Jump to content

Afrin olayı

Recommended Posts

2 saat önce, ŞüpheciTürk yazdı:

Devlet kurma iddiasında olan insanlar

Konuyu sürekli Kürt devletine getirmeye çalışman senin art niyetli üstelik zeka sorunlu biri olduğunu gösteriyor. Zeka özürlü, insanlardan kuracakları devletin ne yapacağına dair nasıl bir taahhüt alabilirsin, bunu düşünecek beynin yok mu şimdi senin? İstediğin taahhütleri verdikten sonra uyacaklarının nasıl bir garantisini sağlamayı düşünüyorsun? "Ölümü öp bak bu taahhütlerin dışına çıkmayacaksın" :D mı diyeceksin? Yoksa yemin billah mı ettireceksin! :lol:

Laf konuşmayı bilmeyen, dambadak laf yumurtlayan densiz asabi ve sorunlu bir tipsin. Forum sana ilaç olmaz, antidepresan kullan.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 623
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 saat önce, Antonius yazdı:

Güç zaten doğruyu yapmakla oluşur.

Böyle bir garanti sağlamak ne yazık mümkün değil. Haksızlar da güçlü olabilir. Hem de çoklukla. Hatta buna çoğunlukla demek başımızı ağrıtmaz. Ne yazık ki adaletin esamesinin olmadığı bir doğadan evrilip adaleti yaratmaya çalışıyoruz. Bu kadar başarılı olabiliyoruz. Çok başarılı olmadığımız da apaçık ortada. Hatta buna da başarısızız demek başımızı ağrıtmaz.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, ŞüpheciTürk yazdı:

Post modern dünya

:lol: Sana biraz bir şeyler öğreteyim bu arada! :D A cahil yavrucuğum... Sen "post" ekinin nerede kullanıldığını bilmiyorsun. Yaşadığımız bugünkü dünyaya modern dünya denir. Bu dünya koşullarından geri kalmamış birey ve toplumlara modern denir. Laf salatası yapacağım diye anlamını bilmediğin ekleri takmana gerek yok. Hava budalalığı yapmanın hiç alemi yok.

Post modern dediğin zaman günümüz modern dünyanın ötesinde bir gelecek kurgusu yapıyorsun demektir. Modernitenin ötesi hakkında öngörü yapıyorsun demektir. Bunları öğren, boşa tatava yapıp kendini gülünç duruma düşürme.

Sitelerde Paylaş

Ben lafa direk abuk sabuk saçma sapan temelsiz ithamlarla başlayan bu kişileri anlayamıyorum. Bunlar köşede bekleyip forumda kim ne yazıyor bakıyor, birini gözlerine kestiriyorlar aha buna dalabilirim diye! :D Sonra da daha hırlamadan, dişlerini göstermeden direk aniden dalıyorlar! :lol: Ülen köpek bile bir hırlar, bir dişini gösterir, bak dalacağım ha ona göre der. Bir bakıyorsun biri dalmış, paçanda! :0_80cbc_37a71a73_L: Şaşırıyorsun, ben buna bir şey de demediydim ama nerden icap etti acaba diye düşünüyorsun!

Kuzularım, bakın önce bir "sen öyle diyorsun ama ben ise şöyle düşünüyorum" diye bir lafa girilir. Anlaşma sağlanamaz, taraflar kendi görüşlerinde ısrar ederler, bir gerginlik o zaman başlayabilir. Taraflardan biri  apaçık kanıtlamalara direnirse o zaman tepki gösterebilirsin.

Böyle dambadak lafa ithamlarla girilmez yavrucuk, öğren bunları. 

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, democrossian yazdı:

Böyle bir garanti sağlamak ne yazık mümkün değil. Haksızlar da güçlü olabilir. Hem de çoklukla. Hatta buna çoğunlukla demek başımızı ağrıtmaz. Ne yazık ki adaletin esamesinin olmadığı bir doğadan evrilip adaleti yaratmaya çalışıyoruz. Bu kadar başarılı olabiliyoruz. Çok başarılı olmadığımız da apaçık ortada. Hatta buna da başarısızız demek başımızı ağrıtmaz.

