Jump to content

Fiziksel Sorunlarım

Recommended Posts

1 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Etmez, erkeğine bağlı kadın Allah gelse aldatmaz dedik ya? Sen nasıl okuyorsun verilen yanıtı? Bi de kalkmış IQ diyor...

Ama sizin kadın ve erkek deyince ne anladığınızı anlamak pek mümkün olmadığı için "Başkasıyla olursa da eşek değilsin, terkeder gidersin" diyerek opsiyon tanıdım.

Kendine güvenen, kendinden emin, sağlam erkek aldatılmak gibi şeylerle ilgilenmez öncelikle. Böyle endişeler taşımaz. Benden daha alfasını bulursa gider mi diye eli kalbinde dolaşmaz.

Iyi ama ben de eli kalbinde dolasmiyorum. Sadece kadinlari anlamak icin soruyorum. Okudugunu anlamiyor musun?

Anibal, baska mesajinda ise, kadinlara asla guvenilmez diyor. Daha iyisini bulursa, birakir demek istiyor galiba. Yoksa, beni bir kadin aldatiyorsa, benim icin bitmistir zaten, n'olur geri don diyecek degilim. Dusuk IQ'lu seni. :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 475
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, Cold storage yazdı:

Iyi ama ben de eli kalbinde dolasmiyorum. Sadece kadinlari anlamak icin soruyorum. Okudugunu anlamiyor musun?

Anibal, baska mesajinda ise, kadinlara asla guvenilmez diyor. Daha iyisini bulursa, birakir demek istiyor galiba. Yoksa, beni bir kadin aldatiyorsa, benim icin bitmistir zaten, n'olur geri don diyecek degilim. Dusuk IQ'lu seni. :D

anibal'in bu tür kaygılar yaşadığını hiiiç sanmıyorum...

Evet, doğru söylüyor, kadınlara asla güvenilmez, çünkü kadın karşısındaki erkeği yeterli görmezse birtakım bahaneler bulur ve  hiç acımadan arkasını döner gider.

Kimse aman da bu benim sevgilim-karım, cepte, banko filan demesin hani.

Kadınlardan önce kendinizi anlayın, tanıyın bence. Nesiniz, ne kadarsınız, ne istiyor ve veriyorsunuz, aradığınız ne, onları bir anlayın.

Yoksa türlü çeşitli kadın var, hepsinin derdi önceliği ayrı, sağlam bir erkeğin en kötü kadını bile sapasağlam bir kadın haline getirmesi mümkün.

Ama zor. Çok zor. Gerek de yok.

Bulursun doğru düzgün bir kadın, bakarsın keyfine. İleride ilişki bitebilir de, kimseyi üstümüze tapuluyor değiliz ama gayet güzel yaşanmış bir ilişkin olur geride, doğru düzgün ayrılır gidersin.

Kadınların sorunu, gerçekten teslim olacağı, manipüle edemeyeceği (kadın çok sağlam manipüle eder), oyun oynayamayacağı erkeği bulamamak. Ama hani kadın beni yönetmesin diye öküzleşip masaya yumruk indirmeyecek adam. Anlattığım şey böyle bir şey değil.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

anibal'in bu tür kaygılar yaşadığını hiiiç sanmıyorum...

Evet, doğru söylüyor, kadınlara asla güvenilmez, çünkü kadın karşısındaki erkeği yeterli görmezse birtakım bahaneler bulur ve  hiç acımadan arkasını döner gider.

Kimse aman da bu benim sevgilim-karım, cepte, banko filan demesin hani.

Kadınlardan önce kendinizi anlayın, tanıyın bence. Nesiniz, ne kadarsınız, ne istiyor ve veriyorsunuz, aradığınız ne, onları bir anlayın.

Yoksa türlü çeşitli kadın var, hepsinin derdi önceliği ayrı, sağlam bir erkeğin en kötü kadını bile sapasağlam bir kadın haline getirmesi mümkün.

Ama zor. Çok zor. Gerek de yok.

