Jump to content

Afrin olayı

Recommended Posts

6 hours ago, anibal said:

Esad'çı birileri toplanıyor, Afrin'de hazır ganimet var diye yürüyor. Sen diyorsun ki, konvoy gönderdiler. Azıcık kafanı çalıştır, o S-400'lerin kapsama alanındayken, nasıl bombalayacaktın o konvoyu?

Çünkü biz Afrin'e Rusya ile anlaşarak girdik. O yüzden diyorum Esad ile değil olayımız Rusya ile diye.

Satır aralarını okumuyorsunuz. ABD'li general, "Bu kürtlerin Afrin sevdası, başka yerlerde ki ışid mücadelesine zarar veriyor. Biz YPG'yi IŞİD'in karşısında görmek istiyoruz" lakırdısı etti, ettiğinin ertesi günü duyduk ki, Afrin'deki YPG'liler silahları, tası, tarağı toplayıp gitmişler. Nereye Acaba? Hiç anlamıyorsunuz, ABD Resmen onları karşımızdan çekti. Bizi düşünmüş olmasalar bile, fiilen bu bizi daha rahat ettirdi bugün. 

Amerika öyle dedi diye mi geri çekildi YPG? Hakikaten buna inanıyor musun yani? 1500 tane orada YPG li gebermiş gitmiş, nasıl tutacaklar Türk ordusunu? Orada kim olsa tek çaresi geri çekilmekti onlar da geri çekildi işte bu kadar basit. Karşımızdan çektikleri falan yok, yenildiler kaçtılar. ABD'li general çıkıp "Türkiye'ye karşı YPG mücadele vermeli" diye açıklama yapacak hali yok elbette, politik bir açıklama işte ne bekliyorsun yani? Türkiye'ye çıkıp diyorlar "İŞİD ile olan mücadeleye yoğunlaşmalılar" diye zira orada "ulan Amerika ne halt yiyorsun burada?" diye sorulduğunda "ee İŞİD var ya işte" cevabını veriyor herifler. Amerika YPG'yi karşımızdan çekecekmiş, peh.

Biz garantör falan değiliz. Bunu bir aklında tut. Bizim orada olmamız, garantörlük değil, bizim angajman hukukumuz çerçevesinde gayet meşru elbette. Ama bu sonuna kadar böyle gidecek bir şey değil.

Hayır benim garantörü dediğim orada zaten Türkiye bir devlet kurmadı ki garantörü olsun, o bölgenin güvenliğinden mesul. Gelecekte ne olur zaman gösterir, taraflar herkesin hassasiyetini biliyor.

Peki nereye gitti? Ondan sonra ne olacak? İşte cevap bekleyen sorular bunlar...

Halkının yarısı dışarı kaçmış bir diktatör Suriye'de halkı yeniden bir çatı altına alıp birleştiremez. Esad'ın sicili fena halde bozuk. Bunu Rusya'da biliyor. Yeni bir sayfa açılması lazım, gelecek iktidar yine Rusya yanlısı olsun, İran yanlısı olsun bizim sorunumuz değil ancak Esad ile olmaz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 623
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

48 minutes ago, Tengiz said:

Çünkü biz Afrin'e Rusya ile anlaşarak girdik. O yüzden diyorum Esad ile değil olayımız Rusya ile diye.

Amerika öyle dedi diye mi geri çekildi YPG? Hakikaten buna inanıyor musun yani? 1500 tane orada YPG li gebermiş gitmiş, nasıl tutacaklar Türk ordusunu? Orada kim olsa tek çaresi geri çekilmekti onlar da geri çekildi işte bu kadar basit. Karşımızdan çektikleri falan yok, yenildiler kaçtılar. ABD'li general çıkıp "Türkiye'ye karşı YPG mücadele vermeli" diye açıklama yapacak hali yok elbette, politik bir açıklama işte ne bekliyorsun yani? Türkiye'ye çıkıp diyorlar "İŞİD ile olan mücadeleye yoğunlaşmalılar" diye zira orada "ulan Amerika ne halt yiyorsun burada?" diye sorulduğunda "ee İŞİD var ya işte" cevabını veriyor herifler. Amerika YPG'yi karşımızdan çekecekmiş, peh.

Hayır benim garantörü dediğim orada zaten Türkiye bir devlet kurmadı ki garantörü olsun, o bölgenin güvenliğinden mesul. Gelecekte ne olur zaman gösterir, taraflar herkesin hassasiyetini biliyor.

Halkının yarısı dışarı kaçmış bir diktatör Suriye'de halkı yeniden bir çatı altına alıp birleştiremez. Esad'ın sicili fena halde bozuk. Bunu Rusya'da biliyor. Yeni bir sayfa açılması lazım, gelecek iktidar yine Rusya yanlısı olsun, İran yanlısı olsun bizim sorunumuz değil ancak Esad ile olmaz.

Bu kadar zavallı düşünebildiğini sanmazdım. 

Esad kim, Rusya kim? Ha diyorsan, Esad şut, Rus oturacak Resmi Suriye devletinin başına, hay hay, git o zaman Ruslar ile devam et elbette. SEnin o zavallı aklın, sahada, Esad'cılardan gayrı bir de rusçular var  falan  mı sanıyor?

Benim insanıp inanmamamla yürümüyor işler. Senin dünyanın düz olduğunu sanmanla öyle olmadığı gibi. Git biraz gazete oku bari. ABD, Afrin'de Kürtlerin destan yazmak adına telef olmalarını istemiyor, çünkü onları IŞİD'e karşı kullanıyor. Onun derdi IŞİD, bunu da kaç defa söyledi zaten. Ve bu sebeple de bilfiil çekti zaten YPG'yi Afrin'den. O hendekler falan kazanlar ne oldu, buhar mı oldu? Bak ne olmuş, bari gazeteleri takip et...

"3-4 gün önce teröristlerin bazı silahları araçlara yüklediğini gördük, üzerlerini kapattılar. Münbiç tarafına ya da Cezire'ye gittiklerini düşünüyoruz. Son günlerde zaten sayıları azalmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/afrinliler-anlatti-birkac-gun-once-kactilar-40776369

Bunlar, beline bomba bağlayıp kendini patlatan itler. Neden böyle toplanıp gittiler sanıyorsun? Amanda korkup kaçtılar falan sanacak kadar zavallı olabileceğini biliyorum gerçi.

ABD, Türkiye'yi düşünmüyor, onun derdi başka, önce bunu bir anlayın. 

Ve Rusya'nın, ki o anlaştık dedğin Rusya ve İran'ın tanıdığı tek adamın da Esad olduğunu bir aklınıza sokun. Öyle olmasa, Esad çoktan Saddam'dan beter olurdu zaten. 

Ve, bugün orada elinizi kolunuzu sallayarak gezebiliyorsanız, Rusya'nın da baskısı ile elbet, Esad'ın vaziyetten memnun olmasından sadece. 

Ve dahası, evet, Esad'sız bir düzen iyi, hoş olabilirdi, ama masal o düzen, bir hayal. Öyle bir düzen bizim tayyibanlardan başka kimsenin aklında yok. Sen kürtleri temizlersin, sonra da seni temizlerler, ki terörist savaşı değil o nokta, böyle sallana sallana gezemezsin orada. Bu derdi çekmemek için, ya oraları Esad'a teslim edeceksin, ya da, kendi başına belayı saracaksın. Olan biten bundan ibaret.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Jakuzi_Operatoru said:

Âb ye gireceğiz diye 1995 de tek taraflı gümrük Birliği kazigini soktular. 23 yıl geçti ekonomisi ve bizden istenilenlerin çoğunu yapmamış becerememis ülkeler ab ye girdi. 

Biz batının gözünde sömürülecek 3.dünya ülkeleri sınıfı dayız ve hep o şekilde kalmasını istemektedir. 

Ortak olarak değil pay olarak görüyorlar bizi ve degismesi çıkarlarına ters 

Eee, ama öyleyiz, ne yapsın adamlar? Sen inatla, zorla, üçüncü dünya ülkesi olacam diyorsan, adamın kabahati ne? Sen, demokrasi, insan hakları, ekonomi vs. vs. alanında, istenenleri yerine getir, ondan sonra zırla en azından, amanda almıyorlar diye. O beğenmediğin ülkelerin hemen hepsi, bu alanların çoğunda aldı başını gitti mesela. Hangisinde, Wikipedia yasak, hangisinde gazetecilik yaptığı için 10 kere ömür boyu hapis yemiş insanlar var, hangisinde ölen bir çocuğun anasını yuhalatanlar var? 

