Jump to content

Afrin olayı

Recommended Posts

On 19.03.2018 at 11:52, democrossian yazdı:

Koskoca bir düzenli orduyu

Ne direnişi? Tiyatroooo... ABD bunları çıkarsanız vururuz diyip tehdit etti bazıları çıkmayı denedi Abd bunun sonucunda göz dağı vermek için vurdu 300 kadar terörist öldü. Diğerleride çekilmekten korktu. Bunun sözde bir destan olarak anlatılacağı kısmına katılıyorum ama sonra nedense teröristleri Vietnamlı çiftçilerle bir görmeye başladın. Türkiye'yi " Faşist işgalciler." olarak lanse edip teröristleri aklayıp efsaneleştirmeyi denediler. Sende bu tuzağa düştün sanırım. Ortada direniş falan yok. Kaçarlarsa öldürüleceklerini bildikleri için yapacak bir şey yok diyip kalan ve geberen hewaller var. TSK Afrin'i kısa sürede ele geçirdi. Çünkü Afrin bir tuzaktı. Girmesek sınırdaki askeri , polisi , halkı rahatsız edeceklerdi girdik şimdi " Faşist TC işgalciii" diye zırlamaya başladılar. Biliyorsun kürtler kendini acındırmak konusunda iyidir. Bizi kötü gösterip kendilerini aklayacaklar ve yaptıkları katliamlar unutulacak. Müttefiklerde " Foşik T.C.'den kürtleri korumak için saldırıyoruz." diyip Anadoluyu parçalamayı deneyecek. Böylece BOP'u yaratmak istiyorlar. 

tarihinde Fikir Adamı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 623
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On ‎17‎.‎05‎.‎2018 at 15:01, Fikir Adamı yazdı:

ABD bunları çıkarsanız vururuz diyip tehdit etti

Böyle bir olasılık sıfır. ABD ve PYD arasında böyle bir ilişki olamaz. Aralarında çıkar ilişkisi vardır. Karşılıklı çıkarlar için gönüllü bir ortaklık söz konusudur. 50 günü geçen bir sürece nasıl kısa diyorsun? Bu ordu Beşparmak dağlarını yıldırım gibi aşıp Kıbrıs'ın neredeyse tamamını ele geçiriyordu da BM acilen toplanıp durdurdu. Sınırın dibi kasaba bozması bir ilçe... 50 gün aşırı uzun bir süre.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, democrossian yazdı:

Böyle bir olasılık sıfır. ABD ve PYD arasında böyle bir ilişki olamaz. Aralarında çıkar ilişkisi vardır. Karşılıklı çıkarlar için gönüllü bir ortaklık söz konusudur. 50 günü geçen bir sürece nasıl kısa diyorsun? Bu ordu Beşparmak dağlarını yıldırım gibi aşıp Kıbrıs'ın neredeyse tamamını ele geçiriyordu da BM acilen toplanıp durdurdu. Sınırın dibi kasaba bozması bir ilçe... 50 gün aşırı uzun bir süre.

Afrin dağlık. Ondan biraz uzamış olabilir. Ayrıca niye böyle bir ilişki olmasın ? Teröristler Abd'nin itliğini yapıyor karşılığında bir şey istiyorlar Abd bunları oyalayınca bunlarda isyan etmiş olabilir. Bana en mantıklı senaryo bu gibi geliyor. Yoksa neden vursun Abd. TSK eski gücünde değil çünkü bütün orduyu dinciler ele geçirdi. Ama buna rağmen teröristleri Afrin'de bozguna uğrattı. Teröristler hem konum hemde motivasyon açısından avantajlıydı buna rağmen Afrin onlara mezar oldu. Bence onları fazla büyütüyorsun. Cidden milliyetçi olduğumdan falan söylemiyorum.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Fikir Adamı yazdı:

Afrin dağlık.

Beşparmak dağlarını örnek veriyorum sen dağlık diyorsun. Dağlık filan da değil. Tepeler var sadece. Koskoca tanklı uçaklı bir düzenli ordu yerel bir milis gücünü yendim diye övünemez. 50 gün sürdüğü için utanır. Afrin onlara mezar filan olmadı. Planlı bir direnişten sonra düzenli bir şekilde çekildiler. Süreci gayet planlı yürüttüler.

Planlı olduğu zaten apaçık, Rusya Türkiye'ye uçak uçurma izni verdi. İstemese vermezdi. Plan bu şekilde. Uçaklara rağmen elli günü geçmesi bir skandal.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, democrossian yazdı:

Beşparmak dağlarını örnek veriyorum sen dağlık diyorsun. Dağlık filan da değil. Tepeler var sadece. Koskoca tanklı uçaklı bir düzenli ordu yerel bir milis gücünü yendim diye övünemez. 50 gün sürdüğü için utanır. Afrin onlara mezar filan olmadı. Planlı bir direnişten sonra düzenli bir şekilde çekildiler. Süreci gayet planlı yürüttüler.