Bulursun doğru düzgün bir kadın, bakarsın keyfine. İleride ilişki bitebilir de, kimseyi üstümüze tapuluyor değiliz ama gayet güzel yaşanmış bir ilişkin olur geride, doğru düzgün ayrılır gidersin.

Kadınların sorunu, gerçekten teslim olacağı, manipüle edemeyeceği (kadın çok sağlam manipüle eder), oyun oynayamayacağı erkeği bulamamak. Ama hani kadın beni yönetmesin diye öküzleşip masaya yumruk indirmeyecek adam. Anlattığım şey böyle bir şey değil.

Hala anibal'in boyle kaygilar yasadigini sanmiyorum diyorsun. LOL...

Ben onu mu dedim? Okudugunu anlamiyor musun sen?

Lutfen suradan IQ testi yapar misin, zekan yoksa, hic tartismayacagim: http://test.mensa.no

Ay bu dusuk IQ'lular ile tartismak cok yorucu. :(

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, ŞüpheciTürk yazdı:

Bunu biraz açar mısınız? Kızlar yada kadınlar erkeklerden hangi konularda, nasıl farklı aşık olurlar ya da olmazlar?

Aşık olmaktan ne anlıyoruz ve aşkı nasıl, neye göre ölçüyoruz?

Aslında aşk denilen kavramı kutsallık boyutundan çıkartıp gerçek zemine oturtabilirsek olayları daha net görmüş oluruz....

Erkek bir kıza aşık olunca gözü ondan başkasını görmez olur,  uğrunda her şeyi yapmayı göze alır, gece gündüz aklında o vardır vs. vs.... . Yani kadın bir şekilde erkeği kendisine bağlıyor ki bu durum ilerde doğacak olan yavruların hayatta kalabilmesi için önemlidir... Daha sonra uzun bir süre olacak  hamilelik ve ardından  çocuğun bakım süresince erkek kadını kolaylıkla bırakıp gitmesin...

Kadınların aşkı ise sırılsıklam deli divane aşktan ziyade kendisini erkeğine bağlı, ona ait hissetmesi... Sabah akşam erkeği düşünmez, yemeden içmeden kesilmez mesela... Normal hayatına devam eder... Arada başka erkeklere de selam çakabilir ki kızlar yedekte erkek tutarlar....  Erkek kadına erkekliğini gösterebildiği müddetçe yani kız onun aklına, zekasına, duruşuna, tavrına, otoritesine hayran olduğu müddetçe "aşkı" vardır, tökezlemeye başladı mı kız tarafının da dırdırı başlar, ayrılık çanları çalmaya başlamıştır.... Kız ayrılalım demeden önce zaten kafasında bitirmiştir... Yeni maceralara yelken açabilir, ama gel gör ki erkek tarafından bakarsak durum çok daha vahimdir.... Kolay unutamaz, kolay atlatamaz ne olduğuna bile anlam veremez... Gerçekten anlam veremez çünkü farkında olmadan kıza kendini kaptırır gitmiştir artık kız trip atıp küsmesin diye her dediğine evet diyen kendi kararlarını, düşüncesini ikinci plana atan kızın etrafında dört dönen zavallı birisine dönüşmüştür... 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Cold storage said:

Yarım akıllı....

Daha iyisi diye bir şey yok. İyi ve kötü var. Eğer erkeği iyiyse, ona uyan erkekse, bağlanır. 

Ama değilse, uğraşır, hatta ahmakça uğraşır. Sonra bir sebepten, genelde uğraşılacak hal kalmayınca, sorun sende değil bende der ve gider.

Yani, siz doğru erkek olduğunuz sürece, gözünüz arkada kalmaz. Değilseniz, akşama kadar başında nöbet tutsanız bile pek şansınız olmayabilir. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Cold storage yazdı:

Hala anibal'in boyle kaygilar yasadigini sanmiyorum diyorsun. LOL...

Ben onu mu dedim? Okudugunu anlamiyor musun sen?

Lutfen suradan IQ testi yapar misin, zekan yoksa, hic tartismayacagim: http://test.mensa.no

Ay bu dusuk IQ'lular ile tartismak cok yorucu. :(

IQ'su yüksek insan gidip de böyle testlerle kafayı bozar mı acaba? N'apıcan, zekanla mı dövücen bizi?

