Jump to content

Fiziksel Sorunlarım

Recommended Posts

Şans bu işler... Benim çok sevdiğim bir arkadaşım vardı. Kız yüzlü, yüzüne bakmaktan hoşlanılacak biriydi. Sakalı hiç yoktu da, vücudu da pırıl pırıldı. Böyle bir şeyin nasıl olduğuna hayret ederdim. Kızlar bile epilasyon yapmadan olmazken onun epilasyonla filan en küçük işi olacak durumu yoktu. Yahu tamam, kıl üretmiyorsa cildi, kaşı olmasın, saçı olmasın? Kaşlar yerinde, üstelik kibar ve en küçük şekillendirmeye ihtiyacı yok! Kirpikler gayet belirgin! Saçlar ipekten farksız! O kadar hayret ederdim ki yahu sen bir hormonlarını ölçtürsene, sende östrojen baskın be derdim. Utanıyorsan birlikte gidelim, ben anlatırım doktora dedim. Gülerek ben halimden son derece memnunum dedi. Memnun olmayacak yanı da olsa hınzırın! Kızlar kıskanıyor olum senin güzelliğini derdim. Kızlara fark atıyorsun be derdim.  

Hayır ter koktuğunu bir kere bile görmedim, üstelik teninin doğal çok hoş bir kokusu vardı. İnsan böyle ona yakın durmak, kokusunu almak isterdi. Onu diğer arkadaşlarımdan fena kıskanırdım. Sanki kız arkadaşımmış gibi biriyle konuşsa içim allak bullak olurdu. Neyse ki en çok beni severdi. Fakat kıskançlıklarıma kızardı. Çüş lan sevgilin miyim ben senin arkadaşınım be derdi.

Dört yıl birlikte takıldık. Sonra hayat şartları bizi ayırdı. Bir gün çıktı geldi. Sevinçten havalara uçtum tabii. Biraz gezdik tozduk çocuk bekliyorum ben, hani demiştin ya senin östrojenin mi fazla diye, fazlaysa da zararı olmadı, karım hamile dedi. Ulan hangi şanslı kızla evlendin, niye onu da getirmedin, bu şanslı kızı merak ettim dedim. O şanslı kızı hiç tanıyamadım. Bir çocuğu daha olmuş sonra kız tipli şanslı hınzırın, telefonda söyledi. Ama bu adaletsizlik, böyle özene bezene de yaratılır mı, özel insan üretilir mi yahu derdim.   

Peki ona özenir miydim? Hayır. Onun arkadaşım olması, onun gibi olmaktan iyiydi! Neyse diyeceğim, doğa adil değil. Su akar yolunu bulur, dert değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 475
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O yüzden hep söylerim. Tanrının olması çok büyük bir sorunumuz var anlamına gelirdi. Çünkü bu tanrı aşırı adaletsiz zalim bir tanrı olurdu. Birini özene bezene yarat birini baştan sav. Öyle tanrı mı olur... Hayır şöyle bir dünyada şu doğada ne tanrısı yahu?

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, democrossian yazdı:

O yüzden hep söylerim. Tanrının olması çok büyük bir sorunumuz var anlamına gelirdi. Çünkü bu tanrı aşırı adaletsiz zalim bir tanrı olurdu. Birini özene bezene yarat birini baştan sav. Öyle tanrı mı olur... Hayır şöyle bir dünyada şu doğada ne tanrısı yahu?

LOL

Kimse Tanri'dan bahsetmemis ama sen bahsediyorsun. Ne alaka? Tanri ile problemin var. Surekli Tanri yoktur diyorsun, Tanri ile ugrasip duruyorsun.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Cold storage yazdı:

Tanri ile problemin var.

