Jump to content

Fiziksel Sorunlarım

Recommended Posts

9 minutes ago, ateistfikir said:

Nefes alsın yeter diyenlerden değilim anibal. Her neyse,aklıma gelmişken birşey söylemek istiyorum bu konuyla ilgili. Aşk denen şeyin hormonlarla alakalı olduğunu biliyoruz. Bu iş insanlığın ilk yıllarına kadar gidiyor. Evrim Ağacında bir yazı okumuştum. Duygusal anlamda hoşlandığımız kişiyi biz seçmiyoruz,bizim bilinçaltımızda o kişiye yakın hissetmemizi sağlayan faktörler var gibisinden bişeylerdi. Bu her insan için farklı tabii ki. Her insanın hoşlandığı insan tipi,sevdiği kız veya erkek vesaire. Biz aslında bilinçaltımızın bizi yönettiği şekilde,bize benzer olan kişiyi kendimize yakın hissediyor,ve ondan hoşlanıyoruz. Hani sen diyordunya kızı anlayacaksın diye,herhalde bunu kastediyodun. Kızı anlayıp ona göre hareket etmek. 

Bir kızı anlamak, onu mutlu eder, iyi hissettirir. Genelde çevresinde bunu yapan pek bulunmaz, o da senin yanından kendini iyi hissettiğini farkeder, seni görmek, oturmak, konuşmak, daha doğrusu dır dır dır bir sürü konuşmak ve senin anlamanı ister. İşte püf noktası budur, kız senle kendini iyi hissedecek, seni arayacak, sen olmayınca eksiklik hissedecek. 

Kızların bir diğer tarafı ise, rahatladıkları zaman, arzu duymalarıdır. Bu büyük resimde bir erkek arzulamaktır. Eğer sen dominantlığın vs. ile, bir kaç farklı şekille birlikte ona erkek olduğunu gösterirsen, olay biter. Fakat bunu yapmazsan, o gider bir erkek bulur, sen acayip bir pozisyona düşmüş olursun. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 475
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, Yeni Üye yazdı:

Tanrıya karşı nankörlük ve şükürsüzlük yapmamak için, doğa adaletsizdir diyorsun.

Yo, hiç öyle bir sıkıntım yok. Ne görüyorsam onu söylüyorum. Olmayan tanrıya nankör olmayayım diye niye düşüneceğim?

Doğanın bilinci elbette insandır, yani nasıl insan beyni olmakla zeki oluyor, karaciğeri böbreği zeki olmadan da oluyorsa, hatta bundan öte bir sürü bakteri ile simbiyoz yaşıyorsa, doğa da aynı. İçinde insan olduğuna göre doğa zekidir. Zeka evirmiştir.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, anibal yazdı:

Bir kızı anlamak, onu mutlu eder, iyi hissettirir. Genelde çevresinde bunu yapan pek bulunmaz, o da senin yanından kendini iyi hissettiğini farkeder, seni görmek, oturmak, konuşmak, daha doğrusu dır dır dır bir sürü konuşmak ve senin anlamanı ister. İşte püf noktası budur, kız senle kendini iyi hissedecek, seni arayacak, sen olmayınca eksiklik hissedecek. 

Kızların bir diğer tarafı ise, rahatladıkları zaman, arzu duymalarıdır. Bu büyük resimde bir erkek arzulamaktır. Eğer sen dominantlığın vs. ile, bir kaç farklı şekille birlikte ona erkek olduğunu gösterirsen, olay biter. Fakat bunu yapmazsan, o gider bir erkek bulur, sen acayip bir pozisyona düşmüş olursun. 

Anlıyorum. Sanırım iki adım ileri bir adım geri taktiğinden bahsediyorsun. Kıza ilgi gösterip,daha sonra geri çekilmek. Etrafında bir kaç tane fazladan kız bulunması da,aynı şekilde mesela. Tabii seninde dediğin gibi bunlar kızın hayata bakış açısına göre değişir. Bazı kızlar vardır,sevdiği insanı kimseyle paylaşamaz. Yanında ondan başka bir kız bulunmasını istemez. Bir başkası bunu sorun etmez falan. Burada iş kızları tanımaktan geçiyor tabii ki.