Çocuk musun diyeceğim, evet çocuksun. Kızamıyorum da...

Neyse işte, verdiğim yanıtta sorduğun sorunların yanıtı var. 

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

IQ'su yüksek insan gidip de böyle testlerle kafayı bozar mı acaba? N'apıcan, zekanla mı dövücen bizi?

Çocuk musun diyeceğim, evet çocuksun. Kızamıyorum da...

Neyse işte, verdiğim yanıtta sorduğun sorunların yanıtı var. 

Evet, IQ'm yuksek ve Mensa seviyesinde, var mi diyecegin? :D

Hatta daha yuksek bile olabilir cunku ilac kullaniyorum, beynimi yavaslatiyor.

Sordugum soru: eger kadin daha iyi bir erkek bulursa, terkeder mi idi.

Demedigini birakmadin. Hic oyle klasik Turk erkegi gibi degilim. Bir kadin beni manipule edebilir ama bunun zor olacagi kesin. Detayci, dikkatli ve akilli gorunen biriyim. IQ'm da Mensa seviyesinde, 135 filan cikiyor. Denmark Mensa testi, gayet iyi bir tahmin yapiyormus, gercek Mensa testini cozenlerle konustum.

Bilmem, bunlar sana bir seyler anlatiyor mu? Ay bu %98'lik dilim yok mu... Laf anlatmak cok zor. :(

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Yarım akıllı....

Daha iyisi diye bir şey yok. İyi ve kötü var. Eğer erkeği iyiyse, ona uyan erkekse, bağlanır. 

Ama değilse, uğraşır, hatta ahmakça uğraşır. Sonra bir sebepten, genelde uğraşılacak hal kalmayınca, sorun sende değil bende der ve gider.

Yani, siz doğru erkek olduğunuz sürece, gözünüz arkada kalmaz. Değilseniz, akşama kadar başında nöbet tutsanız bile pek şansınız olmayabilir. 

Her zaman daha iyi erkek/kadin vardir. Beni secmesinin sebepleri var. Cok daha iyisi gelirse, neden birakmasin ki?

Hatta ben bile birakabilirim. Ama karsimdakini uzerek birakmam tabi.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, anibal yazdı:

Aşkı tetikleyen hormon var, oksitosin ve vazopressin. Hala bilir bilmez atıyorsun. Ötekiler aşkı tetiklemez, kadıanı sekse daha hazır hale getirir, bir yere kadar. sonuçları kanıtlanmış halde, tabi etkisinin devede kulak olduğu şekliyle. Ha, oksitosin ve vazopressin öyle değil tabi, velakin onlar parfüm falan olarak işe yaramaz.

Kadın aşkı sadece orgazm olurken yaşar. Devamındaki bir hafta on gün falan etkisi sürer, sonra biter. Beyhude laf üretiyorsun sadece. O saydığın hormonların en tesirli olanları, kadın sadece orgazm olurken üretiyor, nasıl aşık olacak o zaman? 

Kadınlar bir erkeğe uzaktan aşık falan olmaz, geç bunu. Kadın gözüyle seçmez, erkeğin görüntüsüne bakmaz. Aşık falanda olmaz. Ve erkekleri kandırmak doğal özellikleridir, anadan kalma. 

Daha bir bok bilmeden, kendi kendine sayıklıyorsun, zırvalamaktan başka bir halt yediğin yok.

Siz önce insan gibi iletişim kurmayı, seviyeli tartışmayı öğrenin ondan sonra millete akıl verirsiniz. İki lafınızdan birisi küfür içeriyor, demek ki Türkçe bilginiz çok sınırlı ancak sokak ağzı ile tartışmayı başarabiliyorsunuz.

Hayatınızda size hiç bir kadın aşık olmadı diye kadınlara olan nefretinizi gayet iyi anlayabiliyorum fakat bu durumu bilimsel gösterme çabanız komedi sadece ve aşık o kadar çok kadın tanıdım ki bu hayatta, siz oturun bana niye kimse aşık olmadı diye kendi acizliğinize kafa yorun. "Kadınlar aşık olmaz." diye kendinizi avutabilirsiniz fakat genelleme yapamazsınız.

