Jump to content

Fiziksel Sorunlarım

Recommended Posts

3 saat önce, anibal yazdı:

Her ürün, her ayağa, ele, kele aynı faydayı sağlamaz.

Eğer bir şikayetin varsa, onu belirtirsen, herkes daha iyi yardımcı olacaktır. 

4 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Su bazlı nemlendiriciler kullan. Ellerimdeki yağlı histen ben de nefret ederim... 

Ayak için de Neutrigina'nın ayak bakım ürünlerini kullanıyorum, hem ucuz hem çok etkililer... Sana da tavsiye ederim.

Ergenlik sivilceleri zamanla geçiyor tabii de bıraktığı izler, o siyah noktalar için bir el atmak gerekiyor. Bakımla birlikte gözenek küçültücü nemlendirici veya tonikler kullanıldırıyorlar zaten. Onların da en pahalı olanlarını almak şart değil, gayet ucuz ve etkili ürünler de var. 

Benim cildim yağlı ve lekeli. Eskiden çok sivilcem vardı ama şimdi izleri kaldı kırmızı kırmızı. Yüzüm pul pul soyuluyor ayrıca. Beyaz tenli olduğum icin benimde günesle aram pek iyi degil. Birde arada yüzüm kızarıyor ve sıcaklaşıyor. Cilt tipim gerçekten sorunlu. 

tarihinde ateistfikir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 475
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 minutes ago, ateistfikir said:

Benim cildim yağlı ve lekeli. Eskiden çok sivilcem vardı ama şimdi izleri kaldı kırmızı kırmızı. Yüzüm pul pul soyuluyor ayrıca. Beyaz tenli olduğum icin benimde günesle aram pek iyi degil. Birde arada yüzüm kızarıyor ve sıcaklaşıyor. Cilt tipim gerçekten sorunlu. 

Senin bu anlattıkların, başta mantar enfeksiyonu olmak üzere, akla pek iyi olmayan şeyler getiriyor. İyi bir cilt doktoruna gidip görünmeni salık veririm. Birde gidip bir dahiliyeye falan görün, bir takım kan değerlerin havale geçirmiş olabilir. 

18 yaşında birinde olması beklenmeyen şeyler bunlar. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Senin bu anlattıkların, başta mantar enfeksiyonu olmak üzere, akla pek iyi olmayan şeyler getiriyor. İyi bir cilt doktoruna gidip görünmeni salık veririm. Birde gidip bir dahiliyeye falan görün, bir takım kan değerlerin havale geçirmiş olabilir. 

18 yaşında birinde olması beklenmeyen şeyler bunlar. 

Evet cildim gerçekten sorunlu. Kaç tane cilt doktoruna gittim aynı ilacları yazıp gönderiyorlar. Roaccutane dahil kullandım. Ama son kez bir sefer daha gideceğim.

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, ateistfikir said:

Evet cildim gerçekten sorunlu. Kaç tane cilt doktoruna gittim aynı ilacları yazıp gönderiyorlar. Roaccutane dahil kullandım. Ama son kez bir sefer daha gideceğim.

Roaccutane, ciddi yan etkileri olan bir şey, aspirin yazar gibi yazılacağını sanmıyorum. Bu da sende ciddi bir akne problemi var demek olabilir. Şu tarifini verdiğim şekilde, çay ağacı yağı iyi gelebilir bu durumda. 

O ilaçlar en az 6 ay kullanılması gerekiyor, o kadar devam ettin mi?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Roaccutane, ciddi yan etkileri olan bir şey, aspirin yazar gibi yazılacağını sanmıyorum. Bu da sende ciddi bir akne problemi var demek olabilir. Şu tarifini verdiğim şekilde, çay ağacı yağı iyi gelebilir bu durumda. 

O ilaçlar en az 6 ay kullanılması gerekiyor, o kadar devam ettin mi?

Evet 6 ay devam ettim. Cildimi kuruttu baya sivilceler de işe yaradı ama izleri iyileştirmedi. Burnumu kanattı ilk aylarda. Dudaklarımı yüzümü kupkuru yaptı. İlacı bırakınca tekrar yağlanmaya başladı yüzüm. Bırakalı 3-4 ay oluyor.