Biz 23 yıldır, AB normlarından uzak duracağız diye boyuna diretiyoruz. Ha, bu normları eleştirebilir, kötü, olmaz diyebilirsin. Ama bu normları tutturamıyorsan, amanda bizi alıyor diye mızıklamak, her halükarda edepsizlikten başka bir şey olmaz. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, KAM said:

Ya öyle demiyordun ama , afrin stalingrad gibi bir yer olacaktı, böyle bir anlam çıkıyordu dediklerinden 

Ama şimdi diyorsun amerika çık dedi çıktılar 

Çıkmasalar da sen bunları demiş olacaktın 

Ne 50 günü, afrine ulaşmak 50 gün sürdü, 1 gün bile sürmeden afrin merkezi teslim alındı 

Şerefsiz it sürüsünün, en süzmesi PKK tabanlı olanlar, Afrin'de keşke kalsalardı. Kalsalardı da, bir güzel alayını telef etsek iyiydi. Bu güya onların işine gelecek, kahramanlık destanı olacaktı falan. Kim kazır bunların destanını, o ayrı konu. 

Ama bu adamlar oradan çekildiyse, ki bu basitçe bir çekilme, strateji falan değil, zira PKK çıkarlarına acayip şekilde ters bir hal, kendi kararları olacak şey değil. Ameriaklı generaller boyuna, YPG'nin (+SDG) AFrin'e odaklanmasının işine gelmediğini söyleyip duruyordu. Bu nedenle onları çekmiş olması en büyük ihtimal. 

Bunu TSK adına bir zafiyet olarak almamak, hele hele ABD'nin bir lütfu gibi görmemek gerekiyor. Bu hareket bizim hareket alanımızı daraltan bir gelişme. Bir sonraki adımımız çok kısıtlanmış oluyor. Eğer ABD, kartını kürtlere oynamak isterse, ki pek sanmıyorum, işler iyice sarpa sarabilir. Şimdi bir bekle gör dönemi başlayacak, sonraki stratejiyi, kürtler vs. değil, ÖSO'nun ne yapacağı belirleyecek. Türkiye, orayı en azından kağıt üzerinde ÖSO'ya bırakacak gibi. Bu durumda, Amerikanın cidden silahlandıracağı güçlü bir kürt hareketinin oraya dalması gayet olası. Bu durumda, Ruslar ve Esad haliyle, aynen bekle gör, yesinler birbirini moduna girecektir. Bunu aşmanın yolu, harekatı genişletmek, fakat bu o kadar kolay olacak gibi durmuyor. Tek umut, ÖSO'nun belki biraz adam gibi durması. Eğer ÖSO özünü hatırlar ve yeni IŞİD olmaya çıkarsa, işler çok karışabilir. 

Tayyip ve tayfasının iç ve dış siyasette ne kadar beceriksiz olduğu malum zaten. İç siyasette karşısında gılışdar gibi etkisiz elemanlar ve malum koltuk değnekleri ile işi kotarabiliyor olması, dışarda kurtlar sofrasına düşeceği gerçeğini değiştirmiyor. TSK, üstüne düşeni yapar, mutlak, ama sahada değil, masada kazanılır böyle şeyler. 

Peki ne olabilir? Kim var orada? Rusya. Rusya, orada ABD'li ve/veya ABD müttefiği görmek ister mi? Peki bir ABD müttefiğini, oradan temizlemek için, bir diğer ABD mütteğinden daha iyi bir seçenek olabilir mi? Peki ondan sonra, Rus ayısı, oyun benim oyunumdu mu diyecek, yoksa, Türkiye dansını etsin ve kızı götürsün diye kalinka mı söyleyecek?

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, anibal said:

Bu kadar zavallı düşünebildiğini sanmazdım. 

Esad kim, Rusya kim? Ha diyorsan, Esad şut, Rus oturacak Resmi Suriye devletinin başına, hay hay, git o zaman Ruslar ile devam et elbette. SEnin o zavallı aklın, sahada, Esad'cılardan gayrı bir de rusçular var  falan  mı sanıyor?

Benim insanıp inanmamamla yürümüyor işler. Senin dünyanın düz olduğunu sanmanla öyle olmadığı gibi. Git biraz gazete oku bari. ABD, Afrin'de Kürtlerin destan yazmak adına telef olmalarını istemiyor, çünkü onları IŞİD'e karşı kullanıyor. Onun derdi IŞİD, bunu da kaç defa söyledi zaten. Ve bu sebeple de bilfiil çekti zaten YPG'yi Afrin'den. O hendekler falan kazanlar ne oldu, buhar mı oldu? Bak ne olmuş, bari gazeteleri takip et...

Senin nasıl bir aşağılık kompleksin var anibal? Neden sana hakaret etmeyen bir insana hakaret ediyorsun. Ne zaman senin birine karşı bir şeyler yazdığını görsem sadece hakaret ettiğini görüyorum. Görüşlerini ifade etmekte özgürsün, bana dayatma lüksün de yok. Ben fikrimi ifade ederim, sen edersin, sen argümanlarını sunarsın, ben sunarım. Niye hakaret? Yani burada birileri sana zaman ayırıyor, bir şeyler yazıyor çıkıp hakaret ediyorsun. Sen niye vaktini birileriyle sohbet ederek harcıyorsun ki? En doğruyu sen biliyorsun geri kalan herkes mal. Her şeyi en doğru bilen sensin işte, takıl kafana göre böyle yaşa sen. Bilmiyorum seni kim, nasıl bir çevre bu hale getirdi ama üzülüyorum senin gibi insanlara. İnternette, sanal alemde, yüzünü görmediğin insanlara hakaretler savuruyorsun. Bu insanların biriyle gerçekte görüşsen kuyruğunu sıkıştırıp süt dökmüş kediye dönersin. Kendi içinde kendine riyakar yaşıyorsun, yaşadığın hayata üzüldüm.

Esad dediğin bir kukla. Rusya Esad'ın ipini tutuyor. Yani zaten ifade ettiğimin bu olduğunu anlamak için yüksek bir zekaya da ihtiyaç yok ki. Benim yazımın hiçbir yerinde "Esad'dan gayrı bir de Rusçuluk" var anlamı çıkaramaz bir insan.

Amerika derdinin İŞİD olduğunu söylediyse öyledir zaten. Yani hiç orta doğuda SSCB'den kalmış son Rus kalesi üzerinde üs kurmak, İran'a uzanan bir hat ulaştırmak... falan böyle alengirli işleri düşünemez o adamlar. Öyle, geldiler İŞİD için. Kaka adamları öldürüp gidecekler, neticede gazetelerde de öyle yazıyor.

Daha halen YPG'yi Afrin'den çektiler diyorsun. Taa Obama döneminden itibaren başlamadı mı "YPG'yi Fırat'ın doğusuna çekeceğiz" makarası? Şimdi bizim askerimiz orada binlerce kelle alınca mı idrak ettiler bu gerçeği? Kaçtılar, kaçtılar. Ne destanından bahsediyorsun sen?

http://syria.liveuamap.com/

Şu haritayı bir aç bak, bir kere olsun şunu açıp baktın mı? Bak bakalım İŞİD nerede? Şu an YPG'nin İŞİD'le mücadele etmesi için Afrin'den gelecek YPG güçlerine ihtiyacı mı var zannediyorsun? Ben mi zavallıca düşünüyorum yani? YPG liler topuklarına kıçlarına değe değe kaçtılar. Ne destanından bahsediyorsun sen? Oradaki YPG kaçmayıp dirense bu operasyon uzardı ama yine sonuç değişmezdi. Külliyen gebereceklerini anlayınca kaçtılar, geri çekildiler. Amerika yıllardır "YPG'yi geri çekeceğiz" yok efendim "biz söyledik, geri çekilmezseniz olacaklara karışmayız" diye açıklama yapıyor. Orada almışız 3 bin tane kelle, madem Amerika geri çekecekti bu kadar cesedi niye bize bıraktı?

Amerika çıkıp "YPG'ye orada durup T.C ordusu ile savaşması talimatı verdik" diye açıklama mı yapacaktı? Ne bekliyordun yani? Afrin'e biz girince bunlar "aman yetişin, bizi kurtarın" diye ortalığı ayağa kaldırdılar. Amerika'da "çekilin doğudan, o hatta size destek vermeyiz" dedi bunlara. Bunlar da çaresiz gebere gebere geri çekildiler. Amerika geri çekmişmiş. Ordumuzun mukavemetine dayanamayıp kaçtılar yani gerçek bu. Yani sanki Afrin'de Türk ordusunun galebe çalacağı mâlum değildi ya 2 ay önce niye çekmediyse Amerika, bu YPG böyle "gel oğlum, git oğlum" bir örgütse Amerika için. Kendi iddian kendi içinde çürük, dışarıdan bir şey getirip karşı argüman oluşturmaya lüzum yok.

Bunlar, beline bomba bağlayıp kendini patlatan itler. Neden böyle toplanıp gittiler sanıyorsun? Amanda korkup kaçtılar falan sanacak kadar zavallı olabileceğini biliyorum gerçi.