Laf lafı açar diye bir sözü hiç duymamış gibisin. Sohbet nedir, lafın lafı açmasıdır. Asıl sen niye gocundun, onu bir düşün. Laf lafı açması son derece normal ve doğal. Sohbet böyle bir şeydir, böyle gelişir ve derinleşir. Ben size hadi mevzuyu bırakın da tanrı var mı yok mu ona bakalım demedinm ki, niye bu kadar panik yaptın? Sadece laf lafı açtı. :D  

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, democrossian yazdı:

Laf lafı açar diye bir sözü hiç duymamış gibisin. Sohbet nedir, lafın lafı açmasıdır. Asıl sen niye gocundun, onu bir düşün. Laf lafı açması son derece normal ve doğal. Sohbet böyle bir şeydir, böyle gelişir ve derinleşir. Ben size hadi mevzuyu bırakın da tanrı var mı yok mu ona bakalım demedinm ki, niye bu kadar panik yaptın? Sadece laf lafı açtı. :D  

Aptal.

Sitelerde Paylaş

Bu ne panik, bu ne korku!!! :0_80cbc_37a71a73_L: Yani şimdi o kadar doğanın adaletsizliğinden bahsetmişim... :D Tanrıya iki laf çakmanın nesi acayip, bundan panik yapacak ne var hiç anlamadım! :lol:

Doğanın adaletsizliğinden o kadar bahsedince tanrıya çakılacak iki laf kaçınılmaz yani, otomatik gibi bir şey! Bunun için yıldırım çakmış gibi zıplamaya hiç gerek yok. Sakin, relax... Sadece tanrıya laf çakıldı, cuk diye de yerine oturdu.

Sitelerde Paylaş

Ben bu lafın usturubunu bilmeyen hıyar gibi saplara hayret ediyorum. Ülen hiç mi toplum içine karışmadınız, iki insanla oturup sohbet etmediniz be! Böyle dambadak direk suçlayıcı üslupla kendini ortaya atanlara çok gülüyorum. Önce bir sor bakalım soyulmamış doğranmamış cacığa karışmamış hıyar! Nerden alaka kurdun, konuyu buraya niye getirdin diye bir sor da, ondan sonra ne diyeceksen de ülen hıyar!

Öyle dambadak direk suçlamayla lafa başlanmaz! Biraz insan içine karış, biraz davranış geliştir, biraz insan ol insan! :lol:

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, democrossian yazdı:

Bu ne panik, bu ne korku!!! :0_80cbc_37a71a73_L: Yani şimdi o kadar doğanın adaletsizliğinden bahsetmişim... :D Tanrıya iki laf çakmanın nesi acayip, bundan panik yapacak ne var hiç anlamadım! :lol:

Doğanın adaletsizliğinden o kadar bahsedince tanrıya çakılacak iki laf kaçınılmaz yani, otomatik gibi bir şey! Bunun için yıldırım çakmış gibi zıplamaya hiç gerek yok. Sakin, relax... Sadece tanrıya laf çakıldı, cuk diye de yerine oturdu.

Doganin adaletsiz olmasi ile tanrinin ne alakasi var, gerizekali?

Hem tanri yoktur diyorsun, hem de doganin adaletsiz olmasi yuzunden tanriya kiziyorsun. Hahaha.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Cold storage yazdı:

Ben kizlar icin sormadim bu soruyu. Neden olmuyor, merak ettim.

Bu videoyu izle. Kizin bazi disleri yukarida ama dis teli onlari asagiya cekmis.

Bunlar çapraşık-çarpık dişler için kullanılan uzun süreli tedavi yöntemleri. Dişler çıkarken çeşitli nedenlerle düzgün çıkmıyor, kendine yer bulamıyor ve videodaki çocuğunki gibi yukarıda kalıyor.

Kızımın başına geldi, oradan biliyorum. Videodaki kadar değildi ama vardı sorunu. Ortodontiste gittik, çenesi küçük olduğu için dişlerin kendine yer bulamadığını ve çıkması gerektiği yerde çıkmadığını söyledi. İki altta, iki de üstte olmak üzere dört tane sağlam dişi çektiler, sonra da tel taktılar. Ergenliğe henüz girdiği için teller mümkün olduğunda dışarıdan görünmesin diye porselen olanlardan taktırmıştık. Üç yıl boyu kaldı teller. Doktoru, daha hızlı da yapabilmenin mümkün ama yanlış olduğunu, bize nedenleriyle açıkladı.