Sitelerde Paylaş
Just now, ateistfikir said:

Evet 6 ay devam ettim. Cildimi kuruttu baya sivilceler de işe yaradı ama izleri iyileştirmedi. Burnumu kanattı ilk aylarda. Dudaklarımı yüzümü kupkuru yaptı. İlacı bırakınca tekrar yağlanmaya başladı yüzüm. Bırakalı 3-4 ay oluyor.

Umarım bir daha başlamazsın. 

Bir endokronoloji veya dahiliye uzmanına görünmen iyi olabilir, bilhassa üniversite hastanelerini tavsiye ederim. 

Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim bir şey varsa, o da cildin nefes alması gerektiğidir. Bunun için de gözeneklerin açılması gerekiyor. Kil maskelerin yararlı olacağını düşünüyorum. Kil emicidir ve yüzde bir süre durunca gözenekleri tıkayan yağ kalıntılarını emer. Bu kalıntılar kullanılan kremlerden de kaynaklanıyor. Maske yüzde bir süre durup bunları emdikten sonra yıkanınca gözenekler açılır diye düşünüyorum.

Zeytinyağı içerisinde portakal kabuğu extresi de yararlı olduğunu düşünüyorum. Zeytinyağı tamamen emilir ve kalıntı bırakmaz. Portakal kabuğundaki uçucu esans da gözenek açıcıdır. Bu extrenin hazırlanmasında portakalın sadece en dış kısmı rendelenip zeytinyağına atılacak ve ağzı kapatılacak. Bir kaç gün esansın zeytinyağına geçmesi beklenip öyle kullanılacak. Tortusunu kağıt havluyla süzmeye kalkışmamak gerekir çünkü esans kağıt tarafından emilir. Ağzı açık bırakılmamalıdır esans uçucudur. 

Sitelerde Paylaş
On 31.01.2018 at 00:42, ateistfikir yazdı:

Fiziksel sorunlarım canımı sıkıyor. Yüzümde kırmızı sivilce izleri var ve çukur şeklinde izlerde var. Ayrıca yüzümde tüylenme sorunu da var çok tüylü suratım. Hafif göbeğim var. Soğuğa çıktığım zaman ellerim mosmor oluyor ve kızarıyor. Saçlarım kepekli. Dişlerim bakımsız... Bu durum çok canımı sıkıyor. 

Tüm günüm evde geçiyor. Arkadaşım yok. Evde azda olsa ders çalışıyorum üniversiteye hazırlık yapıyorum. Bir kız arkadaşım olmasını isterdim ama olmayacak biliyorum. Yakışıklı biri olsamda olmayacak kız arkadaşım. Kendimi hiç sevmiyorum. Özgüvensiz biriyim. :(

Sen, insan olmakla sahip olabileceğin en büyük hazineye sahip olmuşsun. evrenin bütün maddi kıymetlerini toplasan senin bedelin olamaz. Hakikatin kıblesisin. Var oluşun zirvesisin. Göz bebeğisin. Önce bunun farkına var, gerisi kolay. tüy, göbek, kızarıklık, kepek, diş senin kıymetinden hiç bir şey eksiltemez. Bunlar o kadar basit şeyler ki. Değişmesi istenirse değişir ama asıl değişmesi gerekenler bunlar değil. Senin kendini ve evreni duyuş ve algılayış biçimin. Arkadaş, kız, parıltılı ortamlar. İnan, bunlar da aradığın şeyler değil. Herkes eksikliğinin dünyanın ve dünyaya ait şeylerin kendi elinde olmayan kısmı olduğunu zannediyor. Ama öyle değil. Eksikliğimiz bizdekine ve elindekine vermemiz gereken değeri ve şükrü vermememiz.

tarihinde Yeni Üye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 saat önce, ateistfikir yazdı:

19 saat önce, ateistfikir yazdı:

Roaccutan'edan sonra aknelerin, sivilcelerin yerinde kırmızı lekeler olması da cildinin pul pul dökülmesi de normal. Hassas tenlisin belli ki. Ama yine de emin olmak için iyi bir dermatoloğa görün ki öyle yapacağını söylemişsin zaten. Hikayeni iyice anlat ama. Aynı anda anibal'in dediği gibi endokrinolojiye gidip kan değerlerine baktırman da çok iyi olur, ne olup olmadığından emin olursun. 

