Jump to content

Evrende tek mi yaşıyoruz?

Recommended Posts

Özet olarak da anlatması zor. Meselâ sen, keşke bunu böyle yapsaydım benim için daha iyi olurdu dediğin,, hayâtında bir çok şey yaşamışsındır. İşte, keşke bunu yapsaydım dediğin dönüm noktalarında Dünyânın ikiye ayrıldığını düşün. Birisinde senin yapmak istediğin iş istikâmetinde bir kader ve târih çizgisinde ilerleyen bir dünyâ, diğerinde de keşke dediğin serzenişte bulunduğun kader çizgisinde bir dünyâ oluşuyor. Biz, çatallaşan Dünyâdan habersiz, kendi tercîhlerimizin, kader ve târih çizgisini biliyoruz. Halbuki sayısız dünyâlar var. Allah-u â'lem... Konuyu uzun anlatmam lâzım ama şu ânda enerjim yok...

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Hurrican yazdı:

Özet olarak da anlatması zor. Meselâ sen, keşke bunu böyle yapsaydım benim için daha iyi olurdu dediğin,, hayâtında bir çok şey yaşamışsındır. İşte, keşke bunu yapsaydım dediğin dönüm noktalarında Dünyânın ikiye ayrıldığını düşün. Birisinde senin yapmak istediğin iş istikâmetinde bir kader ve târih çizgisinde ilerleyen bir dünyâ, diğerinde de keşke dediğin serzenişte bulunduğun kader çizgisinde bir dünyâ oluşuyor. Biz, çatallaşan Dünyâdan habersiz, kendi tercîhlerimizin, kader ve târih çizgisini biliyoruz. Halbuki sayısız dünyâlar var. Allah-u â'lem... Konuyu uzun anlatmam lâzım ama şu ânda enerjim yok...

ikiye ayrılan dünyanin kime ne faydası var. ben bu ayrımı her yaptığımda ayrılan bir dünya varsa onu yapan ben olurum ki, bu da Alah ' ın CC. yaratmasına ters olur. yani diğer dünyadaki beni bu dünyadaki ben yapmış olurum. eğer beni bir başka dünyadaki ben yapmışsa ben kime ibadet edeceğim. benim yaptığım ama içinde benim olmadığım bir dünyada beni temsil eden , benden habersiz ben olurum. sence şimdi bu benlerin kendi kendine çoğalması , benlerden birini ilah mı yapacak?

Sitelerde Paylaş

İlkönce anlamaya çalış ondan sonra, yorum yap.
Senin yapabildiğin her şey, Allah'ın yaratmasından başka olamaz zâten.
Paralel Dünyâdakilerde sensin, onlarda senin özün. Fakat onların şuurunda değilsin. Şuuraltında sayısız senle aranızda nasıl bir etkileşim var bilemem.
Paralel dünyâlardaki "sen" lerin hepsi kul... Sayısız Dünyâlarda mukayyed olmamızın sebebi kul olan bizden kaynaklanmıyor. Kulu olduğumuz Allah'ın "muhtelif bir isminin" mutlaklığından kaynaklanıyor.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, FETİH yazdı:

hayır merak ettim de soruyorum . bu paralel dünya inanışın ayet ve hadis kaynaklı mı?

7 saat önce, Hurrican yazdı:

Elbette, Kur'ân ve hadîste işâretler var. Fakat, yine bir Kur'an olan, Kâinât kitabını okumayı bilirsen, ki ilk âyet "ikrâ" bunu öğretir. Bu okumayı bilen (ilm-i ledünn sâhibi) evliyâdan bu bilgileri alabilirsin. Onlar, Allah'ın izniyle, meselâ10 milyar ışık yılı uzaklıktaki gezegenlere bile  gidebilirler.

Yorumsuz.  :D

Sitelerde Paylaş

Yanlız  olduğumuzu nerden çıkardınız? Buyrun yanlız olmadığımızın kanıtı.

69/HÂKKA-17: Ve o melek, onun göğün çevresi üzerindedir. Ve izin günü Rabbinin arşını üstlerinde taşıyanların sayısı sekizdir.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, güven said:

69/HÂKKA-17: Ve o melek, onun göğün çevresi üzerindedir. Ve izin günü Rabbinin arşını üstlerinde taşıyanların sayısı sekizdir.

Tabi, tabiii...

Nasılsa, işkembede üretilip, gürültüyle götten çıkarılan şeylere inanacak bu kadar götüyle düşünen olduktan sonra..

Ondan sonra bir de amanda üslup, yok küfürülü konuşuyor falan derler. Adamların doğru olmaya dair tek kriteri, bir bedevinin götünden çıkmasından ibaretse, ben ne yapayım?

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, anibal yazdı:

Tabi, tabiii...

Nasılsa, işkembede üretilip, gürültüyle götten çıkarılan şeylere inanacak bu kadar götüyle düşünen olduktan sonra..

Ondan sonra bir de amanda üslup, yok küfürülü konuşuyor falan derler. Adamların doğru olmaya dair tek kriteri, bir bedevinin götünden çıkmasından ibaretse, ben ne yapayım?

Ben demiyorum  bakın deniz  var deniz oluncada  yaşam var demektir,  8 adet geçi var daha ne olmasını isterdin. Ben 8 geçiyi benmsiyor hatta inanıyorum.

