmiș. Bu muhterem aynı zamanda üniversitenin birinde öğretim üyesi ve gençler bunun gibilere emanet !

http://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/yilmaz-ozdil/hazreti-nuhun-cep-telefonu-0538-2163241/

Ben hep Tanrı´nın katında Muhammedin ayrıcalığı(!) var zannediyordum, ama görünen o ki, kazın bacağı öyle değilmiș.

Meğerse en garibanı Muhammed´miș.  Telefonu bile yok, iyi mi ?! :)

Gördüğünüz üzere, herșey Tanrı´nın insafına kalmıș. Muhammed bile Zeyneb´i görünce, cep telefonundan vaz geçmiș olmalı.

Hasılı geçmișinizi öyle bir değiștirir ki, iflahınız gevrer.

Bre cahil ateist! Burda ateistleri rezil ediyorsun. Ateistlerin yüz karasısın. Tanrı istese evreni bile iğne deliğinden geçirir.Başlangıçta herşey tek bir noktada sıkışıktı diyor bilim.İğne ucundan bile küçük noktada.Alır o noktada ki evreni iğne deliğinden geçirir.

Ve istese deveyide fare kadar küçük yapar.Atomlar arasında ki boşluktan habersiz cahil,budala...

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Bre cahil ateist! Burda ateistleri rezil ediyorsun. Ateistlerin yüz karasısın. Tanrı istese evreni bile iğne deliğinden geçirir.Başlangıçta herşey tek bir noktada sıkışıktı diyor bilim.İğne ucundan bile küçük noktada.Alır o noktada ki evreni iğne deliğinden geçirir.

Ve istese deveyide fare kadar küçük yapar.Atomlar arasında ki boşluktan habersiz cahil,budala...

:0_80cbc_37a71a73_L:

Biz farklı bir șey mi dedik, muhterem ?! :)

Yalnız cep telefonu dahi olmayan gariban Muhammed,  orada biraz sırıtıyor gibi.

Atom falan diyorsunuz ya, bence Sizin zihniyettekilere onlar fazlasıyla büyük(!) gelir.

O nedenle, așağıdaki fıkrayı Size ve iğne deliğindeki pirelere armağan ediyorum efendim.

4 dakika önce, kavak yazdı:

Çok bilmiș afacan

Bir kadın ilkokul öğretmeni apar topar müdüre koșar ve șikayette bulunur: "1. sınıfa giden șu Temel´in oğlu Latif´e dayanmak mümkün değil. Her șeyi daha iyi biliyor ve yaramazlık yapıyor. 3. sınıfa giden kız kardeși Pakize kadar zeki olduğunu söylüyor. Bu yüzden kendisi de 3. sınıfa gitmek istiyor.!"

Müdür: "Sakin olun. Onu bir teste tabi tutalım, görelim acaba gerçekten zekimiymiș."

Ertesi gün Latif ile öğretmen, müdürün karșısına çıkarlar.
Müdür: "Latif. Sana birkaç soru soracağız. Onları doğru yanıtlarsan, 3. sınıfa gidebilirsin, yok eğer bilemezsen 1. sınıfa devam. Yaramazlık falan da yapmayacaksın. Tamam mı ?"

Latif, bașını sallayarak kabul eder.
Müdür: "6 kere 6 kaç eder ?"
Latif: "36"
Müdür: "Türkiye´nin bașkenti neresi ?"
Latif: "Ankara"
Bu bir süre böyle devam eder ve Latif müdürün bütün sorularını doğru yanıtlar. Müdür öğretmene döner ve "Latif gerçekten  zeki, bence 3. sınıfa gidebilir" der.

Öğretmen : "Ben de ona bir kaç tane soru sormak istiyorum."

Öğretmen: "Hangisinden bende 2, inekte ise 4 tane var ?"
Latif: "Bacak"

Öğretmen: "Pantolonunun içinde, benimkinde olmayan ne var ?"
Müdür soruyu biraz garipser ama Latif biraz düșünür ve "Cep" diye yanıtlar.