13 saat önce, democrossian yazdı:

@Gerçeksiz dostum, sen bilimsel kanıta önem verdiğine göre aklı başında birine benziyorsun. Bana güvenirsen sana bir dost tavsiyesinde bulunacağım: Hasta kişilerle hiç boşuna uğraşayım deme. Bu kişiler ruh hastası. Bunlar tedavi olmaları gerekirken buralarda oyalanıyorlar. Yazık tabii, bir an önce tedavi olsalar iyi ama yapacak bir şey maalesef yok.

Üslupta ciddi anlamda sorun var, bu kadar küfür ile tartışma yapılmaz zaten. Freud'un her görüşüne katılmıyorum fakat genelleme de yapmam, bu bazı filozoflar için de geçerlidir, görüşlerine her konuda katılmasam da sundukları katkıya saygı duyarım.

11 saat önce, democrossian yazdı:

Freud'a laf söyleme, dostluğumuz bozulmasın! :D Freud bazı konuları abartılı ele almıştır evet ama psikanalizin hâlâ kurucusudur. Onun yöntemini çöpe atıp baştan bir psikanaliz yöntemi kurabilen olmadı.

Alıntıladığın sözlerinde de haklılık payı yüksektir. Bilinçaltımızı yüzümüze vurduğundan dolayı ondan pek hoşlanmayız. Doğru söyleyen dokuz köyden kovulur. Ama onuncu köyde de doğruları söylerken yol hazırlığı yapar bir yandan.

Senin bilimsel kanıta dayandırma çabana güveniyorum, bak kıskandılar sana dostum dememi, beni sakın utandırma! Ayrıca feromonlar konusunda haklılık payın fazlasıyla yüksek. Yani karşı çıktığın anlatımda feromonların işe yarayacağı iddia ediliyor temelde. Ama işe yarayacağı koşulları ele geçirmenin zor olduğu söyleniyor. Yani şans bu ya kız nezle, aaaa bende de burun spreyi var ne tesadüf  :D fısssss... "Ay ben sana aşık olduuum birden bireee!":0_80cbc_37a71a73_L:

9 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Cinsiyetçi filan değil, tastamam doğru sözler onlar. 

Anibal ne demiş, bakalım:

Seçici olan kadındır. Erkek değil. Kadın seçer, erkek de razıysa, istiyorsa beraber olurlar. Erkeğin ilk adımı atması filan gibi şeyler işin süsüdür, kadından "bana gel" mesajı almayan erkek gidip de talip olursa direkt reddedilir. 

Seçen kadın olduğuna göre, sağlamlığı arayan da odur. Erkek ona güven veriyorsa, sağlamsa, sırtını dağa yaslar gibi dayayacağını düşünüyorsa, kendisini tatmin edeceğini biliyorsa gider ve onun olur. Erkeğin kadında aradığı şey, kadının aradıklarından farklıdır ve bunlar içinde çocuğuma ve bana yiyecek getirir mi, evine bakar mı, beni koruyup kollar mı, yatakta tatmin eder mi gibi şeyler yoktur. Kadının kendisini istediğini ve seçtiğini bilmek ona yeter, ondan sonraki görevi ihtiyaçları karşılamak ve erkeklik görevini yerine getirmektir. 

Bu, en modern, en eğitimli erkek ve kadın için de böyledir. Amanın kadınlar da artık çalışıyor, erkeğin kollayıp korumasına ihtiyacı yok, artık erkek değil kadın da dominan olabilmeli vs vs demek boş. Bunlar zaten alakasız olur, çünkü erkeklik yalnız eve yemek getirme özelliğinden ibaret değildir.