7nc semanın ötesinde bir deniz var. Bunun üst sathı ile dibi arasında 2 ema arasındaki mesafe kadar mesafe var. Bunun da gerisinde 8 adet yabani keçi süretinde melek var. Bunların sınnakları ile dizleri arasında 2 sema arasındaki mesafe gibi uzaklık var, sonra bunların sırtlarının gerisinde Arş var, Arş'ın da alt kısmı ile üst kısmı arasında 2 sema arasındaki uzaklık kadar mesafe var, Allah, bütün bunların fevkindedir."

Alemin Yaratılışı bölümü Hadis no 1689.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, İlluminatus yazdı:

yalnız olduğumuzu düşünmüyorum  carl saganın dediği gibi

Evrende yalnız olduğumuzu düşünmek, okyanustan bir bardak su alıp balinalar yok demekle aynı şey

Carl Sagan, 20 sene önce izlediğim belgeseldeki fikirlerini değiştirmediyse, Evrende yanlız olduğumuz sonucuna ihtimâl hesaplarıyla varıyordu.
Carl Sagan gibi zavallı, kendini bilmez adamlar ne bilsin Evrendeki canlıları...
Sen, Kâinâtın sonsuz olduğunu bilen çünkü Kâinâtın, Allah'ın görünme yeri olduğunu bilenlerden öğrenmek lâzım. Corclarla borçlarla ömrünüz bitiyor, yerinizde sayıyorsunuz. 

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, NotImportant yazdı:

Her gelen müslüm ayrı sallıyor. Birde kesin doğruymuş gibi yazmazlar mı. Bir şey demeyeyim diyorum ama bu kadar da olmaz ki arkadaşım. 

:) Gidenler var. Gidenlerden, izin verilipte konuşanların... Gördükleri hakkında konuşanların yazılarını aktarayım mı?
Nasıl gittiklerini, bunun nasıl mümkün olduğunu anlatayım mı?
Fakat yobazlık ve cehâlet sizi kuşatmış.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Hurrican yazdı:

Carl Sagan, 20 sene önce izlediğim belgeseldeki fikirlerini değiştirmediyse, Evrende yanlız olduğumuz sonucuna ihtimâl hesaplarıyla varıyordu.
Carl Sagan gibi zavallı, kendini bilmez adamlar ne bilsin Evrendeki canlıları...
Sen, Kâinâtın sonsuz olduğunu bilen çünkü Kâinâtın, Allah'ın görünme yeri olduğunu bilenlerden öğrenmek lâzım. Corclarla borçlarla ömrünüz bitiyor, yerinizde sayıyorsunuz. 

Zavallımı ?

başka sorum yok

siz şeyhlerinizin elini öpün direk cennete gidiyormuşsunuz carl saganda kimmiş ?siz hurilerin tadını çıkarın.

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, güven yazdı:

Bunlar arşı taşıyan sekiz büyük melektir. Kâinâttaki canlılardan kastedilen, melekler değildir. Onların varlığını zâten biliyor mü'minler. Kâinâtta yalnız olmamaktan kastedilen şey, bizim gibi, düb düb yürüyen, debelenen canlıların vâr olup olmamasıdır ki, Kur'ân gökteki (gezegenlerdeki) ""DABBE" leri zikreder. Biz biliyoruz ki, Kâinatta aynen bizim gibi hem sayısız insân var hem de farklı gezegenlerde, farklı varlık tabanlarında yaratılmış farklı gelişmiş canlılar (dabbeler) var.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Hurrican yazdı:

:) Gidenler var. Gidenlerden, izin verilipte konuşanların... Gördükleri hakkında konuşanların yazılarını aktarayım mı?
Nasıl gittiklerini, bunun nasıl mümkün olduğunu anlatayım mı?
Fakat yobazlık ve cehâlet sizi kuşatmış.

:smashfreak:

Hadi anlat; pür dikkat dinliyoruz.

İçinde bilimsel bilgi kırıntısı yoksa, kalayı yersiniz. Ona göre.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

On 18.02.2018 at 20:56, Hurrican yazdı:

Bunlar arşı taşıyan sekiz büyük melektir. Kâinâttaki canlılardan kastedilen, melekler değildir. Onların varlığını zâten biliyor mü'minler. Kâinâtta yalnız olmamaktan kastedilen şey, bizim gibi, düb düb yürüyen, debelenen canlıların vâr olup olmamasıdır ki, Kur'ân gökteki (gezegenlerdeki) ""DABBE" leri zikreder. Biz biliyoruz ki, Kâinatta aynen bizim gibi hem sayısız insân var hem de farklı gezegenlerde, farklı varlık tabanlarında yaratılmış farklı gelişmiş canlılar (dabbeler) var.

Benim niye haberim olmuyor adam beni alıntılamış  başlıcam şimdi bu sityeye ayarlara giremiyorum yok yanlışlıkla beni banlıyorlar tesadüfeb yazanı görsem  görürüm yoksa hiç bir şeyden haberim olmuyor. Neyse kardeş senin evrende  Allahının yaşatığı canlı  bumuresmini çek duvara as ki evnizize cin felan musalat olmasın,

e17MV4.jpg06e5Qy.png

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 2/18/2018 at 03:26, FETİH said:

gezegenlere evet de paralel dünya ne oluyor.

bu paralel dünyaların sakiinleri kimler?

Kime ne diyorsun ki?

Naslısa kıçınız var, yiyip yiyip zortlayarak bilim yaptığınızı sanıyorsunuz, alayınız da bu. Neymiş allah varmışta... Bildiğin kıçtan uydurma, nasılsa meydan boş, sallayalım hesabı...

Sizin münazaranızın hepsi bu işte. Kime ne diyorsun ki, daha üstüne?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...