Jump to content

Olası bir Tanrı kafadan hasta mıdır?

Recommended Posts

20 saat önce, FETİH yazdı:

buna göre İslam’a göre Allah’ın CC. sıfatlarından biri “ muhalefetin lil havadis” dir. Bu sıfata göre Allah CC. hiçbir şekilde insana benzemez. Dediğin kafa ve hastalık insani özelliklerdir. Allah’ın CC. böyle bir sıfatı yoktur.

Sonuç "demek ki kafası olan ve hasta olan sensin. Şeytan ve nefsine yenik düşmüş, tutsak bir hayat yaşıyorsun.kafandan kurtulamazsın ama hastalıktan kurtulabilirsin. o da Allah’ ın CC. dinine tabi olacaksın. başka yolu yok. olsa gizlemezdi."

Kafadan hasta demek mecazi bir tanımdır.

Siz olayı bayağı karıştırmışsınız kafası olan falan :) Sizin kafanız karışmış...

Şunu da belirtmeliyim ki yazdıklarınız islam dinine ters düşüyor. Allahı savunacağım derken kurana aykırı bir açıklama yaparak temelsiz bir inanca sahip olduğunuzu gösterdiniz.

Bizzat kuranda Allah'ın "Merhametli ve Azap Verici" gibi sıfatları vardır. Bundan yola çıkarsak yazdığım kafadan hasta deyimi acımasız, merhametsiz ve umursamaz bir tanrı profili ile tam anlamıyla örtüşüyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 343
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 16.02.2018 at 16:27, Exelans_cop yazdı:

Birincisi yanlış yazdigini yada yanlis bildigini, ben yazdıktan sonra farkedip yem attım demedigin ne malum? :) ikincisi, vermis oldugum cevaptan ateist olduğumu nasıl anladın? Elhamdülillah  ben de seni gibi müslüman bir teistim ve göruslerinin tamamina katıldığımı ve yazılarını beğenerek okudugumu bilmeni isterim. Bu sayede bir kez daha önyargılı olmamamiz gerektiğini ikimizde öğrenmiş olduk :)

Kesinlikle malum olan hiçbirşey yok , olamaz da , bu nedenle kesine yakın olmayan şeyleri sallıyorum ve sazanları bekliyorum ancak bazen zeki insanlar da yakalayabilirler bunları , sorun yok benim amacım benim ne kadar bilge olduğumu kanıtlamak değil Allahın ne kadar bilge olduğuna inandığımı kanıtlamak. Ateist değilsen bu dediklerimden alınma , eğer alındırdıysam seni özür dilerim.

Sitelerde Paylaş
On 16.02.2018 at 17:33, tonyukukcuk yazdı:

Biz kim sorusuna cevap veremiyoruz temelsiz şeyler bir şey ifade etmiyor bir dinin inananı olan diğer dinin inkarcısıdır...

Biz ise cevap veremediğimiz konularda çok bilmişlik taslamıyoruz , bir bilene soruyoruz , hiç bilinmiyorsa nasıl olabilir diye sorguluyoruz , çoğumuz "Allah öyle yarattı" deyip geçiyor diye , hepimizde öyle yapacak değiliz. Herkes fizikçi veya filozof olmak zorunda değil , değil mi?

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, 0101001101000100 yazdı:

Kesinlikle malum olan hiçbirşey yok , olamaz da , bu nedenle kesine yakın olmayan şeyleri sallıyorum ve sazanları bekliyorum ancak bazen zeki insanlar da yakalayabilirler bunları , sorun yok benim amacım benim ne kadar bilge olduğumu kanıtlamak değil Allahın ne kadar bilge olduğuna inandığımı kanıtlamak. Ateist değilsen bu dediklerimden alınma , eğer alındırdıysam seni özür dilerim.

Estağfirullah alınmadım tabiki. Sen yazmaya devam et :)

Sitelerde Paylaş
On 16.02.2018 at 18:57, anibal yazdı:

Salak işte...

Olmayan şeyin nesine inanacaksın ki?

"Neden" sorularına kıçından verdiğin cevaplar, cevap mı olacak?

Madem öyle:

Sen neden doğdun?

El-cevap: Şüphesiz ananı eşşekler düzdüğü için. Bu hakikat inkar edilemez. 