Ama tek bir meselede haklı olmak kafi gelmezki?Misal Üniversite tahsili Lise mezunlarının hakkı ama yetmez.Yada asırlardır bir coğrafyada oturan bir halk için O coğrafya bir hak sayılabilir fakat yetmez.O Halk Hala taş devrinde yaşıyor,yamyamlık yapıyor olabilir.O zaman o coğrafyaya çağdaş bir toplum gelir ve sahip çıkar.O toplumu çağdaş bir güç yapan şeyde o zamana kadar olan  doğrularının bileşkesidir.Doğru nedir? Akıl ve Bilimdir.Bunu anlatmak istedim

Sayın demokrassian Afrin hakkındaki fikirlerinizi beğeniyorum.Hatta tembellik yapıp bu husustaki Üç ayrı yazınızı alıp tek bir makale halinde başka bir sitede yayınladım. Kusuruma bakmazsınız sanırım 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Antonius yazdı:

Kusuruma bakmazsınız sanırım 

Bakmam. Telif haklarımızı tescillemedik. :)

Yamyamlık yapmaları uç bir örnek ama egemenlerin çıkarlarına uygunsa devlet olmalarını sağlayabilirler. Basit bir örnek vereceğim: Zonguldak gibi küçük bir ilden nasıl olup Bartın ayrılıp il olabiliyor da Antalya gibi koskoca bir vilayetten Alanya ayrılıp il olamıyor? Bunun mantıklı bir nedeni varsa öğrenmek isterim. Siyasete şeytanın aklı eriyor mudur acaba? :D

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Beşar Esad yazdı:

Ruslar bunu kesin hesap etmiş ve harekâta bu şartla izin vermişlerdir.. Yoksa bizi soktukları gibi,geri çıkarmasınıda bilirler..

Girmek sorun değil de sorun, girilip de sonra çıkılamayan bataklıklardır. Bir toplumla bir toplumun arasına kan girmesi, toplumların birbirinin kanını dökmesi sıradan bir olay değildir. Savaş, öldürmek, son çaredir. Özellikle bu son çareye giden yolun taşlarını da döşeyen kendinsen, ortada ciddi bir sorun var demektir. Sana kim dedi Beşar Esad'ı devir diye? Buna niye heveslendin diye sorarlar. "Sen dedin" de deseler kurtaramazlar. Bataklıkta mazeret olmaz.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, democrossian yazdı:

Bakmam. Telif haklarımızı tescillemedik. :)

Yamyamlık yapmaları uç bir örnek ama egemenlerin çıkarlarına uygunsa devlet olmalarını sağlayabilirler. Basit bir örnek vereceğim: Zonguldak gibi küçük bir ilden nasıl olup Bartın ayrılıp il olabiliyor da Antalya gibi koskoca bir vilayetten Alanya ayrılıp il olamıyor? Bunun mantıklı bir nedeni varsa öğrenmek isterim. Siyasete şeytanın aklı eriyor mudur acaba? :D

E arapların  haline  baksana birbirlerini yiyorlar:) Birde İsraile bak Çölde domates yetiştiriyor.Çölü abad ediyor.Arap o  çöllerde 10 asırdır  varda orası kimin hakkı?

Sitelerde Paylaş

PYD sadece Afrinle bitmezki?Membiç ve Fıratın doğusu var.Hadi oralarada büyük zayiatlarla girdik .Ya sonra?Saddamı hatırlatırım.ABD 24 saatte Kuveytten çıkacasın dedi.Saddam 24 saatte çıkamam dedi ve Süre istemişti.Ama ABD dinlemedi!Çok dikkatli olmak gerekir.ABD nin niyeti Türkiyeyi Natodan çıkarıp yalnız bırakmak olabilir.Bir ÇELENCER diye tatbikat yapmıştı sanırım.

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, democrossian yazdı:

:lol: Sana biraz bir şeyler öğreteyim bu arada! :D A cahil yavrucuğum... Sen "post" ekinin nerede kullanıldığını bilmiyorsun. Yaşadığımız bugünkü dünyaya modern dünya denir. Bu dünya koşullarından geri kalmamış birey ve toplumlara modern denir. Laf salatası yapacağım diye anlamını bilmediğin ekleri takmana gerek yok. Hava budalalığı yapmanın hiç alemi yok.