Ne sanıyorsun sen bunlar Japon askeri mi? Baya bildiğin gebereceklerini anlayınca geri çekilmek zorunda kaldılar, bu kadar basit. Binlerce yıllık savaş tarihinde sayısını bilmediğim kez yaşanan bir gerçek bu. Bunlar bizim memleketimizde de hendekler kazdılar, oradan onları Amerika mı çekti? Askerimiz, polisimiz aldı kuyruğunda tuttu attı işte bu oldu. Afrin'de de aynısı yaşandı.

tarihinde Tengiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Tengiz said:

Senin nasıl bir aşağılık kompleksin var anibal? Neden sana hakaret etmeyen bir insana hakaret ediyorsun. Ne zaman senin birine karşı bir şeyler yazdığını görsem sadece hakaret ettiğini görüyorum. Görüşlerini ifade etmekte özgürsün, bana dayatma lüksün de yok. Ben fikrimi ifade ederim, sen edersin, sen argümanlarını sunarsın, ben sunarım. Niye hakaret? Yani burada birileri sana zaman ayırıyor, bir şeyler yazıyor çıkıp hakaret ediyorsun. Sen niye vaktini birileriyle sohbet ederek harcıyorsun ki? En doğruyu sen biliyorsun geri kalan herkes mal. Her şeyi en doğru bilen sensin işte, takıl kafana göre böyle yaşa sen. Bilmiyorum seni kim, nasıl bir çevre bu hale getirdi ama üzülüyorum senin gibi insanlara. İnternette, sanal alemde, yüzünü görmediğin insanlara hakaretler savuruyorsun. Bu insanların biriyle gerçekte görüşsen kuyruğunu sıkıştırıp süt dökmüş kediye dönersin. Kendi içinde kendine riyakar yaşıyorsun, yaşadığın hayata üzüldüm.

Al işte, zavallı hezeyanlar...

Sana hakaret etmeye çalışmıyorum, sen gibilerin tipik tavrıdır bu, doğruları hakaret sanmak. 

Benim içind eüzülme boşuna. Tipik bir aptla olarak herkesi kendin gibi sanıyorsun, benim de sen gibi böyle kompleks küpü ve riyakar, bir halt bildiğini sanan falan. Normal, yadsımıyorum, diyorum ya, aptallar, herkesi kendi gibi sanır.

Esad dediğin bir kukla. Rusya Esad'ın ipini tutuyor. Yani zaten ifade ettiğimin bu olduğunu anlamak için yüksek bir zekaya da ihtiyaç yok ki. Benim yazımın hiçbir yerinde "Esad'dan gayrı bir de Rusçuluk" var anlamı çıkaramaz bir insan.

Bak işte, böyle bir laf edip, sonra da amanda bana hakaret ediyor diyorsun. Esad konvoy yolladı, bizde bomabaladık diyorsun, sonra da, amanda bizim karşımızda ruslar var falan diye kıvırmaya çıkıyorsun. Bu kadar zavallı bir çıkış olur mu? Oluyormuş demek...

Amerika derdinin İŞİD olduğunu söylediyse öyledir zaten. Yani hiç orta doğuda SSCB'den kalmış son Rus kalesi üzerinde üs kurmak, İran'a uzanan bir hat ulaştırmak... falan böyle alengirli işleri düşünemez o adamlar. Öyle, geldiler İŞİD için. Kaka adamları öldürüp gidecekler, neticede gazetelerde de öyle yazıyor.

ABD IŞİD veya suriye yada bişey koridoru için gelmedi ki, gene sallıyorsun. ABD zaten buradaydı ve kalacakta görünen. Suriye'de üs kurup ne yapacak, Üssü mü yok oralarda?Zaten İran'a uzanan bir hattı da var: Irak - Kuzey Irak. Herşeyin suçlusu ABD kafasından bir türlü sıyrılamadınız.

Daha halen YPG'yi Afrin'den çektiler diyorsun. Taa Obama döneminden itibaren başlamadı mı "YPG'yi Fırat'ın doğusuna çekeceğiz" makarası? Şimdi bizim askerimiz orada binlerce kelle alınca mı idrak ettiler bu gerçeği? Kaçtılar, kaçtılar. Ne destanından bahsediyorsun sen?

http://syria.liveuamap.com/

İşte dünyadan bihaber olmanın zavallı hezeyanları. Fıratın doğusundaki Kürt güçleri, Afrin'e yürüdü haftalar önce. Haberin de mi yok? Kaçacak adam niye gelsin buraya? Afrinden böyle tası tarağı toplayıp tüyüp, bir daha bölgede kim dişe geçirebilir bu it sürüsü? 

Şu haritayı bir aç bak, bir kere olsun şunu açıp baktın mı? Bak bakalım İŞİD nerede? Şu an YPG'nin İŞİD'le mücadele etmesi için Afrin'den gelecek YPG güçlerine ihtiyacı mı var zannediyorsun? Ben mi zavallıca düşünüyorum yani? YPG liler topuklarına kıçlarına değe değe kaçtılar. Ne destanından bahsediyorsun sen? Oradaki YPG kaçmayıp dirense bu operasyon uzardı ama yine sonuç değişmezdi. Külliyen gebereceklerini anlayınca kaçtılar, geri çekildiler. Amerika yıllardır "YPG'yi geri çekeceğiz" yok efendim "biz söyledik, geri çekilmezseniz olacaklara karışmayız" diye açıklama yapıyor. Orada almışız 3 bin tane kelle, madem Amerika geri çekecekti bu kadar cesedi niye bize bıraktı?

Evet, aynen zavallıca düşünüyorsun. İt sürüsü, zılgıtını çekmeye başlamıştı çoktan, aha şöyle destan yazacağız, edecez diye. Şeyimin destanını yazarlar, bu başka mesele. Ama kafalarındaki oydu. Yol boyu binlerce adamları tek tek tepelenirken kaçmayan, terketmeyen itler, ne oldu da en avantajlı oldukları, olacakları yerden sessizce sıvıştılar? Bu adamlar kendi kafalarınca geri çekilmez. Ve sanıyorsun ki, ABD bize lütufta bulundu falan, ne alaka? Daha bizi kötü pozisyona soktu gerzek amerika. Zira böyle yapmaktan o da zararlı çıkacak muhakkak. Tipik ABD aptallığı işte. 

Amerika çıkıp "YPG'ye orada durup T.C ordusu ile savaşması talimatı verdik" diye açıklama mı yapacaktı? Ne bekliyordun yani? Afrin'e biz girince bunlar "aman yetişin, bizi kurtarın" diye ortalığı ayağa kaldırdılar. Amerika'da "çekilin doğudan, o hatta size destek vermeyiz" dedi bunlara. Bunlar da çaresiz gebere gebere geri çekildiler. Amerika geri çekmişmiş. Ordumuzun mukavemetine dayanamayıp kaçtılar yani gerçek bu. Yani sanki Afrin'de Türk ordusunun galebe çalacağı mâlum değildi ya 2 ay önce niye çekmediyse Amerika, bu YPG böyle "gel oğlum, git oğlum" bir örgütse Amerika için. Kendi iddian kendi içinde çürük, dışarıdan bir şey getirip karşı argüman oluşturmaya lüzum yok.

Bak kendin diyorsun, ABD çekilin dedi diye. Sonra da bir sürü lagal luga yapıyorsun evvelinde. Ondan sonra da zavallı laflar deyince, hakaret diyorsun, zırlıyorsun. 

Ordunun mukavemetine zaten dayanamayacaklar, birde dayansalardı bari. Bu zaten en baştan beri bilinen şey. Mesele dayanmak değil ki, o kafan basmıyor buna di mi? 2 Ay önce Afrin'de çekilecek adam mı vardı? Adamlar, IŞİD taraflarından aktı Afrin'e, ABD'nin de dediği bu, kendi cephenize dönün. O zavallı aklın almıyor bunu, Türklerden kaçın, edin değil, "IŞİD cephesine dönün", DSG'den istenen bu. 

Peki PKK itleri bu kadar emir kulu mu? Elbette değil. Bunun karşılığında bir beklentileri olacaktır. Ha, bu beklenti tutar mı, yoksa malum piyonlardan biri olup, kullanılır atılırlar mı, onu zaman gösterir. Ama öbür ihtimal her zaman sözkonusu. Ve bu halde, ABD'den her tür itlik beklenir, bu pozisyonda. 

Ne sanıyorsun sen bunlar Japon askeri mi? Baya bildiğin gebereceklerini anlayınca geri çekilmek zorunda kaldılar, bu kadar basit. Binlerce yıllık savaş tarihinde sayısını bilmediğim kez yaşanan bir gerçek bu. Bunlar bizim memleketimizde de hendekler kazdılar, oradan onları Amerika mı çekti? Askerimiz, polisimiz aldı kuyruğunda tuttu attı işte bu oldu. Afrin'de de aynısı yaşandı.

