Jump to content

Afrin olayı

Recommended Posts

10 saat önce, Jobar yazdı:

Tanrı güçleri olan Kadir’i mutlak bir güç değil.

Benim söylediklerimle bu söylediğin arasında bir bağlantı kuramadım. Vietnam ve Kore'nin ABD için önemli deneyimler olduğu doğru. Ama Irak farklı. Irak'a gönderilen askerler ABD de işsizliği azaltmıştır. ABD Vietnam'da cehennemi yaşadı. Irak'ta öyle bir durum olmadı. Vietkong inanılmaz bir sabır ve azimle her yeri tünellerle örmüştü. En ağır bombardımanlar bile yarar sağlamadı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 623
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 hours ago, ateistik said:

Anibal ben şunu da merak ediyorum ABD işıdi temizlemek için neden esadı kulanmıyorda ypgyi kullanıyor?

bir bak bakalım Esad kimin adamı, arkasında en başından, yani Esad devrinin en başından beri kim var?

Sitelerde Paylaş

ABD nin yalan kimyasal kullanma bahaneleri ile Esad'ın üslerine saldırması utanç verici bir alçaklık. Kimyasalı dinci katillerin kullandığı son derece açık. Rusya soğukkanlı davranıyor, üç Arap için savaşa değmez diyor yoksa ABD kıçına tekmeyi çoktan hak etti. Rusya'nın ABD nin kıçına esaslı bir tekme atmasını çok isterdim ama yapmaz. Üç Arap için değmez.

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, democrossian said:

Afrin'in alınması koridoru kesmez. 

Kimyasalı kesinlikle, Esad karşısında kaybettiklerini anlayan dinci katiller kullandı. Zaten işi bitmiş gerilere karşı Esad niye kimyasal kullansın. Zaten örekelerini bellemiş. Kimyasala hiç gerek yok. 

Anlaşıldığı kadarıyla, birileri Suriye'de kartları yeniden dağıtmaya çalışıyor. Bugüne kadar kartları dağıtanlar belliydi:

5ac8a3417152d815287b98a0.jpg

Sitelerde Paylaş
Just now, ateistik said:

Rusya ama bunun ne alakası var ki yani Suriye rejimide devletin de işıdi istemez arkasında kim olursa olsun

Peki, ABD Rusya'nın kankası ile müttefik olur mu? Esad, Rusya ile sarmaş dolaşken, sende gel üçlü yapalım der mi? Rusya, Esad'a "Tabi tabi, sen git bir de onunla yat kalk, işin bitince dönersin" der mi?

Suriye Rejimi IŞİD'i istemez diye bir şey yok. Suriye ile ABD'yi falan birbirine karıştırmayın. Mesela, Suriye içinde pek bir halis muhlis ama Türkiye'de kana gövdeyi götürtecek bir IŞİD'i, Suriye pek bir sevebilirdi. Sevmekle kalmaz, her tür desteği de verebilirdi. Suriye gibi ülkeler, el mahkum emperyalist, monarşist kafadan çıkabilmiş ülkeler değil, o listeye bizde dahiliz: Bir takım salaklar, "amanda Halep'i bize versin, Halep'i alalım..." Kendi acımızı doyurduk, kaldı bir de halebin, şamın arabının acını doyuracağız, kafaya bak...

Sitelerde Paylaş
Just now, ateistik said:

Ama Suriye toprak bütünlüğünüde düşünür , de facto olsa bile toprağının onların elinde olmasını istemezdi bence

Hah işte, Suriye onu istemez, IŞİD'i değil.

IŞİD'çiler gökten zembille inmedi. Zaten oralardaydılar, yağmur sonrası otların fışkırması gibi, uygun zemin bulununca yeşerdiler, hepsi bu. 

Ve o arazi, IŞİD'ci yetiştirir, kökünü kazımak falan pek kolay değildir. Ancak, onları yiyecek koyunlar, sığırlar falan salmanız lazım ki, dengede kalabilsin. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, democrossian yazdı:

Benim söylediklerimle bu söylediğin arasında bir bağlantı kuramadım. Vietnam ve Kore'nin ABD için önemli deneyimler olduğu doğru. Ama Irak farklı. Irak'a gönderilen askerler ABD de işsizliği azaltmıştır. ABD Vietnam'da cehennemi yaşadı. Irak'ta öyle bir durum olmadı. Vietkong inanılmaz bir sabır ve azimle her yeri tünellerle örmüştü. En ağır bombardımanlar bile yarar sağlamadı.

