Jump to content

Olası bir Tanrı kafadan hasta mıdır?

Recommended Posts

Bir saat önce, anibal yazdı:

Seni bile yapabildiğin şey, allah dediğin şu bedevi zortlaması yapamıyorsa, gidip ondan daha ne meymenet bekliyorsun?

?

Köpekler, kediler sığınacak yer arıyorlar soğukta. Tamam anladık insanı sınıyor diyelim peki bu hayvanların sınavı mı? 

Dediğin gibi köpek kulübesi yaratmaktan aciz görünüyor. Bir diğer anlamda. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 343
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

18 dakika önce, anibal yazdı:

Seni gibi bedevi götünden osurulan şeye inanmaktan iyidir, fark bu işte..

Muhammedin bedevi olduğunu kanıtla.

Osurarak bir kitap yazan bir göt göster.

O zaman farkımız varmış derim , bu arada , yap dediğime bakma , mümkünse sen git , az daha akıllı olan bir büyüğün gelsin yeğen :D

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, 0101001101000100 said:

Muhammedin bedevi olduğunu kanıtla.

Osurarak bir kitap yazan bir göt göster.

O zaman farkımız varmış derim , bu arada , yap dediğime bakma , mümkünse sen git , az daha akıllı olan bir büyüğün gelsin yeğen :D

Muhammedin yaşadığını kanıtla da, göreyim ben seni @haci da hakem olsun hem. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, anibal yazdı:

Muhammedin yaşadığını kanıtla da, göreyim ben seni @haci da hakem olsun hem. 

Benimkisi bir inanç ve bir inanç kanıtlanmak zorunda değildir. Seninkisinin biri inanç olduğunu kabul etmeyen sizlersiniz.Sen kanıtla Muhammedin yaşamadığını?

:D

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, illusion_ yazdı:

Peki bu sahibin allah olduğunu nereden anladınız? 

Belki uzayda yaşayan güç sahibi varlıklar bizi yarattı? 

Belki de çok mükemmel olmayan ki zaten öyle gibi görünüyor, bir tanrı yarattı?

Köpek kulübesini yapan bir sahip olması gerekiyorken, allah gibi bu evreni yaratacak kapasitede bir varlığın nasıl sahibi olmaz?

sonsuz sayıda yaratıcılar olamaz. Sonsuz var olan bir yaratıcı olur.

Bu tek yaratıcı, ezelîdir (başlangıcı yoktur), ebedîdir (sonu yoktur), sonsuz olarak vardır. Varlığı kendindendir, başkasından değildir.

senin bir başlangıcın var. Allah ın CC. bir başlangcı yok. seni ölüm bulur. Allah ’ ı CC. bulmaz.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, 0101001101000100 said:

Benimkisi bir inanç ve bir inanç kanıtlanmak zorunda değildir. Seninkisinin biri inanç olduğunu kabul etmeyen sizlersiniz.Sen kanıtla Muhammedin yaşamadığını?

:D

Yaşadıysa hani nerde?

Benim inancıma göre, seni şu anda düzen bir süper zenci var, kanıtlamam mı gerekiyor? 

O var olduğuna göre sen ibnenin tekisin. Eh, sen gibi bir ibne ile neden uğraşayım ki, seni gti başka zenciler ulup ona düzdür dübürünü...

Sitelerde Paylaş
Just now, FETİH said:

sonsuz sayıda yaratıcılar olamaz. Sonsuz var olan bir yaratıcı olur.

Bu tek yaratıcı, ezelîdir (başlangıcı yoktur), ebedîdir (sonu yoktur), sonsuz olarak vardır. Varlığı kendindendir, başkasından değildir.

senin bir başlangıcın var. Allah ın CC. bir başlangcı yok. seni ölüm bulur. Allah ’ ı CC. bulmaz.

Nedne olmuyor, senin kıçın öyle istediği için mi? 

Allah bedevinin tekinin götünden uydurduğu bir masaldır, aslı astarı yoktur. 

Kainat deidğin şey ise, aha burada, her yerde.

Neden sapına kadar var olan şey yok olmuş olması gerekiyor da, bir zırvalıktan ibaret olan şu allah dediğin masal kahramanı var olmuş oluyor hep?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, anibal yazdı:

Yaşadıysa hani nerde?

Benim inancıma göre, seni şu anda düzen bir süper zenci var, kanıtlamam mı gerekiyor? 

