Jump to content

Karşılıksız aşkı insanlarmı? yarattı yoksa tanrımı?

Recommended Posts

1 saat önce, NotImportant yazdı:

Herkesin anibaldan şikayetçi olması neyi değiştirir ? Ben hakaretin dozunun neye göre belirlediğini sordum. Ya hep ya hiç, çok hakaret ettin banlansın az ettin kalsın mantığı olmaz. 

Sen bu forumdan defalarca atıldın. Şuan atılmıyorsun, atılman gerek bu durumda forum yönetimi işini yapmıyor diye saldıran var mı ? Yok. Çünkü anibala yapılan eleştiriler kişisel boyutta. 

Kişisel eleştiriler sanki bir kuralmış gibi gösteriliyor ve buna sığınılıyor. 

Bende diyorum ki ortada bir kural varsa herkese uygulanır. Buyurun uygulansın forumun %99 u atılsın ? 

►Ben anibalı da savunmuyorum. Bu kadar üstünkörü küfürler elbette hoş olmuyor ancak kişisel sorunlarınızı kuralların arkasına saklamayın asıl bu kayırma olur.

►Basitçe: Kuralları savunacaksanız herkesi attıracaksınız tabii sende şimdiden hesabını kapayabilirsin. 

Ben defalarca atılmadım.

Bir sefer atıldım.Onunda sebebi belirtilmedi.

Kişisel sorunum  yok.

Bu adam küfür ve hakaret edince atılmıyor ona cevap edenler atılıyor.

Kural tek yanlı uygulanıyor.

Kurallar savunulunca neden herkes atılsın?

Herkes küfür ve hakaret etmiyor.:)

Forumda konuları okunmaz hale getiren bir  tane  ayrıcalıklı kişi var.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Birileri forumu küçük ve önemsiz görebilir. Varsayalım bu forum küçük, önemsiz, salgaradan, ateistleri filan temsil etmeyen, bit yuvası bir önemsiz yer olsun. İddia bu! Ben söylemiyorum. İddia sahibinin iddiası bu şekilde! Forumu önemsiz bir yer olarak görüyor!

Ben buna yanıtımı baştan vermişim zaten. Küçük işlerde ilkeli ve dürüst olamıyorsak büyük işlerde de olamayız. Bir çocukla düzgün muhatap olamıyorsak büyükle de olamayız. Bu işler böyledir. Bu alan küçük ve önemsiz, bu alanda kuralları boşver diye bir iş yok. Varsayalım küçük ve önemsiz de olsa kuralları sallayamazsın. Kural kuraldır. Üç şeritli trafiğin nehir gibi aktığı bir kavşakta da kırmızı ışık dur demektir,  üç saniyede bir araba geçen basit bir yol çatında da kırmızı ışık dur demektir.

İnsan toplumu olamayışımızın, sürü oluşumuzun nedeninin zaten bu arabesk kafa olduğunu ayrıca söylemeye gerek yok ama hatırlatmam iyi olur.

İmporta da bir yanıt gerekiyor: Kural bir kere delinirse artık delinmiş oluyor. Hatırlı torpilli bir üyeyi kayırdığında ipin ucu serbest kalıyor. Nasıl olsa delindi, bu torpilliye de bir şey olmuyor, salalım ipin ucunu demek değildir çözüm. Çözüm, sorunu baştan halletmek, torpili, kayırmayı ortadan kaldırıp gereğini yapmaktır. Tıpkı çok daha basit nedenlerle bir çok kişiye yapıldığı gibi.

Aksi halde kayırmacılık, haksızlık, torpil, adaletsizlik çamur gibi yapışmış demektir.

Sitelerde Paylaş
51 minutes ago, democrossian said:

Birileri forumu küçük ve önemsiz görebilir. Varsayalım bu forum küçük, önemsiz, salgaradan, ateistleri filan temsil etmeyen, bit yuvası bir önemsiz yer olsun. İddia bu! Ben söylemiyorum. İddia sahibinin iddiası bu şekilde! Forumu önemsiz bir yer olarak görüyor!

