Jump to content

Karşılıksız aşkı insanlarmı? yarattı yoksa tanrımı?

Recommended Posts

• İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 saat önce, NotImportant yazdı:

Oldukça anlamsız bir düşünce çünkü..... Diye gitmen gerekiyordu. 

Sana göre ne olduğuyla hiç ilgilenmiyorum ben daha çok ne olduğuyla ilgileniyorum. :) 

Aşk diye bir şey yoktur kendinizi kandırmayın. Sizin mükemmel aşk tanımınız kusurlu bir kimyasal reaksiyon dizisinden ibaret. Belirli bir seviyeden sonrada psikolojik bir hastalık haline geliyor. 

Kimyanın üstünde bir konuymuş.....

orda tekrar dur bakalım. mistik filozofta sacmalamış sende sacmalamışsın :) aşk diye birşey sana göre yok bana göre var. ama  

bunu unuttun sanırım. senı kandırmak gibi bir derdım yok. ben bunu canlı canlı yasıyorum zaten. 

görecesız reaksiyonlar tepkimeyi dogurmazlar. ne? anladık bundan.   

kimyayının üstünde olduğunu sagır sultan  bile duymuştur. ateistler hariç. pardon atayizler  kimya gözlemsel bir deneydır. bir miikropkopla kımyanın reaksıyonunu çok rahat analız edebilirsin. :)

yani göreceli bir kimyanın görecelı bir aklısın sadece etkı tepkı rapor sunabilirsın bu tezinle ama aşk öylemı? 

sen asıl bana göre şunu  sorgula ben aşık olmadımkı nasıl? bilicem bu anlamı . kusurlu kimyasal reaksiyonların bir çikolata yemekten farkı nedirki? haaaa  sama göre tabiki anlamsız olucak. :)  zeki çocuk aşk senın için değil benım için var. 

aşkın görecesız bir kavram olduğunu biliyorsun. hiçmi? okumadın. al oku o zaman  :D  çünkü aşk tanrıyı sevmek değil. bir insanın bir insanı gerçek anlamda sonsuza dek sevmesidir. 

tarihinde agnostik tanrı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Eskiden ağzı olan konuşurdu, artık götü olan konuşuyor...

Aşkın ne olduğunu senaryo yazarından mı öğreneceksin godoş, hasta olunca dizi setine mi gidiyorsun, hastaneye, doktora falan mı, manyak...

https://www.researchgate.net/profile/Carol_Carter4/publication/14784917_Pair_bonding_in_the_monogamous_prairie_vole_A_role_for_central_vasopressin/links/00b7d53bb27204324d000000/Pair-bonding-in-the-monogamous-prairie-vole-A-role-for-central-vasopressin.pdf

http://www.med.uottawa.ca/courses/nsc5104/assets/documents/Dr_Renaud/Young.pdf

Götünüz var ya, atar tutarsınız, bir bok bilmeden, siktimin dalyarakları...

Ondan sonra da, küfür ediyor dersiniz birde, siz biraz adam olun, götten ibaret olmaktan kurtulun, ne küfredelim size o zaman...

anibal sana neden? hayranım biliyormusun? akıllı ve zeki olduğundan değil, o kadar akıl şempanzede bile var. :D 

sana hayran oluşumun sebebi şudur, ne ? kadar küfür edersen et. ne? kadar hakaret edersen et. hacı seni asla atmaz bu forumdan 

çünkü hacı bile senin ne? olduğunu anlamış :D seni kendi haline bırakmış . işte ispatı. zavallı anıbal  :0_80cbc_37a71a73_L:

:0_80cbc_37a71a73_L:

bak bunu hacı senın için adam resmen içini dökmüş  (İlkel kabileler olarak nitelendirdikleri insanların bile ondan ve Anibal'den daha akıllı olduklarına eminim....:lol:)

Sitelerde Paylaş

Hiç bir yerde bu kadar korunaklı kayırmalı bir üye görmedim! Bu bir utanç halini aldı artık! Kayırmanın kollamanın bu kadar çirkini bir yüz karası! Bu kadar çifte standart uygulamak ateizm adına bir utanç!

Hayır neden forum kurallarına küfür etmek sonuna kadar serbesttir, rahatça küfür edebilirsiniz yazılmıyor onu anlamadım!