O var olduğuna göre sen ibnenin tekisin. Eh, sen gibi bir ibne ile neden uğraşayım ki, seni gti başka zenciler ulup ona düzdür dübürünü...

Benim ibne olduğumu da kanıtlayamazsın , olmadığımı da. Aynı şekilde annenin bir fahişe olduğunu da kanıtlayamazsın olmadığını da. Ben senin gibi bir potansiyel oç ile neden uğraşıyorsam sende bir potansiyel ibne ile o nedenle uğraşabilirsin. Kimsenin kimseden bir farkı yok. Hepimiz insanız istedğimize inanmakta özgürüz.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, anibal yazdı:

Nedne olmuyor, senin kıçın öyle istediği için mi? 

Allah bedevinin tekinin götünden uydurduğu bir masaldır, aslı astarı yoktur. 

Kainat deidğin şey ise, aha burada, her yerde.

Neden sapına kadar var olan şey yok olmuş olması gerekiyor da, bir zırvalıktan ibaret olan şu allah dediğin masal kahramanı var olmuş oluyor hep?

bütüün zamanları kuşatan bir zat olmalı ki, bu sonlu varlıkların ihtiyaçlarını gidersin.

geberip gideceksin, çocuklarının neyini yaratabilirsin. eğer bir şeyin sonu varsa başlangıcı da vardır. evrenin yaşı olduğuna göre ne sonsuzluğundan bahsediyorsun.

Sitelerde Paylaş
Just now, FETİH said:

bütüün zamanları kuşatan bir zat olmalı ki, bu sonlu varlıkların ihtiyaçlarını gidersin.

geberip gideceksin, çocuklarının neyini yaratabilirsin. eğer bir şeyin sonu varsa başlangıcı da vardır. evrenin yaşı olduğuna göre ne sonsuzluğundan bahsediyorsun.

Niye, senin kıçın öyle istiyor diye mi, sonlu varlıkların ihtiyacını giderecek bir şey olsun? Sonlu varlıklar kendi ihtiyacını gideryiro zaten, ne alaka?

Sende geberip gideceksin. Ve evet, gideceksin, bir bedevi martavlaı gelip seni tekrar diriltmeyecek. Kandırmışlar seni, masal onlar masal...

Evrenin yaşı olsa ne değişir, o andan evvel yok muydu sanıyorsun yoksa? 

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, anibal yazdı:

Yaşadıysa hani nerde?

sana önce de dedim . herkes için reva gördüğün mantık ilkelerini Hz. Muhammed as. için de göster. yok göztermessen, mantığını zikim.

bak.. sokratı yaşadı mı, aristo, epikür bunları yaşadı kabul eden aklın, neden Hz. Muhammed in as. yaşadığını kabul etmez. sokratı kitabından kabul edip, hz. Muhammed i kabul etmemen iki yüzlülüğünü gösterir. sana Hz. Muhammed e farklı bir mantık yürüt demiyoruz. anladın mı?

Hz. Muhammed as. yaşamıştır. seni inkarcı akılsız..iki yüzlü ve de yalancı..  ve dahi kör  ve de vicdansız  bunakkkkkkkk.. akllı ol azcık ezik

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, FETİH said:

sana önce de dedim . herkes için reva gördüğün mantık ilkelerini Hz. Muhammed as. için de göster. yok göztermessen, mantığını zikim.

bak.. sokratı yaşadı mı, aristo, epikür bunları yaşadı kabul eden aklın, neden Hz. Muhammed in as. yaşadığını kabul etmez. sokratı kitabından kabul edip, hz. Muhammed i kabul etmemen iki yüzlülüğünü gösterir. sana Hz. Muhammed e farklı bir mantık yürüt demiyoruz. anladın mı?

Hz. Muhammed as. yaşamıştır. seni inkarcı akılsız..iki yüzlü ve de yalancı..  ve dahi kör  ve de vicdansız  bunakkkkkkkk.. akllı ol azcık ezik

Bana anlatma bunu. 

Git @Hacı ya anlat, ispat edip onu ikna edebilirsen, hay hay..

İkiyzülü yalancı falan filan... Hadiii, ancak varırsın, rahvan git... 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, anibal yazdı:

Bana anlatma bunu. 

Git @Hacı ya anlat, ispat edip onu ikna edebilirsen, hay hay..

İkiyzülü yalancı falan filan... Hadiii, ancak varırsın, rahvan git... 

