Jump to content

Bundan sonra anibal için gereken yapılacak...

Recommended Posts

HAKLI ŞİKAYETLER VAR, KEZA BİZLER DE GÖRÜYORUZ Kİ ANİBAL HİÇ BİR UYARIYA ALDIRMADAN PİS BİR USLUPLA YAZIYOR. ONUN ÜSLUBUNU GÖRENLER DE  AYNI ŞEKİLDE YAZMAYA BAŞLADILAR. ADAM GİBİ YAZSA BU FORUMDA ONDAN FAYDALANANLAR OLACAKTIR, AMA BU ŞAHIS KÜFÜRÜ SEVİYOR. SAYISIZ KERE KENDİSİNİ UYARMAMIZA RAĞMEN BİZLERE ALDIRMAYIP PİS AĞIZLA YAZMASINA ARTIK MÜSAMAHA GÖSTERİLMEYECEKTİR.

BUNDAN SONRA ANİBAL HİÇ BİR ŞEKİLDE KOLLANMAYACAK, YAZDIĞI İLK PİS İLETİDE FORUMDAN ATILACAKTIR. FORUM KATILIMCILARI ANİBAL'DEN BU TÜR BİR İLETİ GÖRDÜKLERİNDE RAPORLAMALIDIRLAR.

Sitelerde Paylaş
  • administrator changed the title to Bundan sonra anibal için gereken yapılacak...
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

11 saat önce, administrator yazdı:

HAKLI ŞİKAYETLER VAR, KEZA BİZLER DE GÖRÜYORUZ Kİ ANİBAL HİÇ BİR UYARIYA ALDIRMADAN PİS BİR USLUPLA YAZIYOR. ONUN ÜSLUBUNU GÖRENLER DE  AYNI ŞEKİLDE YAZMAYA BAŞLADILAR. ADAM GİBİ YAZSA BU FORUMDA ONDAN FAYDALANANLAR OLACAKTIR, AMA BU ŞAHIS KÜFÜRÜ SEVİYOR. SAYISIZ KERE KENDİSİNİ UYARMAMIZA RAĞMEN BİZLERE ALDIRMAYIP PİS AĞIZLA YAZMASINA ARTIK MÜSAMAHA GÖSTERİLMEYECEKTİR.

BUNDAN SONRA ANİBAL HİÇ BİR ŞEKİLDE KOLLANMAYACAK, YAZDIĞI İLK PİS İLETİDE FORUMDAN ATILACAKTIR. FORUM KATILIMCILARI ANİBAL'DEN BU TÜR BİR İLETİ GÖRDÜKLERİNDE RAPORLAMALIDIRLAR.

Hayırdır aidat ödemelerini mi aksattı :)

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, administrator yazdı:

İtiraf olmuş.:)

Sitelerde Paylaş

Oww, süper! Democrossian'ın verdiği anibal mücadelesi meyvelerini ciddi ciddi veriyor. Eğer onu raporlayıp altına da yönetimi bir güzel suçlayıp sıkıştıran bir şikayet gerekçesi iliştiren o değilse ben de bir şey bilmiyorum... Dört koldan uğraştığı malum, her beş iletisinden birinde anibal üzerinden yönetime saldıran ve onu koruyup kollamakla suçlayan, forumda küfürlü sözcük kullanan kim varsa hepsinin nedeninin anibal olduğuna inanan, hatta yönetimin tavrının ateizmin yüz karası olduğunu ve bu yüzden ateistlerden bir halt olmayacağını düşünen büyük ateist, büyük düşünür democrossian.

Yönetici arkadaşlara tek bir sözüm yok, anibal nedeniyle çok zor durumlarda kaldıklarını gayet iyi biliyorum. democrossian'ın kullandığı şey de bu zaten. Bel altı çalışıyor ahlaksız. İlginç olarak her şikayetinde anibal'e olmadık hakaretleri eden kendisi iken tek bir kötü karşılık almamıştır, merak edenler profiline girip bu süper takıntısını da üslubunu da görebilir.