Öğretmen: "Bir erkek ayaktüstü, bir kadın oturarak ve bir köpek üç ayak üstünde ne yapar ? "
Müdürün ağzı açılır, fakat Latif´in yanıtı gecikmez: "Elini verir"

Öğretmen: "Girerken sert ve pembe, çıkarken yumușak ve ıslak. Nedir bu ?"

Müdür epeyi bir öksürmeye bașlar, ancak Latif sakin bir șekilde "Sakız" der.

Öğretmen: "Sana son bir soru. 'S' ile bașlayan ve 'k' ile biten bir kelime söyle."
Öksürmekten müdürün gözlerinden yaș gelmeye bașlar. Latif´ın cevabı kısa ve nettir: "Salak".

Müdür: "Tamam, tamam. Bana göre 4. sınıfa, hatta orta okula dahi gidebilir. Ben son 5 soruyu yanlıș yanıtlardım...."

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, SHORTWAVE said:

verileri tam silinmiş flash bellekten  eski verileri elde edemezsin.

Bu şekilde senin hakkında bir bilgi kalmayacak şekilde silebilir.

Tanrı kendi belleğinide silerse geçmiş hakkında hiçbir şey kalmamış olur.?

Bu şekilde yaptığında beni hiç var olmamış yapmış olmuyor.,

Sadece beni yok Edip hakkimdaki  tüm verileri silmiş oluyor .,.

Bu aynı şey değil ...

Bu evreni yok Edip sil baştan benim olmadığım bir evren yaratsa bile benim bir zamanlar var olmuş olduğum gerçeği hala ortada duruyor...

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, kavak yazdı:

:0_80cbc_37a71a73_L:

Biz farklı bir șey mi dedik, muhterem ?! :)

Yalnız cep telefonu dahi olmayan gariban Muhammed,  orada biraz sırıtıyor gibi.

Atom falan diyorsunuz ya, bence Sizin zihniyettekilere onlar fazlasıyla büyük(!) gelir.

O nedenle, așağıdaki fıkrayı Size ve iğne deliğindeki pirelere armağan ediyorum efendim.

Sen tozutmuşsun muhterem.Resul aracısız(tlf) Rabbi ile görüşme yapıyor vahiy alıyorken sen tlf diyorsun.Yazdıklarına ossura ossura gülünür ancak afacan.Boşuna demiyorum sen ateistleri salakmış gibi gösteriyorsun.Yazdıklarında zerre miskali mantık yok.Foruma zararsın.ilkokula kaydını yaptır baştan oku sen.Ve unutma azimle s.çan taşı delermiş.Ve ne tarafa dönersen dön g.tün hep arkadadır.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, DeepBlue yazdı:

Sen tozutmuşsun muhterem.Resul aracısız(tlf) Rabbi ile görüşme yapıyor vahiy alıyorken sen tlf diyorsun.Yazdıklarına ossura ossura gülünür ancak afacan.Boşuna demiyorum sen ateistleri salakmış gibi gösteriyorsun.Yazdıklarında zerre miskali mantık yok.Foruma zararsın.ilkokula kaydını yaptır baştan oku sen.Ve unutma azimle s.çan taşı delermiş.Ve ne tarafa dönersen dön g.tün hep arkadadır.

Bre zındık,

ben demiyorum, kendini âlim zanneden aklıevvel prof. kankalarınız söylüyor.

Siz,  prof. olmuș koskoca âlimden daha iyi mi bileceksiniz ?.   Hatta bilimsel olarak kanıtlarım, diyor.  

Yoksa Nuh´un elçiliğinden șüpheniz mi var, keza direkt görüșmeyi becerememiș.

Ama olsun, Tanrı ile baglantı kurmuș mu ?. Telefonla da olsa, kurmuș. :D

Özetlersek; Nuh´un aksine Muhammed´in, mâlum nedenlerden dolayı teknolojiye ilgisi olmadığı kesin.

Sebeplerine yukarıda değinmiștim, bir daha oku. Vahiy diye diye, sizleri keklemișler azizim. :D

Bu arada üzülerek görüyorum ki, özene bezene yazmıș olduğum fıkranın ana fikrini kavrayamamıșsınız.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, kavak yazdı:

Bre zındık,

ben demiyorum, kendini âlim zanneden aklıevvel prof. kankalarınız söylüyor.

