Jump to content

Tanrı geçmişi degistirebilir mi...

Recommended Posts

3 saat önce, kirec yazdı:

Bir olay hakkında bilgi kaybolunca o olay olmamış olmaz...

O olay hakkındaki bilgi kaybolmuş olur...

o yüzdenmi Kur'an'ın bildirdiği herşeyi inkar ediyorsunuz? Kur'an atalarınızın yaşadığınıda biildirip ispatlıyor helak edilmiş toplumlarıda bildirip ispatlıyor. madem bilgi kaybolması o olayın yaşanmamış olduğunu göstermiyorsa Kur'an apaçık şekilde bildiriyorken ona hayli hayli inanmanız kabul etmeniz gerekir. bu ne çelişki bu ne tutarsız laflar böyle.

işte sizin bütün olayınız budur, elinizde bilgisi olmadanda sallayarak atıp tutarak birşeyleri savunmak inkarı yeğlemektir. bunu kendin söylüyorsun ve öyle yapıyorsunuz. milyon sene önceki fosilden ne haberiniz var lan sizin? haberiniz olmadığı halde elde adam gibi bilgisi olmadığı halde yalan yanlış atıp tutarak boktan fosili, İncil'den Tevrat'tan ve de Kur'an'dan haşa daha fazla savunuyorsunuz. bu ne sapıklıktır be.

Sitelerde Paylaş

İşte Müslüm ahlakı ancak bu kadar! Herif kıçından sıçacağını ağzından kusuyor! Bunlar artık ahlakı biz temsil ederiz iddiasından da vazgeçti! "Ahlaksızın kralı biziz, imana gelmezseniz pisliğin kralını görürsünüz bizden! Terör, cinayet, katliam, dehşet, vahşet hepsi bizde" kıvamına geldiler! :D

Olacağınız zaten o ve olduğunuz da zaten başka bir şey değildi ki! :lol:

Mesele tüm insanlığın bunu idrak etmesinde.

Sitelerde Paylaş

burdakı yorumları tek tek okudum. sizlerin en büyük hatası şu olmuş malesef üzülerek belirtmek istiyorum. tanrıyı zamanı kullanan

zamanın içinde yaşlanan  insan niteliğine sokmanız,  tanrıyı tamemen bu konudan soyutlamış gibi görünüyor.çünkü zaman ve mekan kavramını yaratan tanrının kendi hafızası yoktur. hafizayıda o yaratmıştır. hafızayı yaratan bir tanrı , :) gelecegi geçmişi ve şimdiki zamanı değiştirebilir. çünkü bana göre göre tanrının tanrı olması içnde planının kusursuz olma zorunlulugu vardır.:)

tanrı insanı yaratır. insan ölür ve ruh olarak yeniden doğarsa zamanın içndeki sınırlı hafızasıda sıfırlanmış olucaktır. buda insanın ölümdden sonra ruh olcagını varsayarsak oldukça mantıklıdır. :)

eğer insan ruh olursa metafızık bir boyut alıcagından bilgisi ve aklıda sonsuz olucaktır. ama asıl sorulması gereken soru sudur.

1: tanrı gibi ölümsüz ve metafızık olucaksak o  zaman neden? tanrıya ihtiyac duyalımkı  (cennet ve cehennem)

2: bana göre her 2 ihtimalde kuvvetlıdır. insan ölür ve sonsuza dekte zaman yanı evren yok edilir. ve sonsuz dek tanrı hariç herşey yok olur. 3: tanrı insanı öldürür insan ruh olarak yenıden dogar ama tanrıyı hatırlamaz çünku tanrı insanın bellegındekı tüm anıarı

silmek zorunda kalmıştır. çünku başka bir mantığı imkansızdır bu işin.

Sitelerde Paylaş

tanrı kendi geçmişini değiştiremez bunun imkansız olduğunu daha önce isaptlamıştım. :) sonsuzluk kavramında gelecek yada geçmiş kavramları olmaz. olursa absurd ve anlamsız bir yorum olucaktır.

tanrı yarattığı insanların gelecegını geçmişini hatta 7 sülalesını bile değiştirir. ama değiştirmez diye düşünüyorum. çünkü bir yaşam olduğunu düşünüyorum. nefes alıyorum nefes veriyorum aklımı kullnıyorum. yani birşeyler olduğu gerçegı var. 

tanrı kendı bellegınde kireci yok etse bile tanrı kendı bellegını silemıyecegı için silmesi için tanrıdan daha güçlü bir tanr ıgerekırkı buda 

çok sacma olucaktır. bu tez. :)  çünkü sonsuzlukla bagdastırılan tanrı zaten en güçlüsüdür. :)

tanrı kirecin hafızasını siler ve zamanıda yok ederse kireç diye biri sadece tanrını hafızasında yaşamış olucaktır. yanı kireç bizler

için asla varolmamış biri olucaktır. sadece kirec için değil bu herkes için gecerlıdır. bana göre tanrı tıpkı kirecin verdiği örnek gibi

belkıde evren daha önce trılyonlarca kez yaratılmış ve yok edilmiş olabilir. bu oldukça mantıklıdır. :) çünkü zaman kavramı bizim hafızamızdır. zaman yok  olursa evrende yok olucaktır. yani aslında biz şu an tanrıya göre ölmüş bir hiçligiz. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...