Bu Roaccutane'ı 6 ay kullanmışsın, bırakalı da 3-4 ay olmuş. Peki senin depresyonunun dip yaptığı, ölmeyi bile düşünüp istediğin o dönemlerin bu ilacı kullandığın dönemlere denk geldiğinin de farkında mısın? Akne tedavisinde gerçekten de etkilidir ama kullanılması planlanan kişinin ruh sağlığı da iyice tetkik edilip anlaşılmadan verilmemelidir. 

Karaciğeri vs ciddi tehdit eder bu ilaç ama, en ciddi yan etkisi de sende ortaya çıktığını düşündüğüm depresyon, intihar eğilimi vb.

Ama işte biliyorum ki bu ilacı gayet de kolay yazıyor ve gençleri mahvediyorlar. Bunlar çok ağır, çok ciddi yan etkileri olan ilaçlar, ne yazık ki Roaccutane nedeniyle bildirilmiş ölümlü intiharlar mevcuttur. 

Aslında bu senin için bir şekilde iyi haber. Aslında o kadar da ağır depresyonda değilmişsin, o hale gelmene neden olan şey kullandığın ilaçmış. Şimdi onun etkilerinden kurtuldun, daha da kurtulacak ve açık algılarınla bir şeyleri daha kolay yoluna sokabileceksin.

Seni seviyoruz, biliyorsun... 

Kızlar konusunda çok takma. Aslında kızlarla en önce arkadaş olman lazım senin ve senin gibi hissedenlerin. Önce arkadaş olup onları biraz tanımak, zedelenmiş güveni yavaş yavaş kazandıktan sonra kendiliğinden gelecek olan flört işlerine girişmek en rahatı. Vaktin var, acele etme, panik olma. Daha 18 yaşındasın sen sıpa. Her şey yoluna girecek.

Bu arada, cildin pul pul dökülüyor ama aynı zamanda da yağlı. O yüzden sen de yalnız su bazlı nemlendiricilerden kullan. Hiçbir zarar vermediği gibi, kurumayı engeller biraz. Nivea'nın bile su bazlı nemlendiricileri var.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sivilce izleri için lazer tedavisi

Tüylenme sorunu için kökten kurtulmak istiyorsan lazer epilasyon

Kepek için medikal şampuan ve saç losyonu

Dişler için Colgate Optic White

Asosyalliğin için sosyalleş , ortamlara katıl , etkinliklere katıl .. Birkaç tane vardır illa ki arkadaşın onlara sor yakın zamanda hangi etkinlik var diye ve katılmaya çalış .. İster istemez sosyalleşirsin ..

Bunları yaparsan sevgili yapmak için uğraşmana bile gerek kalmaz zaten ..

Sitelerde Paylaş

Cilt bakimini yaptirdim. Masaj gibi geldi. Guzel diyebilirim.

@Türk Ateist

Sen de her seyi ergenlige bagliyorsun.

Yanlis bilmiyorsam, kadinlar 35 yas civarinda biraz depresyona giriyorlar, ya da bu donem, onlar icin kotu bir surec oluyor. Bu yasta olan bir kadin depresyonda diye "o yaslarda oyle seyler olur yaaaa" demek dogru mu? Sen nasil terapistsin boyle?

Her 35 yasindaki kadin boyle mi? Ya da her 18 yasindaki erkek boyle mi? Intihar mi ediyor? Simdi de hemen ilaca bagladin. Bu cocuk, yanlis hatirlamiyorsam, cok daha once intihari denemisti. Belki daha baska sorunlari var.

Ben sana gelmek isterdim ama fikrim degisti. Hic iyi bir terapiste benzemiyorsun. Her seyi kestirip atiyorsun.

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, Cold storage said:

@Türk Ateist

Yanlis bilmiyorsam, kadinlar 35 yas civarinda biraz depresyona giriyorlar, ya da bu donem, onlar icin kotu bir surec oluyor. Bu yasta olan bir kadin depresyonda diye "o yaslarda oyle seyler olur yaaaa" demek dogru mu? Sen nasil terapistsin boyle?