Bunlar geri çekilmek için gelmedi, o zavallı aklın bunu almıyor hala. bunlar orada güya direnecekler, bunu da şişirip, müthiş direniş, efsane direniş, düşman Türkler falan diyerek, saflarını sıkılaştırmak için kullanacaklardı. Elinde tankı yok, tanksavarı yok, füze yok, nesine direnip kazanacaklar ki, bunu bilmiyorlar mıydı bunlar? Oradan tüymek demek, karizmanın çizilmesi değil, yere yeksan olup parçalanması demek. Ve öyle de oldu işte. 

Hala da birde gene zavallı zavallı sayıklıyorsun. Neymiş, japon askerimiymiş.. Bunlar canlı bomba olmakla nam salmış itler, bunu da mı bilmeze yatıyorsun? 

Sitelerde Paylaş

Diyarbakır Surda 71 ,Nusaybinde 78 güvenlik görevlisi kaybetmişken Bu harekattta 42 güvenlik görevlisi kaybetmiş olmamız gerçekten şaşırtıcı değilmi?Diyarbakır Sur,Nusaybin topraklarımız  içinde Askeri istihbaratımız orada Afrinden çok daha güçlü,Teröristler ise savaştan kaçan insanlar değil,canlı bomba olabiliyorlar!,TSK nın buralarda tecrübesi arttı tamamda onlarında tecrübeleri arttı,silahlarını dahi kullanmamışlar,Surdan çok daha rahat bir şekilde hendeklerini kazıp silahlandılar.Besbelliki ABD oradan çekilin dedi ve büyük bir ihtimal Membiçe çekildiler.Bunu Siyasi İktidar ABD Dış işleri Bakanı ile yapılan Tutanaksız görüşmelerde konuşmuş olmaları çok büyük bir ihtimal.  Ama şans yine RTE den oldu.Bu Ufak başarıyı .ortağıyla gayet güzel süsleyip seçim malzemesi yapacaklar.Kızıl Elmayaymış!

tarihinde Antonius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Tengiz yazdı:

niye Hizbullahçı olduğun

Siyasetten hiç anlamıyor gibi konuşuyorsun. İran Suriye'yi Arap ülkeleri içindeki uzantısı olarak gördüğü için daima destekler. Düşün, sana karşı olan tüm bir Arap dünyası fakat içlerinde mezhep olarak sana yakın bir ülke var.

Esad dini kullanmaya eli mahkum, mecbur. O coğrafyada gelenek bu iken başka türlü davranamıyorsun. Bunu kırmak için Atatürk gibi tarihin gelmiş geçmiş en büyük lideri olmak gerekiyor, o bile ne kadar kırabildi, ortada. Bu coğrafyanın sanki yazgısı bu, din olmadan parmağını oynatamıyorsun. Din bu coğrafyanın her şeyi, din olmadan hiç bir şey olmuyor bu bölgede. Hiç bir şey olmazken siyasetin olması tümüyle olanaksız.

Bu bölgenin bu yazgıdan sıyrılması mümkün mü, bence hayır. Bu olanaksız gibi görünüyor. 

Sitelerde Paylaş

Ben baştan söylemiştim. Afrin'i almayın diyen hiç kimse yoktu. Afrin altın tepside tabii ki sunuldu. Ben elli günden fazla direnişe bile hayret ediyorum. Bunu da Kürtlerin devlet olma hedefleri yolunda bir efsane yaratma gayretlerine bağladım. Küçücük bir toprak parçası için elli gün çok çok uzun bir süre. Koskoca bir düzenli ordunun tankları uçakları karşısında küçük yerel bir milis gücünün sıfır direnişle çil yavrusu gibi dağılmaları gerekirdi. Bir direniş efsanesi yaratmak için canlarını feda edenler oldu. Bu şimdi bir fedakarlık, düşmanın bile olsa takdir edeceksin.

Ruslar Osman Paşa'yı esir aldıklarında saygı gösterip kılıcını iade etmekle yücelmişlerdi, alçalmamışlardı. Atatürk yere serilen Yunan bayrağını yerden kaldırtmakla yüceldi, asla alçalmadı. Düşmanın meziyetini takdir etmek bir erdemdir.

Sitelerde Paylaş

Osman Paşa bir ordu komutanıydı bunlar terörist derseniz, Şeyh Şamil de Ruslar için teröristti. Ruslar ona büyük saygı gösterdiler. Onu Hicaz'a gönderdiler. Çok Rus askerinin canını almıştı ama saygın bir düşmandı. Kahramandı, gözü pekti, cesurdu.

Koskoca bir düzenli orduyu elli gün canları pahasına oyalayan bu insanlar bir fedakarlık göstermişlerdir. Bunu, bir ulusal bilinç uyansın diye canlarını feda ederek gerçekleştirmişlerdir. Bu insanların bu onurlu davranışını takdir etmek bir insanlıktır. Evet düşman. Fakat gerçek bu şekilde!

Çoğumuz için bu aptallık, karşıdaki ordu tanklarla, uçaklarla geliyor. Direnmeyi hepiniz aptallık olarak görürsünüz. Bu insanlar direndiler. Ne için, ulusal bir bilinç oluşsun diye. Canlarını feda ettiler bu uğurda. Çünkü biliyorlar, devler olmanın ilk aşaması halk olmaktır. Halkın kahramanlık öykülerine ihtiyacı vardır. Bu uğurda can vermeden olmuyor. Toprak uğrunda ölen varsa vatandır.

Sitelerde Paylaş

Al işte, zavallı hezeyanlar...

Sana hakaret etmeye çalışmıyorum, sen gibilerin tipik tavrıdır bu, doğruları hakaret sanmak. 

Benim içind eüzülme boşuna. Tipik bir aptla olarak herkesi kendin gibi sanıyorsun, benim de sen gibi böyle kompleks küpü ve riyakar, bir halt bildiğini sanan falan. Normal, yadsımıyorum, diyorum ya, aptallar, herkesi kendi gibi sanır.

Liseli ergenler gibisin anibal. Kendi kendine triplere giriyorsun, burnundan kıl aldırmıyorsun. Aptal herkesi kendi gibi sanar, haklısın, o yüzden çıkmış "zavallı" diyorsun ya. Zati bu sebeple acıyorum sana.

Bak işte, böyle bir laf edip, sonra da amanda bana hakaret ediyor diyorsun. Esad konvoy yolladı, bizde bomabaladık diyorsun, sonra da, amanda bizim karşımızda ruslar var falan diye kıvırmaya çıkıyorsun. Bu kadar zavallı bir çıkış olur mu? Oluyormuş demek...

Karşımızda Ruslar var demiyorum muhatabımız Ruslar diyorum. Biz Esad ile değil Ruslar ile meseleyi konuşuyoruz onlar da Rejim ile aramızda aracılık yapıyor. Esad rahat durmadı Afrin'de evet Esad yanlısı gruplar Afrin'e girdi, bunlar Esad posteri açtı, rejim bayraklarını astılar, gittik vurduk 100'ün üzerinde kelle aldık, rejim açıklama yaptı "şehitlerimiz" diye kendileri yayın yaptılar.  Oraya gidip Esad posteri açan, öldükten sonra rejim tarafından şehidimiz diye üstlenen adamlar bir tek sen kabul etmiyorsun. Masada portakal var turuncu mu mavi mi diye tartışıyoruz. Bana haber oku diyen adamın dünyadan haberi yok.

ABD IŞİD veya suriye yada bişey koridoru için gelmedi ki, gene sallıyorsun. ABD zaten buradaydı ve kalacakta görünen. Suriye'de üs kurup ne yapacak, Üssü mü yok oralarda?Zaten İran'a uzanan bir hattı da var: Irak - Kuzey Irak. Herşeyin suçlusu ABD kafasından bir türlü sıyrılamadınız.

Irak'ta üssü mü yok Suriye'de üssü ne yapacak? Zaten K. Irak var Suriye'deki hattı ne yapacak dedin ya anibal, sana bir tarafımla gülüyorum. Cevap vermeye gerek yok ne cevap vereceğim? Realist bakış açısını mı anlatacağım sana?

İşte dünyadan bihaber olmanın zavallı hezeyanları. Fıratın doğusundaki Kürt güçleri, Afrin'e yürüdü haftalar önce. Haberin de mi yok? Kaçacak adam niye gelsin buraya? Afrinden böyle tası tarağı toplayıp tüyüp, bir daha bölgede kim dişe geçirebilir bu it sürüsü? 

Evet, aynen zavallıca düşünüyorsun. İt sürüsü, zılgıtını çekmeye başlamıştı çoktan, aha şöyle destan yazacağız, edecez diye. Şeyimin destanını yazarlar, bu başka mesele. Ama kafalarındaki oydu. Yol boyu binlerce adamları tek tek tepelenirken kaçmayan, terketmeyen itler, ne oldu da en avantajlı oldukları, olacakları yerden sessizce sıvıştılar? Bu adamlar kendi kafalarınca geri çekilmez. Ve sanıyorsun ki, ABD bize lütufta bulundu falan, ne alaka? Daha bizi kötü pozisyona soktu gerzek amerika. Zira böyle yapmaktan o da zararlı çıkacak muhakkak. Tipik ABD aptallığı işte. 