Bir konu okuyacaksın, iğrenç bir ahlaksızın iğrenç pislikleri ile karşılaşıyorsun! Bu nedir yahu?

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, democrossian yazdı:

Hiç bir yerde bu kadar korunaklı kayırmalı bir üye görmedim! Bu bir utanç halini aldı artık! Kayırmanın kollamanın bu kadar çirkini bir yüz karası! Bu kadar çifte standart uygulamak ateizm adına bir utanç!

Hayır neden forum kurallarına küfür etmek sonuna kadar serbesttir, rahatça küfür edebilirsiniz yazılmıyor onu anlamadım!

Bir konu okuyacaksın, iğrenç bir ahlaksızın iğrenç pislikleri ile karşılaşıyorsun! Bu nedir yahu?

bu forumda adam akıllı yazan :) bir sen vardın.kardeşim iyiki varsın.democrossian   anibal aslında kötü biri değil ama toprpilli olduğunu görmemek

için kör olmak gerekir. bazen anibalin hacı olduğunu düşünüyorum.  :)  yada yanılıyorum. ama bunun mutlaka bir nedeni? olmalı.

bende 10 yıl önce agnostik.orgta admınken. eski adminleri  trpil geçerdim. ama her yazdığında ağır küfürler agır tahrikler yoktu. çünkü 

onlar dengeli insanlardı. akıllıydı. nerde? nasıl? davranması gerektiğini çok iyi biliyordu. yaz günleri tatile çıktığımda admınlık koltuğumu

bu arkadaşlara rahatlıkla bırakıyordum. çünkü benim arkadaşlarım ve ben! adminlik konusunda uzmanızdır! bilemiyoruz hacı belkide anibalı dahaönce.  atmıştır. hacının neden? anibal kadar diğer üyeleri kollamadığını anlıyamıyorum. çünkü kurallar açık ve net. 

olmasına rağmen anibal hala bu forumdaysa ve hala onu savunan azda olsa bir kısım üyenin olması dahada garip geliyor bana. 

tarihinde agnostik tanrı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 11.01.2018 at 12:48, Yeni Üye yazdı:

Aşk zaten karşılıksız ve tek taraflıdır. Karşılığının olup olmamasının Onun anlamına ve mükemmelliğine katabileceği hiç bir şey yoktur. Aşkta olup biten her şey aşığın kendindedir. Aşkta maşukluk bir şey yoktur. İşte bu, Allah'ın iyiliğinin ve rahmetinin eseridir. Aşkı karşılıklılığa bağlasaydı, hiç kimse aşkı bilemezdi.

Bana kuranda aşktan bahseden bir ayet göster. göstermesen aşktan bahsetmeyiniz

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, democrossian yazdı:

O kadar zamandır anibal takıntısıyla yaşıyorsun, her on iletinden birinde yönetime şikayet ediyorsun -ki bunu yaparken anibal'i koruyup kolladıklarını, forum kurallarını uygulamadıklarını özellikle belirterek bel altı çalışıyorsun- ama bir türlü atmıyorlar, değil mi?

Ben bunu yapan senden başka ateist görmedim. Anibal'in üslubundan rahatsız olanlar elbette vardır, hatta dile getirirler de ama senin gibi durmaksızın takip edip de ona saydıran, yönetimi zan altında bırakmak yoluyla şikayet edip duran başkasını görmedim. 

Nedir amacın, istediğin?

Adamı atsınlar mı istiyorsun? Atmak istemedikleri, ama üslubundan da çok rahatsız oldukları belli, değil mi? Uyardılar, kimi zaman uzaklaştırdılar vs... Yine uzaklaştırırlar, belki bu kez uzun süre uzaklaştırırlar da bu bir kazanç mı olur?

Şimdi admin gelir, uyarır, sen yine "ay ben uzaklaştırın istememiştim, belki uyarıdan ders alır da üslubunu düzeltir diye umduğum için öyle yazmıştım" deyip mastürbasyonunu yaparsın.

Bir de bu kadar çifte standart ateizm adına utanç demişsin ki, ne desem yetmez... 

Esas büyük ahlaksızın sen olduğunu daha önce de söylemiştim, değil mi?