Her 35 yasindaki kadin boyle mi? Ya da her 18 yasindaki erkek boyle mi? Intihar mi ediyor? Simdi de hemen ilaca bagladin. Bu cocuk, yanlis hatirlamiyorsam, cok daha once intihari denemisti. Belki daha baska sorunlari var.

Ben sana gelmek isterdim ama fikrim degisti. Hic iyi bir terapiste benzemiyorsun. Her seyi kestirip atiyorsun.

O ilaç yüzünden olduğu kabul edilen, 500 den fazla intihar vakası rapor edildi; FDA'da o ilacın satışını ABD'de yasakladı. 

Yani bu öyle hemen ilaca bağlama mevzusu değil. Biraz karşınızdakinin birşeyleri hakkaten biliyor olabileceğini kabul edin.

Aynısı pek çokları için geçerli. Bin kere söyledik, kızlar tipe bakmaz diye, ama görülüyor ki hala yanlışta ısrar devam ediyor. Tersi olsa, deriz ki, yeme, içme, para biriktir, git estetik ameliyat ol falan. 

Bunu elbette baya ciddi bir bilimsel gözlem, test vs eğitimi almış bir gözlemci olarak, bizzat yaptığımız gözlemlerle doğrulayıp buralarda söylüyoruz. Kendi üç kuruşluk şahsi tecrübelerimiz, tanıdığımız 3-5 kız/oğlanın macerasına bakarak değil. 

Miami'yi bilir misiniz? Erkek/kadın, estetik olmayan, body çalışıp vücut yapmayan, sağına soluna silikon bastırmayanın adam yerine konmadığı bir yerdir. Ama bu tiplerin alayı sap sap gezerken, taş gibi hatunları tipsiz tipsiz elemanlar götürür. Miami orada, gidip görülebilir seyyanen...

Elbette, olayın biyolojik falan da izahatı var, kaç kere de yaptık. 

Hatta, atasözleri bile var, "Erkeğin çirkini güzeli olmaz" diye. 

Ama olur mu, üç kuruşluk kafadan uydurma ile, yani doğruluğu doğru dürüst test edilmemiş varsayımlarla, onu niteleyen doğru dürüst bir teorisi falan da olmayan laflarla, konuşuyorsunuz ha bire. Sonra da, size ne halt ettiğinizi söyleyince, vay üslup, yok küfür, yok yok ağzı pis... Aslında ne kadar ağzınızın falan pis olduğunu görmezden geliyorsunuz, yaptığınız tam anlamıyla kakadan ibaret olduğunu farketmiyorsunuz.

Şu adam kadar mı çirkinsiniz?

Image result for yüz nakli olan adamın son hali

Bu kadından misliyle daha mı güzel etrafınızdaki bütün hatunlar:

Şimdi dersiniz, amanda parası vardır; adam işsiz güçsüz, karısı çalışıyor, 

http://www.mynet.com/haber/yasam/ilk-yuz-nakli-yapilan-recep-sert-isten-cikarildi-2884922-1

1500 TL buzdolabı borcunu ödeyemediği için hapise düştü:

http://www.mynet.com/haber/guncel/yuz-nakilli-isimden-sok-haber-tutuklandi-3394229-1

Ne diyelim ki daha? Yok sivilcem var, yok param yok, yok tipsizim falan diyenler.... Eğer o tipsizliğnizi kullanmayı becerirseniz, karşınızda duramayacak çok taş gibi hatun var ortalıkta. Uyanın biraz... 

Quosimodo, bir masal değildir. 1820'lerde yaşamış ve gerçekten parisin en güzel kızlarından biriyle birlikte olmuştur. Evlendiklerine dair pek kayıt kürek yok, ama yaşadığına dair kayıtlar var:

http://www.telegraph.co.uk/culture/books/artsandentertainmentbooksreview/7945634/Real-life-Quasimodo-uncovered-in-Tate-archives.html

Yani, lütfen, azıcık bilgi sahibi olmadığınız konuda, fikir sahibi olmaya çıkmayın. 