Ben buna yanıtımı baştan vermişim zaten. Küçük işlerde ilkeli ve dürüst olamıyorsak büyük işlerde de olamayız. Bir çocukla düzgün muhatap olamıyorsak büyükle de olamayız. Bu işler böyledir. Bu alan küçük ve önemsiz, bu alanda kuralları boşver diye bir iş yok. Varsayalım küçük ve önemsiz de olsa kuralları sallayamazsın. Kural kuraldır. Üç şeritli trafiğin nehir gibi aktığı bir kavşakta da kırmızı ışık dur demektir,  üç saniyede bir araba geçen basit bir yol çatında da kırmızı ışık dur demektir.

İnsan toplumu olamayışımızın, sürü oluşumuzun nedeninin zaten bu arabesk kafa olduğunu ayrıca söylemeye gerek yok ama hatırlatmam iyi olur.

İmporta da bir yanıt gerekiyor: Kural bir kere delinirse artık delinmiş oluyor. Hatırlı torpilli bir üyeyi kayırdığında ipin ucu serbest kalıyor. Nasıl olsa delindi, bu torpilliye de bir şey olmuyor, salalım ipin ucunu demek değildir çözüm. Çözüm, sorunu baştan halletmek, torpili, kayırmayı ortadan kaldırıp gereğini yapmaktır. Tıpkı çok daha basit nedenlerle bir çok kişiye yapıldığı gibi.

Aksi halde kayırmacılık, haksızlık, torpil, adaletsizlik çamur gibi yapışmış demektir.

Geç bu ucuz ayakları...

Sen benim birilerine laf ettiğim, küfrettiğim için falan benimle uğraşmıyorsun ki.

Sen, seni de yeri gelip madara ettiğim için benimle uğraşıyorsun. Neydi mevzu, bunu bile hatırlamaya değmeyecek kadar ufacıksın, o yüzden hatırlamıyorum bile. Ama bir şeyler sayıklamıştın, bende bir dur orda demiştim, hepsi bu.

Yani senin derdin, kendi kuyruk acın. Ve biliyorsun, ben buralardayken, öyle işkmebden sallayıp egonu tatmin edemeyeceksin. 

Çık açık açık söyle, adam ol önce. Adam falan değilsin, uyuz ve ucuz bir şark kurnazlığı yapmaya çıkmış, basit bir oportünistten ibaretsin. 

Hakaretmiş, küfürmüş falan filan, geç bu ayakları. Sen veya başkasının insan aklına ettiği hakaretin, küfrün bini bir para burada haliyle. Bunların yanında ana avrat düz gitmenin esamesi bile okunmaz. Gidip hiç onlara gık ediyor musun?

Yani, hem bir bayağı opurtinist, hemde bir o kadar iki yüzlü iğrenç bir mahluksun.

Sitelerde Paylaş

Ne yazık ki kötü, berbat bir tablo ile karşı karşıyayız. Ateistlerden hiç bir şey olmaz, ateistler dediğin bir avuç hiç bir işe yaramaz çöp kişiler dedirten bir tabloyu ellerimizle yaratıyoruz. Ateizmin bu ülkede bu halkta geleceği sıfır gibi gözüküyor. Bilemiyorum potansiyel olarak var olan ama bu kirli tablo içinde yar almak istemediği için foruma gelmeyen bir ateist kesimi varsa onu bilemem. Ama görünen tablo berbat.

Küfürbaz, ahlaksız, ilkesiz bir takım kişilerin ahkam kestiği, bu kişilerin egosunun tatminine ses çıkarılamadığından ibaret bir görünüm. Berbat, çok kötü. Çok umutsuzum ateistlerden. Görüntü fazlasıyla umut kırıcı. Üç ateistin bir konuda anlaşabildiğinden geçtim, üç ateist bir araya geldi mi birinin ötekine sövmeden konuşamadığı, birinin de çok mükemmel sövüyorsun bayıldım ne güzel sövüyorsun dediği bir manzara...

