Jump to content

CHP artık bitmiştir, helvasını yiyebiliriz

Recommended Posts

Maalesef çakma Gandhi minik diktatör Kılıçdaroğlu yine genel başkan seçildi. Mevcut delegeler içlerinde zerre kadar Atatürk sevgisi, cumhuriyet elden gidecek endişesi taşımadıklarını ispatlamış oldu. Bu adamlarda zerre kadar utanma duygusu, şeref, namus ve gurur yok. 8 seçim kaybetmiş ve üstelik hiçbir vasfı olmayan, gerizekalı, döl israfı ve Atatürk düşmanı birisini genel başkan yapmaya devam ediyorlar çünkü niye? Adam Alevi. Alevi olsun yeter ki illa başımızda bizden biri olsun kafaları aynen böyle. Bu gerizekalı, beyinsiz, döl israfı mezhepçi Alevilere müsamaha göstere göstere sonunda başımıza çıkardılar işte. Partiyi rezil kepaze ettiler, yok ettiler resmen.

Bu saatten sonra bu partiden umudu olan gerizekalı bir Alevi'dir, bu kadar net. Başka bir açıklaması olamaz.

Beşiktaş, Şişli, Kadıköy, Kartal; İzmir, Muğla, Eskişehir falan hepsini kaybedecek önümüzdeki yerel seçimde. Başkanlık seçiminde de yaparlar Abdullah Gül gibi birini aday artık yüzde 10 alırlarsa öpüp başlarına koyacaklar.

Millet gürül gürül İyi Parti'ye akıyor. Sabahtan beri yorum okuyup duruyor bir sürü "Kılıçdaroğlu seçilirse artık oy vermeyeceğim", "Artık İyi Parti'ye oy vereceğim" diyen CHP'liye rastladım. Artık Meral eli cebinde yüzde 20'nin üzerine çıkar.

Ben de Ülkücülükten tiksinirim, Meral'i de sevmem ama ona oy vereceğim. Başka yol kalmadı. Yeter ki Tayyip piçi gitsin. Artık İyi Partiliyim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sn. Kılıçdaroğlu'nun başarısız olduğu kanâ'atini ben de taşımaktayım. Ne var ki CHP'ye liderlik edebilecek vasıfta aday çıktı da seçmediler mi ? İki defâ Muharrem İnce aday oldu. Bu zâtın da laf ebeliği dışında bir mârifetini göremedik.  

İçlerinde en dişe dokunur kişi Süheyl Batum idi.

Onu da partiden dışladılar.

Esas sorun ne AKP, ne de Tayyip.

Atatürk'ün siyasi mirâsı koskoca CHP, Kılıçdaroğlundan başka bir genel başkan bulamıyorsa yandık ki yandık...

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, Thravelyn yazdı:

Bu gerizekalı, beyinsiz, döl israfı mezhepçi Alevilere müsamaha göstere göstere sonunda başımıza çıkardılar işte. Partiyi rezil kepaze ettiler, yok ettiler resmen.

Bu saatten sonra bu partiden umudu olan gerizekalı bir Alevi'dir, bu kadar net. Başka bir açıklaması olamaz.

Ben bu forumdan bu kadar atılan kişi olmasına rağmen, her seferinde daha kötülerinin de gelmesini anlayamıyorum. Yine köpeğin biri gelmiş, havlayıp duruyor.

Bre köpek, sana böyle hitap etmezdim ama anladığın tarz bu belli ki. Sen daha Kürtçü ile Aleviyi ayıramayan bir gerizekalısın. Birileri alevileri hedef gösteriyor, sen de bunu yiyorsun. Zaten aleviler her zaman CHP'ye yakındı, sanıyorsun ki Kemal Kılıçdaroğlu alevi oylarını CHP'ye çekti. Cahil herif, birileri algı oyunu yapıyor, sen de buraya gelip onların itliğini yapıyorsun. CHP'nin temel sorunu şu an Kürtçülüktür, senin gibilerin takip ettiği kanallarda yaratılmak istenen algı bu ikisini yani Kürtçülükle Aleviliği zihinlerde aynı yere koymaktır. Alevi kökenliyim, çevremdeki herkes İnce'yi destekledi. Sen tutup da böyle bir ortamda umudu olan gerizekalı bir Alevidir dersen, o dilini alıp bir tarafına sokmak lazım gelir. Evet, CHP bugün bitti belki. Buna bir itiraz yok. Ama ordan burdan duyduklarınla, köpeklik yapmayacaksın.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Thravelyn yazdı:

Adam Alevi. Alevi olsun yeter ki illa başımızda bizden biri olsun kafaları aynen böyle. Bu gerizekalı, beyinsiz, döl israfı mezhepçi Alevilere müsamaha göstere göstere sonunda başımıza çıkardılar işte. Partiyi rezil kepaze ettiler, yok ettiler resmen.

Senin bu yaptığına "sağ gösterip sol vurmak" denir.

Trollük denir.

Kılıçdaroğlunu istediğin kadar eleştir.

Ama; koskoca bir kültüre, topluma neden hakâret ediyorsun ?

Yazdıklarını okumadan, açtığın başlıkla ilgili birkaç kelam edeyim dedim.

Ettiğime pişman oldum.

Modlardan şahsi ricam, bu başlığın "çöp"e taşınmasıdır.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

Sn. Kılıçdaroğlu'nun başarısız olduğu kanâ'atini ben de taşımaktayım. Ne var ki CHP'ye liderlik edebilecek vasıfta aday çıktı da seçmediler mi ? İki defâ Muharrem İnce aday oldu. Bu zâtın da laf ebeliği dışında bir mârifetini göremedik.  

İçlerinde en dişe dokunur kişi Süheyl Batum idi.

Onu da partiden dışladılar.

Esas sorun ne AKP, ne de Tayyip.

Atatürk'ün siyasi mirâsı koskoca CHP, Kılıçdaroğlundan başka bir genel başkan bulamıyorsa yandık ki yandık...

Muharrem İnce partideki en çalışkan adamlardandır. 

Sitelerde Paylaş

Partiler bir varmış bir yokmuş geçer gider,partiler genel başkanlardan değil de daha çok tüzüklerinden ve tüzüklerine ne kadar tutarlı davrandıklarından ibarettir aklımda en çok şu soru var takım tutar gibi parti tutan türkiye vatandaşları neye göre oy veriyor? mecliste partiler aracılığıyla nasıl daha verimli olarak kendimizi temsil ettirtebiliriz? ve kişisel ve toplumsal çıkarlarımızı nasıl daha verimli gözetebiliriz? sonuçta halk neyse parti de odur..

Oy sevgiyle verilmez.Kişisel sevgi aileye ve arkadaşlara duyulur.

tarihinde tonyukukcuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu saatten sonra CHPnin başına Atatürk mezarından kalkıp geçse genede CHP iktidar olamaz.1923-1950 arası nasılki devlette CHP hegemonyası varsa 2003 den beride AKP hegemonyası var.Hemde bu %50 destekli hegemonya.Tayyib AKPnin başında olduğu sürece AKP kaybetmez.Resmen %40 kemik tabanı var adamın.

Sitelerde Paylaş

Ateistforum'a mı geldik Aleviforum'a mı belli değil. Bunlar niye üzerine alıyor bir de anlamıyorum ki ateist değil mi bunlar?

Bu forumda nasıl fazla dozunu kaçırmadan Müslümanlara hakaret edilebiliyorsa Alevilere de pekala hakaret etme hakkı olmalı. Sonuçta bunlar Ali isimli sapık ve katil bir çöl bedevisine tapan insanlar.