Al sana cevap işte, eşşek oğlu eşşek. Neden sorusunun cevabı, al tepe tepe kullan, en bi hakiki cevabını...

Laf olsun torba dolsun .....

Senin inandığın varlığı kanıtlanmamış şeylerle benim inandığım varlığı kanıtlanmamıl şeyler hesap edilse bu söylediklerinden dolayı eşşek ile bile zekan kıyaslanamazdı. Düşünmeyen organizmalar sizi. Herşeyin temelinde düşünmek hayal etmek ve deneyerek bulmak olan olgularla açıklanabileceğini varsayarak Tanrı inancını kaldırıp atmaya çalışan insanlar nedense böyle köşeye sıkıştıklarında hep "düşünüpte ne yapacaksın" modundalardır. Herkes kendisi gibi düşünülmesini ister.

Şüphelenmiyor değilim , bu ateistler habire pedofili , nekrofili , zoofili ye atıfta bulunuyorlar , acaba kendileri yapamadıkları için korkuyorlar mı yoksa kendi ayıplarını başkalarınınki ile örtmeye mi çalışıyorlar. Her savınızda , öermenizde ya pedofili var ya nekrofili ya da son örnekte ki gibi zoofili :D . Kötü söz sahibinindir ,  sen bu söylediklerini benim karşıma çıkıp söyleyebilir miydin? Şiddet kuvvetsizler ve korkaklar için ahlaken kötülüktür zaten değilmi :D hiç düşünmüyorsunuz , Allah beyni size boşa vermiş.Primat olarak kalsaydınız keşke.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, 0101001101000100 said:

Laf olsun torba dolsun .....

Senin inandığın varlığı kanıtlanmamış şeylerle benim inandığım varlığı kanıtlanmamıl şeyler hesap edilse bu söylediklerinden dolayı eşşek ile bile zekan kıyaslanamazdı. Düşünmeyen organizmalar sizi. Herşeyin temelinde düşünmek hayal etmek ve deneyerek bulmak olan olgularla açıklanabileceğini varsayarak Tanrı inancını kaldırıp atmaya çalışan insanlar nedense böyle köşeye sıkıştıklarında hep "düşünüpte ne yapacaksın" modundalardır. Herkes kendisi gibi düşünülmesini ister.

Şüphelenmiyor değilim , bu ateistler habire pedofili , nekrofili , zoofili ye atıfta bulunuyorlar , acaba kendileri yapamadıkları için korkuyorlar mı yoksa kendi ayıplarını başkalarınınki ile örtmeye mi çalışıyorlar. Her savınızda , öermenizde ya pedofili var ya nekrofili ya da son örnekte ki gibi zoofili :D . Kötü söz sahibinindir ,  sen bu söylediklerini benim karşıma çıkıp söyleyebilir miydin? Şiddet kuvvetsizler ve korkaklar için ahlaken kötülüktür zaten değilmi :D hiç düşünmüyorsunuz , Allah beyni size boşa vermiş.Primat olarak kalsaydınız keşke.

Salaksın sen, hemde süzme salak...

Benim inandığım şey ne? Ben ona inanınca, amanda böyle olacak diye, sen gibi salak salak işler mi yapıyorum? Yoksa inancım böyle diye, her tür pisliği meşru mu görüyorum?

Ayıplar sizin ayıplarınız. Kainatın her zaman var olması, senin gibi pedofiliyi meşru mu yapar?

Sizin inandık dediğiniz şey, sizi her tür rezillik, pislik, melanet ve şerefsizliği yapmaya hak mı kazandırıyor? Evet, bunu iddia ediyorsunuz işte. İnanç dediğiniz pislik öyle diyormuşta... Lan getir şu allah dediğin şerefsizi, bakalım görelim, hakkaten öyle miymiş? Olur mu, uydur götünden, allah mallah, ondan sonra git millete sikini öptür. İşte sizin inancınız bu. 

Yoksa, neye inanırsan inan, bize ne?

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, anibal yazdı:

Benim inandığım şey ne? Ben ona inanınca, amanda böyle olacak diye, sen gibi salak salak işler mi yapıyorum? Yoksa inancım böyle diye, her tür pisliği meşru mu görüyorum?

Ayıplar sizin ayıplarınız. Kainatın her zaman var olması, senin gibi pedofiliyi meşru mu yapar?