Ahlak başka bir şey yani... Forum kurallarını ve yöneticilerin bu konuda yıllardır gösterdiği hassasiyeti kullanıp takıntı nedeniyle güç yarışına girmek ahlaksızlıktan da öte, hastalık. 

"Aman da anibal öyle de böyle de" deyip duranların kim olduğu açık... Troll'den farksız davranan ve atılıp duran ve de aklı da kısa dalgalarla çalışan SHORTWAVE, nam-ı diğer Ten Ten gelip yazar burada, yönetimi suçlar, belki bir iki Müslüman yazar vs...

Forum kurallarını küfüre, hakarete indirgemek, forumu düşünüyor olmak demek değildir. Küfür tek başına başvurulan bir yöntem değildir öncelikle. Karşınızdaki size durduk yerde küfürlü sözcüklerle karşılık veriyorsa onu düzeltmek hiç zor değildir. Kişi manyak, troll, cahil bir aptal değilse tabii. anibal gibi senelerin yazarı olup bilgi deryası insanlar kime nasıl davranacağını zaten bildiği için, doğru düzgün insanlar hiçbir zaman onunla sorun yaşamaz, yaşamamıştır.

Velhasıl, zor işler bunlar...

anibal kimseyle kişilik savaşına, güç yarışına girecek türde biri olmadığı için "yönetim tarafından ciddi biçimde uyarılmış" olmak onu hiç zedelemez. Sadece yöneticileri zor durumda bırakmamak ve insanlara rahatsızlık vermemek, ama hepsinden de önemlisi küçük işlerle uğraşmayacak kadar ciddi bir adam olduğu için küfretmez, üslubuna dikkat eder, otokontrolü devreye sokar. Yoksa atılmak, uzaklaştırma almak gibi şeyler umurunda bile olmaz.

Demek istiyorum ki democrossian, anibal atılsa da sen küçücük, zayıf, kişiliği zafiyetlerle dolu zavallı bir adam olarak kalmaya devam edeceksin...

anibal'i attırmak gibi zaferlerle oyalanabileceksin ancak. Öte yandan anibal'in, sana bu zaferi tattırmamak gibi bir derdi bile olmayacak. O kadar küçük ve önemsizsin çünkü.

Dur adını etiketleyeyim de beni okuyabil.

@democrossian

Sitelerde Paylaş

Benim izlediğim kadarıyla troller Anibal'i küfüre zorluyor, forumdan kovulması için bu zayıf tarafından vurmaya çalışıyorlar, maalesef o da bunun tuzak olduğunu bile bile düşüyor. Troller aynı oyunu yani küfüre kışkırtma planını bizlere de uyguluyorlar ama hissettiğim an yorumu orada kesiyorum, daha doğrusu trolleri cevapla beslemekten kaçınıyorum, zaten değmeyen bu güruh için yazmanın bir anlamı yok. Forumda önem verip yazabileceğim az sayıda üye olsa da az olsun temiz olsun kuralını uyguluyorum, böylece kafam da biraz rahat kalıyor.

Anibal'in gitmesi müsolara, trollere bayram yaptırır, her ortamda zafer kutlaması yaparlar, zaten istedikleri de bu, umarım Anibal bu gerçekleri göz önünde bulundurur...

Sitelerde Paylaş

Benimle de hakaretleştiği oldu birkaç kere ama forumdaki en donanımlı adamlardan birisi .. Üslubunu düzeltmesi elbette onunla daha iyi bir iletişim sağlayacaktır ..

tarihinde The_Individualist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Oww, süper! Democrossian'ın verdiği anibal mücadelesi meyvelerini ciddi ciddi veriyor. Eğer onu raporlayıp altına da yönetimi bir güzel suçlayıp sıkıştıran bir şikayet gerekçesi iliştiren o değilse ben de bir şey bilmiyorum... Dört koldan uğraştığı malum, her beş iletisinden birinde anibal üzerinden yönetime saldıran ve onu koruyup kollamakla suçlayan, forumda küfürlü sözcük kullanan kim varsa hepsinin nedeninin anibal olduğuna inanan, hatta yönetimin tavrının ateizmin yüz karası olduğunu ve bu yüzden ateistlerden bir halt olmayacağını düşünen büyük ateist, büyük düşünür democrossian.