Post modern dediğin zaman günümüz modern dünyanın ötesinde bir gelecek kurgusu yapıyorsun demektir. Modernitenin ötesi hakkında öngörü yapıyorsun demektir. Bunları öğren, boşa tatava yapıp kendini gülünç duruma düşürme.

cıvık cıvık bok gibi bir şeysin

Şu sıçmıkların sağa sola bulaşmasın diye sana cevap veriyoruz ama aslında buna hiç değecek biri değilsin.

Yani yazdıklarım seni buna değer gördüğümden değil.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Antonius yazdı:

Mutlaka Rejimle anlaşma yapılmalı.

O işi mümkün görmüyorum. Çünkü söylediğim gibi zaten yapılmış bir hata filan yok, Hata yapılmış gibi yapılanlar BOP'un gereği, planın adımlarından. Ha, çok sıkıştı, kendini kurtarmak için denize düşmüş misali yılana sarılır desek... Onu da yaptırmazlar. Çektikleri iplerini bırakıverirler, yığılır kalır sahnede... Son kullanma tarihi dolan ürünü rafta bırakmazlar.

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Antonius yazdı:

İsraile bak Çölde domates yetiştiriyor.

İnanılır gibi değil ama uydu kayıtlarından bir bak! İsrail toprağı bitiyor, yeşillik bitip çöl başlıyor yahu! Bu kadar olur yani! Sınır çizgisi çizmeden yeşil renkten belli İsrail toprağı! Bizim salaklara baksan kıyamette arkasına saklanacakları bilmemne ağacı imiş o da, sadece o ağaç arkamda Yahudi saklanıyor demeyecekmiş de... Yahu tiksiniyorum artık bunlardan yahu... Öğürtü geldi artık, bu kadar da salaklık olmaz yahu! Şu kadar saçma salak zırvalara da inanılmaz artık yahu, e be artık be yahu!

Şu zırvaya salak ciddi ciddi inanıyor yahu! İnanamıyorum, kal geliyor artık, bunlar ne tür bir şey böyle diye bakıp kalıyorum. Şimdi İsrail bu işi nasıl yapıyor biliyor musun... Türkiye de dahil verimli toprağı olan bir limana koca gemiyi yanaştırıyor. Anlaşmayı yapıyor, parayı bastırıyor, toprağı satın alıyor. Hemen yükleme işlemlerine başlıyor. Kazıp kazıp yüklüyor, gemiyi toprakla dolduruyor. Alıp götürüp çöle seriyor. Deniz suyundan arıttığı suyla sulamaya başlıyor hemen ve gerekli canlı takviyelerini yapıyor. Solucanlar, mantarlar, bakteriler, organik kalıntılar... Hepsini yüklüyor. Veriyor deniz suyundan arıtma suyu. Onu da güneş enerjisi ile arıtıyor, maliyet düşük.

Toprağın tuttuğunun göstergesi ne biliyor musun... Toprağı kazıp bakıyorlar. Solucanlar yaşıyor ve çoğalırsa yippuuuu diye şapkayı göğe atıyorlar. Gösterge solucan... Soğuk buharla toprağı içerden alttan nemlendirmek dahil her türlü teknolojiyi uyguluyorlar.

Halkı Müslüm ülkelerde ise orman kaybı ciddi bir sorun. Bu ülkeler orman alanını imara açıyorlar. Ormanı yok ediyorlar. Sürekli bir orman katliamı söz konusu bu ülkelerde. Bina diye, yol diye, havaalanı diye, baraj diye sürekli ağaç katliamı yapılıyor.

Ben ise ağaca çok saygı duyarım. Ağaç benim gözümde neredeyse kutsal bir şeydir. Bir ağacın kesilmesi bence bir cinayettir. Ağaç gibi muhteşem, şahane bir canlı var mı yahu! Doğanın anıtları, olağanüstü canlılar... Ağaçlar... Onlara kıyan eller dilerim kırılsın, onmasın, kötürüm kalsın! Ömrümde kurumamış tek bir ağaç kesmedim. Kıyamam, ellerim tutulur, yapamam asla.

Sitelerde Paylaş

Stratejistler Afrin harekatının sonuçlarını kestirmenin zor olduğunda görüş birliği içerisindeler.