Teller takıldıktan sonra yavaş yavaş yukarıdaki dişler aşağı indi, kaymış olanlar gelip yerine oturdu, tedavi sonunda dişleri şahane oldu. 

Yani ön dişlerimi uzatmak istiyorsun diye bu tedaviyi uygularlar mı, yeterince veya gerektiği kadar uzayıp yerleşmiş dişleri daha da uzatmak mümkün mü bilmiyorum. Eğer gerçekten takılmış durumdaysan bu işe, protez yaptırırsın. Bence hiç gerek yok, ana dişleri korumak ve kullanmak doktorların da birincil hedefi oluyor zaten ama sen ille de istiyorsan bir şekilde yapılır. 

Diş teli tedavisi gerçekten çok yorucu ve çok rahatsızlık verici bir tedavi. Bütün o ay ve yıllar boyu özgürce yiyemiyorsun, temizliği için ayrıca çaba sarfediyorsun (çünkü teller nedeniyle temizlemek zor oluyor ve çürümeye çok daha fazla açık oluyor dişler) vs vs... Çocuklar en çok da yiyecek içecek kısmında zorluk yaşıyor, özellikle kola gibi içeceklere düşkünlerse. Bizde bu tip içecekler hiç sevilmediği ve içilmediği için bu tip sorunlar yaşamadık ama elma düşkünü bir çocuğun elmayı ısıramaması, hiçbir şeyi ısırarak yememesi gerekmesi filan biraz sevimsiz... 

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, Cold storage yazdı:

Benim dislerim genetik olarak zayif. Duzgunler ama hemen curumeye basliyorlar, sarariyorlar. Bu yuzden Crest 3D Whitestrips siparisini verdim. Herkes basarili bir urun oldugunu soyluyor. Sonuclari inanilmaz.

Amazon'dan aldim bu arada. Turkiye'de cok daha pahali.

Sivilceler zamanla geciyor ama siyah noktalar icin ben de bakim yaptiracagim.

El ve ayak kremleri cildimi yagli birakiyor. Boyle yapmayan bir urun var mi?

Su bazlı nemlendiriciler kullan. Ellerimdeki yağlı histen ben de nefret ederim... 

Ayak için de Neutrigina'nın ayak bakım ürünlerini kullanıyorum, hem ucuz hem çok etkililer... Sana da tavsiye ederim.

Ergenlik sivilceleri zamanla geçiyor tabii de bıraktığı izler, o siyah noktalar için bir el atmak gerekiyor. Bakımla birlikte gözenek küçültücü nemlendirici veya tonikler kullanıldırıyorlar zaten. Onların da en pahalı olanlarını almak şart değil, gayet ucuz ve etkili ürünler de var. 

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Bunlar çapraşık-çarpık dişler için kullanılan uzun süreli tedavi yöntemleri. Dişler çıkarken çeşitli nedenlerle düzgün çıkmıyor, kendine yer bulamıyor ve videodaki çocuğunki gibi yukarıda kalıyor.

Kızımın başına geldi, oradan biliyorum. Videodaki kadar değildi ama vardı sorunu. Ortodontiste gittik, çenesi küçük olduğu için dişlerin kendine yer bulamadığını ve çıkması gerektiği yerde çıkmadığını söyledi. İki altta, iki de üstte olmak üzere dört tane sağlam dişi çektiler, sonra da tel taktılar. Ergenliğe henüz girdiği için teller mümkün olduğunda dışarıdan görünmesin diye porselen olanlardan taktırmıştık. Üç yıl boyu kaldı teller. Doktoru, daha hızlı da yapabilmenin mümkün ama yanlış olduğunu, bize nedenleriyle açıkladı.

Teller takıldıktan sonra yavaş yavaş yukarıdaki dişler aşağı indi, kaymış olanlar gelip yerine oturdu, tedavi sonunda dişleri şahane oldu. 

Yani ön dişlerimi uzatmak istiyorsun diye bu tedaviyi uygularlar mı, yeterince veya gerektiği kadar uzayıp yerleşmiş dişleri daha da uzatmak mümkün mü bilmiyorum. Eğer gerçekten takılmış durumdaysan bu işe, protez yaptırırsın. Bence hiç gerek yok, ana dişleri korumak ve kullanmak doktorların da birincil hedefi oluyor zaten ama sen ille de istiyorsan bir şekilde yapılır. 