Dominantlık gerçek çok önemli bu işlerde. Liderlik edebilmek,gidilecek yerleri belirlemek,kararları verebilmek vs. Kendinden emin,kararlı ve güvenilir bir erkek imajı çizmek gerçekten kızlar üzerinde etkili. 

Sitelerde Paylaş
58 minutes ago, ateistfikir said:

Anlıyorum. Sanırım iki adım ileri bir adım geri taktiğinden bahsediyorsun. Kıza ilgi gösterip,daha sonra geri çekilmek. Etrafında bir kaç tane fazladan kız bulunması da,aynı şekilde mesela. Tabii seninde dediğin gibi bunlar kızın hayata bakış açısına göre değişir. Bazı kızlar vardır,sevdiği insanı kimseyle paylaşamaz. Yanında ondan başka bir kız bulunmasını istemez. Bir başkası bunu sorun etmez falan. Burada iş kızları tanımaktan geçiyor tabii ki.

Dominantlık gerçek çok önemli bu işlerde. Liderlik edebilmek,gidilecek yerleri belirlemek,kararları verebilmek vs. Kendinden emin,kararlı ve güvenilir bir erkek imajı çizmek gerçekten kızlar üzerinde etkili. 

Bu böyle değil tam olarak. Ama senin yaşlarında çok zaman tutacak bir tekniktir. 

Bir plan çizmek gerekirse;

1. Kızı karşıdan analiz et, temel özelliklerini öğren.

2. Kıza bir şekilde yaklaş, tavlamaya çıkmış falan gibi değil, öyle denk gelmiş gibi. 

3. Kıza onun gibi olduğunu gösterecek şeyler söyle.

4. Kıza erkek olduğunu hissettirecek şeyler yap.

Arkası gelir. Fakat, işin bam teli, kızın asla ama asla onu tavlamaya, elde etmeye çalıştığını düşünmemesi. 

Gidilecek yerleri belirlemek vs. kızına göre değişir. Bazı kızlar, özellikle üniversite okuyan, okumuş kızlar, organizasyon yapmayı sever. Ona bu fırsatı verir ve ekip olursanız, kolayca elde edersiniz mesela. 

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, democrossian yazdı:

Doğanın bilinci elbette insandır, yani nasıl insan beyni olmakla zeki oluyor, karaciğeri böbreği zeki olmadan da oluyorsa, hatta bundan öte bir sürü bakteri ile simbiyoz yaşıyorsa, doğa da aynı. İçinde insan olduğuna göre doğa zekidir. Zeka evirmiştir.

Peki, doğa zekidir. 

Doğa aynı zamanda güler, konuşur, sever, kızar, karar verir, seçer vb. Yani, doğa insanla ve bünyesindeki diğer şeylerle bunları yapar. Sadece bildiklerimizden(yapabildiklerinden) yola çıkarak doğanın sınırsız bir güç sahibi olduğunu görebiliriz. Doğa güçlüdür ve zekidir. Zeki ve gücü sınırsız. zekası bünyesinde geçmişte bulunmuş, şu an bulunan ve gelecekte bulunacak her şeyin zekasından daha fazla. Onun için geçmiş, gelecek yok. bir başlangıcı ve sonu yok. Mekan da ondan sonra zaman da. Fizik kanunları da. Çünkü başlangıçta tekillik vardı. Her şeyi kendinde barındıran tekillik. Sınırsız güç, sınırsız zeka, sınırsız seçme özgürlüğü. Maddeyi de, hayatı da, Ahlakı da, estetiği de, Dini de, Hukuku da O var etti. Sen Bu başlangıcı olmayan, sonu olmayan, her şeyin kendisinden sonra olduğu, her şeyi var eden, sınırsız güç, irade ve zeka sahibi Gerçeğe inanıyor musun?

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, anibal yazdı:

Bu böyle değil tam olarak. Ama senin yaşlarında çok zaman tutacak bir tekniktir. 