Tekrar etmeyeyim o halde.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, agnostik tanrı yazdı:

anibal sana neden? hayranım biliyormusun? akıllı ve zeki olduğundan değil, o kadar akıl şempanzede bile var. :D 

sana hayran oluşumun sebebi şudur, ne ? kadar küfür edersen et. ne? kadar hakaret edersen et. hacı seni asla atmaz bu forumdan 

çünkü hacı bile senin ne? olduğunu anlamış :D seni kendi haline bırakmış . işte ispatı. zavallı anıbal  :0_80cbc_37a71a73_L:

:0_80cbc_37a71a73_L:

bak bunu hacı senın için adam resmen içini dökmüş  (İlkel kabileler olarak nitelendirdikleri insanların bile ondan ve Anibal'den daha akıllı olduklarına eminim....:lol:)

Evvela Hacı ile anibal ve birbirleri hakkında yazdıkları hakkında bir yorumda bulunma. Bunlar tanımadığın adamlar. 

Sen bir geri zekalı değil, akıl hastasısın arkadaşım. İnsanlar senin ne olduğunu anlamadığı için gelip başlığına akıllı uslu bir şeyler yazmaya çalışıyor ama çöpe çeviriyorsun. Aksi mümkün değil çünkü dediğim gibi, sıkıntı aklında. Hastalanmış senin beynin.

anibal gelmiş başlığına, aşk hakkında bilimsel yazı yazmış bir sayfa, sen gidip neler söylemişsin. Yani senin gibilerin barınması; normal, gerçekten bir şeyler öğrenmek ve aklının erdiğini aktarmak isteyen insanlara çok büyük haksızlık. İnsanı deli eder, yazdığına yazacağına bin pişman eder senin gibiler, sağlıklı insanları bıktırır ve forumdan soğutur.

Önlem almak lazım velhasıl. Yöneticiler bir çare bulur elbet. 

Sitelerde Paylaş

agnostik'in görüşlerine genelde katılmam ama burada son derece haklı. Çünkü aklın yolu iki olmuyor. Aklın yolu diyor ki forum kurallarında küfür yasaksa bu küfür yasak demektir. Yok eğer forum kuralları değiştirilir de küfür serbest edilirse o başka. Bunun başka yolu bulunmuyor. Rahatsızsın ama gereğini yapmıyorsun! Bu nasıl bir iş böyle? Başkası olsa anında tak gereğini yapıyorsun! Bunun düzgün bir açıklaması yoktur. Bunun yamuk bir açıklaması olur ancak.

Şurada bir düzgün bir şey tartışacaksın, pisliğin biri küfürlerle sıvayıp pisleyip koyuyor mevzuyu! Hayır şu ortamda ne paylaşacaksın, ne tartışacaksın? Bir tadı yok ki tartışmanın, pislik sıvayıp çıkacak mevzuyu! Kayıp mı olurmuş ne olurmuş, e ne yapalım arkadaş? Kayıpların çetelesini tutacaksak çok daha hafif nedenlerle atılanları ne yapacağız? Agnostik küfür nedeniyle hemen ve derhal atılmadı mı? Kurallar birine gelince işliyor, birine gelince işlemiyorsa buna denecek ne var? Ne olduğu belli! Çifte standart, ayrımcılık, torpil, kayırma...

Şurda düzgünce aşkın insanlık kültürü ürünü bir değer olduğunu anlatacaksın, kanalizasyon kapağı fışkırıyor! Neyi anlatacak, neyi tartışacaksın yahu, kanalizasyon kapağı pislik saçarken? Pislik kokusundan burnun kırılırken neyin ne tadı olacak yahu? Kanalizasyon kapağı patlaksa başka bir sorunun olabilir mi? Tüm sorunlar sıradan kalır, kanalizasyon patlak yahu!

Daha da ne denir ben bilemiyorum. Bundan fazla bir şey demeye gerek bulunmuyor. Bundan öte bir şey söylemenin bir anlamı varsa ben bilmiyorum. Kayırma, torpil, ayrımcılık dedin mi daha da ne diyeyim? Kanalizasyon kapağına bir tekme de ben mi atayım, ne yapayım yani? Pislik götürsün ortalığı mı diyeyim?