Yönetici arkadaşlara tek bir sözüm yok, anibal nedeniyle çok zor durumlarda kaldıklarını gayet iyi biliyorum. democrossian'ın kullandığı şey de bu zaten. Bel altı çalışıyor ahlaksız. İlginç olarak her şikayetinde anibal'e olmadık hakaretleri eden kendisi iken tek bir kötü karşılık almamıştır, merak edenler profiline girip bu süper takıntısını da üslubunu da görebilir.

Ahlak başka bir şey yani... Forum kurallarını ve yöneticilerin bu konuda yıllardır gösterdiği hassasiyeti kullanıp takıntı nedeniyle güç yarışına girmek ahlaksızlıktan da öte, hastalık. 

"Aman da anibal öyle de böyle de" deyip duranların kim olduğu açık... Troll'den farksız davranan ve atılıp duran ve de aklı da kısa dalgalarla çalışan SHORTWAVE, nam-ı diğer Ten Ten gelip yazar burada, yönetimi suçlar, belki bir iki Müslüman yazar vs...

Forum kurallarını küfüre, hakarete indirgemek, forumu düşünüyor olmak demek değildir. Küfür tek başına başvurulan bir yöntem değildir öncelikle. Karşınızdaki size durduk yerde küfürlü sözcüklerle karşılık veriyorsa onu düzeltmek hiç zor değildir. Kişi manyak, troll, cahil bir aptal değilse tabii. anibal gibi senelerin yazarı olup bilgi deryası insanlar kime nasıl davranacağını zaten bildiği için, doğru düzgün insanlar hiçbir zaman onunla sorun yaşamaz, yaşamamıştır.

Velhasıl, zor işler bunlar...

anibal kimseyle kişilik savaşına, güç yarışına girecek türde biri olmadığı için "yönetim tarafından ciddi biçimde uyarılmış" olmak onu hiç zedelemez. Sadece yöneticileri zor durumda bırakmamak ve insanlara rahatsızlık vermemek, ama hepsinden de önemlisi küçük işlerle uğraşmayacak kadar ciddi bir adam olduğu için küfretmez, üslubuna dikkat eder, otokontrolü devreye sokar. Yoksa atılmak, uzaklaştırma almak gibi şeyler umurunda bile olmaz.

Demek istiyorum ki democrossian, anibal atılsa da sen küçücük, zayıf, kişiliği zafiyetlerle dolu zavallı bir adam olarak kalmaya devam edeceksin...

anibal'i attırmak gibi zaferlerle oyalanabileceksin ancak. Öte yandan anibal'in, sana bu zaferi tattırmamak gibi bir derdi bile olmayacak. O kadar küçük ve önemsizsin çünkü.

Dur adını etiketleyeyim de beni okuyabil.

@democrossian

Bilerek mi yapıyorsunuz bilmiyorum, ama dedikleriniz hayli ilginç.

Yahu, adam küfür ediyor ve insanlar da bundan rahatsızlık duyuyorlar doğal olarak. Yok onu bu zedelemez, yok şu şu kişiler onunla uğraşıyor(uğraşmıyor demiyorum) , yok kuralları esnetmek, bunların konuyla en ufak bir alakasını göremiyorum. Tayyip Erdoğan'ın tarzına benziyor bu... Dış mihraklar, bizimle uğraşıyorlar, şöyle olursa böyle olur... Yediği bokun farkında tabi Tayyip de, o yüzden de televizyon kanallarına çıkıp karizmayı çizdirmez. İnsanların algılarını böyle yönetmeye çalışmak saçma. 