Kadın erkeğine uyum gösterir, adapte olur. Yapısı böyledir. Erkek sağlamsa, gerektiğinde dominansa (ki bir kadın olarak söylüyorum ki inanılmaz baştan çıkarıcı bir şeydir bu), kadını yanlış bir şey yaptığında örneğin, onu şahane biçimde düzeltebiliyorsa, "dünya yıkılsa altında kalmayız, izin vermez" diyebiliyorsa, dişi yanı alabildiğine tatmin ediliyorsa, o erkeğe adapte olur kadın, bunda da beis görmez zaten. Çünkü erkeği sağlamdır, doğrudur, güçlüdür, akıllıdır, sevmeyi ve sahip olmayı bilir. 

Vasat veya vasat altı ya da aptal saptal erkeklerle beraber olan kadınlar da erkekleri gibidir. Sağlam değildir bu kadın çünkü anibal'in dediği gibi omurgası çürüktür. Mutsuzdur, saçmalar, seksi görev olduğu için yapar ve bunu erkeğin başına bir şekilde kakar, yapısı uygunsa veya duruma göre dışarı açılır, iyi çocuk büyütemez vs vs....

Yani, erkekler erkek gibi olmadıkça kadın da sağlam olmaz. Erkek, eğer kadınını anlıyorsa, onu her şeyiyle tatmin ediyorsa o kadının gözü zaten ondan başkasını görmez, sen dünyanın öte ucuna gidip senelerce gelmesen de gözün arkada kalmaz, oturup misler gibi hayatını yaşar seni beklerken, varsa çocuğunu büyütür.

Şimdi bakıyoruz kadınlar acayip mutsuz, sürekli bir arayışta, işin kötüsü ne aradığını da bilmiyor. Öğrenmemiş, bilmesi mümkün değil. Kendini düşünmeden teslim edebileceği, teslim aldığına inanacağı bir erkekle karşılaşmamış. Çok az çünkü böyle erkek. Abartmıyorum, gerçekten çok az. 

Hal böyle olunca biraz kafası basan kadın sonunda yalnızlığı yeğliyor haliyle. Dene yanıl, nereye kadar...

Bir kısmı ki bunlar ezici çoğunluğu oluşturuyor, saça sapan ilişkiler içinde kişilik savaşıyla, bin tane oyunla ilişki veya evlilik yürütüyor işte...

Siz, uzun zamandır tanıdığınız için belki bu kadar hoşgörülüsünüz fakat ortada kadınları aşağılamaya çalışan bir zihniyet var, her iki lafından birisi kadını yergi içeriyor ayrıca kendi kişisel problemleri ile bilimsel tavrını ayrı tutamadığı kanaatindeyim. 

Kadınlar hakkında sizin ve anibal'ın yazdıklarına katılmıyorum. Eğitimli kadınların bir omurgaya falan ihtiyacı yoktur, çoğu şayet hayatına bir erkeği dahil etmek isterse gerekçesi ancak "aşk" olabilir, başka sebepler ile, kendi adıma çevremde hiç karşılaşmadım. Bir erkek bana sahip çıksın, arkamı toplasın, ben de onu evirip çevireyim, değiştireyim diyen kadınlar ile hiç temasım olmadı fakat sizin bakış açınıza saygı duyuyorum. Bağımsız ve özgür kadınların olduğu bir dünya hayalimiz yoksa çocuk doğurup, evde oturup, kariyer hayatını çöpe atacak kadınlar ya da erkeği üstün gören zihniyet ile benim gibilerin görüşü çakışmaz maalesef. Hiç bir kadın bir erkeğe muhtaç değildir ve şayet hayatını doğru planlayabilirse, sizin de ifade ettiğiniz seçimleri özgürce yapar fakat karşısına anibal gibi on erkek çıkarsa da hayata küser, o ayrı mevzu. 

tarihinde Gerçeksiz tarafından düzenlendi
İmla hatası
Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, Gerçeksiz said:

Siz önce insan gibi iletişim kurmayı, seviyeli tartışmayı öğrenin ondan sonra millete akıl verirsiniz. İki lafınızdan birisi küfür içeriyor, demek ki Türkçe bilginiz çok sınırlı ancak sokak ağzı ile tartışmayı başarabiliyorsunuz.