Diş teli tedavisi gerçekten çok yorucu ve çok rahatsızlık verici bir tedavi. Bütün o ay ve yıllar boyu özgürce yiyemiyorsun, temizliği için ayrıca çaba sarfediyorsun (çünkü teller nedeniyle temizlemek zor oluyor ve çürümeye çok daha fazla açık oluyor dişler) vs vs... Çocuklar en çok da yiyecek içecek kısmında zorluk yaşıyor, özellikle kola gibi içeceklere düşkünlerse. Bizde bu tip içecekler hiç sevilmediği ve içilmediği için bu tip sorunlar yaşamadık ama elma düşkünü bir çocuğun elmayı ısıramaması, hiçbir şeyi ısırarak yememesi gerekmesi filan biraz sevimsiz... 

Ondeki 4 disimin 2 mm asagida olmasini istiyorum.

Annem guzel, babam ise cirkinin teki. %99 anneme benziyorum ama o 4 disim biraz yukarida oldugu icin ust dudagimda biraz kucuk gozukmeye basladi. Eskiden bu kadar degildi, galiba ergenlikle beraber yuzum son seklini alinca boyle oldu. Ama ucuz kurtulmusum diyorum. %99 anneme benzemek benim icin buyuk basari.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Su bazlı nemlendiriciler kullan. Ellerimdeki yağlı histen ben de nefret ederim... 

Ayak için de Neutrigina'nın ayak bakım ürünlerini kullanıyorum, hem ucuz hem çok etkililer... Sana da tavsiye ederim.

Ergenlik sivilceleri zamanla geçiyor tabii de bıraktığı izler, o siyah noktalar için bir el atmak gerekiyor. Bakımla birlikte gözenek küçültücü nemlendirici veya tonikler kullanıldırıyorlar zaten. Onların da en pahalı olanlarını almak şart değil, gayet ucuz ve etkili ürünler de var. 

Tam olarak hangi urunleri kullaniyorsun, soyleyebilir misin?

Sitelerde Paylaş
52 minutes ago, Cold storage said:

Her ürün, her ayağa, ele, kele aynı faydayı sağlamaz.

Eğer bir şikayetin varsa, onu belirtirsen, herkes daha iyi yardımcı olacaktır. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Cold storage yazdı:

Lancome'un su bazlı nemlendiricisini kullanıyorum yüzüm için. Ellerim için Bliss High Intensity Hand Cream kullanıyorum ama ona takıntılı değilim. Su bazlı ve biraz iyi kalite herhangi bir krem de olur. 

Nemlendirici dışında hiçbir kozmetik kullanmadım, kullanmıyorum. Gece kremi, gündüz kemi, yok göz altı bilmem nesi, kırışık engelleyici gibi işlere hiç girmedim, zaten inanmıyorum da. Ama oldum olası bol su içerim, onun da faydalarını hem tenimde hem de formumu korumada bolca gördüm. 

Bir de açık tenli olduğum ve güneşten çokça çekindiğim için Sebamed'in güneş koruyucusunu kullanırım. Bronzlaşmaktan da hoşlanmıyorum zaten.

Her cilt tipi farklı, bi de ben kadınım. O yüzden yüzüne süreceğin şeyler için bana bakma. Sana çok iyi gelen bana gelmez vs...

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Cold storage yazdı:

@Türk Ateist

Fiyat aldim, 150 liraymis cilt bakimi. 1 saat suruyormus. Hic yaptirmadim, sorum biraz sacma gelebilir, ayakkabilarimi cikarmak zorunda miyim? Galiba bu islemi yaparken kisiyi uzandiriyorlar, degil mi?

Evet, 100-150 arası demiştim. 

Hayır, ayakkabılarını çıkarman gerekmiyor. Uzanıyorsun tabii ama altına serilen şey her defa değişir, sen kalktıktan sonra çöpe gider. O yüzden düşünme. Çıkar derlese ki sanmıyorum, çıkarmak istemiyorum de gayet rahat.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...