Ulan bunlar kaç hafta önce toplandı cinderese yürüyoruz dediler, iki selfie çektirip siktir olup gittiler.

Dediğin lafı bir kendi için analiz et, bana demeden kendi için analiz et.

Sana soruyorum diyorum ki ulan madem Amerika'nın YPG'yi çekebilecek gücü var, başta niye çekmedi? Niye önümüze 3 bin ceset yığdı? Diyorsun ki "bunlar destan yazacağız ayağına beklediler". Yani diyorsun ki YPG, Amerikayı dinlemedi öyle mi? Peki ne halt yemeye operasyondan 1 ay sonra dinlemeye başladılar? Amerika Afrin müdahalesinin başında da çıkıp Amerikalı yetkililer demiştir ki "biz size o hatta destek vermeyiz, geri çekilin." Bunlar ne demişlerdir? "Hayır, savaşacağız." Yani Amerika'ya kulak asmadan geldiler sap gibi karşımızda durdular. Biner biner gebermeye başlayıp bu süreçte de kendilerine uluslararası platformda destek verecek kimseyi bulamayınca kuyruklarını sıkıştırıp kaçtılar. Olan bu. Buna Amerika geri çekti denmez, YPG kaçtı denir değil mi? Niye? Çünkü Amerika'nın geri çekil lafını dinlese YPG en baştan çekilirdi ama ne yaptı bekledi? Ne zaman çekildi? Biz baskını verince. Bu durumda ne oluyor YPG? Amerikanın sözünü dinlemeden karşımıza sap gibi dikilen, ceset torbalarına külliyen doluşmadan kaçan giden bir örgüt oluyor değil mi? Ne denir buna? GERİ ÇEKİLME.

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&guid=TDK.GTS.5aaf91c79da674.95964431

Adamlar, IŞİD taraflarından aktı Afrin'e, ABD'nin de dediği bu, kendi cephenize dönün

Bak çocuğum, bak evladım sana bir harita verdim ki bakasın diye. Şu linke bir tıkla, git bak bakalım İŞİD'in YPG ile olan bağlantısını bir gör. Şu an İŞİD'in külleri var havada savrulan, yok öyle İŞİD ile olan kanlı mücadeleler geride kaldı. Çöle sıkıştı, ikmal edemiyor kaynaklarını, birbirinden kopuk ve her yerinden sarılmış vaziyetteler. İŞİD bitti bitti, geçmiş olsun, ne İŞİD ile olan mücadelen bahsediyorsun sen? Orada 50 bin tane YPG'liden bahsediliyor, 10 bini Afrin'deydi diyelim, bize karşı mücadele ediyordu, geri kalan 40 bini nerede? İŞİD tarafından Afrin'e mi aktı o kadar YPG'li? Herifler çıktı dedi ki "siz bize yardım etmiyor musunuz Afrin'de? O zaman biz de İŞİD'le savaşmıyor, al küstük."Insert other media

Afrin'de hiçbir zaman 50 bin tane YPG li olmadı, hiçbir zaman o kadar YPG'li Afrin'e yığılmadı ki Amerika "ulan elimizde savaştıracak YPG'li kalmadı, iyi mi?" diye tasalansın. Öyle bir anlatıyor ki sözde kalkmış bütün YPG'liler Afrin'e gitmiş, o yüzden İŞİD'e karşı savaşacak bir tane adam bulamamış Amerika, öyle olunca da "geri gelin lan eşeoğlueşekler" diye talimat vermiş... Kafaya bak sen. Bana dünyadan haberi yok diyen adamın kafasındaki dünyaya bak sen.

Bunlar geri çekilmek için gelmedi, o zavallı aklın bunu almıyor hala. bunlar orada güya direnecekler, bunu da şişirip, müthiş direniş, efsane direniş, düşman Türkler falan diyerek, saflarını sıkılaştırmak için kullanacaklardı. Elinde tankı yok, tanksavarı yok, füze yok, nesine direnip kazanacaklar ki, bunu bilmiyorlar mıydı bunlar? Oradan tüymek demek, karizmanın çizilmesi değil, yere yeksan olup parçalanması demek. Ve öyle de oldu işte. 

Adamın kurduğu cümlelerin başı ayrı kıçı ayrı oynuyor. Bunlar tüydü mü Amerika mı çekti? Arada dağlar kadar fark var.

Benim iddiam, bunlar kimseyi dinlemeden karşımıza dikildi, baktılar çok kayıp verecekler çekildi.

Senin iddian, bunlar orada daha direnirdi de Amerika aldı çekti.

Şimdiye kadar 2. iddianı savundun, şimdi değiştireceksen bu iddiani delikanlı gibi söyle, kıvırma.

tarihinde Tengiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, Tengiz said:

Liseli ergenler gibisin anibal. Kendi kendine triplere giriyorsun, burnundan kıl aldırmıyorsun. Aptal herkesi kendi gibi sanar, haklısın, o yüzden çıkmış "zavallı" diyorsun ya. Zati bu sebeple acıyorum sana.

Karşımızda Ruslar var demiyorum muhatabımız Ruslar diyorum. Biz Esad ile değil Ruslar ile meseleyi konuşuyoruz onlar da Rejim ile aramızda aracılık yapıyor. Esad rahat durmadı Afrin'de evet Esad yanlısı gruplar Afrin'e girdi, bunlar Esad posteri açtı, rejim bayraklarını astılar, gittik vurduk 100'ün üzerinde kelle aldık, rejim açıklama yaptı "şehitlerimiz" diye kendileri yayın yaptılar.  Oraya gidip Esad posteri açan, öldükten sonra rejim tarafından şehidimiz diye üstlenen adamlar bir tek sen kabul etmiyorsun. Masada portakal var turuncu mu mavi mi diye tartışıyoruz. Bana haber oku diyen adamın dünyadan haberi yok.

Hala aynı geri zekalılık. Ne sayıkladığının farkında mısın? Esad'ın adam yollaması ile, birilerinin ki esadçı olan birilerinin toplanıp gitmeleri aynı şey mi? Sana bunu diyoruz, hala zavallılıkta ısrar... Esad'ın adamı mı var ki yollasın, gerzek? Ve sana amanda aslı yok yaylasındaydı o konvoy mu diyen var, anlama özürlü gerzek. Sen çıkmış, amanda Esad konvoy yolladı da vurduk diyorsun, biz de sana esadın konvoy yolladığımı var, bir takım esadçı güruh diyoruz, salak salak hala sayıklıyorsun. Esad istemeseydi, nah böyle elini kolunu sallayarak girerdin sen oralara, kaç defa söyleyeceğiz daha. 

Ve o gerzek zavallı kafan için tekrar yazayım: Bak dangalak: Esad konvoy falan göndermedi. Birilerinin toplanıp esad bayrağıyla gitmesi, esadın göndermesi değildir, dangalak...

Irak'ta üssü mü yok Suriye'de üssü ne yapacak? Zaten K. Irak var Suriye'deki hattı ne yapacak dedin ya anibal, sana bir tarafımla gülüyorum. Cevap vermeye gerek yok ne cevap vereceğim? Realist bakış açısını mı anlatacağım sana?

Verecek cevabın mı var zaten? Salağın, dangalağın cevabı olmaz, sen gibi kıçından uydurması olur, ne cevabı. Bak geri zekalı, Trump ortadoğudan çıkacam diye gelmedi mi başa? bugün, daha bugün hem, Araplardan kendi çıktıktan sonra kurulacak düzen için para isteyen Trump değil mi? Sen kıçından bakış açınla kimseye bir halt anlatamazsın, zahmet etme...

Ulan bunlar kaç hafta önce toplandı cinderese yürüyoruz dediler, iki selfie çektirip siktir olup gittiler.

Dediğin lafı bir kendi için analiz et, bana demeden kendi için analiz et.

Sana soruyorum diyorum ki ulan madem Amerika'nın YPG'yi çekebilecek gücü var, başta niye çekmedi? Niye önümüze 3 bin ceset yığdı? Diyorsun ki "bunlar destan yazacağız ayağına beklediler". Yani diyorsun ki YPG, Amerikayı dinlemedi öyle mi? Peki ne halt yemeye operasyondan 1 ay sonra dinlemeye başladılar? Amerika Afrin müdahalesinin başında da çıkıp Amerikalı yetkililer demiştir ki "biz size o hatta destek vermeyiz, geri çekilin." Bunlar ne demişlerdir? "Hayır, savaşacağız." Yani Amerika'ya kulak asmadan geldiler sap gibi karşımızda durdular. Biner biner gebermeye başlayıp bu süreçte de kendilerine uluslararası platformda destek verecek kimseyi bulamayınca kuyruklarını sıkıştırıp kaçtılar. Olan bu. Buna Amerika geri çekti denmez, YPG kaçtı denir değil mi? Niye? Çünkü Amerika'nın geri çekil lafını dinlese YPG en baştan çekilirdi ama ne yaptı bekledi? Ne zaman çekildi? Biz baskını verince. Bu durumda ne oluyor YPG? Amerikanın sözünü dinlemeden karşımıza sap gibi dikilen, ceset torbalarına külliyen doluşmadan kaçan giden bir örgüt oluyor değil mi? Ne denir buna? GERİ ÇEKİLME.