Şimdi ABD bu ypg ye uçaklarla tırlar dolusu silah göndermedi mi? Gönderdi. Bu silahlar içinde hiç tanksavar füzesi yok mu? Yoksa acayip olur. Mutlaka olması gerekir. Sırf M16 lar göndermenin bir anlamı olmaz. Şu ana kadar böyle bir füze kullanılmadı. Bu durum tanksavar füzesi verilmemiş anlamına gelir mi? Gelmez.

Kullanmak için bataklığın içlerine ilerlenmesini bekliyor olabilirler. Yani riskler o kadar fazla ki, ama geri dönüş de yok. Bu işe bulaştılar ve millet de bu işin sonunu görmek istiyor!!! Tamam, bekleyin görün. Herkes bekliyor. Yapacak başka şey de yok zaten. Zamanında yapmayın etmeyin dedik, bizim Beşar Esad ile bir sorunumuz niye olsun dedik, hani komşularla sıfır sorundu ne oldu dedik, ama o zamanındaydı. Şimdi artık yapmayın etmeyin demek için çok geç. Yapın edin. Sonuçlarını da hep birlikte görelim.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, democrossian said:

Stratejistler Afrin harekatının sonuçlarını kestirmenin zor olduğunda görüş birliği içerisindeler.

Şimdi ABD bu ypg ye uçaklarla tırlar dolusu silah göndermedi mi? Gönderdi. Bu silahlar içinde hiç tanksavar füzesi yok mu? Yoksa acayip olur. Mutlaka olması gerekir. Sırf M16 lar göndermenin bir anlamı olmaz. Şu ana kadar böyle bir füze kullanılmadı. Bu durum tanksavar füzesi verilmemiş anlamına gelir mi? Gelmez.

Kullanmak için bataklığın içlerine ilerlenmesini bekliyor olabilirler. Yani riskler o kadar fazla ki, ama geri dönüş de yok. Bu işe bulaştılar ve millet de bu işin sonunu görmek istiyor!!! Tamam, bekleyin görün. Herkes bekliyor. Yapacak başka şey de yok zaten. Zamanında yapmayın etmeyin dedik, bizim Beşar Esad ile bir sorunumuz niye olsun dedik, hani komşularla sıfır sorundu ne oldu dedik, ama o zamanındaydı. Şimdi artık yapmayın etmeyin demek için çok geç. Yapın edin. Sonuçlarını da hep birlikte görelim.

Türk ordusuna öyle tanksavar füzeleriyle karşı koyamazsınız. Türkiye bölgede en güçlü orduya sahip ülkelerden biri. Yani, 30 bin kişilik veya 60 bin kişilik bir güçle siz, Türk ordusunu durduramazsınız. Türkiyenin attığı her adıma olumsuz bakmak da çok yanlış. Ortada bir Türkiye gerçeği var bunu her zaman söylüyorum,ortada bir Türk Milleti var Türkiyenin bir istiklal savaşı geleneği var. Onun için Türkiye bu adımları atmak zorunda.

Yapılan harekat sadece afrinle sınırla kalacak gibi gözükmüyor. Münbiç ve fıratın doğusunada Türk ordusunun operasyon yaptığına şahit olacağız. Beşar Esad suriyenin cumhurbaşkanı ve Türkiye ise bu gerçeği kabullendi. Beşar Esad ile yakın zamanda iletişime geçileceğini düşünüyorum. Yoksa pyd konusunda gerçekten kararlı ve kapsamlı bir operasyon için inandırıcılığınızda gücünüzde sorgulanır. Rusyanın attığı adımların Türkiye ve ABD'nin arasını açmak için olduğunu düşünüyorum. Rusya bu afrin harekatına yeşil ışık yaktı ama,bu iş münbiçte böyle olmayabilir. 

Sitelerde Paylaş
29 minutes ago, Kuranınizinde said:

Türk ordusuna öyle tanksavar füzeleriyle karşı koyamazsınız. Türkiye bölgede en güçlü orduya sahip ülkelerden biri. Yani, 30 bin kişilik veya 60 bin kişilik bir güçle siz, Türk ordusunu durduramazsınız. Türkiyenin attığı her adıma olumsuz bakmak da çok yanlış. Ortada bir Türkiye gerçeği var bunu her zaman söylüyorum,ortada bir Türk Milleti var Türkiyenin bir istiklal savaşı geleneği var. Onun için Türkiye bu adımları atmak zorunda.