Sizin inandık dediğiniz şey, sizi her tür rezillik, pislik, melanet ve şerefsizliği yapmaya hak mı kazandırıyor? Evet, bunu iddia ediyorsunuz işte. İnanç dediğiniz pislik öyle diyormuşta... Lan getir şu allah dediğin şerefsizi, bakalım görelim, hakkaten öyle miymiş? Olur mu, uydur götünden, allah mallah, ondan sonra git millete sikini öptür. İşte sizin inancınız bu. 

Aptalla tartïsan uzaktan farkïnïzï anlamazmîs sal su bedeviyi kendi kendine konussun dursun

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, illusion_ yazdı:

Kafadan hasta demek mecazi bir tanımdır.

Siz olayı bayağı karıştırmışsınız kafası olan falan :) Sizin kafanız karışmış...

Şunu da belirtmeliyim ki yazdıklarınız islam dinine ters düşüyor. Allahı savunacağım derken kurana aykırı bir açıklama yaparak temelsiz bir inanca sahip olduğunuzu gösterdiniz.

Bizzat kuranda Allah'ın "Merhametli ve Azap Verici" gibi sıfatları vardır. Bundan yola çıkarsak yazdığım kafadan hasta deyimi acımasız, merhametsiz ve umursamaz bir tanrı profili ile tam anlamıyla örtüşüyor.

durduk yere kimseye azap edilmiyor. hasta kafanın uydurduklarını gerçek sanıyorsun. kul azarsa Allah CC. da ister azap eder isterse etmez. şu kadar kolay mantık bile yürütemiyorsun. azabın sebebsiz olduğunu söylüyorsun. yalan söylüyorsun.

delil getir, azap olan bir insana haksızlık yapıldığına dair.

senin halin şuna benziyor: elini ateşe sokuyorsun, sonra da bakın Allah CC. beni yaktı, diyorsun.. demek ki Allah CC. merhametsiz, diyorsun..

yahu elini soktuğunu neden görmüyorsun. yazık haline.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, FETİH said:

durduk yere kimseye azap edilmiyor. hasta kafanın uydurduklarını gerçek sanıyorsun. kul azarsa Allah CC. da ister azap eder isterse etmez. şu kadar kolay mantık bile yürütemiyorsun. azabın sebebsiz olduğunu söylüyorsun. yalan söylüyorsun.

senin halin şuna benziyor: elini ateşe sokuyorsun, sonra da bakın Allah CC. beni yaktı, diyorsun.. demek ki Allah CC. merhametsiz, diyorsun..

yahu elini soktuğunu neden görmüyorsun. yazık haline.

Kul, yani malum bedevi azmış, allah ne yapmış, ona evlattlığının karısını vermiş... Bu mu senin allahının şeyi?

Neyse, senin allahın neyi yapmış ki, bir halet etsin? Kaç defa söyledik, bir köpek kulübesi bile yapmaktan acizdir o bedevi zrotlaması.. 

Aciz değilse, buyursun, yapsın, hadi....

Sitelerde Paylaş

Bu dünyada doğan,bu dünyadan başka bir dünya bilmeyen,doğar doğmaz beyni bu dünyaya adapte olmak için harıl harıl çalışan,zekası,duyguları ve herşeyi bu dünyaya ait olan insanın bu dünyayı olumsuzlaması,kabullenmemesi felsefi terimle yadsıması tuhaftır.

bu dünyayı yarattığını varsaydığı yaratıcıyı bile yadsır insan..tuhaf. dindarlarda yadsır. tanrının bildiği vardır derler. hesaplaşma gününün temelinde de bu yadsıma var..

neden böyle? neden böyleyiz?

elbette bir cevabım yok. bunun cevabı ancak insanın doğasının çözülmesi ile mümkündür. ancak insan doğasını ögelerine ayırıp analiz etmek mümkün görünmüyor..

ey büyük yaratıcı! sana inanan da inanmayan da bu dünyayı yadsıyor! 

o zaman dans 

:)

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, Burakey yazdı:

Bu dünyada doğan,bu dünyadan başka bir dünya bilmeyen,doğar doğmaz beyni bu dünyaya adapte olmak için harıl harıl çalışan,zekası,duyguları ve herşeyi bu dünyaya ait olan insanın bu dünyayı olumsuzlaması,kabullenmemesi felsefi terimle yadsıması tuhaftır.