Dangalak işte... Bir sürü terörist, silah zart zurt, öyle pikniğe gider gibi mi terk edecek bölgeyi, kaz kafalı. Adamlar bilmiyor mu, iki terörist bir araya gelse, kafasına yer bombayı bizden. Öyle bir dangalaksın ki. Ne yapacaklardı, gel tarumar et diye konvoy yapıp, birde üstüne "İşte PKK konvoyu, vuramaz ki, böööö" mü yazacaklardı, moron? 

O ufka aklında almıyor, almazda zaten. Mesele Afrinde olanlar değil, afrine destek diye gelenler. ABD'nin çektikleri -çektiyse tabi eğer- onlar, başka mevzilerden Afrine giden it sürüleri. Başından beri afrinde olanlar zaten oradaydı, güzelce eti kemiğinden ayıklandı işte. 

Amerika, yakın zamana kadar eçkilin çekilmeli falan demedi ki, dangalak. Amerika, ne zaman ki, SDG Işid cephesini bozuyor, bu mücadeleye zarar veriyor demeye başladı, işte o zaman geri döndü o it sürüsü. Ha, kalsalar iyiydi, temizlerdik güzelce, başka bahara artık. 

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&guid=TDK.GTS.5aaf91c79da674.95964431

Bak çocuğum, bak evladım sana bir harita verdim ki bakasın diye. Şu linke bir tıkla, git bak bakalım İŞİD'in YPG ile olan bağlantısını bir gör. Şu an İŞİD'in külleri var havada savrulan, yok öyle İŞİD ile olan kanlı mücadeleler geride kaldı. Çöle sıkıştı, ikmal edemiyor kaynaklarını, birbirinden kopuk ve her yerinden sarılmış vaziyetteler. İŞİD bitti bitti, geçmiş olsun, ne İŞİD ile olan mücadelen bahsediyorsun sen? Orada 50 bin tane YPG'liden bahsediliyor, 10 bini Afrin'deydi diyelim, bize karşı mücadele ediyordu, geri kalan 40 bini nerede? İŞİD tarafından Afrin'e mi aktı o kadar YPG'li? Herifler çıktı dedi ki "siz bize yardım etmiyor musunuz Afrin'de? O zaman biz de İŞİD'le savaşmıyor, al küstük."Insert other media

Lan salak, kafanca IŞİD - YPG bağlantısı kurmaya çıkıyorsun, git bir bak, ÖSO dediğin IŞİD'in ta kendisi değilse ne? Çöle sıkıştıran kim IŞİD'i? O sıkıştıran cepheyi boşaltınca ne olur ya? 

Afrin'de hiçbir zaman 50 bin tane YPG li olmadı, hiçbir zaman o kadar YPG'li Afrin'e yığılmadı ki Amerika "ulan elimizde savaştıracak YPG'li kalmadı, iyi mi?" diye tasalansın. Öyle bir anlatıyor ki sözde kalkmış bütün YPG'liler Afrin'e gitmiş, o yüzden İŞİD'e karşı savaşacak bir tane adam bulamamış Amerika, öyle olunca da "geri gelin lan eşeoğlueşekler" diye talimat vermiş... Kafaya bak sen. Bana dünyadan haberi yok diyen adamın kafasındaki dünyaya bak sen.

Lan salak, adamın bizzat kendi sözleri, daha ne sayıklıyorsun ki oradan? Ne 50 bini sayıklıyorsun ki, adamın uğraştığı adam sayısı bir kaç bin zaten. Verdi işte adam, salak salak ne sayıklıyorsun? Resmen basına da söyledi hem, dümbük:

https://edition.cnn.com/2018/02/28/politics/turkey-syria-us-isis-gains-undermined/index.html

Adamın kurduğu cümlelerin başı ayrı kıçı ayrı oynuyor. Bunlar tüydü mü Amerika mı çekti? Arada dağlar kadar fark var.

Benim iddiam, bunlar kimseyi dinlemeden karşımıza dikildi, baktılar çok kayıp verecekler çekildi.

Senin iddian, bunlar orada daha direnirdi de Amerika aldı çekti.

Şimdiye kadar 2. iddianı savundun, şimdi değiştireceksen bu iddiani delikanlı gibi söyle, kıvırma.

Bunlar, çok büyük ihtimalle ABD'nin zoruyla tüydüler ortadan. Kaçacak adam, 3000 kişi olana kadar mı bekleyecek, şaşkın budala? Bu itlerin niyeti kaçmak değil, kafalarınca milli bilinç uyandırmak adına efsane olmaktı. Ama ABD, bundan efsane değil, feci rezil kepazelikten başka bir şey çıkmayacağını görecek kadar mevzuya zaten hakim. Orada telef olacaklarına, geri IŞİD'in karşısına çekti bunları. Ki zaten ABD'nin de derdi bu, en başından beri. Gidip o köstebek yuvası gibi tünellerde falan paşa paşa geberen bu it sürüsü, hazır hendeğini falan kazdığı ve en avantajlı olacağı yerde neden arazi olup kaçsın, o salak aklın buna bir cevap veriyor mu?

Ve bak kaz kafalı budala, bu mevzu olalı, ABD'nin "Lan bu kürtler IŞİD'i bıraktı, Afrine gitti" falan lakırdısı da kesildi, bunun da farkında değil misin? 

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, anibal yazdı:

Eee, ama öyleyiz, ne yapsın adamlar? Sen inatla, zorla, üçüncü dünya ülkesi olacam diyorsan, adamın kabahati ne? Sen, demokrasi, insan hakları, ekonomi vs. vs. alanında, istenenleri yerine getir, ondan sonra zırla en azından, amanda almıyorlar diye. O beğenmediğin ülkelerin hemen hepsi, bu alanların çoğunda aldı başını gitti mesela. Hangisinde, Wikipedia yasak, hangisinde gazetecilik yaptığı için 10 kere ömür boyu hapis yemiş insanlar var, hangisinde ölen bir çocuğun anasını yuhalatanlar var? 

Biz 23 yıldır, AB normlarından uzak duracağız diye boyuna diretiyoruz. Ha, bu normları eleştirebilir, kötü, olmaz diyebilirsin. Ama bu normları tutturamıyorsan, amanda bizi alıyor diye mızıklamak, her halükarda edepsizlikten başka bir şey olmaz. 

Romanya Bulgaristan Letonya. ...bunlar mı  Türkiye den iyi

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, anibal said:

Esad'ın adam yollaması ile, birilerinin ki esadçı olan birilerinin toplanıp gitmeleri aynı şey mi?

Bak evladım, salak evladım

Seninle yazışırken kucağına mal torununu oturtup laf anlatmaya çalışan bir dede gibi hissediyorum.

Oturdu YPG ile rejim güçleri bir anlaşma yaptılar, bize karşı destek istediler. Anlaşmaya vardılar (YPG anlaştıkları reddetse de buz gibi anlaşmaya vardılar) ve bunun üzerine oraya Esad yanlısı militanlar girdi. Herifler Afrin'e gitti, Esad afişlerini astılar, boy gösterisi yaptılar, biz gebertince de rejimin resmi yayın kanalları "şehitlerimiz" diye yayın yaptı. Sen Esad'ın resmi yayın organı mısın? Rejimin "oradaki anlaşmadan da, giden militanlardan da sorumluluğumuz yoktur" diye bir açıklaması mı oldu? Herifler oradaki leşlerini sahiplendiler, kendi yayın kanallarında şehitlerimiz diye yayınladılar değil mi? Birileri YPG ile masaya oturup bir anlaşma yaptı değil mi?

Çıkmış diyorsun ki "Esad'ın bunlardan haberi yoktu, bunlar kafasına göre girdi." Ulan neye istinaden söylüyorsun? Rejim bile böyle bir şey iddia etmiyor, oradaki leşlerini sahipleniyor, sana ne oluyor anibal sana ne oluyor? Osuruğunun kokusunun ne kadar güzel olduğunu kabul ettirene kadar sıçtığını yiyecek vaziyete geleceksin.

bir takım esadçı güruh diyoruz, salak salak hala sayıklıyorsun. Esad istemeseydi, nah böyle elini kolunu sallayarak girerdin sen oralara, kaç defa söyleyeceğiz daha. 