Ateist olurken hiç böyle bir manzara düşlememiştim. Ateistler teist ahlaksızlıklarından arınmış ilkeli omurgalı dürüst insanlardır sanıyordum. Aslında öyleler de ama burada manzara bu değil. Bu manzaradan sorumlu bir tek kişi ve onun yardakçısı var, iki çürük yumurta her sepette bulunur ama torpil işi berbat ediyor. Torpil olmasa sorun yok.

Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, democrossian said:

Ne yazık ki kötü, berbat bir tablo ile karşı karşıyayız. Ateistlerden hiç bir şey olmaz, ateistler dediğin bir avuç hiç bir işe yaramaz çöp kişiler dedirten bir tabloyu ellerimizle yaratıyoruz. Ateizmin bu ülkede bu halkta geleceği sıfır gibi gözüküyor. Bilemiyorum potansiyel olarak var olan ama bu kirli tablo içinde yar almak istemediği için foruma gelmeyen bir ateist kesimi varsa onu bilemem. Ama görünen tablo berbat.

Küfürbaz, ahlaksız, ilkesiz bir takım kişilerin ahkam kestiği, bu kişilerin egosunun tatminine ses çıkarılamadığından ibaret bir görünüm. Berbat, çok kötü. Çok umutsuzum ateistlerden. Görüntü fazlasıyla umut kırıcı. Üç ateistin bir konuda anlaşabildiğinden geçtim, üç ateist bir araya geldi mi birinin ötekine sövmeden konuşamadığı, birinin de çok mükemmel sövüyorsun bayıldım ne güzel sövüyorsun dediği bir manzara...

Ateist olurken hiç böyle bir manzara düşlememiştim. Ateistler teist ahlaksızlıklarından arınmış ilkeli omurgalı dürüst insanlardır sanıyordum. Aslında öyleler de ama burada manzara bu değil. Bu manzaradan sorumlu bir tek kişi ve onun yardakçısı var, iki çürük yumurta her sepette bulunur ama torpil işi berbat ediyor. Torpil olmasa sorun yok.

Ajitasyon ufak tefek adamların işidir, tam senden beklendiği gibi.

Sayıklamayı kes. Bu ülkenin kuyruğuna yapışıp gittiği adam, ananı da al git diyen adam. Yani gene sayıklıyorsun oradan. Bu milletin nasıl anlayacağını bilmeyecek kadar cahilsin. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, anibal yazdı:

Ajitasyon ufak tefek adamların işidir, tam senden beklendiği gibi.

Sayıklamayı kes. Bu ülkenin kuyruğuna yapışıp gittiği adam, ananı da al git diyen adam. Yani gene sayıklıyorsun oradan. Bu milletin nasıl anlayacağını bilmeyecek kadar cahilsin. 

Al ananı git  diyen adamı  kendine örnek mi aldın?

onun taktiğini kullanıyorsun.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, democrossian yazdı:

Ahlaksız, sahtekar adam, ben nerede böyle şeyler söyledim? Ben, şahsım, kendim, böyle düşünen biri olsam eğer, burada bir saniye durur, onca sene emek verir, başımı derde sokar mıyım, ahlaksız?

Bu nasıl bir iftira? Yazılar ortadayken, nasıl utanıp sıkılmadan yazıyorsun bunları? Sonra da ateizm, dürüstlük, ilkeli olmak, ahlak vs vs diye ağlıyorsun. Ama ben hep söylüyorum nasıl bir ahlaksız olduğunu, değil mi? 