Hayatınızda size hiç bir kadın aşık olmadı diye kadınlara olan nefretinizi gayet iyi anlayabiliyorum fakat bu durumu bilimsel gösterme çabanız komedi sadece ve aşık o kadar çok kadın tanıdım ki bu hayatta, siz oturun bana niye kimse aşık olmadı diye kendi acizliğinize kafa yorun. "Kadınlar aşık olmaz." diye kendinizi avutabilirsiniz fakat genelleme yapamazsınız.

Üslupta ciddi anlamda sorun var, bu kadar küfür ile tartışma yapılmaz zaten. Freud'un her görüşüne katılmıyorum fakat genelleme de yapmam, bu bazı filozoflar için de geçerlidir, görüşlerine her konuda katılmasam da sundukları katkıya saygı duyarım.

Siz, uzun zamandır tanıdığınız için belki bu kadar hoşgörülüsünüz fakat ortada kadınları aşağılamaya çalışan bir zihniyet var, her iki lafından birisi kadını yergi içeriyor ayrıca kendi kişisel problemleri ile bilimsel tavrını ayrı tutamadığı kanaatindeyim. 

Kadınlar hakkında sizin ve anibal'ın yazdıklarına katılmıyorum. Eğitimli kadınların bir omurgaya falan ihtiyacı yoktur, çoğu şayet hayatına bir erkeği dahil etmek isterse gerekçesi ancak "aşk" olabilir, başka sebepler ile, kendi adıma çevremde hiç karşılaşmadım. Bir erkek bana sahip çıksın, arkamı toplasın, ben de onu evirip çevireyim, değiştireyim diyen kadınlar ile hiç temasım olmadı fakat sizin bakış açınıza saygı duyuyorum. Bağımsız ve özgür kadınların olduğu bir dünya hayalimiz yoksa çocuk doğurup, evde oturup, kariyer hayatını çöpe atacak kadınlar ya da erkeği üstün gören zihniyet ile benim gibilerin görüşü çakışmaz maalesef. Hiç bir kadın bir erkeğe muhtaç değildir ve şayet hayatını doğru planlayabilirse, sizin de ifade ettiğiniz seçimleri özgürce yapar fakat karşısına anibal gibi on erkek çıkarsa da hayata küser, o ayrı mevzu. 

Hala yarım aklınla laf sayıklıyorsun.

Müneccim şeyi mi yedinde, hiç bana aşık olan olmamış falan diye sayıklıyorsun böyle? 

Senin katılıp katılmaman meseleyi değiştirmiyor. Bir bok bildiğin falan da yok. Burada, olayın biyokimyası ile açık açık yazıyoruz, canlılar senin kıçının keyfine göre yaşamaz. 

Biliyorsan, ahanda şu şu hormon, şu şu fizyoloji neyse, devreye girer, kadında aşık olmuş olur dersin, hatta belki nobel bile kazanırsın. Ama bilim, böyle senin gibi kıçının keyfine uyanı sallayarak yapılmıyor, maalesef.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Şef yazdı:

Aslında aşk denilen kavramı kutsallık boyutundan çıkartıp gerçek zemine oturtabilirsek olayları daha net görmüş oluruz....

Erkek bir kıza aşık olunca gözü ondan başkasını görmez olur,  uğrunda her şeyi yapmayı göze alır, gece gündüz aklında o vardır vs. vs.... . Yani kadın bir şekilde erkeği kendisine bağlıyor ki bu durum ilerde doğacak olan yavruların hayatta kalabilmesi için önemlidir... Daha sonra uzun bir süre olacak  hamilelik ve ardından  çocuğun bakım süresince erkek kadını kolaylıkla bırakıp gitmesin...