Bir plan çizmek gerekirse;

1. Kızı karşıdan analiz et, temel özelliklerini öğren.

2. Kıza bir şekilde yaklaş, tavlamaya çıkmış falan gibi değil, öyle denk gelmiş gibi. 

3. Kıza onun gibi olduğunu gösterecek şeyler söyle.

4. Kıza erkek olduğunu hissettirecek şeyler yap.

Arkası gelir. Fakat, işin bam teli, kızın asla ama asla onu tavlamaya, elde etmeye çalıştığını düşünmemesi. 

Gidilecek yerleri belirlemek vs. kızına göre değişir. Bazı kızlar, özellikle üniversite okuyan, okumuş kızlar, organizasyon yapmayı sever. Ona bu fırsatı verir ve ekip olursanız, kolayca elde edersiniz mesela. 

Bu neden bu kadar onemli? Bir erkek bir kizi isteyemez mi?

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Cold storage said:

Bu neden bu kadar onemli? Bir erkek bir kizi isteyemez mi?

Eğer bunu hissederse, size karşı savunmasını ayaklandıracaktır. En azından bu ihtimal var olacaktır. Dorğu şekilde giderek sonuç garanti olacakken, bu riske girmeye değmez. 

Düşünün bakalım, bir kız her kendini beğenen, isteyene tamam diyecek olursa, ne olur? 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Eğer bunu hissederse, size karşı savunmasını ayaklandıracaktır. En azından bu ihtimal var olacaktır. Dorğu şekilde giderek sonuç garanti olacakken, bu riske girmeye değmez. 

Düşünün bakalım, bir kız her kendini beğenen, isteyene tamam diyecek olursa, ne olur? 

Belki de "aradigi erkek" benim. Bu ihtimali de dusunup sansini neden denemesin?

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, Cold storage said:

Belki de "aradigi erkek" benim. Bu ihtimali de dusunup sansini neden denemesin?

Dişiler, işlerini şansa bırakmayacak kadar donanıma doğuştan sahiptir, yanlış yapabilirler, ama şansa bırakmazlar. 

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Yeni Üye yazdı:

doğanın sınırsız bir güç sahibi olduğunu görebiliriz.

Nerden sınırsız? Bizim gücümüz sınırsız mı?

Tekillik fizik yasaları yok demek değil. Bilinen fizik kurallarından başka fizik kurallarının geçerli olması demek. Kuantum gibi. Kuantum yasalar makro evrenden farklıdır. Sınırsız güç ve zeka diye bir şey yok çünkü olamaz.

En önemli ayrıntı da doğa bizi evrimle yarattı. Bizim zekamıza sabit değişmez biçimde sahip değil.

Sitelerde Paylaş

Söz doğadan açılmışken konu ile ilgisini kuralım:

Sürü hayvanlarında ergin erkekler sürüden kovulup gidip erkekler sürüsü oluşturuyorlar ve kendilerini kovan lider erkeğin tüm dişiler sürüsüne sahip oluşunu uzaktan izlemek zorunda kalıyorlar ya...

Bu erkeklerden ancak biri, o da bir dişi sürüsünün lideri güçten düştüğünde onu yenerek bir dişi sürüsü ele geçirebilir. Yani bir erkekler sürüsündeki erkeklerin büyük çoğunluğu bir dişiyle çiftleşmeden ömrünü tamamlayacaktır. Çok acımasız değil mi.

Bunu aşabilen bir bonobolar var. İnsan onlar kadar aşmış değil. Hatta bonoboların yaşamı ilk kez aydınlatıldığında insanlar söylenenlerin yalan olduğunu, bonoboların anaerkil ve serbest cinsel yaşamlı olamayacağını düşündü.

Peki şöyle düşünelim: Şempanzelerle bonobolar aynı ortamda yaşasaydı... Şempanzeler bonoboları darmadağın ederdi. Soylarını tüketmeleri bile olası. Son bir ayrıntı: Bonobolar zengin ve cömert bir ormanda evrilmişken şempanzelerin ormanları savanamsı fakir ve kıt bir ortam. Bu da önemli ve dikkate değer bir ipucu. Ormanda vahşi, etobur hatta yamyam olan şempanzelerin insanlarla birlikte yaşayınca son derece nazik hale geldiği de gözleniyor. Bunlar çok dikkat çekici ve düşündürücü göstergeler.