Evet, burası bir dolu internet sitesine göre gayet de küçük bir forum, günde 100 kişi de online olsa bu böyle. Benim kastım bu. Sen, hitap ettiği, ilgisini topladığı kesim belli olan bir forumda kişilik ıspatına çıkıyor, yönetime ve anibal'e saydırmakla gurur duyulacak bir iş yaptığına inanıyorsun. Aman da insanın hayatta gurur duyacağı işler ender olurmuş, sen de bunlardan birini yaşıyormuşsun hani?

E Allaan eziği, o kadar mı boş hayatın var, o kadar mı gerçekten kopmuşsun, o kadar mı başarısızsın da şu saçma sapan saldırıyı gurur aracı olarak görüyor da kendinle gurur duyuyorsun?

Şu küçücük sanal platformdaki saçma sapan takıntının seni getirdiği hale bir bak. Sen nesin ki şu forumda? Bu hepimiz geçerli aslında. Gelmişiz, yazı yazıyoruz, düşünce bilgi paylaşıyoruz, tartışıyoruz. Hepsi bu. Ne yapıyorsun da kendinle bu kadar duydun, haklılık ıspatladın? 

Forumu kuranlar duysa bu gururu, dibine kadar hak veririm, bence duymalılar da. Forumun geçirdiği evreleri iyi bildiğim için herkesten çok onların hakkıdır gurur duymak. Ama hani ben onların bir tekinden böyle cümleler duymadım, akıllarına bile gelmemiştir. 

Tribünlere oynamak zorunda kalırsın böyle. Ateizmi alet edersin, söylenmemiş sözleri yazıp iftiraya başvurarak demagoji yaparsın, ahlak ve dürüstlük satmaya çıkarsın böyle...

3 saat önce, democrossian yazdı:

Bu manzaradan sorumlu bir tek kişi ve onun yardakçısı var, iki çürük yumurta her sepette bulunur ama torpil işi berbat ediyor. Torpil olmasa sorun yok.

Evet, öyle oluyor. Yönetim anibal'e torpil geçiyor, ben de dolaylı olarak o torpilden yararlanabileyim diye anbal'e yardakçılık yapıyorum.

Biz salağız, hiçbir niteliği olmayan zavallı ezikleriz çünkü, bütün işlerimizi böyle torpille, yardakçılıkla filan götürüyoruz... 

Ay çok belli olmuş demek... Sana çaktırdığımıza göre...

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, SHORTWAVE yazdı:

Al ananı git  diyen adamı  kendine örnek mi aldın?

onun taktiğini kullanıyorsun.

Sen şu başlığa, şu konuyla ilgili yazacak en son kişi bile değilsin. Bin tane nick alıp abuk sabuk dolaşan, saçma sapan trollük yapan, forumdan atılan ve forumda istenmediği belirtilen birisin. 

Hangi kafayla gelip yazıyorsun, yöneticilerden şikayet ediyorsun acaba?

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sen şu başlığa, şu konuyla ilgili yazacak en son kişi bile değilsin. Bin tane nick alıp abuk sabuk dolaşan, saçma sapan trollük yapan, forumdan atılan ve forumda istenmediği belirtilen birisin. 

Hangi kafayla gelip yazıyorsun, yöneticilerden şikayet ediyorsun acaba?

Forumda arkadaşlarım    ve arkadaşım olmasada bilgilerine önem verdiğim kişiler var.

Onlar olmasa foruma girmem  zaten.

Forumda istenilmeme sebebini forum kurallarında gösterin gideyim.

Trolun anlamını bu anlamda kullanıyorsanız forumdan gidecek olan ben değilim.Şu anda sizlerde  bende konu ile alakasız iletiler yazıyoruz.İlk başlatanda sizlersiniz.:)

Trol, İnternet'te insanların keyfini kaçırmak ya da münakaşa başlatmak için tohum ekmeye çalışan kişi.[1]. Forumlar, bloglar, sohbet odaları gibi çevrimiçi topluluklarda kasten alevlendirici[2], konu ile ilgisi olmayan mesajlar göndererek okuyucuları provoke edip duygusal cevaplar verdirtme[3] ya da bir başlığın konusunu dağıtma[4] niyetindedirler.

Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, SHORTWAVE yazdı:

Forumda arkadaşlarım    ve arkadaşım olmasada bilgilerine önem verdiğim kişiler var.

Onlar olmasa foruma girmem  zaten.

Forumda istenilmeme sebebini forum kurallarında gösterin gideyim.

Trolun anlamını bu anlamda kullanıyorsanız forumdan gidecek olan ben değilim.Şu anda sizlerde  bende konu ile alakasız iletiler yazıyoruz.İlk başlatanda sizlersiniz.:)

Trol, İnternet'te insanların keyfini kaçırmak ya da münakaşa başlatmak için tohum ekmeye çalışan kişi.[1]. Forumlar, bloglar, sohbet odaları gibi çevrimiçi topluluklarda kasten alevlendirici[2], konu ile ilgisi olmayan mesajlar göndererek okuyucuları provoke edip duygusal cevaplar verdirtme[3] ya da bir başlığın konusunu dağıtma[4] niyetindedirler.

Neden istenmediğini, neden üyeliklerin tanındığı anda atıldığını bana değil, yöneticiye sor. Ben onun yazdığını yazıyorum. 

Yoksa gitmişsin, kalmışsın, beni hiç bağlamıyor. Burada birileri gitsin, ceza alsın falan diyen ben değilim zaten, sen ve democrassian'sınız. 

Ben diyorum ki, senin halin zaten içler acısı, trollük yapma amacıyla gelmiyorsun elbette ama bir troll'den farksızsın, ama hiç çekinmeden kalkıp yönetim ve anibal hakkında konuşabiliyorsun. Kırk üyelik alıp sonlandırmışsın, ne yaptığın belli değil, can sıkıcı davranışların var  ve atılıyorsun, adamları resmen meşgul ediyorsun ama çıkıp hala anibal falan diyor ve yönetimi suçluyorsun.

Ne acayip insanlarsınız siz ya...

Valla bu tribüne oynama, uğultu çıkarma, demagoji yapma, kuralları kişisel nefret veya takıntılar için kullanıp yaygara koparma, ucuz kahramanlığa soyunma gibi işler hiç sökmez. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Neden istenmediğini, neden üyeliklerin tanındığı anda atıldığını bana değil, yöneticiye sor. Ben onun yazdığını yazıyorum. 

Yoksa gitmişsin, kalmışsın, beni hiç bağlamıyor. Burada birileri gitsin, ceza alsın falan diyen ben değilim zaten, sen ve democrassian'sınız. 

Ben diyorum ki, senin halin zaten içler acısı, trollük yapma amacıyla gelmiyorsun elbette ama bir troll'den farksızsın, ama hiç çekinmeden kalkıp yönetim ve anibal hakkında konuşabiliyorsun. Kırk üyelik alıp sonlandırmışsın, ne yaptığın belli değil, can sıkıcı davranışların var  ve atılıyorsun, adamları resmen meşgul ediyorsun ama çıkıp hala anibal falan diyor ve yönetimi suçluyorsun.

Ne acayip insanlarsınız siz ya...

Valla bu tribüne oynama, uğultu çıkarma, demagoji yapma, kuralları kişisel nefret veya takıntılar için kullanıp yaygara koparma, ucuz kahramanlığa soyunma gibi işler hiç sökmez. 

Yönetici ayda yılda bir uğruyor.

Küfür edeni değil edileni atıyor.

Kişisel takıntım ve nefretim yok.

Acaip olan sizlersiniz.Küfürbaz birinin avukatlığını savunuyorsunuz.:)

Sitelerde Paylaş

Yani konu piç oldu işte. Şu başlıkta en son söz edilecek konu, başlık konusu oldu. Başlığı açanın üyeliği neden sonlandırıldı bilmiyoruz. Tek nedeni de şırası bozuk ahlaksız şıracı ile yılmaz savunucusu bozacı. Tamam böyle gidin, good job... Hayırlı işler Selami eyvallah Hamdi abi...