Kimseyi tersi davranması için kışkırtmaya gerek yok. Burası bir forum. Kimse buradan atıldı diye kahrolmaz, veya biri atıldı diye forum da ölmez. Burada küfrü hakeden bir sürü üye var. Buranın işlemesinde bir payım varsa ve ben küfür edebilecekken etmiyor, edebimle yazıyorsam bunun ötesi yoktur. Kimsenin donanımı ona bir ayrıcalık sağlamamalıdır. Çünkü herkes kendine göre en donanımlı, en iyi, en bilgilidir ve karşısındakiler de en aptal ve en hakareti hak eden insanlardır her zaman. Ateistforum'un kurallarının varlığı burayı korumak ve düzgün tartışma ortamına zemin hazırlamak içindir. Bu ortamı bozanın kimliği önemli değildir, önemli dediğiniz anda bir AKP'liden farkınız kalmaz.

Yönetim konularını buraya taşıyacak değilim. Hatta, bu başlık olmasın diye dilerdim. Ama madem açılmış ve bazı iddialar var, cevap vermeden geçmek olmaz. Anibal'ı severim ve saygı duyarım, yazılarını da eğer bilgi içeriyorsa severek okurum. Ama bazı gerçeklerden de bahsetmek gerekiyor.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Bir Buçuk yazdı:

Yahu, adam küfür ediyor ve insanlar da bundan rahatsızlık duyuyorlar doğal olarak. Yok onu bu zedelemez, yok şu şu kişiler onunla uğraşıyor(uğraşmıyor demiyorum) , yok kuralları esnetmek, bunların konuyla en ufak bir alakasını göremiyorum. Tayyip Erdoğan'ın tarzına benziyor bu... Dış mihraklar, bizimle uğraşıyorlar, şöyle olursa böyle olur... Yediği bokun farkında tabi Tayyip de, o yüzden de televizyon kanallarına çıkıp karizmayı çizdirmez. İnsanların algılarını böyle yönetmeye çalışmak saçma. 

Kimseyi tersi davranması için kışkırtmaya gerek yok. Burası bir forum. Kimse buradan atıldı diye kahrolmaz, veya biri atıldı diye forum da ölmez. Burada küfrü hakeden bir sürü üye var. Buranın işlemesinde bir payım varsa ve ben küfür edebilecekken etmiyor, edebimle yazıyorsam bunun ötesi yoktur. Kimsenin donanımı ona bir ayrıcalık sağlamamalıdır. Çünkü herkes kendine göre en donanımlı, en iyi, en bilgilidir ve karşısındakiler de en aptal ve en hakareti hak eden insanlardır her zaman. Ateistforum'un kurallarının varlığı burayı korumak ve düzgün tartışma ortamına zemin hazırlamak içindir. Bu ortamı bozanın kimliği önemli değildir, önemli dediğiniz anda bir AKP'liden farkınız kalmaz.

Yönetim konularını buraya taşıyacak değilim. Hatta, bu başlık olmasın diye dilerdim. Ama madem açılmış ve bazı iddialar var, cevap vermeden geçmek olmaz. Anibal'ı severim ve saygı duyarım, yazılarını da eğer bilgi içeriyorsa severek okurum. Ama bazı gerçeklerden de bahsetmek gerekiyor.

Sevgiler.

Ne anibal dünkü üye ne de ben. O da ben de yönetimde yer almışız, kuralları gayet iyi biliyoruz. Ben kişisel olarak küfürden argodan hiç hoşlanmam, çoğu kadın ve erkeğin çerez gibi kullandığı sözcükleri bile kullanamam. Günlük hayatımda da kullanmam yazarken de. Yani anibal'in üslubu denen şey en fazla rahatsız eder, ama ben bunu ona doğal biçimde iletmenin en doğru, en samimi yol olduğunu da bilirim. Bunu yalnızca ben değil, pekçok kişi de bilir. 