Madem pislik götürüyor, temiz yere gidersin sen de arkadaş demekle konu hallolmaz. Forum kurallarında küfür yasak yazıyor. Tamam değiştirilsin küfür serbest burada denilsin, biz de gidelim arkadaş! Göz göre göre de olur mu böyle kayırmacılık, torpil yahu! Olacak bir iş olsa da ne yapalım işler böyle yürüyor desek! Ya böyle yürümeyecek, ya forum kurallarına ayrıcalıklı torpilli bir üye dışında küfür yasak yazılacak. Hayır yazılsın da bilelim! Bu nasıl iştir yahu?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, democrossian yazdı:

agnostik'in görüşlerine genelde katılmam ama burada son derece haklı. Çünkü aklın yolu iki olmuyor. Aklın yolu diyor ki forum kurallarında küfür yasaksa bu küfür yasak demektir. Yok eğer forum kuralları değiştirilir de küfür serbest edilirse o başka. Bunun başka yolu bulunmuyor. Rahatsızsın ama gereğini yapmıyorsun! Bu nasıl bir iş böyle? Başkası olsa anında tak gereğini yapıyorsun! Bunun düzgün bir açıklaması yoktur. Bunun yamuk bir açıklaması olur ancak.

Şurada bir düzgün bir şey tartışacaksın, pisliğin biri küfürlerle sıvayıp pisleyip koyuyor mevzuyu! Hayır şu ortamda ne paylaşacaksın, ne tartışacaksın? Bir tadı yok ki tartışmanın, pislik sıvayıp çıkacak mevzuyu! Kayıp mı olurmuş ne olurmuş, e ne yapalım arkadaş? Kayıpların çetelesini tutacaksak çok daha hafif nedenlerle atılanları ne yapacağız? Agnostik küfür nedeniyle hemen ve derhal atılmadı mı? Kurallar birine gelince işliyor, birine gelince işlemiyorsa buna denecek ne var? Ne olduğu belli! Çifte standart, ayrımcılık, torpil, kayırma...

Şurda düzgünce aşkın insanlık kültürü ürünü bir değer olduğunu anlatacaksın, kanalizasyon kapağı fışkırıyor! Neyi anlatacak, neyi tartışacaksın yahu, kanalizasyon kapağı pislik saçarken? Pislik kokusundan burnun kırılırken neyin ne tadı olacak yahu? Kanalizasyon kapağı patlaksa başka bir sorunun olabilir mi? Tüm sorunlar sıradan kalır, kanalizasyon patlak yahu!

Daha da ne denir ben bilemiyorum. Bundan fazla bir şey demeye gerek bulunmuyor. Bundan öte bir şey söylemenin bir anlamı varsa ben bilmiyorum. Kayırma, torpil, ayrımcılık dedin mi daha da ne diyeyim? Kanalizasyon kapağına bir tekme de ben mi atayım, ne yapayım yani? Pislik götürsün ortalığı mı diyeyim?

Madem pislik götürüyor, temiz yere gidersin sen de arkadaş demekle konu hallolmaz. Forum kurallarında küfür yasak yazıyor. Tamam değiştirilsin küfür serbest burada denilsin, biz de gidelim arkadaş! Göz göre göre de olur mu böyle kayırmacılık, torpil yahu! Olacak bir iş olsa da ne yapalım işler böyle yürüyor desek! Ya böyle yürümeyecek, ya forum kurallarına ayrıcalıklı torpilli bir üye dışında küfür yasak yazılacak. Hayır yazılsın da bilelim! Bu nasıl iştir yahu?

agnostik tanrı denen akıl hastasının konuyla ilgisi yok, zira onun bir şikayeti vs yok. Senin var. 

Şu iletinde bin tane pislik cümle yazan sana ne diyeyim peki? Sen biliyor musun ki seni okurken benim gerçekten midem bulanıyor, bahsini ettiğin o kokular burnuma geliyor, üslubun inanılmaz rahatsız ediyor. Güya sansürlüyorsun ama olmuyor. Sansürlemek de bir şey değil ayrıca, yani kibar olmaya çalışırken daha çok batabilir insan. Sende olduğu gibi

İki yüzlüsün arkadaşım sen. Takıntılısın. Forumda onca çöp insan varken sen forumun -bana göre- en değerli adamlarından birine sarmış, didik didik takip ediyor ve her defa onun üzerinden yönetime bin tane laf ediyorsun. Yönetici geçenlerde senin bir şikayetin üzerine gelip Anibal'i ciddi ciddi uyarmadı mı? Ahlaksızlık değil mi senin bu yaptığın?