Siz,  prof. olmuș koskoca âlimden daha iyi mi bileceksiniz ?.   Hatta bilimsel olarak kanıtlarım, diyor.  

Yoksa Nuh´un elçiliğinden șüpheniz mi var, keza direkt görüșmeyi becerememiș.

Ama olsun, Tanrı ile baglantı kurmuș mu ?. Telefonla da olsa, kurmuș. :D

Özetlersek; Nuh´un aksine Muhammed´in, mâlum nedenlerden dolayı teknolojiye ilgisi olmadığı kesin.

Sebeplerine yukarıda değinmiștim, bir daha oku. Vahiy diye diye, sizleri keklemișler azizim. :D

Bu arada üzülerek görüyorum ki, özene bezene yazmıș olduğum fıkranın ana fikrini kavrayamamıșsınız.

Karğa gibi konudan konuya.. pardon;  kavaktaki daldan dallara atlama.Banane proftan! Sen gördüğün her sakallıyı deden sanacak yaşı çoktan geçmedin mi? eee.. boşuna dememişler "kavak"ta da boy var ama.... 

Al sen de bu şarkının ana fikrini kavra madem.

karga karga gak dedi

çık şu kavağa bak dedi

çıktım baktım bu kavağa

şu karga ne budala

karga fındık getirdi

fare yedi bitirdi

miyav dedi av dedi

fareyi tuttu kedi

karga uçtu gitti

dere tepe düz gitti

altı ay bir güz gitti

vardı uzak ülkeye

bu ülke benim diye

kral aldı kargayı

prens için hediye

karga karga gak dedi

kral oğlu bak dedi

salata var mı salata

olsa da yesek dedi.

Sitelerde Paylaş

Gece ve gündüz cismani yaratıklardır güneşle alakası yoktur diyen, adem aleyhisselam dinozorlarla savaştı diyen proflarımıza bir yenisi eklendi evet! :lol: Kepazelik gırtlağı da aştı!

Bu hazret Nuh'un Allah'la görüştüğünü söylemiyor yalnız telefonla! Allahla zaten GPS, Wi-Fi tüm bağlantılara sahip bulunuyor! Tufan sırasında oğluyla görüştüğünü iddia ediyor! :D Oğluna gel oğlum gemiye bin demiş de oğlu ben dağa çıkar kurtulurum gemiye binmem demiş ya... Bu görüşme cep telefonu ile yapılmışmış!!! :0_80cbc_37a71a73_L:

Soytarılıkta artık sınır filan kalmadı. Dini mübiyni islama revaç verebilmek, keriz kekleyebilmek için mübah sayılmayan hiç bir şarlatanlık kalmadı! Rezaletin son perdesi!

Sitelerde Paylaş

Dejavu diye bir film vardı dun TV de...

Bir patlama oluyor ve bir sürü insan ölüyor...

Olayı araştıranlar geçmişe gidip patlamayı yapanı bulup olaya engel olmaya çalışıyorlar ve başarıyorlar ...

Patlamanın olmadığı yeni bir paralel zaman oluşuyor...

Ama bu başka bir paralel zamanda patlamanın olduğu gerçeğini değiştirmiyor...

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, DeepBlue yazdı:

Karğa gibi konudan konuya.. pardon;  kavaktaki daldan dallara atlama.Banane proftan! Sen gördüğün her sakallıyı deden sanacak yaşı çoktan geçmedin mi? eee.. boşuna dememişler "kavak"ta da boy var ama.... 

Al sen de bu şarkının ana fikrini kavra madem.

Atlamıyoruz, gösteriyoruz.

Aydın geçinen akademisyenlerinizin boyunu(!) gözünüzün içine sokuyoruz.

İșin komik yanı, bu muhteremlerin saçmalıklarına kendi camianızdan adam gibi bir tepki nedense pek gelmez.

Anca böyle, sanal ortamlarda gazelden bol bol șakırsınız.

Neden acaba ?