Yıllık 700 milyar dolar para harcayan Amerikan Ordusu Irak’ta 170 bin asker ve 50 bin paralı özel şirket mensubuna ve 500 bin Irak Ordusu askeri milisi ve 100 bin kişilik Peşmerge’ye rağmen yalnızca 50-60 bin savaşçısı olan Irak El Kaidesi ve IŞİDin öncülü Irak İslam Devletine karşı 5 bin askerini ölü 60 bin askerini yaralı ve sakat bıraktı.Yaklaşık 5-6 bin özel şirket askeriyle 50 binden fazla Irak Ordusu askeri ve Peşmerge öldü.Irak savaşı(Afganistan hariç) Amerika’ya yaklaşık 3 trilyon dolara patladı.’Hemde El Kaideye hiçbir desteğin olmamasına ve el yapımı patlayıcı ve AK 47 den başka silahları olmamasına rağmen.Sence bundan ala cehennem ne olabilir ? El Kaidenin Amerikan askerlerine atom bombası atmasını falan beklemiyordun herhalde ?

tarihinde Jobar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Jobar said:

Yıllık 700 milyar dolar para harcayan Amerikan Ordusu Irak’ta 120 bin asker ve 50 bin paralı özel şirket mensubuna ve 500 bin Irak Ordusu askeri milisi ve 100 bin kişilik Peşmerge’ye rağmen yalnızca 50-60 bin savaşçısı olan Irak El Kaidesi ve IŞİDin öncülü Irak İslam Devletine karşı 5 bin askerini ölü 60 bin askerini yaralı ve sakat bıraktı.Yaklaşık 5-6 bin özel şirket askeriyle 50 binden fazla Irak Ordusu askeri ve Peşmerge öldü.Irak savaşı(Afganistan hariç) Amerika’ya yaklaşık 3 trilyon dolara patladı.’Hemde El Kaideye hiçbir desteğin olmamasına ve el yapımı patlayıcı ve AK 47 den başka silahları olmamasına rağmen.Sence bundan ala cehennem ne olabilir ? El Kaidenin Amerikan askerlerine atom bombası atmasını falan beklemiyordun herhalde ?

Hesabın pek doğru değil.

ABS Askerinin, içtiği su dahi, ABD'den gider, yani o paralar, ABD'ye döner hep. 

PX nedir bilir misin? Duymadın bile di mi? Gidip görmene zaten imkan yok, hangi ABD üssüne girebilirsin ki?

Ama sana anlatayım, dandik kibritinden, imzalı topuna, don lastiğinden Harley Dawidson motora kadar ne istersen alabileceğin bir tür askeri kantindir. Dünyanın hemen her yerine gitmiş biri olarak, öyle büyük bir mağaza gördüğümü hatırlamam. Ha, yetmez, bir de kendi benzinlikleri falan vardır, öyle üssün olduğu ülkenin mazodunu bile alıp kullanmazlar. Ha, bulamayacağın tek şey, kalitesiz maldır. Şu an üstümde, 5 yıl önce Grafenwohr PX'den aldığım pantolon var, hala yeni gibi. O zaman için de, 12 Dolardı fiyatı, Türkiye fiyatının dörtte birine geliyordu. 

Yani anlayacağın, o harcanan X Trilyon dolar, uçaklarla zaten geri taşınıyor ABD'ye. Yani, ekonomik olarak pek bir kaybı yok ABD'nin. 

İnsanlar ölmüş mü? Askerlerin çoğu zencidir zaten. Alayı obez obez tipler. Onları vurmaktan kolay ne olabilir ki? Tek bildikleri "Yes sir/Sorry Sir" den ibaret olan döküntülerdir. ABD, için onlara bu verilmiş bir şans, canları riskine karşılık, bolca yeşillik... Ama şöyle bir şey var, sen o insanları para için ölüme yollayamazsın ABD'de. Orası ABD, çarşafı geçirip ölmeye geldik diyecek çomarlar yok orada. Başkanlığın, senatörlüğün falan, mutlak bitecek, en çok iki seçim. Adamın derisini yüzerler bildiğin, o iş öyle, birileri petrol zengini olacak diye asker yollama işi olacak iş değil. Onu bizim Türkler falan yapar, allah allah nidalarıyla, birilerinin yiyeceği ganimet uğruna canlarını verir giderler. 

Sitelerde Paylaş

Büyük olasılıkla arkadaşlar 3.Dünya savaşı çıkmak üzere abd ve rusya ardında bu yüzden başkanlık seçimi iptal olacak türkiye savaşa girecek 2018 yılı bana gore akpnin çöküşü ve 3.Dünya savaşının başlangıcı olucak.dünya haritası yeniden şekilleniyor.belkide savaş sonunda rte ve çetesi idam edilecek.insanlik rahat bir nefes ilıcak tek yapmamız gereken biraz daha beklemek.

tarihinde spartaküs abaküs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Savaş gemileri ve askeri yiginaklar yapılıyor ıngiliz filosu geldi kibristan suriyeye çıkarma yapılacak ısrail bekliyor.diğer tarafta ıran ve rusya bekliyor durum çok gergin en ufak bir kıvılcımlar füzeler ertelenebilir.abd generali açıklama yaptı 80.000 asker hazir çıkarma için.suriye büyük olasılıkla 3.Dünya savaşının başladığı yer olucak.zaten ekonomik kriz var dünyada.bu savaşın ayak sesleri.her an herşey olabilir.bir gece uyanabiliriz ve başımıza bombalar yagabilir.3

Dünya savaşı adım adım geliyor.gerçekler her zaman acidir ve insanlik için tarih her zaman tekerrür eder.insanlik için en buyuk tehlike su an suriye meselesidir.