Kadınların aşkı ise sırılsıklam deli divane aşktan ziyade kendisini erkeğine bağlı, ona ait hissetmesi... Sabah akşam erkeği düşünmez, yemeden içmeden kesilmez mesela... Normal hayatına devam eder... Arada başka erkeklere de selam çakabilir ki kızlar yedekte erkek tutarlar....  Erkek kadına erkekliğini gösterebildiği müddetçe yani kız onun aklına, zekasına, duruşuna, tavrına, otoritesine hayran olduğu müddetçe "aşkı" vardır, tökezlemeye başladı mı kız tarafının da dırdırı başlar, ayrılık çanları çalmaya başlamıştır.... Kız ayrılalım demeden önce zaten kafasında bitirmiştir... Yeni maceralara yelken açabilir, ama gel gör ki erkek tarafından bakarsak durum çok daha vahimdir.... Kolay unutamaz, kolay atlatamaz ne olduğuna bile anlam veremez... Gerçekten anlam veremez çünkü farkında olmadan kıza kendini kaptırır gitmiştir artık kız trip atıp küsmesin diye her dediğine evet diyen kendi kararlarını, düşüncesini ikinci plana atan kızın etrafında dört dönen zavallı birisine dönüşmüştür... 

Bunlar subjektif yorumlar. Aşkından verem olan kadınların hikayeleri hala anlatılır.

Anadolu'da kadınlar az mı türkü, ağıt yakmışlardır aşıklarına...

Kadın da pekala erkek gibi kara sevdaya tutulur, terk edildiğinde intihar eden az mı kadın var?

Evet hormonlar kimi davranışlarımızda etkili olabilir, bu yadsınamaz ama hepsinin üzerinde bilinç denen şey vardır. Kadın da erkek de bilinciyle sever, bilinciyle yaşar.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Cold storage said:

Her zaman daha iyi erkek/kadin vardir. Beni secmesinin sebepleri var. Cok daha iyisi gelirse, neden birakmasin ki?

Hatta ben bile birakabilirim. Ama karsimdakini uzerek birakmam tabi.

Al bir salak daha... Seni seçti mi acaba? Nasıl emin oluyorsun ki? 

Kadın için, erkek vardır, o kadar, daha iyisi, daha kötüsü yoktur. 

Ha, o erkeği bulamayan kadın, bir şekilde ölçer, biçer falan, kendince daha iyi, daha kötü ayırmaya bakar. Yani, kadın seni zaten seçmedi, senle kendini oyalıyor olacaktır. 

Ve kadınlar, erkeklere bunları yedirmekte öyle ustadır ki... 

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, ŞüpheciTürk said:

Bunlar subjektif yorumlar. Aşkından verem olan kadınların hikayeleri hala anlatılır.

Kadın da pekala erkek gibi kara sevdaya tutulur, terk edildiğinde intihar eden az mı kadın var?

Evet hormonlar kimi davranışlarımızda etkili olabilir, bu yadsınamaz ama hepsinin üzerinde bilinç denen şey vardır. Kadın da erkek de bilinciyle sever, bilinciyle yaşar.

O kadar basit değil... 

Aşık olmak, başka bir mevzu. Bağlanmak daha başka bir mevzu. Terk edildiğinde intihar eden kadın olmuş mudur? Peki acaba neden? Yoksa, kadınların pişmanlık bilmemeleri ama muazzam utanma duyguları olması olabilir mi? Ya da yaptıkları yatırımın boşa gitmesi mi? 

Bilinçle sevmek dediğin şey, ancak şu mantık evliliği hikayesi olur herhalde. 

Kadın erkek için uğraşmaz, etmez, tutmaz değil. Ama bu aşk mekanizmasının bir sonucu değil. Bunu gözden kaçırıyorsunuz. 

Sitelerde Paylaş

Kadınlar erkeklere nazaran daha yavaș așık oluyorlar, iși zamana yayıyorlar.

Lâkın karar verdikten sonra, birlikteliğin uzun sürmesinden yana daha meyilliler.

Yașları ilerledikçe daha az seçici oluyorlar. Zannedersem bunda arz talep durumu etkisini gösteriyor.

Tabii bunlar benim șahsi hayat tecrübelerim.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, ŞüpheciTürk yazdı:

Kadınlardan 1 tane örnek verirsen erkeklerden 1000 tane veririz...  Bakabilirsin uğruna dağları delen, divaneye dönenler, aşk hikayeleri, şiirleri vs. vs. başrol kahramanları hep erkeklerdir.. Bu hikayelerde kadınlar genelde sevilen, aşık olunan taraftadır; erkeğin aşkına kayıtsız kalmayan olarak görülmektedirler hep...