Sitelerde Paylaş

ben yakisikliyim, artisi cok gibi gözükse bile is kisilikte bitiyo.   keske tipsiz olup cok zengin dogsaydim. okul bitsin gorucem ama, butun kizlari kandirip sevgili olup aldaticam, lanet paragozler.  bi kiz benden ayrılıyor,  niye?  30 yasinda tipsiz bir sisko icin çünkü parasi coook fazla. 

tarihinde loost123 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, loost123 yazdı:

lanet paragozler. 

Suçlayamazsın, dişi doğasında var, yavrularının rahat bir ortamda doğmasını ve iyi beslenip iyi yetişmesini istemek. Çocuğun okul çantasını alamayacaksan yakışıklılığın ne işe yarar? Dişi kendinden çok yavrusunu düşünür, biz ise bunu anlayamayız. Biz kendimizi düşünürüz.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, loost123 yazdı:

ben yakisikliyim, artisi cok gibi gözükse bile is kisilikte bitiyo.   keske tipsiz olup cok zengin dogsaydim. okul bitsin gorucem ama, butun kizlari kandirip sevgili olup aldaticam, lanet paragozler.  bi kiz benden ayrılıyor,  niye?  30 yasinda tipsiz bir sisko icin çünkü parasi coook fazla. 

LOL

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, democrossian yazdı:

Suçlayamazsın, dişi doğasında var, yavrularının rahat bir ortamda doğmasını ve iyi beslenip iyi yetişmesini istemek. Çocuğun okul çantasını alamayacaksan yakışıklılığın ne işe yarar? Dişi kendinden çok yavrusunu düşünür, biz ise bunu anlayamayız. Biz kendimizi düşünürüz.

Tamam ama o adamı aldatmayacaksa sıkıntı yok.

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, loost123 said:

Kızları anlamanın pek kolay olmadığını söylemiştik di mi?

Ona gereken dominantlığı kuramadın.

Onu anlamadın.

Onun ihtiyaçlarını karşılamadın, özellikle sekse dair ihtiyaçlarını. Seks eşittir seks değil, her kız için seksten beklenti çok farklı. Onun ihtiyacı, pahalı bir çanta sandın. Onun seni beslemesine fırsat vermedin, hesabı sen ödedin. Ona nezaket gösterdiğini sanıp, sabah ayağına kahvaltı getirdin. Amanda romantizm olsun diye, mum ışığında masa kurdun, gidip pizza söyletip, playstation veya tabu oynamak varken. 

O şişkoda eğer sen gibi davranırsa, emin ol o da aynı akıbete uğrayacak. Ama büyük ihtimalle o şişko bir hayli egoist olacak. Kızı umursamayacak pek. Böylece, hesabı ona ödetecek. Mum ışığı falan anlamam, gidip gokart oynuycam diyecek, bilmeden tam kızın istediği noktaya varacak falan. Kızı takmayacak, işine geliyorsa diyecek, hayvan gibi davranacak yatakta, bir kızın arayıpta bulamayacağı şekilde hem. Kız dur yapma falan diyecek, bu iplemeyecek, verir parasını diktiririm diyecek, vuracak kıza, ona olası en büyük dominantlığı göstererek. Kız ihya olacak bildiğin...

Nerlerde yanlış yaptığınızı umarım azıcık kavramışsındır. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Kızları anlamanın pek kolay olmadığını söylemiştik di mi?

Ona gereken dominantlığı kuramadın.

Onu anlamadın.

Onun ihtiyaçlarını karşılamadın, özellikle sekse dair ihtiyaçlarını. Seks eşittir seks değil, her kız için seksten beklenti çok farklı. Onun ihtiyacı, pahalı bir çanta sandın. Onun seni beslemesine fırsat vermedin, hesabı sen ödedin. Ona nezaket gösterdiğini sanıp, sabah ayağına kahvaltı getirdin. Amanda romantizm olsun diye, mum ışığında masa kurdun, gidip pizza söyletip, playstation veya tabu oynamak varken. 