Ama işte yalnız bu şekilde depresyonunuz tedavi olmaz, daha da derinleşir. Bunu ben söylemiyorum, uzman psikiyatr böyle dedi bana. Ben de her duyarlı insan gibi depresyon geçirdim. Psikiyatra gittim tabii ki. Dedim böyleyken böyle. E peki ne yapıyorsun buna karşı dedi. Dedim bodrumda cam porselen kil eşyaların eskilerini biriktiriyorum. Eee dedi. Canım çok sıkıldı mı gidip onları kırıp döküyorum rahatlıyorum. Bu yanıt kişiye göre maça gidiyorum sesim kısılıncaya kadar küfür ediyorum ya da torpilli olduğum bir forum var ağzıma geleni önüme gelene söylüyorum ya da sövgü şakşakçılığı yapıyorum şeklinde de olabilirdi.

Öyle olmaz dedi. Niye, rahatlıyorum, kimseye de bir zararım olmuyor dedim. Rahatladığını sanıyorsun ama bu hareket senin depresyonunu artırmaktan başka bir şeye yaramaz dedi. Bu seni asla kesmeyecek ve eski eşya bulamayınca yeni eşya kırmaya başlayacaksın, o da kesmeyecek çevrendeki kişileri kırmaya başlayacaksın dedi. Haklısın kesmiyor bazen eşyalara silahla ateş bile ediyorum dedim. Ooo çok fena uçmuşsun sen adamım dedi. Peki ne yapacağız dedim.  

Basit, sana bir ilaç vereceğim, seni kuzu gibi yapacak dedi. İlacı bitirince tekrar gel deyip yazdı. Hiç unutmuyorum, Lustral yazdı. Bu ilaç beni gerçekten kuzuya çevirdi. Meee böyle yani. Bakışım berraklaştı, depresyonumu çözdüm. Neden depresyondayım, tabii ki toplumu beğenmediğim için. Toplum bak bu depresyona girdi yazık yaaa yapmayalım böyle der mi demez. Durumu anında çözdüm.   

Psikiyatra da tekrar gitmedim. Hoş bir hanımdı, onunla tekrar konuşmak çok hoşuma giderdi, para da ödemiyordum. Devletin memuru olmasına rağmen hastası ile özel ilgilenen böyle bir psikiyatr Şam'da kayısı idi ama ülen kadın rahatlayayım diye masaj yapacak değil ya be dedim! :D Lustral işi bitirdi. Psikiyatra gitmesem veya kadını dinlemesem çömlek sürahi kırıyor olacaktım hâlâ!

Sitelerde Paylaş

O psikiyatr hanıma tekrar görüp teşekkür etmek isterdim. Bana yeni bir bakış açısı kazandırdı. İlaç etkisini gösterince düşündüm, ülen toplumu beğenmemenin lafı mı olur, yaşadığım gezegen çok beğenilecek bir yer sanki, aman da böyle canlıların birbirlerini kırmamak için yere yavaş bastıkları cennet gibi gezegen! Kurt kuzuya fıkra anlatıyor kuzu gülmekten mutlu mesut yaşayıp gidiyorlar!

Neymiş toplum niye böyleymiş! :D Salak kafama bak yahu dedim. Psikiyatr hanımın yüzü, konuşurken mimikleri, gülüşü hafızamda hâlâ canlı. Ona minnettarım. Maaşından ayrı bir para almadığı halde bana böyle yol gösterdiği için ona ne kadar teşekkür etsem azdır. Depresyonun kötü yanı bakış açısını daraltıyor olması. Rezalete bak yani, tabak çanak kıracak da rahatlayacağım! Bakış açısı o kadar daralmış! Kadın buna son verdi yahu, daha da ne yapsın!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...