Jump to content
investor

Bu IQ testi gercek mi?

Recommended Posts

24 dakika önce, SHORTWAVE yazdı:

Gerçek.

Girdiğim Askeri okul sınavlarında bu tür testler uygulandı.

Ama bu testler sadece görmeye dayalı.

Kör olana uygulanamaz.

Testi cozdun mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu saatte çözdüm 119 çıktı, son sorularda hiçbir anlam göremedim, belki geç saatin getirdiği yorgunluktandır diye düşünüyordum,

ten ten de demiş ilişki kuramadım diye.

Bu testi tekrarladıkça aldığımız skor artar mı? yani tek kullanımlık mıdır? Bu tarz testler çözdükçe testlere alışma,çözümü daha hızlı düşünme gibi bir şey söz konusu mudur?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, CinleriGorenAdam yazdı:

bu saatte çözdüm 119 çıktı, son sorularda hiçbir anlam göremedim, belki geç saatin getirdiği yorgunluktandır diye düşünüyordum,

Bu testi tekrarladıkça aldığımız skor artar mı? yani tek kullanımlık mıdır? Bu tarz testler çözdükçe testlere alışma,çözümü daha hızlı düşünme gibi bir şey söz konusu mudur?

Son 3 soru zor. Ben test sirasinda cozemedim ama daha sonra 34. soruyu cozdum. Aslinda test sirasinda 34. soruyu cozmem gerekiyordu ama zihnim yorulmustu.

Evet, tek kullanimlik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, investor yazdı:

Evet, tek kullanimlik.

çözerken gitarla da uğraşınca, oyalandım, son 5 soruya vaktim yetmedi :) ama  o 5 sorudan önceki 2-3 soru da anlamsız gelmişti, büyük ihtimalle son soruları da çözemezdim.

Klişe olacak ama, başarıyı getiren azim ve kararlılık.

Sıradan zekalı kişi bunlarla başarılı oluyor,

Ama bazen aklıma süper zekalı olmanın öğrenime olan etkisi gelmiyor değil, benim çabalarımın çok azını göstererek bunu kullanılabilir hale getiriyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, CinleriGorenAdam yazdı:

Benzer soru çıkarsa artar.

Çok tuhaf testler var.

Bir testte bana bu tür sorulardan sonra bir sürü çubuk verip deliklere üçer üçer dizmemi istemişlerdi.

Belirli bir sürede kaç tane dizdiğine bakıyorlardı.

Solak olmadığım halde sol elimle daha çok dizmiştim.:)

Amaçları neydi çözememiştim.

tarihinde SHORTWAVE tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, investor yazdı:

http://test.mensa.no

Bu IQ testi gercek mi? Hic profesyonelce IQ testi yaptiran oldu mu?

@Türk Ateist sen bilirsin galiba.

Gerçek desem olmaz, demesem olmaz...

Doğru, gerçek bir test ama eksik. Yani bu testi yaparak gerçek IQ'nuzu öğrenemezsiniz. Profesyonel testler aşamalar halinde yapılır, daha doğrusu sözeli vardır bunun, görseli vardır, mantıksalı vardır ve zekayı çeşitli yönleriyle tek tek ölçer. Türkiye'de bu kadar ayrıntılısı yok ama profesyonellerin, profesyonel ortamda yaptığı testler linktekinden ibaret değildir.

Ben hiç hoşlanmıyorum bu işten. Ne kendiminkini ne de çocuğumunkini ölçtürdüm. Aklımdan bile geçirmedim.

Hani oranı %2 civarında bulunan dahilerden olsa zaten kolayca farkeder, zekasının derecesini belki o zaman merak ederdim... Onun dışında yeterince veya yeterinden biraz fazla zeki olması gayet yeter insana. 

IQ önemsiz bir ayrıntı. Önemi, akademik yaşamda. Onun dışında hemen hiç önemi yok. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, SHORTWAVE yazdı:

920127791625865ef4c85023031b869731c34b72

Bu 35 nolu sorunun cevabı nedir?

1. resime aynadan bakip 2. resimin uzerine yerlestir. Ust uste gelen cizgileri yoksay.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, SHORTWAVE yazdı:

YZkjE6V.jpg

Bu 29 nolu sorunun cevabı nedir?

1. satir icin soylersem: 1. resmi 2. resmin uzerine koy, sol ve sag tarafta ayni renk kare varsa, yoksay.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, SHORTWAVE yazdı:

AJSaGM5.jpg

bu 32 nolu sorunun cevabı nedir?

2. sutundaki resimleri sola dondur ve 1. sutunun uzerine yerlestir, ust uste gelen cizgileri yoksay.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, SHORTWAVE yazdı:

fzSKQjT.jpg

Bu 33 nolu sorunun cevabı nedir?

Resimler karisik dizilmis.

Ucgen icin soylersem: ucgeni (1. resim) ortadan ikiye bol, sag tarafta kalan parcanin altini ustune getir. Yani, ters cevireceksin. Daha sonra ters cevirdigin parcayi tekrar ters cevireceksin ama sag tarafi sol tarafa getirerek. Yani, iki kere ters ceviriyorsun: alt-ust, sag-sol. (2. resim)

Yukarida anlattiklarimi 1. resimdeki sol parca icin uygula. Son cikan resmi ise tekrar alt-ust seklinde ters ceviriyorsun. (3. resim)

tarihinde investor tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, SHORTWAVE yazdı:

30q1hMk.jpg

Bu 34 nolu sorunun cevabı nedir?

2. ve 3. sutunlari ust uste koy. Ayni buyuklukte kareler geliyorsa, yoksay. Farkli buyuklukte kareler geliyorsa, 2 tane kucuk kare olusturacaksin, olusan bu sekil 1. sutun oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Gerçek desem olmaz, demesem olmaz...

Doğru, gerçek bir test ama eksik. Yani bu testi yaparak gerçek IQ'nuzu öğrenemezsiniz. Profesyonel testler aşamalar halinde yapılır, daha doğrusu sözeli vardır bunun, görseli vardır, mantıksalı vardır ve zekayı çeşitli yönleriyle tek tek ölçer. Türkiye'de bu kadar ayrıntılısı yok ama profesyonellerin, profesyonel ortamda yaptığı testler linktekinden ibaret değildir.

Ben hiç hoşlanmıyorum bu işten. Ne kendiminkini ne de çocuğumunkini ölçtürdüm. Aklımdan bile geçirmedim.

Hani oranı %2 civarında bulunan dahilerden olsa zaten kolayca farkeder, zekasının derecesini belki o zaman merak ederdim... Onun dışında yeterince veya yeterinden biraz fazla zeki olması gayet yeter insana. 

IQ önemsiz bir ayrıntı. Önemi, akademik yaşamda. Onun dışında hemen hiç önemi yok. 

Peki antidepresanlar IQ dusurur mu? IQ testinde hiz ve konsantrasyon onemli. Antidepresanlar bunu engelliyor.

Ayrica bu test eksik bile olsa, tahmini IQ seviyemizi soyler diye dusunuyorum, degil mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Testi çözdüm,skor 143 çıktı .

Yaş aralığım:35_44 

Bu tarz soruları geçmişte bir bankanın uzmanlık sınavında da çözmüştüm.

Screenshot_2018-01-15-22-14-22.png

tarihinde curious tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, curious yazdı:

iyi sonuç almışsın.

ortalamanın üstünde çıkmış.:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, curious yazdı:

Screenshot_2018-01-15-22-14-22.png

IQ seviyen iyi.

https://www.iq-test.net/free-iq-test.html

Bu testi de coz. Eger yine 140 cikarsa, muhtemelen dogrudur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.