O şişkoda eğer sen gibi davranırsa, emin ol o da aynı akıbete uğrayacak. Ama büyük ihtimalle o şişko bir hayli egoist olacak. Kızı umursamayacak pek. Böylece, hesabı ona ödetecek. Mum ışığı falan anlamam, gidip gokart oynuycam diyecek, bilmeden tam kızın istediği noktaya varacak falan. Kızı takmayacak, işine geliyorsa diyecek, hayvan gibi davranacak yatakta, bir kızın arayıpta bulamayacağı şekilde hem. Kız dur yapma falan diyecek, bu iplemeyecek, verir parasını diktiririm diyecek, vuracak kıza, ona olası en büyük dominantlığı göstererek. Kız ihya olacak bildiğin...

Nerlerde yanlış yaptığınızı umarım azıcık kavramışsındır. 

Bu dediğin her kız için gerçerli değil, kişiliği pek sağlam olmayan kız türüne ait bu söylediğin özellikler.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, loost123 yazdı:

Büyük oranda aldatmayacaktır. O da yavrusunu tehlikeye atmamak için. Yoksa kadınlar çirkin paralı adamlarla evlenseler de yakışıklı, kız yüzlü parlak oğlanlardan aslında hoşlanırlar. Ama o kadar, pek fazla bir şey yapmazlar. Yapmayacağının garantisi yoktur da, yavrusunu riske atmak istemez. Dişilerde her şey yavrulara endekslidir, bunu unutmayacaksın. Bir tavuk ne kadar korkaktır bilirsin ama bir kuluçka tavuk, civcivlerini savunmak için çakalın suratına dalar. Ben bunu gözümle görmedim ama yaşadım. Çakal saldırısı olduğunu kuluçkanın bütün sesini çıkarmasından ve kanat çırpmasından anladım. Koştum yetiştim ama ortada ne çakal, ne kuluçka ne civcivler hiç bir şey yoktu. Çakalın kuluçkayı yakalayıp götürdüğünden emindim. Civcivleri bari kurtarayım diye aramadığım yer kalmadı, hiç birini bulamadım. Gece olunca hepsinden ümidi kestim. Sabahleyin kuluçka mağrur bir edayla civcivleri ile birlikte saklandığı yerden çıktı. Gözlerime inanamadım, bu olağanüstü bir şeydi. Çakalı oyalamış ve civcivlerin saklanmasına zaman tanımıştı. Fakat çakaldan nasıl kurtuldu ona şaşıyorum. Civcivler korkudan saklandıkları yerden çıkmayınca da geceyi yanlarında geçirmişti.  

Çakal gördüm, bilirim. Ormanda yüz yüze geldim bakıştık çakal ile. Köpekten pek farkı yok. İri olmayan bir köpek gibi. Bir tavuğun başa çıkabileceği bir şey pek değil.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, loost123 said:

Bu dediğin her kız için gerçerli değil, kişiliği pek sağlam olmayan kız türüne ait bu söylediğin özellikler.

Değil...

Sadece sana örnek veriyoruz, bunu gözden kaçırma. Evet, bazı kız için mum ışığında yemek harika, ama bugün karşına gelecek 20 yaş ve üzeri çoğu kız için bu berbat bir hal. Belki direk söyleyemez, ama bundan mutlu olmaz, rahat olmaz, sonuçta, sorun senden değil bende demesi çok uzun sürmez. 

Kızın sağlamı olmaz. Sağlam erkek, kızın omurgasıdır, erkek sağlamsa, kız dimdik, sapsağlam, taş gibi ve harika olur, gözün ardında kalmaz. Değilse, sağlam bir erkeği olmayan kız, bildiğin en omurgasız, en sürüntü, en ıyykk sümüklüböcekten falan farksız olur. 

