Jump to content

Ebu Leheb’i tanıyalım.

Recommended Posts

1 saat önce, 0101001101000100 yazdı:

Kur-an'ın gerçekleğini diğer dini kitaplarla çürütmeye çalışıyorsunuz

Hayır öyle bir şey yok. Bu Arap düzmecesini Arap tanrısı göndermedi. Arap bir bedevi kendisi de yazmadı. O halde nerden ortaya çıktı bu düzmece, kaynağı nedir onu açıklıyoruz. Gerçek olmadığı zaten içindeki bilim ve insanlık dışı ifadelerden açıkça belli. O noktada bir sorun zaten yok. Bizimki sadece bu şey nerden peydahlandı? Bunu açıklamak.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, democrossian yazdı:

Hayır öyle bir şey yok. Bu Arap düzmecesini Arap tanrısı göndermedi. Arap bir bedevi kendisi de yazmadı. O halde nerden ortaya çıktı bu düzmece, kaynağı nedir onu açıklıyoruz. Gerçek olmadığı zaten içindeki bilim ve insanlık dışı ifadelerden açıkça belli. O noktada bir sorun zaten yok. Bizimki sadece bu şey nerden peydahlandı? Bunu açıklamak.

Orhun yazıtları nereden peydahlandı peki? Aslında abes olduğunu iddia ettiğiniz kitabın böyle abes olaylarla altını boşaltmaya çalışmanız akılsızca sayılmaz ama abes şeylerle abes birşeyi sorgulamak abestir. Kur-an diyorki tek din İslamdır , İbrahimin dini de , İsanın dinide Musanın dini de , öyleyse bunların birbirine benzer ifadeler içermesinden doğal ne olabilir ki? Koskoca kitap gökten inmedi ya. Neden kitabın kendisini bırakıp , başka kitaplara ve masallara atıfta bulunmanızda ayrı bir gülünç durum zaten , Kur-an kendini yalanlamıyor mu? Yanlış birşeyler yokmu Kur-an da? Neden Kur-anın ne anlattığını bitirdinizde nerden peydahlandı , kimden alıntılandı gibi şeylere yöneldiniz? Kur-an ın ne kadar sağlam bir kaynak olduğunu mu ispatlamaya çalışıyorsunuz anlamadım.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, 0101001101000100 yazdı:

Neden Kur-anın ne anlattığını bitirdinizde nerden peydahlandı , kimden alıntılandı gibi şeylere yöneldiniz?

Bitirmedik. Ne bitirmesi? Diğer başlıklarda o konular devam ediyor. Sadece bu başlıkta Arap düzmecesinin düzüldüğü kaynakları irdeliyoruz. Her konunun ayrı başlıkları var.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, democrossian yazdı:

Bitirmedik. Ne bitirmesi? Diğer başlıklarda o konular devam ediyor. Sadece bu başlıkta Arap düzmecesinin düzüldüğü kaynakları irdeliyoruz. Her konunun ayrı başlıkları var.

Tamamda birisi bir soru sormuş , zorlamalı sorular , cevaplar umursanmamış , olay bu mudur yani? Kur-an diyorki Allah katında tek din İslamdır, yani sümerlerin de İbrahiminde isanında dini Aynı dindi , İslam hariç hepsi insanların tahrifatına uğradı. Aşk şiirleri kitabında neden aşktan bahsediliyor gibi bir soru olmuş , benzeşmeler çarptırılmış , falanda filan. Birde Kuranın ne zaman yazıldığını işinize geldiğinde biliyor işinize gelmediğinde bilmiyorsunuz , diğer kitaplar içinde aynısı geçerli. Yani uzun lafın kısası boş iş. Hepimizde biliyoruz Allahın varlığı veya yokluğu ispat edilemez ama Kur-an inananlar için Alemlere Rahmet inanmayanlar içinde muhteşem bir eserdir. Yani aklı olup düşünenler için en azından.

tarihinde 0101001101000100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hâla aynı şeyleri söylüyorsun. Bu başlıkta konu Arap tanrısı var mı yok mu filan değil. Arap düzmecesinin inanmayanlar için muhteşem bir eser olduğu sizin uydurmanız. Öyle bir şey yok. İçinde bilimsel ve insani hiç bir doğruluk güzellik örneği yoktur. Taş devri bilgisinden bile yoksun bir düzeyde seyreden son derece sıradan bir metindir.

Milattan öncesi bilgileri bile demiyorum, o düzeyde bilgi içerse yine bir şeyleri kurtarabilirdi! Taş devri düzeyinden bile geridedir!

Sitelerde Paylaş

Tarih boyunca tek din İslam iddiasının, herhangi bir ırkın çıkıp tarih boyunca tek insan soyu bizim soyumuzdu, zenciler günah işledikleri için üzerlerine kara vuruldu, yok bilmem Kızılderililer utanç verici günahlarından dolayı kızardı, yok bilmem sarı derililer işledikleri günahlardan kaptıkları hastalıklarla sararıp soldular bizden ayrıldılar insan değildirler gibi saçma sapan zırvalamalarından bir farkı yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

Tarih boyunca tek din İslam olduğunu iddia ediyorlar ya, aklıma şu sorular geliyor.  

Kur'an'a göre Tanrının özel adı "Allah",  gönderdiği dinin özel adı "İslam". Kur'an da Allah'ın gönderdiği bir kitap ise bu adları insanlar vermiş olamaz.

Demek ki Allah gönderdiği dine bu adı kendi vermiş.(iddialardan öyle anlaşılıyor)

Kendi adını da kendi koymuş olmalı, çünkü tek ve gönderdiği kitapta kendinden sürekli Allah diye söz ediyor..

(Tek olduğu halde Özel bir ada gerek duyması da bir başka gariplik.) 

Bu durumda "ALLAH" ve "İSLAM" terimlerini neden 1500 yıldan daha eski  dinlerin kaynaklarında göremiyoruz?

tarihinde muallim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...
On 25.01.2018 at 04:39, democrossian yazdı:

Ben de şöyle bir şey duymuştum: Muhaddisin birinin çocuğunu mektepte hoca dövmüş. Çocuk eve gelip hoca dövdü diye ağlayınca muhaddis hemen bir hadis patlatmış: "Sizin en şerlileriniz muallimlerdir"!!! :lol: 

Ben de kurban bayramının deve çobanlarını zengin etmek için uydurulduğunu düşünüyorum. 

İyilik yap denize at sözünün de uyanık dilenciler tarafından uydurulduğunu düşünüyorum. Kimse verdiği paranın hesabını sormasın diye..

Bir de cuma günü imam bir hadis sallamıştı acayip gülmüştüm. '' Bineklerinizi iyi seçin , zira allah iyi binekten hoşlanır''  Araba piyasası hareketlensin istemişler.

Kadını baskı altında tutmak için uydurulmuş onbinlercesi var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...