Al girerdi. Esad'ın Rusya'dan kaçamağı ancak bu kadar olur. Afrin'den bizim elimizden ne kaçırsalar onu kurtarmanın derdindeler. Kafan bu kadarına bile basmıyor.

Esad konvoy falan göndermedi.

YPG ile esad güçleri masaya oturmadı, iki üç salak oturdu.

Anlaşmayı iki üç salakla yaptı YPG.

Oraya girilmesinde Esad'ın hiç iradesi yoktu.

Orada aldığımız kelleleri resmi yayın organlarından "şehitlerimiz" diye yanlışlıkla yayınladılar.

Bugün Afrin'in doğusuna konuşlanan militanların da Esad'ın iradesiyle hiçbir alakası yok.

Al senin siyaset okuman bu kadar işte. Sokaklardaki Suriyelileri kamyonlarla toplayalım, iplere bağlayıp Esad'ın önüne atalım o da YPG'ye saldırsın diye plan yapabilen bir zeka kapasitesinin siyaset okuması bu kadar olur ancak.

Verecek cevabın mı var zaten? Salağın, dangalağın cevabı olmaz, sen gibi kıçından uydurması olur, ne cevabı.

Ulan ortada bir portakal var, çıkmış "bunun rengi mavi" diyorsun. Ne cevap vereyim buna? Neyi tartışacağım senle? Adam taa Kuzey Irak'tan Akdeniz'e, İsrail'e uzanan bir hat kuruyor, İsrail çıktı 1 ay önce Şam'daki rejim yanlılarını vurdu, İran etkisi artmaya devam ederse savaş açacağız diye tehdit ettiler senin götünden haberin yok anibal. Ne zannediyorsun Amerika orada Rusya'nın İran'ın etkisinin artmasına sessiz kalıp İŞİD'e mi yoğunlaşacak? Sen herkesi kendin gibi sanıyorsun, Amerikayı da kendin gibi aptal sanıyorsun. İŞİD yok oğlum yok, öldü diyorum, toprak atıyorlar üzerine, halen İŞİD'le mücadeleden bahsediyor mal. İŞİD artık oradaki uluslar arası güçlerin orada bulunması için kamuoyuna sundukları bir bahane. Biz bile Afrin'e girerken "YPG/PKK - İŞİD'e karşı" diye girdik Afrin'e.

Amerika YPG'lileri İŞİD'le mücadele için geri çekmişmiş... Bunla gel siyaset konuş işte.

Dangalak işte... Bir sürü terörist, silah zart zurt, öyle pikniğe gider gibi mi terk edecek bölgeyi, kaz kafalı.

Mal evladım, kaçtılar, kaçtılar. KAÇ-MAK fiilinin anlamını biliyor musun sen? Pikniğe gider gibi değil, biz orada analarını belleyince bunlar da direnemedi kaçtılar.

Bu mu pikniğe gider gibi terk etmek?

Kaçacak adam, 3000 kişi olana kadar mı bekleyecek, şaşkın budala?

Ne yapacaktı ya? Hava kuvvetleri, tankları yok bunları, gerilla taktiğiyle tuzak attılar ancak şu anki teknolojimiz, mukavemet kabiliyetimiz bunları bozacak kadar güçlü. Havadan analarını belledik bunların, yaptıkları planları kıvırdık bir taraflarına soktuk. Sen gerçekten KAÇ-MAK fiilinin anlamını bilmiyorsun buna gerçekten emin oldum. Gider adam biriyle kavgaya tutuşur, dayağı yeyince canımı kurtarayım der kaçar, bu kadar basittir.

Öyle bir dangalaksın ki. Ne yapacaklardı, gel tarumar et diye konvoy yapıp, birde üstüne "İşte PKK konvoyu, vuramaz ki, böööö" mü yazacaklardı, moron? 

Eee mal ben ne diyorum? Kaçtılar diyorum değil mi? Kaçtılar diyorum, bize karşı duramadılar KAÇTILAR diyorum. Sen ne diyorsun peki? Amerika dedi diye geri çekildiler. Sen neyi savunduğunun kendin farkın değilsin. Aslında farkındasın da kıçın sıkıştı, hangi duvara yaslayacağını şaşırdın.

Amerika, yakın zamana kadar eçkilin çekilmeli falan demedi ki, dangalak.

Vay ben senin kafanı Anibal. Ulan Obama döneminden beri fıratın doğusunda kalan YPG bölgelerinin arındırılacağı sözü veriliyor, YPG bu anlaşmaya uymayınca doğudaki YPG güçlerine destek verilmeyeceği söyleniyor. Yakın zamana kadar çekilin dememişmiş. Kıçından uydur söyle.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/dunya/419671.aspx

Afrin'i Ruslar bize bırakıp gitti, bunlar "aman Amerika canım Amerika, gel bize sahip çık" diye ağladı. Amerika'da yıllardır dediği gibi "orada size destek vermeyiz, geri çekilin" dediler. Bunlar ne yaptı? Yok biz savaşacağız, destan yazacağız, faşizme mezarlar dikeceğiz... Denediler, beceremediler.

Amerika, ne zaman ki, SDG Işid cephesini bozuyor, bu mücadeleye zarar veriyor demeye başladı, işte o zaman geri döndü o it sürüsü. Ha, kalsalar iyiydi, temizlerdik güzelce, başka bahara artık. 

Herife kaç kere haritayı attım ki açsın şu İŞİD neymiş, neredeymiş, ne haltmış bir görsün diye. Belki baktı ama kafası almadı. İŞİD cephesi diyor ya, mücadeleye zarar veriyormuş. Ulan hadi onu da geçtim, bak bakalım Afrin'in YPG ile bağlantısı nerede? Altı ÖSO, yanı bize bağlı ÖSO, dibinde bir kısım da Rejim. Hadi rejime ait bölgelerden sızmayı denediler diyelim, alttaki ÖSO'da gözetleme kuvvetlerimiz var, bize ait ÖSO'da zaten kendi kuvvetlerimiz var, iki ateş arasında kalacaklar. Afrin'i biz kaç ay önce kuşattık senin haberin var mı? Hani biz Afrin'in güneyinde kalan ÖSO bölgesine tanklar yolladık, oraya birlikler konuşlandırdık, bundan 1 ay önce konvoylar gönderdik, gözetleme kuleleri kurduk... Götünden haberin yok, bunlardan mı haberin olacak?

Lan salak, kafanca IŞİD - YPG bağlantısı kurmaya çıkıyorsun

Nerede lan? Nerede İŞİD-YPG bağlantısı kurmaya çalıştım? Şu haritaya tıkla İŞİD'in YPG ile olan bağlantısı gör derken sana diyorum ki YPG ile İŞİD arasındaki cepheleri gör.

ÖSO dediğin IŞİD'in ta kendisi değilse ne?

Biri ÖSO biri İŞİD.

Bayrağı, flaması, amacı farklı.

Biri sadece Suriye'de faaliyet gösteriyor, diğer eskiden Şam ve Irak'ta idi. İŞİD çıktığında da ÖSO vardı ve İŞİD'e katılmadılar. Bu Suriye'deki ÖSO. Bir de bizim desteklediğimiz ÖSO var, onlar da zaten bizim askerimizle savaşıyor, devletimizin verdiği emirler ile hareket ediyor. Bunların iradesi bizim elimizde. İradesi bizim elimizde olan militanlarla İŞİD'in aynı şey olduğunu düşünüyorsan ki öyle düşünüyorsun, kafasızın.

Çöle sıkıştıran kim IŞİD'i? O sıkıştıran cepheyi boşaltınca ne olur ya? 

Çölden çıkıp gelip seni ham yaparlar... Ulan İŞİD bitti bitti, yok, artık büyüyemez. Sence YPG bunu bilmiyor mu? Hadi diyelim İŞİD bir anda imkansız bir şekilde büyüdü, nereye büyüyecek? YPG'ye doğru büyüyecek. YPG elindeki bölgeleri İŞİD'e kaptıracak o zaman. Daha halen zannediyor ki İŞİD gelecek, bir yerleri vuracak, alacak...

5 hours ago, anibal said:

Ne 50 bini sayıklıyorsun ki, adamın uğraştığı adam sayısı bir kaç bin zaten. Verdi işte adam, salak salak ne sayıklıyorsun? Resmen basına da söyledi hem, dümbük:

He yav he. YPG kaçmadı, Amerika çekti. Adam doğarken kafasını zemine vurmuşlar. Adama diyorum ki "ulan o zaman başta niye çekmedi?" çıkıp diyor ki "o zaman bunlar destan yazacağız diye erkeklendiler, Amerikayı dinlemediler." Peki sonra ne oldu da dinlemeye başladılar? "Çünkü Amerika İŞİD'e karşı olan mücadele aksıyor" dedi. Ulan başta da bu adamlar geri çekilin dedi zaten, o zaman İŞİD'e karşı olan mücadele aksamıyordu mu? Amerika bu operasyonun başından beri çıkıp diyor ki "İŞİD'e yoğunlaşın" değil mi? Amerika ilk kez mi kurdu bu cümleyi? Hayır. Peki bunlar niye operasyonun 1. ayından sonra Amerika'yı dinlediler. Çünkü biz geldik, belledik analarını kaçtılar. Eğer Amerika'nın YPG'ye "gel oğlum, git oğlum" diyebilecek gücü olsa Afrin'in ilk dakikalarından itibaren çekerdi bunları değil mi? Aynı şeyleri yazmaktan bıktım herif bana politik cümleleri gösteriyor, 2 yıldır aynı teranenin son söylenenlerini gidip bulup koyuyor sonra da çıkıp diyor ki "Amerika çekti bunları, kendileri çıkmadılar ki."