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Cold storage yazdı:

@Türk Ateist

İyi de ben terapi mi yapıyorum ki? Böyle bir şey mümkün mü? 

Yapabileceğim tek şey genel bilgi vermek ve doğru kanala yönlendirmek olur. Sen buna kestirip atmak diyorsun. Bu çocuk zaten asosyal, depresif bir çocuk ve dermetolog bunları hiç düşünüp sormadan çok ciddi derecede ağır bir ilaç vermiş. ABD'de çoktan yasaklandığını ve onlarca ölümle sonuçlanmış intihar vakası bildirildiğini biliyor muydun?

Bu çocuğun da depresyonu da artmış, intiharı düşünmüş. 

Açtığı son başlıklarda gerçekten yardım çığlıkları atıyordu ve ciddiydi. Öncekilerse değildi. Yalan söylediği için değil tabii ama bunu nasıl gördüğümü veya anladığımı açıklayabilmem şimdi zor sana. O yüzde evet, bunu söylemesi çok iyi oldu. rahatlamalı. İlaç yüzünden oldu çünkü. 

Hayır, her ergenlik çağındaki kişi ergenliği bu kadar zor atlatmaz, hatta bazıları gayet de sağlıklı geçer bu süreçten. Biz, sorun yaşayan arkadaşlarımızla muhatap olduğumuzda bunun, yaşıyla, yani çağlayanlar gibi akıp duran hormonlarıyla da direkt ilgili olduğunu söylüyoruz. Erkek olmak, erkekliğe geçmek zordur, sancılıdır, birçok genç de 23-24 yaşına kadar çeşitli bunalımlar yaşar, sonra yavaş yavaş her şey oturur, kişilik savaşı bitme aşamasına girer vs.

Ne yapayım burada? Evde babasıyla yaşamadığından emin olduğum testosteron savaşını mı anlatayım ona? Burada yazmasının imkansız olduğu gizli düşüncelerini mi deşifre edeyim?

Ona ve benzeri sıkıntılar yaşayan ergenlere, gençlere diyorum ki sakin ol, kendine zaman tanı, bu arada kendine yatırım yap. 

Şunu bilin, kimse bu ülkede çocuk yetiştirmeyi bilmiyor. Erkekler hele, hiç bilmiyor, oğluna rehberlik etmiyor, bir de muhafazakar bir aileyse çocuk iyice zorlanıyor.

Senelerdir bu tip ailelere "Oğlan çocuklarınızı yüzmeye verin" demekten usandım. Kadın vücudunu daha küçük yaştan görerek büyümek, kızlarla neşe ve eğlenceyi de paylaşmak, arkadaş olmak, onlara yakın olmak için en iyi ortam çünkü. Öküz olmasınlar, kızlarla nasıl ilişki kuracaklarını bir şekilde öğrenebilsinler de entelektüel gelişim için doğal zorlantı duysunlar. 

E bir de şimdi internet denen zıkkım çıktı, bu çocuklar hep asosyal, dünyayı insanları internetten öğreniyor. Sokağa çıkamaya, iki insanla muhabbet etmeye, kızlarla gezip tozmaya korkuyor, ne yapacağını bilemiyor.

Kadınlardaki orta yaş bunalımı da evet, tıpkı ergenlik gibi, doğal. Yaş geçmeye başlayınca, eğer kadın kendinden memnun değilse her şeyi sorgulamaya, geçmişe bakıp muhasebe yapmaya ve kaçırdıklarını düşünüp üzülmeye başlıyor. 

Ve eğer altından kalkamazsa eşek kadar yaşında dağıtmaya başlıyor, ergen gibi yaşıyor o yaştan sonra. Olmuyor tabii...

Kısacası, bu işler öyle bilgisayar arkasından olmaz. Burada en fazla kabaca bilgi verir ve yönlendirirsin. Ötesi ne etiktir ne de bilimsel.