Sen ne yaptın? Müthiş engin gönüllü, mahçup bir eda ile "Aman da ben ceza alsın istemem, uyarımı dikkate alıp kendini toplasın isterim" dedin ve dikkate alınmış olmanın verdiği gururla yazdın da yazdın.

Şimdi kalkmış adamlara saydırıyorsun.

Sen kimsin, nesin ki, anibal atılsın, atılırsa ne olurmuş, kim ne kaybedermiş diyebiliyorsun? Ne yapacaksın? Sen mi dolduracaksın boşluğunu? 

Ben üyeyim, anibal'i hayatımda tanımam etmem ama senelerdir okur, yararlanırım. anibal'i senin gibi dandik, ruhu arabeske batmış birinin şikayetleri nedeniyle atacaklarsa da hiç durmasınlar zaten.

Dilinden kanalizasyon, pislik kokusu, bilmem ne düşmüyor, oturup anibal küfür ediyor diye sızlanıyorsun.

Adamı şikayet ederken bile bin tane küfür etmiştin. Önce kendine bakacak insan. 

Altı üstü forum burası. Laflara bak.. Adam kayırma, torpil, ayırımcılık filan diyor resmen...

Kafayı yemişsin sen.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Zarava ehmel yazdı:

Şu siteyi bir incele arkadaşım. 

Boşver o siteyi bu siteyi... Bu siteyi inceleyelim. Küfür yasak yazıyor mu? Yazıyor. Soru işaretini ve diğer imla işaretlerini yersiz kullanmak tabii ki ciddi bir kusur ama mutfakta kanalizasyon patlak arkadaş, yemek yapamıyor, yiyemiyorsun! Masada bulaşık kalmış dünden mevzusunun lafı olur mu yani bu sorunun yanında?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, democrossian yazdı:

Boşver o siteyi bu siteyi... Bu siteyi inceleyelim. Küfür yasak yazıyor mu? Yazıyor. Soru işaretini ve diğer imla işaretlerini yersiz kullanmak tabii ki ciddi bir kusur ama mutfakta kanalizasyon patlak arkadaş, yemek yapamıyor, yiyemiyorsun! Masada bulaşık kalmış dünden mevzusunun lafı olur mu yani bu sorunun yanında?

Sen iğrenç bir adamsın. 

Anibal sayesinde bir kere daha ortaya çıktı bildiğim iğrenç yanın. Konuyu nasıl da anibal haline getirdin, görüyorsun. 

Yalnız bu agnostik tanrı denen akıl hastasının ardına düşme. Daha önce de aynı böyle bir şizofrenin ardına düştün, sonu pek iyi olmadı onun.

Adam en sonunda "Papa'ya mektup yazdım, ateist yaptım" diye ortalara falan düştü...

Sitelerde Paylaş

Haklı olmanın gururu, haklı bir gururdur. Hayatta gurur duyacağımız ender işler olduğu için bu gururu yaşamaktan haz duyarız. Haklı olmanın ve haklılığını dile getirmenin gururunu da yaşamayacaksak yaşamanın bir anlamı olmaz.

Haklı olmak yetmiyor, haklılığını dile getirmekten de çekinmemek gerekiyor. Yoksa kendi kendine haklıyım ben demişsin, ama içinden demişsin... Bunun bir anlamı yok. "İçmedim de ama niye çift görüyorum acaba" dedirtenler de olsa yine haklılığını dile getirmekten çekinmeyeceksin. Çift de olabilirler, üç de beş de... Önemli olan senin haklı olman. Bundan daha önemli bir konu olmaz. Haksızlar bin tane de olsa haklı duruma geçmezler. Milyon tane haksız, milyon tane haksızdır. Bir tane haklı, bir tane haklıdır.

Sitelerde Paylaş

Sen kafayı yemişsin. Gurur, haklı olmak, haksızlığı dile getirmek...

Sana ne dedim, altı üstü forum burası. Sanki bana ülke kurtarıyor, düşmanla mücadele ediyor, ömrünü harcadığı bir çalışmayı sunup savunuyor, bilmem ne başarıyor da haklılığın gururunu yaşıyor... Mücadele ettiği adam da anibal...