bu dünyayı yarattığını varsaydığı yaratıcıyı bile yadsır insan..tuhaf. dindarlarda yadsır. tanrının bildiği vardır derler. hesaplaşma gününün temelinde de bu yadsıma var..

neden böyle? neden böyleyiz?

elbette bir cevabım yok. bunun cevabı ancak insanın doğasının çözülmesi ile mümkündür. ancak insan doğasını ögelerine ayırıp analiz etmek mümkün görünmüyor..

ey büyük yaratıcı! sana inanan da inanmayan da bu dünyayı yadsıyor! 

o zaman dans 

:)

kimin için bu dans ve nereye kadar bu dans..

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, FETİH yazdı:

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/video/video/927005/9_yasindaki_Halil_in_feryadi__Anne_artik_olmek_istiyorum.html

Delilden bol bir şey yok fakat siz görmüyorsunuz. 

Bu dünyadaki sözde sınavın adaletsiz ve mantıksız olduğunu birazcık olsun derin düşünen kişiler rahatlıkla anlayabilir.

Dünyayı islamdan ibaret görüyorsunuz. Dünya'da Müslüman olmayan 4.5 milyar insan yaşıyor.

İnsanların çoğunluğunun islamdan haberi bile yok. Allah'ın çıkıpta seni Müslüman bir ülkede doğmana yol açarak sana lütufta bulunduğunu mu sanıyorsun sende bütün Müslümanlar gibi? 

Eğer Allah olsaydı ve lütufta bulunsaydı yukarıdaki çocuğa bulunması gerekmez miydi? Böylelikle çocukluğunu azap içinde geçirmezdi.

Çocuk daha 9 yaşında ölmek istediğini söylüyor? 

Bu çocuğa Allah'ın böyle yaratarak eziyet çektirmesi olasılığı midenizi bulandırmıyor mu?

tarihinde illusion_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, anibal yazdı:

Kaç defa söyledik, bir köpek kulübesi bile

Aciz değilse, buyursun, yapsın, hadi....

bak takmışın bir at gözlüğü, , çıkmışın alemi seyredmeye. sen önce o at gözlüğünü çıkart,şuan da senin gözlüğünü çıkartmaya çalışıyoruz. ama sen debeleniyorsun. izin vermiyorsun. bir çıkartssan at gözlüğünü de gene  görmezsen, evelallah sana gösteririz.

sen şuna cevap ver: bir köpek klubesi görünce onu yapan bir sahib düşünürsün. peki alemi görünce neden bir sahip düşünmezsin?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Var olmadığı kanıtlanamamış birşeyin var olmadığına inanıyorsun , yetmez mi? :D Benden ne farkın var yahu ?

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, FETİH said:

bak takmışın bir at gözlüğü, , çıkmışın alemi seyredmeye. sen önce o at gözlüğünü çıkart,şuan da senin gözlüğünü çıkartmaya çalışıyoruz. ama sen debeleniyorsun. izin vermiyorsun. bir çıkartssan at gözlüğünü de gene  görmezsen, evelallah sana gösteririz.

sen şuna cevap ver: bir köpek klubesi görünce onu yapan bir sahib düşünürsün. peki alemi görünce neden bir sahip düşünmezsin?

Önce bir sen çıkarsana şu gözündeki bedevi kakasından yapma islam denen at gözlüğünü...

Neyi gösterecen ki, kıçından uyduracan, bedevinin osuruklarını sayıklayacaksın falan, göstereceğin hangi halt var ki?

Bak, o gözündeki bedevi kakası gözlük sana bunu gösteriyor, neymiş, alemin sahibi varmışmışta...PEki allahın sahibi kim? 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, FETİH yazdı:

Peki bu sahibin allah olduğunu nereden anladınız? 

Belki uzayda yaşayan güç sahibi varlıklar bizi yarattı? 

Belki de çok mükemmel olmayan ki zaten öyle gibi görünüyor, bir tanrı yarattı?

Köpek kulübesini yapan bir sahip olması gerekiyorken, allah gibi bu evreni yaratacak kapasitede bir varlığın nasıl sahibi olmaz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...