İnsanların algılarını, forum kurallarını yalnız küfre indirgemek yoluyla bozmamak lazımdır esas. Bu forumda esas kural içeriğin niteliğini düşünmek ve sağlam içerik üretene destek olmak olmalıdır. Sen çöpleri, trolleri,  kendi kendine sayıklayıp sayıklayıp fantezilerini döşeyeni, insanları gerçekten hoşlananları, girilen sağlam içeriği itibarsızlaştırmak için çirkeflik yapanı vs vs tutarsan burada, birileri sonunda küfür eder. Bu hatayı ben yapmadım mı? Defalarca... Yöneticinin handikapıdır bu. Geçmişte, hiç küfür etmediği için bir şekilde atılamayan ama ilk elden atılması gereken biri vardır mesela. Anasını ağlatıyordu forumun, insanları deli ediyordu ama küfür etmediği için atılamıyordu. 

Benim yöneticilerle derdim yok bu noktada. administrator artık bıkmış, kendince de haklı. anibal çok değerli ve önemli, seveni takip edeni çok, küfretmesi rahatsız etse bile tolore etmekte zorlanmayan ciddi bir kitle var. Diğer yandan onu atmamak, onların hep özen gösterdiği tarafsızlık ilkesine ters düşüyor. Bu adamlar samimidir, Müslüman'ı da ateiste ezdirmek istemez, haksızlığa uğramasına göz yummazlar. Hal böyleyken anibal'i koruyor kolluyor görünmek onları elbette çok rahatsız eder, çünkü kollamıyorlar. 

anibal atılır... Hiç zor değil, forumun da sonu olmaz. Kimler geldi geçti buradan... Eksikliği kesin olarak duyulur ama alışılır, forum da elbette devam eder. 

Ama mesele bu değil ki? Benim yazımın yönetimi ilgilendiren bir tarafı yok zaten. Kuralların esnetilmesini istediğim de yok. Bu konuda Hacı'yla çok tartışmışızdır mesela, en çok karşı çıkanlardan biri olmuşumdur. Atılma kriterini küfre indirgemek büyük hatadır diyorum. Bu kriterin ciddi biçimde istismar edildiğini gayet iyi biliyorum. Bu ciddi bir ahlaksızlıktır örneğin. Küfür ediyor ahlaksızlar, terbiyesizler diye aylardır yazanların ve yönetime saranların esas ahlaksızlar olduğunu söylüyorum.

Forumu düşünmek, kuralları önemsemek için takıntılı, saplantılı olmamak lazım gelir evvela. Adam açıkça kafayı yemiş, birine kafayı takmış, durmadan ortalık bulandırıyor. Destekçileri de ondan farksız.

Ben bunu da görürüm burada. Sağlıklı, temiz ve doğru içerik üreten bir yer olmak, insanların sağlıklı biçimde tartışmalarını sağlamak için sağlıklı insanlara alan açmak gerekir. Bunun yolu da yalnız küfredeni uyarmaktan veya atmaktan geçmez. 

Yoksa daha önceleri de söylediğim gibi, burası zaten ufak tefek hakaretimsilere, argolara zaten göz yuman, üyelerinin rahat hissetmesini ve yazmasını isteyen bir forum. Bir yığın insan bin tane şey yazıp çizerken, anibal'i durmaksızın şikayet hasta kafalı adam ona defalarca küfür eder ve tek bir karşılık almazken anibal'i hala ve ısrarla şikayet etmesi, yöneticileri açıkça suçlayıp bel altı çalışması benim için esas atma nedenidir.

Yoksa anibal atılır, gider, yazmaz vs... Sen daha meseleden haberdar değilsin ki...

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Bir Buçuk yazdı:

Sevgiler.