Planlı olduğu zaten apaçık, Rusya Türkiye'ye uçak uçurma izni verdi. İstemese vermezdi. Plan bu şekilde. Uçaklara rağmen elli günü geçmesi bir skandal.

Ya bu kadar çetin cevizseler neden çekildiler ? Yoksa Kuzey Irak'ta mı savunacaklar :D Aynısını Afrin'dede dediler Afrin'i tutucaz dediler ne oldu? Eğer devam ederse Rakka'ya kadar böyle kaçacaklar. Sonra " Direndik foşik Töce bize zulüm ediyor :( " diye ağlamaya devam edecekler. Bizim büyük rakibimiz onlar değil Müttefikler. Bu katiller bizi haksız göstermek  ve bize zarar vermek için kullanılan piyonlar.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, democrossian yazdı:

Ben çetin cevizler filan demedim. Dediğim açık: Düzenli bir ordunun sınırın hemen ilerisindeki yerel bir milis örgütünün savunduğu bir kasaba bozması ilçeyi alması elli gün sürerse bu bir skandaldır.

Tamamda bu dincilerin adamlarının rezilliği. Teröristler iyi savaştığından değil. Orada Vietnam direnişi yaşanmış gibi yazman garibime gitti. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

Vietnam direnişi yaşanmış gibi yazman

Ben öyle bir şey yazmadım. Sen yanlış anlamışsın. Ya da beklentin doğrultusunda görmek istediklerini hayal etmişsin, bilemem. Benim yazdıklarım son derece net. Sen bir Kürt övücüsü olsa da hakaret etsem beklentisi içindesin. Ben etnik övücülük yapmam, boşuna ummuşsun. Bu şoven ve başka etniklere hakaret etme istekli tavrı bırakmanı tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, democrossian yazdı:

Ben öyle bir şey yazmadım. Sen yanlış anlamışsın. Ya da beklentin doğrultusunda görmek istediklerini hayal etmişsin, bilemem. Benim yazdıklarım son derece net. Sen bir Kürt övücüsü olsa da hakaret etsem beklentisi içindesin. Ben etnik övücülük yapmam, boşuna ummuşsun. Bu şoven ve başka etniklere hakaret etme istekli tavrı bırakmanı tavsiye ederim.

Sanırım beni yanlış anladın , şimdi bulamadım fakat bu başlık altında bir iletiniz altında " Düşmanda olsa hakkını yememek lazım iyi direndiler. " demiştiniz. Hatta Ruslar ve Bir Şeyh arasında geçen bir olaydan örnek vermiştiniz. Size hakaret etmek gibi bir istek içerisinde değilim . Ben az önce belirttiğim gibi o iletiden dolayı neden bunları gözünde büyüttüğüne anlam veremedim. Bundan dolayı neden abarttığını/böyle gördüğünü sordum. Agresif bir tavırla yazdığımı hiç sanmıyorum. Şovmen ve etniklere hakaret etmek isteyen bir tavırda olduğumu nereden çıkardınız...

Sitelerde Paylaş

Tamam ben neden bahsettiğini buldum. Yanlış anlamışsın. Bir direniş destanı yazdılar demiyorum orada. Bir direniş destanı yaratma amaçlıyorlar  ve bu amaç uğruna can verenler de var diyorum. Amacı uğruna canını feda etmeyi düşmanın olsa bile takdir etmek zorundasın diyorum.

Gerçek bu, ileride çocuklarına koskoca bir ordu tanklarla, uçaklarla geldiği halde elli gün kahramanca direndik, can verdik, bizi unutmayın ey halkımız amacımızı unutmayın diyecekler. Demeyecekler mi?

Sitelerde Paylaş
On 19.03.2018 at 11:52, democrossian yazdı:

Osman Paşa bir ordu komutanıydı bunlar terörist derseniz, Şeyh Şamil de Ruslar için teröristti. Ruslar ona büyük saygı gösterdiler. Onu Hicaz'a gönderdiler. Çok Rus askerinin canını almıştı ama saygın bir düşmandı. Kahramandı, gözü pekti, cesurdu.

Koskoca bir düzenli orduyu elli gün canları pahasına oyalayan bu insanlar bir fedakarlık göstermişlerdir. Bunu, bir ulusal bilinç uyansın diye canlarını feda ederek gerçekleştirmişlerdir. Bu insanların bu onurlu davranışını takdir etmek bir insanlıktır. Evet düşman. Fakat gerçek bu şekilde!