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Yapabileceğim tek şey genel bilgi vermek ve doğru kanala yönlendirmek olur. Sen buna kestirip atmak diyorsun. Bu çocuk zaten asosyal, depresif bir çocuk ve dermetolog bunları hiç düşünüp sormadan çok ciddi derecede ağır bir ilaç vermiş. ABD'de çoktan yasaklandığını ve onlarca ölümle sonuçlanmış intihar vakası bildirildiğini biliyor muydun?

Açtığı son başlıklarda gerçekten yardım çığlıkları atıyordu ve ciddiydi. Öncekilerse değildi. Yalan söylediği için değil tabii ama bunu nasıl gördüğümü veya anladığımı açıklayabilmem şimdi zor sana. O yüzde evet, bunu söylemesi çok iyi oldu. rahatlamalı. İlaç yüzünden oldu çünkü. 

Hayır, her ergenlik çağındaki kişi ergenliği bu kadar zor atlatmaz, hatta bazıları gayet de sağlıklı geçer bu süreçten. Biz, sorun yaşayan arkadaşlarımızla muhatap olduğumuzda bunun, yaşıyla, yani çağlayanlar gibi akıp duran hormonlarıyla da direkt ilgili olduğunu söylüyoruz. Erkek olmak, erkekliğe geçmek zordur, sancılıdır, birçok genç de 23-24 yaşına kadar çeşitli bunalımlar yaşar, sonra yavaş yavaş her şey oturur, kişilik savaşı bitme aşamasına girer vs.

Ne yapayım burada? Evde babasıyla yaşamadığından emin olduğum testosteron savaşını mı anlatayım ona? Burada yazmasının imkansız olduğu gizli düşüncelerini mi deşifre edeyim?

Ona ve benzeri sıkıntılar yaşayan ergenlere, gençlere diyorum ki sakin ol, kendine zaman tanı, bu arada kendine yatırım yap. 

Şunu bilin, kimse bu ülkede çocuk yetiştirmeyi bilmiyor. Erkekler hele, hiç bilmiyor, oğluna rehberlik etmiyor, bir de muhafazakar bir aileyse çocuk iyice zorlanıyor.

Senelerdir bu tip ailelere "Oğlan çocuklarınızı yüzmeye verin" demekten usandım. Kadın vücudunu daha küçük yaştan görerek büyümek, kızlarla neşe ve eğlenceyi de paylaşmak, arkadaş olmak, onlara yakın olmak için en iyi ortam çünkü. Öküz olmasınlar, kızlarla nasıl ilişki kuracaklarını bir şekilde öğrenebilsinler de entelektüel gelişim için doğal zorlantı duysunlar. 

E bir de şimdi internet denen zıkkım çıktı, bu çocuklar hep asosyal, dünyayı insanları internetten öğreniyor. Sokağa çıkamaya, iki insanla muhabbet etmeye, kızlarla gezip tozmaya korkuyor, ne yapacağını bilemiyor.

Kadınlardaki orta yaş bunalımı da evet, tıpkı ergenlik gibi, doğal. Yaş geçmeye başlayınca, eğer kadın kendinden memnun değilse her şeyi sorgulamaya, geçmişe bakıp muhasebe yapmaya ve kaçırdıklarını düşünüp üzülmeye başlıyor. 

Ve eğer altından kalkamazsa eşek kadar yaşında dağıtmaya başlıyor, ergen gibi yaşıyor o yaştan sonra. Olmuyor tabii...

Kısacası, bu işler öyle bilgisayar arkasından olmaz. Burada en fazla kabaca bilgi verir ve yönlendirirsin. Ötesi ne etiktir ne de bilimsel.

Benim de sana bir sorum olacak.

Benim kendimi bildim bileli aşırı gülme problemim var. Her şeye gülüyorum ve gülmemi hiç kontrol altına alamıyorum. En çok rahatsız olduğum da mesela yolda yürürken ya da toplu taşıma araçlarında falan aklıma sürekli bir şey geliyor ve kendi kendime gülüyorum.

Bana ne gibi tavsiyelerin olabilir?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

O ilaç yüzünden olduğu kabul edilen, 500 den fazla intihar vakası rapor edildi; FDA'da o ilacın satışını ABD'de yasakladı. 

Yani bu öyle hemen ilaca bağlama mevzusu değil. Biraz karşınızdakinin birşeyleri hakkaten biliyor olabileceğini kabul edin.