Küfürden rahatsız olan çocuktur yav, geçin bunları. Ha, sırf küfür saydıran birisi varsa atın gitsin. Anibali savunmak için yazmadım, pek tanımam kendisini.

Ya da vazgeçtim, gahrolsun anibal !! :smashfreak:

Sitelerde Paylaş

Yahu ne burası Fransız Devrim mahkemeleri, ne de burada yargılananlar giyotine gidiyor!

Şunu at şunu atma kaprisi yapmayı zamanında sevdiğim saydığım bir arkadaşımıza hiç yakıştıramadım. Niye bu saplantılı hallere düştü diye üzülüyorum. Kendisiyle muhatap olmanın bir yolu kalmadı, sürekli ileri geri çemkirip saydırıyor. Bakın arkadaşlar depresyondasınız. Depresyonunuz da böyle çemkirerek, küfür ederek tedavi olmaz.

Buradan atılan hapse de gitmiyor yani, biraz döner dolanır düzelir yine gelir. Atmayı atmamayı bu kadar büyütüp sorun haline getirmeye gerek yok. Forumdan birileri sürekli atılıyor, geri geliyorlar, bir daha atılıyorlar, bir şeyler olup gidiyor ve yer yerinden oynamıyor yani, bu kadar da abartmayın.

Donanım neyin donanımı, onu da anlamış değilim. Ne donanımı yahu? Arama motorlarından altı saniyede ulaşılan bilgiyle ne donanımı? Bilginin kendisi değil yorumlanması önemlidir. Bilgi bir tıkın ucunda. Ama bilgileri birleştirmek ve senteze ulaşmak, bu sentezi anlaşılır net ortaya koymaktır donanım.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, democrossian yazdı:

Müslümken adam cinlerle de konuşur, tanrıyla da... Eeee noolmuş yani? :lol:

Dawkins'i evet sürekli okuyorum. Hâla zaman zaman okuyorum. Başucu kitabım evet, eee noolmuş? :D

Bakın defalarca söyledim. Böyle agresif girişimlerle depresyonunuz tedavi olmaz!!! :)

Kac yasina gelmissin, civik civik konusuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Vay beee! Bu kadar eski iletilerimi dikkatle izleyen, okumuş bir baba ateist olması da çok onurlandırıcı! Vay beee, ben neymişim be abi? Onurlandım gururlandım doğrusu.

İnsanlar netin keşmekeş ortamında mesajlarının kaybolup gitmesinden duydukları endişe nedeniyle amana takipçilerim diye panikliyorlar. Takipçim filanca kadar değil diye intihar eden bile var!

Böyle bir ortamda biri çıkıyor, taaa ne zamanki iletilerimi okuduğunu, hâlâ unutmadığını belirtiyor. Bundan iyisi Şam'da kayısı! :lol:

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Baba Ateist yazdı:

Sen fazla kaşınmaya başladın. Eskiler foruma devam etmiyor diye ortalığı boş bulup kendini bir şey sanmaya başlamışsın. 

Anibal disiplin eğitimi almış adamdır, senin gibi arama motorlarından arama yaparak cevap yazıp kendini bir şey sanmaya çalışmaz.

Müslümanken cinlerle konuştıuğunu iddia eden bir akıl hastası da değidlir anibal.

Veya ateist olup dawkins'in kitapları başucu kitabım deyip tartışmalarda kitabı okumadığı ortaya çıkan bir embesil de değidlir.

Bu forumdan anibal atılırsa forum çok şey kaybeder. 

Ama sen mesajlarınla beraber silinip atıldığında forum temizlenmiş olur.

Ayağını denk al derim sana. Rezilliğini, pisliğini insanlara bulaştırma.

Anibalin iletilerinde bilgi yok küfür ve hakaret var.

Verdikleri bilgilerin çoğu ya yanlış yada konuyla alakası yok.:)

Forumdan atılması ile birşey kaybetmez forum.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...