Çoğumuz için bu aptallık, karşıdaki ordu tanklarla, uçaklarla geliyor. Direnmeyi hepiniz aptallık olarak görürsünüz. Bu insanlar direndiler. Ne için, ulusal bir bilinç oluşsun diye. Canlarını feda ettiler bu uğurda. Çünkü biliyorlar, devler olmanın ilk aşaması halk olmaktır. Halkın kahramanlık öykülerine ihtiyacı vardır. Bu uğurda can vermeden olmuyor. Toprak uğrunda ölen varsa vatandır.

@democrossian Dediklerini çarpıtıp terör örgütü övdüğünü falan söylemeyeceğim bunu bir söyleyeyim. Burada " Düşmanda olsa iyi savaştılar." tarzı bir şey demişsin. Ben iyi savaşmadıklarını ve bunun sözde bir ulusal kahramanlık hikayesi olarak anlatılacağını düşünüyorum  o ayrı konu. Bahsettiğim ileti budur sen düşmanda olsa iyi savaştıklarını iddia ettin ben öyle düşünmüyorum ve bunu belirttim.Yani olayın ne etnikleri aşağılama isteğiyle nede şovmenlikle , agresif bir tavırla yazma arzusuyla alakası var. 

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, democrossian yazdı:

Tamam ben neden bahsettiğini buldum. Yanlış anlamışsın. Bir direniş destanı yazdılar demiyorum orada. Bir direniş destanı yaratma amaçlıyorlar  ve bu amaç uğruna can verenler de var diyorum. Amacı uğruna canını feda etmeyi düşmanın olsa bile takdir etmek zorundasın diyorum.

Gerçek bu, ileride çocuklarına koskoca bir ordu tanklarla, uçaklarla geldiği halde elli gün kahramanca direndik, can verdik, bizi unutmayın ey halkımız amacımızı unutmayın diyecekler. Demeyecekler mi?

Tamam pardon o zaman. Benim hatam. Bende sözde bir destan olarak anlatılacağını belirttim zaten ama böyle yazdığını görünce ciddi sandım. Pardon.

Sitelerde Paylaş

Bahse konu iletimi bulup yanıt verdiğim için tekrara gerek yok. Fakat madem konu tekrar gündeme geldi tekrar vurgulayayım:

Suriye olayı ile PKK terör örgütü sınıfından düzenli ordu sınıfına geçmiştir. Bu da devlet olma aşamasında çok önemli bir adımdır. Bu aşamada üzerine gidip bir de kahramanlık öyküsü yaratmasına ve devlet olma aşamasında daha ileri gitmesine yardım edilmiştir. Şimdi bir de çocuklarına millet olma bilinci aşılamak için ellerine bir direniş kahramanlığı efsanesi geçti. "Elli gün tanklara, uçaklara, sahra toplarına kahramanca elimizdeki piyade tüfekleri ile göğüs gerdik." Bunu anlatacaklar mı ilerde anlatmayacaklar mı! Mesele burada.

Bunlar hep BOP'un aşamaları. Öyle olduğu için Rusya hava savunma sistemini Türk uçakları için bloke edip uçuş izni verdi. Afrin altın tepside planın bir parçası olarak sunuldu. Öyle başarılı bir harekat gerçekleştirmiş bir kahraman ordu filan yok. Her şey BOP'a uygun.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Fikir Adamı yazdı:

Pardon.

Rica ederim. Ben de etnik aşağılama beklentin olduğunu iddia ettiğim için özür dilerim. Olur yanlış anlamalar, önemli değil.

Fakat vurgulanması gereken önemli noktalar var. Afrin altın tepside Kürtlere bir direniş efsanesi kazandırmak için sunuldu ama bu kadarla kalmıyor. Gelecekte "İşgalci Türkiye Hatay'ı ilhak etmekle doymadı, bir de Afrin'i işgal etti" demek için de kullanılacak. Ben hep BOP aşamalarından bahsediyor, buna dikkat çekiyorum. 

Sitelerde Paylaş

Hatta bu kadarla da kalmadı. Daha önce de söyledim ama önemine binaen yeniden yazacağım: Afrin meydanındaki Kürt ulusal kahramanı olan Demirci Kawa heykelinin yıkılması son derece yanlış olmuştur. Farslar için Zaloğlu Rüstem ne ise Kürtler için Kawa odur. Böyle bir efsane kişiliğin heykelini yıkmakla ancak düşmanlık, nefret, karşı tarafın ulusal birlik etrafında kenetlenmesi doğar. Başka bir şey olmaz. Böyle vahim bir hata yapılıp BOP'un amacına doğrudan hizmet etmek ne ile açıklanır bilin bakalım.