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, democrossian yazdı:

Bu hazret Nuh'un Allah'la görüştüğünü söylemiyor yalnız telefonla! Allahla zaten GPS, Wi-Fi tüm bağlantılara sahip bulunuyor! Tufan sırasında oğluyla görüştüğünü iddia ediyor! :D Oğluna gel oğlum gemiye bin demiş de oğlu ben dağa çıkar kurtulurum gemiye binmem demiş ya... Bu görüşme cep telefonu ile yapılmışmış!!! :0_80cbc_37a71a73_L:

Ne o, yoksa șüphen mi var ? :)

Bu söyleyen koskoca Prof. ünvanlı gözümüzün nuru, memleketin gururu, ülkemizin karanlık(!) geleceğini tayin edecek boylu posku âlim.

Prof. bu, boru değil herhalde. Dimi ama.

Şaka bir yana; "Gülsek mi, ağlasak mı ?" bir türlü karar veremedim.

Durum çok vahim, vaziyet bombok, müdahale eden hiç yok.

Sitelerde Paylaş
On 07.01.2018 at 17:07, kirec yazdı:

Bu şekilde yaptığında beni hiç var olmamış yapmış olmuyor.,

Sadece beni yok Edip hakkimdaki  tüm verileri silmiş oluyor .,.

Bu aynı şey değil ...

Bu evreni yok Edip sil baştan benim olmadığım bir evren yaratsa bile benim bir zamanlar var olmuş olduğum gerçeği hala ortada duruyor...

Bir zamanlar varolduğuna dair bilgi kalmıyor.

Zaman bilgiside kalmıyor.:)

Zamanda sıfırlanmış oluyor.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, SHORTWAVE said:

Bir zamanlar varolduğuna dair bilgi kalmıyor.

Zaman bilgiside kalmıyor.:)

Zamanda sıfırlanmış oluyor.

Bir olay hakkında bilgi kaybolunca o olay olmamış olmaz...

O olay hakkındaki bilgi kaybolmuş olur...

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, kirec yazdı:

Bir olay hakkında bilgi kaybolunca o olay olmamış olmaz...

O olay hakkındaki bilgi kaybolmuş olur...

Kayıt eden olmayınca olayın  var olduğunu nasıl doğrulayacağız?

Herşeyi iddia edebilirsin.:)

Örneğin bazı bilimadamları Bigbang ile zamanın başladığını söylüyorlar.Big bang öncesinden bahsetmenin saçma olduğunu söylüyorlar.

tarihinde SHORTWAVE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, kavak yazdı:

Ne o, yoksa șüphen mi var ? :)

Bu söyleyen koskoca Prof. ünvanlı gözümüzün nuru, memleketin gururu, ülkemizin karanlık(!) geleceğini tayin edecek boylu posku âlim.

Prof. bu, boru değil herhalde. Dimi ama.

Şaka bir yana; "Gülsek mi, ağlasak mı ?" bir türlü karar veremedim.

Durum çok vahim, vaziyet bombok, müdahale eden hiç yok.

bir zamanlar köy yerinde şıh ne derse o olurdu şimdide profesör ne derse o mu oluyor? yarın siz ateistler hakkında da ileri geri konuşsa onuda hiç düşünmeden kabul edermisiniz?

konuyu başından sonuna izledim. adamın arapçası yok konuya salça oluyor, yanındaki hoca herşeyi Ayetlerle açıklıyor bu hala araya girip saçmalıyor. tipine baksan sizin kafir piriniz turan şerefsizine benziyor. bu kadar olur dedim.

ALLAH bunları inkarlarından dolayı nasılda benzetiyor birbirlerine.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, kavak yazdı:

Atlamıyoruz, gösteriyoruz.

Aydın geçinen akademisyenlerinizin boyunu(!) gözünüzün içine sokuyoruz.

İșin komik yanı, bu muhteremlerin saçmalıklarına kendi camianızdan adam gibi bir tepki nedense pek gelmez.

Anca böyle, sanal ortamlarda gazelden bol bol șakırsınız.

Neden acaba ?

onun bizim akademisyenimiz olduğunu nerden çıkarıyorsun herife baksana size pisliği ve ahlaksızlığı inkarı emreden turan şerefsizine benziyor. o adam aydın geçinse apaçık Kur'an Ayetlerine ters düşen açıklamalar yapmazdı. yanındaki hoca herşeyi Ayetlerle anlatıyor bu akademisyen bozuntusu araya girip saptırıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...