Aynısı pek çokları için geçerli. Bin kere söyledik, kızlar tipe bakmaz diye, ama görülüyor ki hala yanlışta ısrar devam ediyor. Tersi olsa, deriz ki, yeme, içme, para biriktir, git estetik ameliyat ol falan. 

Bunu elbette baya ciddi bir bilimsel gözlem, test vs eğitimi almış bir gözlemci olarak, bizzat yaptığımız gözlemlerle doğrulayıp buralarda söylüyoruz. Kendi üç kuruşluk şahsi tecrübelerimiz, tanıdığımız 3-5 kız/oğlanın macerasına bakarak değil. 

Miami'yi bilir misiniz? Erkek/kadın, estetik olmayan, body çalışıp vücut yapmayan, sağına soluna silikon bastırmayanın adam yerine konmadığı bir yerdir. Ama bu tiplerin alayı sap sap gezerken, taş gibi hatunları tipsiz tipsiz elemanlar götürür. Miami orada, gidip görülebilir seyyanen...

Ama olur mu, üç kuruşluk kafadan uydurma ile, yani doğruluğu doğru dürüst test edilmemiş varsayımlarla, onu niteleyen doğru dürüst bir teorisi falan da olmayan laflarla, konuşuyorsunuz ha bire.  

Güzel kızların yanında da tipsiz erkekleri görüyoruz mesela. Bu alfa birey olmakla alakali kesinlikle. Kızı umursamıyor,umursamamak kızlar için önemli bir çekicilik faktörü. Ve bu tip erkekler kendine güvenen kişiler oluyorlar. Liderlik vasıfları yüksek. Benim liderlik vasfım düşük mesela.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, ateistfikir said:

Güzel kızların yanında da tipsiz erkekleri görüyoruz mesela. Bu alfa birey olmakla alakali kesinlikle. Kızı umursamıyor,umursamamak kızlar için önemli bir çekicilik faktörü. Ve bu tip erkekler kendine güvenen kişiler oluyorlar. Liderlik vasıfları yüksek. Benim liderlik vasfım düşük mesela.

Sende o tarafını geliştir. 

Birisi vardır, bir şekilde, lider olma vasıflarına sahip olur, hormonlar, cehalet, akıl, para, kas falan her neyse. Onun için sorun yoktur.

Ama siz, bu eksiğinizin farkına varmışsanız, kendinize güveni ve sürüye daha iyi liderlik edebilecek kabiliyeti kendinizde görmeniz lazım. 

Oturup akşama kadar kitap inekleyin, hiç bir halt olamazsınız. 

Akşama kadar spor yapın, gene bir halta varmaz. 

Bu ikisini birlikte götürmelisiniz. 

Birde tipinize falan bakmayın, kimse bakmayacak zira. Paspal olmayın, pis olmayın, eğr büğr, yalap şalap yürümeyin, kutupta kalmış gibi büzütmeyin köşede. En kuytuya değil, en orta yere oturun. Umumi tuvalette girişteki ilk yere gidin, en sondaki değil, ki zaten genelde en temiz olan ilk yerdir. 

BUnun gibi. Kafanız çalışmaya başlarsa, ki sağlam kafa sağlam vücutta bulunur, zaten örnek davranışları kendiniz görmeye başlarsınız. 

Sorununuz olduğunu kabul etmek, çözümün yarısıdır, öbür yarısı da her zaman çok çalışmak.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, anibal yazdı:

Sende o tarafını geliştir. 

Birisi vardır, bir şekilde, lider olma vasıflarına sahip olur, hormonlar, cehalet, akıl, para, kas falan her neyse. Onun için sorun yoktur.

Ama siz, bu eksiğinizin farkına varmışsanız, kendinize güveni ve sürüye daha iyi liderlik edebilecek kabiliyeti kendinizde görmeniz lazım. 

Oturup akşama kadar kitap inekleyin, hiç bir halt olamazsınız. 

Akşama kadar spor yapın, gene bir halta varmaz. 

Bu ikisini birlikte götürmelisiniz. 