Sitelerde Paylaş

Muharrem beyin kazanmasını isterdim.Ama olmadı.Demekki CHP nin özünden gelmek ve onun seçmeninin DNA larının genlerini çok iyi bilmek dahi yetmiyor.O zaman şöyle düşünürüm "E be kardeşim sen kendi partinde bu kadar emeğine rağmen seçilemiyorsan Partine nasıl seçim kazandıracaksın?"Tamam şu oldu bu oldu ama Türkiyede bir Siyasi Parti Liderini devirmek kolay değil! Bu Taşa saplanan Ekskalibur kılıcını çıkarmak kadar zor bir şeydir.Çıkaran adamda işte o zaman Lider olur ve solu arkasında toplar!İktidar olabilmek ise ondanda zor çünkü karşınızda en az 9 asır siyasal İslamla beyni yıkanmış ve hiç bir reform hareketi yapamamış sağcı bir halk var.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Thravelyn yazdı:

Bu forumda nasıl fazla dozunu kaçırmadan Müslümanlara hakaret edilebiliyorsa Alevilere de pekala hakaret etme hakkı olmalı.

İslâm ve Peygamberi en sert biçimde eleştirilebilmeli.

Hattâ diğer dinler de.

Ama; işin hakâret yönü, eleştiri mantığını aşıyor.

Müslümanlara hakarat ediliyor olması, senin alevilere bodoslama saldırmanı haklı çıkarmıyor.

"Ateist" görünürken, "kısas"ı savunuyorsan o başka tabii...

Evini soyan hırsız, "Bir başkası da benim evimi soymuştu" dese şikâyetçi olmayacak mısın ?

Sitelerde Paylaş

Ateistforum'a mı geldik Aleviforum'a mı belli değil. Bunlar niye üzerine alıyor bir de anlamıyorum ki ateist değil mi bunlar?

Bu forumda nasıl fazla dozunu kaçırmadan Müslümanlara hakaret edilebiliyorsa Alevilere de pekala hakaret etme hakkı olmalı. Sonuçta bunlar Ali isimli sapık ve katil bir çöl bedevisine tapan insanlar.

Bu millete hakaret hakkı tanımıyor sana . Adamlarin sülalesine resmen sovdun. Siz ede ede digerleride edecek . 

Sitelerde Paylaş

Bir kere forumda Müslümlere hakaret filan edilmiyor. Müslümler önlerine konan apaçık kanıtlara aptalca direndikleri için gerçek yüzlerine söyleniyor.

Alevi biri de bunu yaptığında ona da gerçek apaçık yüzüne karşı söylenir. Çekinilmez. Ben hiç apaçık kanıtlara yobazca direnen bir Alevi görmedim. Çok ender belki bir, iki... Onlara da şaşıyorum anlam veremiyorum. O kadarı da olur zaten. Ali diye bir adamın olmadığını da söyler, yine illa Ali diye diretmezler. Çok da gördüm, Ali'yi filan ittir et, yok zaten öyle biri diyen Alevi. Hangi Müslüm Muhammed'i ittir et, yok zaten öyle biri der? 

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, democrossian yazdı:

Bir kere forumda Müslümlere hakaret filan edilmiyor. Müslümler önlerine konan apaçık kanıtlara aptalca direndikleri için gerçek yüzlerine söyleniyor.

Alevi biri de bunu yaptığında ona da gerçek apaçık yüzüne karşı söylenir. Çekinilmez. Ben hiç apaçık kanıtlara yobazca direnen bir Alevi görmedim. Çok ender belki bir, iki... Onlara da şaşıyorum anlam veremiyorum. O kadarı da olur zaten. Ali diye bir adamın olmadığını da söyler, yine illa Ali diye diretmezler. Çok da gördüm, Ali'yi filan ittir et, yok zaten öyle biri diyen Alevi. Hangi Müslüm Muhammed'i ittir et, yok zaten öyle biri der? 

Senin de mesela Müslümanlara birçok kez hakaret ettiğini hatırlıyorum. Salak, beyinsiz falan ya da o anlamlara gelen şeyler söylediğini görüyorum bazen.

Diğer meseleye gelirsek bir Alevi ile siyasi tartışmaya gir, yeni CHP'yi ya da Kılıçdaroğlu'nu eleştir bakalım nasıl da ölümüne Alevi diye Kılıçdaroğlu'nu savunduklarını gör.

