Jump to content

Omurgasız Tanrı

Recommended Posts

Muhammed'i peygamber olarak atayan kim?; Arap tanrısı Al-İlah. 
Al-ilah'ın kendisini peygamber atadığını kim iddia ediyor?; Muhammed ! 
1. O zaman islamistler Evrenosoğlu ile neden dalga geçiyor? Aynı şeyi söylüyor o da: Muhammed'e vahiy Hira dağında geliyorken Evrenosoğlu'na AVM'de geliyor. Fark bu mu?
2. Eğer kriter çok sayıda insanın (1.5 milyar diyelim) Muhammed dinine inanıp daha az sayıdaki insanın Evrenosoğlu dinine inanması ise, o zaman Hristiyanlık ve Budizm, İslamdan daha gerçek dinlerdir. Esasen cennetin de bu din sahipleri için hazırlanması gerekiyordur, sübyancı-oğlancı Araplar için değil !  

Sitelerde Paylaş
On 14.01.2018 at 19:08, NotImportant yazdı:

Tanrının varlığı ispatlanır yokluğu değil. 

Bir şeyin var olduğunu iddia ediyorsan kanıt gösterirsin, aksi halde yok kabul edilir. Kafamdan yanlışlanamaz 100 tane şey uydurabilirim bu onları var mı yapar ? veya birilerinin yok kabul etmesi mantıksız mı olurdu ? 

Hemen bir örnek verelim. 

►Evrenin şuandan itibaren başlamadığı ispatlanabilir mi ? Şu an itibariyle geçmişte kalan bilinen her anı veya olmuş olay aslında beynine yerleştirilmiş bir yalan olabilir. Her şeyi beyninle algılıyorsun 5 dakika önce bir elma yediğin yerleştirilirse 5 dakika önce bir elma yediğini düşünürsün. Bu düşünceyi yanlışlayabilecek hiç bir güvenilir bilgi ve kaynak bulamazsın. 

EE ? Kısır döngüye giren var mı aranızda yoksa böyle bir durumu ispatım olmadığı ve olamayacağı için yok mu sayacağız ?

Örneğinde,  yorumunda tamamen zırva. 

Sitelerde Paylaş

Kisacası, neden Allah benimle ve diger tüm insanlarla görüşmüyor,  ben, bir yada bir kaç  kişinin dediğine inanmam, bana da görünsün,  benimle de konuşsun diyorsun. Iste olay da tam burda. 

Sen yeteri kadar delil olmadığı için inanmam diyorsun, Allah'sa bu kadar delil ve ayrica elçilerim varken nasıl hala varligima inanmazlar diyor. 

Sitelerde Paylaş
On 14.01.2018 at 19:20, kavak yazdı:

Ne yanlıșı, muhterem ?

Önce adam gibi kendi kitabınızı okuyun ve ondan sonra gelin buraya,

Siz, Muhammed ve Tanrı´sı kim oluyorsunuz da, kendinizden olmayanları tü kaka ilan etme hakkını buluyorsunuz ?

Muhammed´e ve Tanrısına inanmayanlar tahtalı köyde kebap olacaklar. Kepazeliğe bakarmısınız.

Suçu sadece inanmamak olanlar, ne hakla cezalandırılacakmıș ?

Muhammed öyle diyormuș. Muhammedin sallamadığını, ne mâlüm ?

Kisacası, neden Allah benimle ve diger tüm insanlarla görüşmüyor,  ben, bir yada bir kaç  kişinin dediğine inanmam, bana da görünsün,  benimle de konuşsun diyorsun. Iste olay da tam burda. 

Sen yeteri kadar delil olmadığı için inanmam diyorsun, Allah'sa bu kadar delil ve ayrica elçilerim varken nasıl hala varligima inanmazlar diyor. 

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, Exelans_cop yazdı:

Yeteri kadar değil, bilakis hiçbir delil yok.

İnsan ürünü olduğunu bas bas bağıran kutsal(!) kitapların sıradan içeriklerini geçtim, yanlıș bir önkabul üzerinden gidiyorsunuz. 

Bu Tanrı öyle bir șey demiyor, onun öyle birșeyler dediğini iddia edenler (Musa, Muhammed vs.) var.

Keza bu șahısların  yașayıp yașamadıklar da meçhul.
Siz suyunun suyunun misali, eskilerin masallarının peșine takılmıș gidiyorsunuz.

Onları objektif bir șekilde enine boyunu irdelemek yerine, peșinen kabulleniyorsunuz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...