Kendi ağzınla diyorsun ki bunlar Afrin müdahalesinin ilk merhalesinde Amerikayı dinlemediler bunu kendin dedin değil mi? Sonra "İŞİD'le olan mücadele aksadı" deyince mi bir anda kulakları dikeldi YPG'lilerin. Ulan kaçtılar, kaçtılar. Kıçını oraya buraya çevirme işte, Kaçtılar.

Bunlar, çok büyük ihtimalle ABD'nin zoruyla tüydüler ortadan.

Hadi len, mal. Gittik, vurduk, analarını belledik onlar da kaçtı.

Ama ABD, bundan efsane değil, feci rezil kepazelikten başka bir şey çıkmayacağını görecek kadar mevzuya zaten hakim. Orada telef olacaklarına, geri IŞİD'in karşısına çekti bunları.

Herkesi kendin gibi sanma, YPG bile senin gibi mal değil. İlk başta gerilla taktiğiyle bir şeyler elde ederiz dediler, edemediler, kaçtılar. Plan kurdular, uygulayamadılar.

Ve bak kaz kafalı budala, bu mevzu olalı, ABD'nin "Lan bu kürtler IŞİD'i bıraktı, Afrine gitti" falan lakırdısı da kesildi, bunun da farkında değil misin? 

Belki Afrin'i aldık, ondandır? Belki bunların Afrin'e militan gönderebilecek kanalları bizim kuşatmamız altında olduğu içindir? Belki bunların Afrin'de yaptıkları planları kıvırıp bir taraflarına sokmuşuzdur. Belki YPG çatır çatır kayıp verince dayanamayacağını anlayıp geri çekilmiştir. Belki Amerika'nın sözünü dinlemeyen YPG, Amerikan desteği olmadan bir bok yiyemiyeceğini anlayıp geri çekilmiştir. Belki Amerikan desteği olmadan İŞİD tarafından dahi tecavüze uğrayan YPG güçleri, Türkiye ordusunun kendini katledeceğini anladığı için geri çekilmek zorunda kalmıştır. Ama yok, Amerika çekti. Başta niye çekmedi? Başta Amerikayı dinlemediler. Bir ay sonra niye dinlemeye başladılar? Amerika İŞİD ile mücadele aksadı dedi, o yüzden YPG'liler de "öyleyse hemen geri çekilelim abi" deyip Afrin'e bize bıraktılar, yoksa ne mücadele ederlerdi var ya..

Senin siyaset okumanı da, kurduğun denklemi de....

Sitelerde Paylaş

Amerika güçlü bir ülke ve egemenliğini korumak zorunda.

Bir yer illa kaynak var diye alınmaz. Egemenlik kurmak istenebilir. Kendi para birimini değerli kılarsın veya oraya başkalarının egemen olmasını istemezsin. Benim asıl merak ettiğim şey, forumdaki bazı vatandaşların neden bu kadar Amerikancı olduğudur. Yahu aç oku, okuman yazman var, dilin de var. Halen olayı Amerikalının canının tatlı olmasına falan bağlıyor. Evet @anibal , sana diyorum. O iletin hala aklımda. Sana yakıştıramadım. Böyle hikayelere ancak aptallar inanır. Ciddi ciddi Amerika'nın buralarda egemenlik kurma sebebinin bu bedevilerin atom bombası sallama ihtimaline falan bağlıyorsun. Amerikanların canı o kadar tatlı olsa bireysel silahlanmaya baştan izin vermezlerdi.

Tabi senin de bu lafa cevabın belli, canları tatlı oldukları için kendilerini korumak istiyorlar diyeceksin...

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Bir Buçuk said:

Amerika güçlü bir ülke ve egemenliğini korumak zorunda.

Bir yer illa kaynak var diye alınmaz. Egemenlik kurmak istenebilir. Kendi para birimini değerli kılarsın veya oraya başkalarının egemen olmasını istemezsin. Benim asıl merak ettiğim şey, forumdaki bazı vatandaşların neden bu kadar Amerikancı olduğudur. Yahu aç oku, okuman yazman var, dilin de var. Halen olayı Amerikalının canının tatlı olmasına falan bağlıyor. Evet @anibal , sana diyorum. O iletin hala aklımda. Sana yakıştıramadım. Böyle hikayelere ancak aptallar inanır. Ciddi ciddi Amerika'nın buralarda egemenlik kurma sebebinin bu bedevilerin atom bombası sallama ihtimaline falan bağlıyorsun. Amerikanların canı o kadar tatlı olsa bireysel silahlanmaya baştan izin vermezlerdi.

Tabi senin de bu lafa cevabın belli, canları tatlı oldukları için kendilerini korumak istiyorlar diyeceksin...

Çok şeyi, çok karıştırıyorsunuz. 

Sorun ABD iyi, kötü değil. Sorun, milletin kendi kabahatini, kendi embesilliğini ABD'ye yüklemeye çıkması. 

Sana basit bir şey sorayım, ABD gelse, sallasa bombayı, ortalığı yıksa, acaba kim çıkıp ne diyebilir? 

Sitelerde Paylaş

Esad yanlısı Hizbullah milisleri Afrin'e doğru hareketlendiğinde Türkiye top ateşi açtı. Bu bir baraj ateşiydi. Vurma amaçlı değildi ama Esad yönetimi ne desin yani, bir şey yok bir şey yok,  Türkler mantar tabancası patlatıyor mu diyecek?

Esad tabii ki topraklarıma yabancı bir işgalci girdi, insanlarımı öldürüyor diyecek yani, Türkler şeker kalmamış komşu, bir bardak versene diye gelmişler diyecek hâli herhalde yoktur.

Afrin zaten altın tepside Türkiye'yi işgalci konumuna düşürmek için sunuldu. Bu arada elli küsür gün direniş gösterilerek de devlet olma yolunda toprak uğrunda ölen varsa vatandır ilkesi pekiştirildi. Herhalde bunun sadece kendiniz için geçerli olduğunu, sizden başka herkesin vatanını sokakta bulduğunu düşünecek değilsinizdir. Afrin artık işgal altında bir sembol belde haline getirilecek. Plan bu şekilde zaten!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu konu biter menbiç konusu açılr diyordum ama bu konu afrin işi bittiği halde devam ediyor.

Birçok savaş tecrübesi olan ABD, pkk uzantılarının bu bölgede direnemeyeceğini bilmiyormuydu biliyordu zaten tepkileride göstermelikti adamların derdi kürtleri ezdirip kin tohumları ekip daha fazla kullanmak kendilerine gebe bıraktılar  bu saatten sonra pyd rusyaya bile yanaşamaz eli mahkum, amerikanın en iyi yaptığı şey insanları bir birine düşürmek.

Menbiç işide fazla sürmez sonrasında idlip  alınır, asıl sıkıntı bundan sonra başlar fıratın doğusuna gidilecekse eğer alınan yerlerde kürt arap türkmen özgürce yaşamalı aksihalde operasyonların devam etmesi zor.

Esadın bu bölgede geleceği yok zaten rusyanın kuklasından başkada birşey değil.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, bozok said:

Bu konu biter menbiç konusu açılr diyordum ama bu konu afrin işi bittiği halde devam ediyor.

Birçok savaş tecrübesi olan ABD, pkk uzantılarının bu bölgede direnemeyeceğini bilmiyormuydu biliyordu zaten tepkileride göstermelikti adamların derdi kürtleri ezdirip kin tohumları ekip daha fazla kullanmak kendilerine gebe bıraktılar  bu saatten sonra pyd rusyaya bile yanaşamaz eli mahkum, amerikanın en iyi yaptığı şey insanları bir birine düşürmek.

Menbiç işide fazla sürmez sonrasında idlip  alınır, asıl sıkıntı bundan sonra başlar fıratın doğusuna gidilecekse eğer alınan yerlerde kürt arap türkmen özgürce yaşamalı aksihalde operasyonların devam etmesi zor.

Esadın bu bölgede geleceği yok zaten rusyanın kuklasından başkada birşey değil.

Özgürce yaşamalı mı? Yoksa tok yaşamalı mı? 

Orada sorun, özgürlük değil, açlık. Bu hep gözden kaçan en büyük şey.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...