Sitelerde Paylaş

Afrin'de de bir şey olsa! Zeytinyağını satıp mı döviz kazanacaksınız! Afrin'i almak Kürt Akdeniz koridorunu da kesmiyor! Afrin zaten Hatay'ın kuytusunda kalan küçük bir bölge! Burası şimdi niye alındı? Ne yararı oldu? Meydandaki Kawa heykelini yıkmak için mi girildi Afrin'e?

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Şura üflendiği gün.... işte o gün gunahkarları  gözleri görmez halde toplayacağız/ İnsanların dağılmış kelebekler gibi olduğu gün / melekler sıra sıra dikili iken rabin hesap sorma vakti gelmiştir / mezardan kalkış gününe yemin ederim / alçalıp yükseldiğinde o yıldız önemlidir/Guneş ile ay bir araya getirilmiş olur / dağları yürüteceğimiz gün yeri cıplak bir halde göreceksin . Bir tek eksik bırakmadan onları oraya toplayacağız / gök açılmış , kapılar oluşmuştur / cehenemde gözetleme durumundadır / yok yok yıldızların bulunduğu yere yemin ederim  / gidin de üç bölümlü göğe varın / yer , bütün haberleri o gün anlatacaktır / melekler göğün kenarına çekilirler. Onların Ust tarafında sekiz melek rabin arşını taşır /

Sitelerde Paylaş

Gözler O'nu kuşatamaz ama O, gözleri kuşatır. O nazik davranır, her şeyin iç yüzünü bilir. Rabbinizden size göstergeler (basiretler) geldi. Kim görürse kendi için görür, kim de körlük ederse kendi aleyhine olur. Ben sizi koruyacak değilim. Rabbinin sözü, doğru ve dengeli olma bakımından tamdır[*]. O'nun sözlerini (başka bir sözle) değiştirme yetkisine sahip biri yoktur. O dinler ve bilir. Yeryüzündekilerin çoğuna uyacak olursan seni Allah'ın yolundan saptırırlar. Onlar kesin olmayan bilgilere uyarlar. Onlar sadece tahmin yürütürler. Allah, mecbur kalmadıkça yemenizi haram kıldıklarını size ayrıntılı olarak açıkladığı halde[*] üzerine Allah’ın adı anılanlardan yememenizin bir sebebi var mı? Bir çokları, kendi heveslerine uyarak bilgisizce insanları saptırırlar. Rabbin, sınırları aşanları çok iyi bilir. Üzerine Allah’ın adı anılmadan kesilen hayvanın fısk[*] olduğu kesin ise ondan yemeyin. Şeytanlar dostlarına, sizinle mücadele etmelerini fısıldarlar. Onlara uyarsanız kesinlikle müşrik olursunuz Ölü gibiyken can verip insanlar arasında yolunu aydınlattığımız kişi, girdiği karanlıklardan çıkmayan kişi gibi olur mu? Kafirlere yaptıkları işler, işte böyle süslü gösterilir. İşte böyle. Her kentin büyüklerini oranın günahkarları haline getiririz ki tuzaklar kursunlar. Kurdukları tuzaklar, kendi aleyhlerine döner ama farkında bile olmazlar. Allah, kimin yola geldiğini onaylamak isterse gönlünü İslam’a açar. Kimin de sapıttığını onaylamak isterse[*1] onun da içini daraltır[*2]; sanki göğe yükseliyor gibi olur. Allah kendine güvenmeyenleri o zararlı işin içine işte böyle sokar. Herkesi toplayacağı gün Allah şöyle diyecektir: “Ey cinler! Bir çok insanı ele geçirdiniz.” Onların insan dostları diyecekler ki "Rabbimiz! Birbirimizden yararlandık. Nihayet bize biçtiğin sürenin sonuna ulaştık." Allah şöyle diyecek: “Yeriniz, içinde ölmeyeceğiniz ateştir. Koyduğum kurala uymuş olanlarınız başka![*]” Senin Sahibin doğru karar verir, her şeyi bilir. Tehdit edildiğiniz şey mutlaka olacaktır. Siz önüne geçemeyeceksiniz. 

Sitelerde Paylaş

Çocuk şöyle dedi: “Ben Allah’ın kuluyum. O, bana kitap verecek ve beni nebi yapacaktır. Çocuk şöyle dedi: “Ben Allah’ın kuluyum. O, bana kitap verecek ve beni nebi yapacaktır. Bana, anama iyi evlat olacağım; zorba ve isyankar olmayacağım bir yapı verdi.”[*] Bana selam (esenlik ve güvenlik) olsun doğduğum gün, öleceğim gün ve yeniden diriltileceğim gün.” 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...