Jump to content

Recommended Posts

Hıristiyanlar tevratin değiştirilmediği ve arkeolojik kazılarla bulunduğunu söyleyince bayağı şaşırmıştım şahsen ben ibranice bir kitabın hayla bulunamadığını sanıyordum.  Ve bulunan kitapların tamamen ayni olduğunu söylüyorlar . Biraz bakınca şaşırdım.  Bu kitap gerçekten değiştirilmedi mi değiştirilemediyse nasıl korundu ? 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Antonius yazdı:

Bunun neresi mucizeki? Birileri bir kitap yazmışlar.Bu kitap neden tahrif olunsunki?Hiristiyanlar Möslüm iddialarına karşı Kumran yazıtlarını ileri sürerek Eski ve Yeni ahit kitapları bakın tahrif olmamış dediler.Haklılarda:)

Tevrat eski bir kitap olduğu için bunun değişmemesini mucize olarak belirttiler 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Antonius yazdı:

Hayır Hiristiyanlar bunu bir mucize olarak kabul etmezler.Sadece bu yazıtları Müslüm iddialarının gerçek olmadığına delil olarak gösteriyorlar

Peki sağol. Sende hıristiyanlıkta bilgili birine benziyorsun. Ben yaratılış i okuduğumda çok saçma ve mantıksız yerler görmüştüm.  Mesele söyle olduğunu gördü vs . Hıristiyanların bunlara cevabını görmedim bu sözler aslında çürütülmüş mü oyuzden mi kimse takmıyor yaratılış ayetlerini ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...