Bu duruma çok uygun nadide bir ata sözümüz vardı da hatırlayamadım şimdi...

Şaka gibi ya...

Sitelerde Paylaş

Küçük gördüğümüz işlerde ilkeli ve dürüst olmazsak, büyük gördüğümüz işlerde de olamayız. Bu tür gülünç mazeretlere sığınarak kendi koyduğumuz ilkeleri bile çiğnersek büyük bir sorunumuz var demektir. Eğer küçümsüyorsak da büyümeye namzet bir sorunumuz var olduğunu düşünmüyorsak ilkesiz ve omurgasız oluruz.

Sitelerde Paylaş

Geç bu masalları. Sen burada ilke ve dürüstlük adına konuşacak en son insanlardansın.

Anibal'e kafayı takmışsın, bütün sorun sadece bu. Ondan başka kimseyi böyle şikayet ettiğine, üç günde bir forum yönetimine anibal nedeniyle saydırdığına rastlamadım. 

O kadar büyük bir saplantı ki bu, ateizmi bile kullanmaya kalktın. Aman da bu yönetimin bu davranışı ateizm adına utanç vericiymiş...

Kafaya bak kafaya.

Anibal çok değerli bir bilim adamıdır, şahane bir yazardır, şeker gibi insandır, forumun en eski üyelerinden ve yöneticilerinden biridir, mevcut yönetim için de çok değerlidir. Burası kesin.  Forum için bu kadar emek harcamış, bu kadar katkıda bulunmuş, bu kadar uğraşmış insanı, sırf arada bir birilerine küfür ediyor diye (ki o bile tartışmalıdır, küfürlü sözcükler kullanıyor diyebiliriz en fazla) atmak, ilkeli ve dürüst yapmaz. İlkesiz, zayıf ve hatta ahlaksız yapar.

Neden biliyor musun? Her ne olursa olsun doğru olanın, düzgün olanın, fayda sağlayanın, katkısı büyük olanın yanında olmak, o yolu paylaşmaktır ahlaklı, dürüst olmak.

Sen şimdi kaçıncı defadır bu yolda giden, gidebilmeye devam etmek için mücadele eden insanlara sarmış, itin kopuğun yanında yer almış birisin. Forum kuralları filan hikaye aslında senin için. Sen kendin ne kadar uyuyorsun ki? 

Sen busun. Çünkü komplekslerin var, kendinle sorunların var, anibal de kişisel özellikleri dolayısıyla üstüne oynanması kolay biri. E çünkü adamın ağzı biraz bozuk, yöneticiler onu bir şekilde atmıyor, ele avuca sığmaz olan anibal de bazen iyice rahat davranıp argoyu esirgemiyor...

Senin bu adam etmediğin küfür, hakaret kalmadı. Her defa bin tane küfürle şikayet ettin. Sana tek bir kere yanıt vermedi, buna rağmen sorun yapmadı, umursamadı.

O yüzden dönüp kendi pisliğine bakacak, ne yapıyorum ben diyeceksin.

Hem yönetime hem anibal'e bu kadar saranlar yalnızca Müslümanlar olmuştur bugüne dek. Hiç istisnası yoktur. 

Sen bu forumu düşünen adam olsan, bahsini ettiğin gibi dürüst, ilkeli, şu bu yönetime destek olur, anibal'i de durdurmak için yöntemler arardın. 

Sense ikisine de saydırıp duruyorsun düşman gibi. anibal'e kızan, "şöyle yazma, şu sözcükleri kullanma" diyen başka hiçbir ateist yok mu sanıyorsun? Niye onlar senin yaptığını yaptığını yapmıyor? Yönetimden mi korkuyorlar sence? Anibal'den mi korkuyorlar? Aptal mı bu insanlar?

Bütün ateistler ilkesiz, dürüstlükten uzak, bir sensin kahraman.... Yönetime de anibal'e de meydan okuyor, dürüst ve ilkeli olmayı öğretiyorsun, bunu yaptığın için de haklı olmanın gururuyla havalara uçuyorsun. Peşinden koştuğun başarıya bak bi... Sanal alemde, üyesi olup yazdığı küçücük forumda elde ettiği gururla mutlu olan adam... 