Sitelerde Paylaş

o zaman  aşağıdaki yazımı okuyunuz

Aşk yapaydır ve kurallarla yürür

Aşk dönemin sosyal kurallarına göre yürür. Eskiden erkek egemenliği daha baskındı ve 4 kadınla aşk yaşanabiliyordu. O zamanın normları öyle olduğu için kadınlar da itiraz etmezdi ve herkesce normal karşılanırdı. Şimdinin  kuralları gereği birden fazla kadınla aşk yaşamak kabul bile edilemez. Sevgilin varken başka bir karşı cinsle gereğinden fazla yakınlaşamazsın. Genellikle aldatılıyormuyum lan? kafasıyla sevgili sık sık kıskanılır,kontrol edilir. 

evrim-teori.jpeg

Şunu biliyoruz ki bizlerin hayvanlardan farkımız zamandan kaynaklıdır. Zaman içinde gelişerek geride bıraktıklarımızdan zeka olarak üstün canlılarız.Bizler hariç diğer tüm canlılar sadece ilişkiye girer,aşık olmaz. E  hayvanların aklı olmadığı için aşık olmaması normaldir fakat aklı olan insanların da aşık olması aklının zorunlu bir getirisi değildir. Bence aşk cinsellikten başlayıp, sürekli istemekten dolayı evrimleşerek şimdiki formatına gelmiş bir ilişki tipidir. İnsanın yaşamında doğal olarak aşk yoktur,

aşk insanın kendi uydurduğu ve güzelce oynadığı bir roldür. Psikolojik rahatlamadır. Aşk dediğimizin temelinde tamamen cinsellik yatmaz. Gündelik yaşamda neyi çoğunluk görürsek onun gibi olmaya meyilliyiz insanlar olarak. Aşık olmanın temelinde cinsellikten ayrı olarak topluma uyum sağlama,yapmış olmak için yapmak,merak giderme,keşfetme gibi nedenler yatar. Sadece bir kişiye aşık olmak ve ölene kadar devam etmesi mümkün değildir, ölene kadar devam edebilir ilişki fakat o aşk denilen anlık doyum duygusu çoktan bitmiş olacaktır. İnsan ilkel iken sadece cinsel doyum için karşı cins ararken, şimdi sosyal hayatını yaşamanın bir parçası olarakta arıyor. 

Tabii aşkın olmadığını söylemek aşkın olmadığı anlamına gelmez. Aşk yoktur demek aşkın standart insan seviyesinde algılandığı şekilde olmadığı anlamına gelir. Yani aşk sevginin bir türüdür, bu türe aşk dersin. Bu yapay sevgi uzantısının nasıl geliştiğini ve ortaya çıktığını yukarda kabaca anlattım. Sevgi gerçektir fakat aşk zorlamacı ve başlangıçtan itibaren azalmak zorunda olan yapay bir yaşam tarzıdır.

Aşk ve cinselliğin ayrılışı

İnsan bir hayvan uzantısıdır,gelişmiş versiyonudur. Tıpkı hayvanlar gibi karşı cinsle ilişkiye girer fakat arada fark vardır. İnsan zekidir,alışılmışın dışına çıkabilir. Hayvanlar partnerlerine sadık kalma çabasına girmez,sosyal hayatta birlikte yaşama yoluna gitmez. İnsan ise aklının var olmasından dolayı tabii genlerine bağlı kalmaz,onları aşar ve cinsel ilişki dışında da karşı cinsle ilişkileri olur. Cinsellik ve aşk ayrıdır ve bunun en büyük örneğin birine aşıkken(tanım gereği)  gidip başkasıyla  ilişkiye girmemiz ve tekrar dönüp aldattığımız için pişmanlığımızı dile getirmemizdir. Bu durum akla neyi getiriyor? aşkın zorlamacı bir sevgi uzantısı olduğunu. Aşık olmak sevgidir,aşk tek başına değildir  ve çağın dayattıklarıyla tetiklenir. Güzel kızlara inanılmaz hızla aşık olmak,yakışıklı erkeklere inanılmaz hızla aşık olmak gibi.. Tesadüf işte ! 

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...