Sitelerde Paylaş

Üç kuruşluk suriye'nin başında bu leş kargaları asla birbirini yemez, merak etmeyin hiç.

Trump, kendince sempati toplama derdinde, hepsi o. Kuzey Kore tosuncuğuna bile bir halt yapamadı, Ruslara mı yapacak?

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, anibal yazdı:

Üç kuruşluk suriye'nin başında bu leş kargaları asla birbirini yemez, merak etmeyin hiç.

Trump, kendince sempati toplama derdinde, hepsi o. Kuzey Kore tosuncuğuna bile bir halt yapamadı, Ruslara mı yapacak?

Rusyanın karşılık vereceğini anlayınca korktu Trump :D

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Beşar Esad yazdı:

Rusyanın karşılık vereceğini anlayınca korktu Trump :D

Trumpla alakası yok arkadaşım.trumpu yöneten derin abd yönetimi izin vermiyor

Eğer trump izin alırsa iste o zaman vayy insanlığın haline dedim.gercek kıyamet neymiş hepimiz görürüz.bana göre esad kimyasala devam ederse büyük olasılıkla abd suriyeye salduricaktir.rusya karşılık verirse nato  ülkelerinin tamami rusyaya saldirir al sana 3.dünya savaşı uyanın artık iş çok ciddi.bu saka değil benimde korkum bu .olan fakirlere yani bize olucak zenginler yeraltında siginaklarda yaşarken başımıza bombayı yiyen sen yada ben olucaz.

Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, spartaküs abaküs said:

Trumpla alakası yok arkadaşım.trumpu yöneten derin abd yönetimi izin vermiyor

Eğer trump izin alırsa iste o zaman vayy insanlığın haline dedim.gercek kıyamet neymiş hepimiz görürüz.bana göre esad kimyasala devam ederse büyük olasılıkla abd suriyeye salduricaktir.rusya karşılık verirse nato  ülkelerinin tamami rusyaya saldirir al sana 3.dünya savaşı uyanın artık iş çok ciddi.bu saka değil benimde korkum bu .olan fakirlere yani bize olucak zenginler yeraltında siginaklarda yaşarken başımıza bombayı yiyen sen yada ben olucaz.

ABD'de derin bir şey yoktur. Bizdeki tek adamcılık, kral seviciliği vs. kanınıza sirayet etmiş ki, güçler ayrılığı denen şeyden bihabersiniz. 

ABD yada Türkiye, farketmez, tek adamın izanına bırakılmayacak kadar büyük bir ülkedir. ABD'de kurumlar yerleşmiş, gayette şeffaf olarak işini yapıyor, gidip buna derin falan demek abes bir laftır. 

Sitelerde Paylaş

Pearl Harbur baskını yemeseydi ABD savaşa dahi girmezdi.ABD için prestij kar getirmiyorsa orada sadece gürler  ama yağmaz.Ondan sonrada çekilir.ABD Beyaz adamını kar getirmeyen bir işte harcamaz.Onun için Beyaz adam çok değerlidir.Ama Rus böyle değildir.İsterse yüzbinlerce İvan ölsün aldırmaz!Onun için savaş falan çıkmaz.Bizim Hülolarda "Bahın Bahın goordunuzmu nasılda Savaşa mani oldu Dönya ve asrın liderimiz! Her iki tarafada postasını godumu oturttu! " derler.

Sitelerde Paylaş

1918 yilinda da almanya mağlup olunca alman askerleri ile ıngiliz askerleri barış çubuğu tutturerek kanka oldular sonra ne oldu peki derin devletler harakete geçerek 1933te yahudi misyonundan bazı alman kökenli eski askerler propaganda sayesinde hitleri başa getirerek 2. Dünya savaşının çıkmasına sebep oldular almanya da derin devlet olmasaydı hitlerde olmayacaktı.trumpuda başa getirenler derin yahudi misyonudur.dünyayı başkanlar değil gizli yahudi missyonu yönetmektedir.bu yüzden.3.Dünya savaşı 2023 yılına kadar çıkmak zorundadır.anlayan anladı.ayrıca 1963 yilinda kennedy suikastını düzenleyenler yine bu derin devlettir.kennedy israilin nükleer programına karşı çıktığı için öldürülmüştür.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...