Evet, ben şahsen acayip küçümsüyorum bu tür işleri başarı, gurur kaynağı zannedenleri. Gerçek yaşamlarında hemen hiçbir başarı elde edememiş, gurur duyulacak pek bir şeye sahip olmamış, kendiyle sorunlu insanlar olduklarını düşünüyor, biliyorum.

Sitelerde Paylaş

Yapmayın, bu forum küfür eden - hakaret eden atılır kuralını tam anlamıyla uygulasaydı bende dahil forumun %99 u çoktan uçurulmuş olurdu. 

Konuları şöyle bir gezsem şahısa olmasa da  bir kitleye, yüzlerce yıl önce ölmüş kişilere, üstü kapalı şekilde uzuna, gözlüklüye kötü matematiği olana vs. çok hakaret ediliyor. 

Doğrudan şahısa da var elbet. (anibalı saymasak bile)

Ne yapılsın ?

a-)  Herkesi banlamak.

b-)  Forum kurallarına '' sövebilirsiniz, ama o kadar da değil '' ibaresinin eklenmesi.

c-)  Forum kurallarına '' dikkat bu sitede ateistler kayırılmaktadır.''' ibaresinin eklenmesi.

Yani demem o ki zaten her zaman hakaret var. Sınırı nerede belirlendi ki anibalı şutlasınlar. Bu durumda ya herkesi şutlarsın yada herkesle beraber anibalıda şutlamazsın.... Trollük yapan küfür eden yeni üyeler zaten atılıyor. 

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, NotImportant yazdı:

Yapmayın, bu forum küfür eden - hakaret eden atılır kuralını tam anlamıyla uygulasaydı bende dahil forumun %99 u çoktan uçurulmuş olurdu. 

Konuları şöyle bir gezsem şahısa olmasa da  bir kitleye, yüzlerce yıl önce ölmüş kişilere, üstü kapalı şekilde uzuna, gözlüklüye kötü matematiği olana vs. çok hakaret ediliyor. 

Doğrudan şahısa da var elbet. (anibalı saymasak bile)

Ne yapılsın ?

a-)  Herkesi banlamak.

b-)  Forum kurallarına '' sövebilirsiniz, ama o kadar da değil '' ibaresinin eklenmesi.

c-)  Forum kurallarına '' dikkat bu sitede ateistler kayırılmaktadır.''' ibaresinin eklenmesi.

Yani demem o ki zaten her zaman hakaret var. Sınırı nerede belirlendi ki anibalı şutlasınlar. Bu durumda ya herkesi şutlarsın yada herkesle beraber anibalıda şutlamazsın.... Trollük yapan küfür eden yeni üyeler zaten atılıyor. 

Hakaret belli birşeydir.

Örneğin neden herkes anibalden şikayetçide bir başkasından şikayetçi değil?

Senin hakkında şikayet eden var mı ki kendini bu sınıfa sokuyorsun?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, SHORTWAVE yazdı:

Hakaret belli birşeydir.

Örneğin neden herkes anibalden şikayetçide bir başkasından şikayetçi değil?

Senin hakkında şikayet eden var mı ki kendini bu sınıfa sokuyorsun?

Herkesin anibaldan şikayetçi olması neyi değiştirir ? Ben hakaretin dozunun neye göre belirlediğini sordum. Ya hep ya hiç, çok hakaret ettin banlansın az ettin kalsın mantığı olmaz. 

Sen bu forumdan defalarca atıldın. Şuan atılmıyorsun, atılman gerek bu durumda forum yönetimi işini yapmıyor diye saldıran var mı ? Yok. Çünkü anibala yapılan eleştiriler kişisel boyutta. 

Kişisel eleştiriler sanki bir kuralmış gibi gösteriliyor ve buna sığınılıyor. 

Bende diyorum ki ortada bir kural varsa herkese uygulanır. Buyurun uygulansın forumun %99 u atılsın ? 

►Ben anibalı da savunmuyorum. Bu kadar üstünkörü küfürler elbette hoş olmuyor ancak kişisel sorunlarınızı kuralların arkasına saklamayın asıl bu kayırma olur.

►Basitçe: Kuralları savunacaksanız herkesi attıracaksınız tabii sende şimdiden hesabını kapayabilirsin. 

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...