Kadınların aşk olurlar derken erkeklerin ki ile karıştırmayın diyoruz.... Kadınlarınkini hayranlık olarak düşünün....

Benim yorumlarım değil maalesef... Kabullenmek zor gelebilir ama denemesi bedava....

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Al bir salak daha... Seni seçti mi acaba? Nasıl emin oluyorsun ki? 

Kadın için, erkek vardır, o kadar, daha iyisi, daha kötüsü yoktur. 

Ha, o erkeği bulamayan kadın, bir şekilde ölçer, biçer falan, kendince daha iyi, daha kötü ayırmaya bakar. Yani, kadın seni zaten seçmedi, senle kendini oyalıyor olacaktır. 

Ve kadınlar, erkeklere bunları yedirmekte öyle ustadır ki... 

Bana salak diyorsun ama benim Mensa seviyesinde IQ'm var, sen de ise bi' bok yok. Sana gosterdigim IQ sorularini bile cozemiyorsun. Kim salak, belli oluyor. :D

Ayrica, daha iyisini bulursa birakir bence diye dusunen birine "salak" diyorsun. Ne alaka? Kadinlari tanimamak, salaklik mi oluyor?

Kufur, hakaret, ona buna salak demeler filan... Bu kadarsin. Zaten sende zeka olsa, boyle olmazdin. :D

tarihinde Cold storage tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu kadar agresif kişilerin ilişki dersi vermeye kalkışmaları çok komik! Ülen kadın (veya adam) sizi tanıdığına tanıyacağına pişman olur arkasına bakmadan kaçar be! :lol: Bu kadar agresiflikle bırakıp gitmeyecek insan bulmak çok büyük şans olur, o da her şeye razı malın teki olur zaten!

Hayır bu kadar agresif olmanın ne gereği var hiç anlamıyorum. Altın mı paylaş(am)ıyoruz burda yahu? Külçe külçe altınlar var da sen bir külçe fazla niye alıyorsun diye mi birbirimizi yiyeceğiz ülen! :D

Sitelerde Paylaş
51 minutes ago, Cold storage said:

Bana salak diyorsun ama benim Mensa seviyesinde IQ'm var, sen de ise bi' bok yok. Sana gosterdigim IQ sorularini bile cozemiyorsun. Kim salak, belli oluyor. :D

Ayrica, daha iyisini bulursa birakir bence diye dusunen birine "salak" diyorsun. Ne alaka? Kadinlari tanimamak, salaklik mi oluyor?

Kufur, hakaret, ona buna salak demeler filan... Bu kadarsin. Zaten sende zeka olsa, boyle olmazdin. :D

Senin salak olduğun, şu Mensa seviyesi cart curt lafından ayan zaten. Salak mı millet, gidip sen gibi salak salak onlarla uğraşsın?

Eğer doğru erkeği bulmuşsa, daha iyisini falan aramaz, ona teslim olur, o salak zekan bunu bir türlü almadı. O erkek öyle kaldığı sürece, bu böyle sürer gider. 

Sen hiç kızlarla bir şey almaya falan gitmedin di mi? 

Salaklığın çözümü basittir: salak olduğunu kabul et, arkası gelir. 

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, anibal yazdı:

Senin salak olduğun, şu Mensa seviyesi cart curt lafından ayan zaten. Salak mı millet, gidip sen gibi salak salak onlarla uğraşsın?

Eğer doğru erkeği bulmuşsa, daha iyisini falan aramaz, ona teslim olur, o salak zekan bunu bir türlü almadı. O erkek öyle kaldığı sürece, bu böyle sürer gider. 

Sen hiç kızlarla bir şey almaya falan gitmedin di mi? 

Salaklığın çözümü basittir: salak olduğunu kabul et, arkası gelir. 

Onu anladim zaten. Neden anlamayayim?

Ben daha iyisini bulunca terk eder diye dusunuyordum ama yanlismis.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...