Birde tipinize falan bakmayın, kimse bakmayacak zira. Paspal olmayın, pis olmayın, eğr büğr, yalap şalap yürümeyin, kutupta kalmış gibi büzütmeyin köşede. En kuytuya değil, en orta yere oturun. Umumi tuvalette girişteki ilk yere gidin, en sondaki değil, ki zaten genelde en temiz olan ilk yerdir. 

BUnun gibi. Kafanız çalışmaya başlarsa, ki sağlam kafa sağlam vücutta bulunur, zaten örnek davranışları kendiniz görmeye başlarsınız. 

Sorununuz olduğunu kabul etmek, çözümün yarısıdır, öbür yarısı da her zaman çok çalışmak.

Tüm günüm evde geçiyor. Hiç arkadaşım yok. Bu sene üniversiteye başlayacağım,ama ders çalışma isteğim hiç yok. Bazen 1-2 saat çalışıyorum,sonra sıkılıp bırakıyorum. Hani kitap oku diyorsunya,aslında tam kitap okumam gereken zaman. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, anibal yazdı:

Ama olur mu, üç kuruşluk kafadan uydurma ile, yani doğruluğu doğru dürüst test edilmemiş varsayımlarla, onu niteleyen doğru dürüst bir teorisi falan da olmayan laflarla, konuşuyorsunuz ha bire. Sonra da, size ne halt ettiğinizi söyleyince, vay üslup, yok küfür, yok yok ağzı pis... Aslında ne kadar ağzınızın falan pis olduğunu görmezden geliyorsunuz, yaptığınız tam anlamıyla kakadan ibaret olduğunu farketmiyorsunuz.

Şu adam kadar mı çirkinsiniz?

Bu kadından misliyle daha mı güzel etrafınızdaki bütün hatunlar:

Şimdi dersiniz, amanda parası vardır; adam işsiz güçsüz, karısı çalışıyor, 

http://www.mynet.com/haber/yasam/ilk-yuz-nakli-yapilan-recep-sert-isten-cikarildi-2884922-1

1500 TL buzdolabı borcunu ödeyemediği için hapise düştü:

http://www.mynet.com/haber/guncel/yuz-nakilli-isimden-sok-haber-tutuklandi-3394229-1

Ne diyelim ki daha? Yok sivilcem var, yok param yok, yok tipsizim falan diyenler.... Eğer o tipsizliğnizi kullanmayı becerirseniz, karşınızda duramayacak çok taş gibi hatun var ortalıkta. Uyanın biraz... 

Quosimodo, bir masal değildir. 1820'lerde yaşamış ve gerçekten parisin en güzel kızlarından biriyle birlikte olmuştur. Evlendiklerine dair pek kayıt kürek yok, ama yaşadığına dair kayıtlar var:

http://www.telegraph.co.uk/culture/books/artsandentertainmentbooksreview/7945634/Real-life-Quasimodo-uncovered-in-Tate-archives.html

Yani, lütfen, azıcık bilgi sahibi olmadığınız konuda, fikir sahibi olmaya çıkmayın. 

Bunu bana neden soyluyorsun? Ben senin dediklerine katiliyorum zaten.

Ilac konusuna gelince... Bu cocuk daha onceden de intihar etmeye calismisti galiba. Depresyonu, intihara egiliminin ilac ile alakasi oldugunu dusunmuyorum. Ilac tabiki bu sorunu daha da arttirmistir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Kestirip atiyorsun tabi. Yanlis hatirlamiyorsam, cok daha oncesinden intihar etmeye calismisti. Ilac bunu arttirmis olabilir sadece.

Ayrica, kestirip atiyorsun derken, sadece ilac konusunda demedim.

Cocuk 18 yasinda. Sosyal konularda sıkıntı yasiyor. Hemen "o yaslarda olur" deyip, kestiriyorsun, pek onemsemiyorsun. Bu da senin profesyonel olmadigini gosteriyor. Yani, ben senden terapi filan almam.

Profesyonel olsaydin, karsindaki kisinin her dedigini dikkate alirdin. Her ihtimali onemserdin. Sadece bu konu icin soylemiyorum, senin hakkinda genel gozlemim bu.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...