Yapılan harekat sadece afrinle sınırla kalacak gibi gözükmüyor. Münbiç ve fıratın doğusunada Türk ordusunun operasyon yaptığına şahit olacağız. Beşar Esad suriyenin cumhurbaşkanı ve Türkiye ise bu gerçeği kabullendi. Beşar Esad ile yakın zamanda iletişime geçileceğini düşünüyorum. Yoksa pyd konusunda gerçekten kararlı ve kapsamlı bir operasyon için inandırıcılığınızda gücünüzde sorgulanır. Rusyanın attığı adımların Türkiye ve ABD'nin arasını açmak için olduğunu düşünüyorum. Rusya bu afrin harekatına yeşil ışık yaktı ama,bu iş münbiçte böyle olmayabilir. 

Tamam, öyle böyle... Gittin, gittin, menbiç falan her neyse, girdin. 

Peki ya sonra?

Asıl soru burada. Suriye ve Irak, senelerce sömürülmüş (ingiliz vs. değil, kendi iktidarları tarafından) toplumlar. Toplumsal olarak, birleştirici değil, bölücü, kamplaştırıcı bir sistem ile yoğrulmuşlar. Bu nedenle öyle ülkeye sahip çıkalım edelim kafası yok, zira toplumun hemen her kesimi ülkeyi kendininmiş gibi hissedemiyor, aynı toprakta yaşadığı insanla o toprağı paylaşacak olmaya gıcık oluyor, istemiyor. 

Bu da, askeri olarak zafiyetlerini, yani toplu ve düzenli bir saldırıya karşı zayıf kalmalarına yol açıyor. Yani, Türk ordusu allemi şahane olmasa bile, Suriye'de bu ilk dönem operasyon meselesinde başarılı görünmesi kaçınılmazdır. 

Fakat, başımızdaki PKK belasını bile, ki Suriye'deki duruma göre çok daha makul bir beladır, önlemeyi, durdurmayı beceremedik. Ne olacakta, oradaki bu yapılanmaya dur diyeceğiz? 

Karşınızdaki ordu değil. ABD için savaş kuralı, "Orantılı Güç Kullanma" kuralıdır. Yani, YPG veya başkasına Tanksavar veya Uçaksavar vermezler, çünkü karşı taraf (kağıt üzerinde IŞİD o karşı taraf) tank ile, uçak ile saldırmıyor. Bu yüzden ağır silahları da, ağır silahlara karşı savunma teçhizatları da yok. 

Fakat, ilerleyen süreçte, ağır silahlar işe yaramayacak. Yarıyor olsaydı, Esad'ın bolca ağır silahı vardı. Kendi ülkesi olmasına rağmen, Esad başarı sağlayamadı. Biz nasıl sağlayacağız? Soru burada. Türkiye bir sihirli değneğe sahip değil. Oralara tankla topla girdikten sonra, o zırhlardan inince, mesele nasıl olacak? Bu mesele, IŞİD değil, çünkü IŞİD bölgede bir işgalci güç gibi görülen ve desteği olmayan bir örgüttü. Bu kez durum daha farklı. 

Şu an yapılması gereken yapılıyor, bu bize zaman kazandırıyor. Fakat, bu zaman doğru değerlendirilmezse, arkası fecaat olacaktır, işte asıl mesele bu. Bu güne kadar kutuplaştırıcı söylevler dışında bir icraati bilinmeyen, yalan dolan ile ülkeyi götürmeye çalışan mevcut iktidarın, geçmiş karnesi, bu işin akıbetinin pek iyi olacağına dair umut vermiyor.

Sitelerde Paylaş

http://www.hurriyet.com.tr/teror-orgutu-yandaslarindan-kadikoyun-ortasinda-isyan-ettiren-dayak-40722669

Pkk sempatizanı sosyalist yaratıklara çok dokunmuş afrin operasyonu. Hırslarını cafe de oturan genç kız ve arkadaşlarından almışlar. Bunları iyi tanıyın. Fırsatını buldukları an Türklere soykırım yaparlar. O derece ırkçıdırlar. TR nin en büyük sorunu Kürt ırkçılığıdır. Bu Kürt ırkçılığının diğer bir sorunumuz olan islamcılık ve yobazlıkla da bağlantısı vardır. Nakşibendi, Kürt- İslam nedir bunları bir araştırın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...