Alevilerin o huyuna da gıcık kapıyorum zaten. Sünninin yanındayken "olur mu abi biz de sizin gibi Müslüman'ız biz de Kuran'a inanıyoruz yaa" falan deyip ateistin yanında da böyle "yok aslında Ali yaşamadı ya biz de müslüman değiliz zaten yaa" modunda takılmalarına yani. Delikanlı gibi savunduğunun arkasında dursun.

tarihinde Thravelyn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sorun ne Kılıçdaroğlu ne de bir önceki genelbașkan olan Baykal.

Zamanında onu da her seçimden sonra yerden yere vuruyolardı ve günah keçisi ilân edilmiști. Ne çabuk unutuldu ?

Bașka biri de gelse, bu partinin seçimlerdeki akibeti farklı olmayacak.  

Sorun aslında bambașka ve bir o kadar da hepimizin bildiği, gördüğü bir olgu. Bağımsız(!) medyamız sağolsun, bunun ne olduğunu hergün gözlemlemek mümkün.

Cumhurun bașının, bașbakanın ve kankalarının neredeyse günübirlik yaptıkları konușmalarını dikkatle dinleyenler, CHP´nin nasıl bir çıkmaz sokakta olduğunu görür. Bunlar dini, imanı, mâlum Tanrı´yı dillerinden hiç eksik etmiyorlar. Her fırsatta bunu vurguluyorlar, çünkü bu memlekette hâlen bu yöntemin prim yaptığını çok iyi biliyorlar. Bu yöntemle buralara geldiler ve bunun paha biçilmez altın değerinde olduğunun farkındalar.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Thravelyn yazdı:

Ateistforum'a mı geldik Aleviforum'a mı

Bak arkadaşım! Bu ülke Alevilerin zaman zaman katledildiği bir ülke. Bu ülke, şeyhülislamın Alevilerin kanının, malının, ırzının helal olduğunu ağzından sıçradığı bir ülke. Bu ülkede tarih boyunca İslam yobazlığına direnen tek güç Aleviler olmuş ve bunu sıklıkla canlarıyla ödemişlerdir. Alevilerden bahsederken bunu dikkate alacaksın.

Ben Alevi değilim. Ama Alevilere çok saygı duyarım. Aleviler bu ülkenin tek çağdaş değeri neredeyse. Bu ülkede İslam yobazlığından başka ne var diye sorduğun zaman gösterebileceğin tek çağdaş modern kesim Aleviler. Aleviler var ya dersin. Başka da gösterebileceğin bir değer yok. Değer olarak gösterebileceğin birileri eğer Alevi değilse Alevi gibi yaşıyordur. Bu ülkede Sünni olduğunu zanneden hatırı sayılır sayıda bir kesim de Aleviden farksız yaşıyor. Bu Aleviliğin başarısı değil de nedir? Alevilik yaşam tarzını yaymış ve benimsetmiş durumda. Dinci partiye oy verip de Aleviden yaşam tarzı olarak hiç farkı olmayan bir sürü insan bile var.

Sitelerde Paylaş

Senin de mesela Müslümanlara birçok kez hakaret ettiğini hatırlıyorum. Salak, beyinsiz falan

Açıkladığım bir şeyi niye tekrar açıklamam gerekiyor anlamıyorum. Demişim ki önüne kesin kanıtları defalarca koyduğum halde aptalca direttiği zaman gerçeği, yan, aptal olduğunu yüzüne vururum. Bunu hiç dememişim gibi aptal dedin sen de diye çıkıyorsun karşıma. Anlama özürlü filansan boşuna anlatmayalım.

Adama elli kere demişim o öyle değil bak böyle diye göstermiş, kanıtlamışım. Hâla papağan ezberini sayıklıyorsa herhalde aferin çok zekisin desem de bunun ironi olduğu ve aptalsın anlamına geldiği açıktır yani!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...