çağır gelsin haciyi delili neymiş, söylesin. tek mesajda çözeriz evelallah meseleyi.. de bunun sana faydası olmaz gibi..

Çünkü  sen sadece anladıklarını okumak istiyorsun, okuduklarını anlamak istemiyorsun. bu yüzden anladıkların okumaya dayalı değil. öyle olsaydı islamı bırakmazdın.. kefere olmazdın..

Sitelerde Paylaş

inanmamak inanç değildir inanç sözde tanrıya bağlıdır inanmamak bir şeye bağlı yada bir şeyle bağlantılı değildir inanç bitmeyen bir süreçtir biterse bilmek olur inanmamak inanç olmadığı gibi bilmekte değildir(en azından henüz) inancı reddetmektir.Birileri der evren yaratılmıştır muhammed peygamberdir kuran benim dogmamdır birileri der yaratmak olmadığı için evren var edilmiş bir şey değildir nasıllığı henüz yeterince çözülmüş değildir tanrısız yaratmak düşünülemeyeceğinden tanrıda yaratmak yani yoktan var etmek mittir boştur insanın aklıyla anlamlandırabileceği tecrübe edebileceği bir şey/fiil değildir,yaratıcı olmadan evrenin yaratık olduğu kanıtlanamaz evren evrendir ona temelsizce yaratılmış demek şişirme bir sözdür kanıtsızdır yalandır yanlıştır.Bilgimiz arttıkça inanca gerek kalmaz ne nedir öğreniriz.Resim varsa resmi yapan da vardır demeyin çünkü aynı şey değil iki benzetme cidden bir birinden farklı yoktan var etmek yoktur evrenin ötesinde düşünmek evrenin ötesinde olmak değildir gerçeklikle bağımsızdır/bağlantısızdır yani uçuktur.

tarihinde tonyukukcuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 hours ago, FETİH said:

çağır gelsin haciyi delili neymiş, söylesin. tek mesajda çözeriz evelallah meseleyi.. de bunun sana faydası olmaz gibi..

Çünkü  sen sadece anladıklarını okumak istiyorsun, okuduklarını anlamak istemiyorsun. bu yüzden anladıkların okumaya dayalı değil. öyle olsaydı islamı bırakmazdın.. kefere olmazdın..

Bu kadar büyük konuşmadan önce en azından foruma bir iyice baksaydın.

Şu ana kadar burada muhammedin yaşadığına dair sağlam bir delil getirebilen olmadı. 

Ha, bana sorarsan, evet, o azgın bedevi eminim yaşamış, ama bu benim sorunum değil, senin sorunun. 

Sen hiç muhammedin yaşadığına dari bir şeyler araştırdın mı? Neden muhammede dair her şey ondan en az 150 yıl sonra başlar mesela? Neden muhammede dair bir kayıt, herşeyi yazan mısırlılarda, romalılarda falan görülmez? 

Ban itham ettiğin şeyleri yapan sensin bizzat. BEdevi zortlamasından başka bir şey okumak istemiyorsun. Aptalca kandırılmışsın ve sayıklayıp gidiyorsun.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, tonyukukcuk yazdı:

inanmamak inanç değildir inanç sözde tanrıya bağlıdır inanmamak bir şeye bağlı yada bir şeyle bağlantılı değildir inanç bitmeyen bir süreçtir biterse bilmek olur inanmamak inanç olmadığı gibi bilmekte değildir(en azından henüz) inancı reddetmektir.Birileri der evren yaratılmıştır muhammed peygamberdir kuran benim dogmamdır birileri der yaratmak olmadığı için evren var edilmiş bir şey değildir nasıllığı henüz yeterince çözülmüş değildir tanrısız yaratmak düşünülemeyeceğinden tanrıda yaratmak yani yoktan var etmek mittir boştur insanın aklıyla anlamlandırabileceği tecrübe edebileceği bir şey/fiil değildir,yaratıcı olmadan evrenin yaratık olduğu kanıtlanamaz evren evrendir ona temelsizce yaratılmış demek şişirme bir sözdür kanıtsızdır yalandır yanlıştır.Bilgimiz arttıkça inanca gerek kalmaz ne nedir öğreniriz.Resim varsa resmi yapan da vardır demeyin çünkü aynı şey değil iki benzetme cidden bir birinden farklı yoktan var etmek yoktur evrenin ötesinde düşünmek evrenin ötesinde olmak değildir gerçeklikle bağımsızdır/bağlantısızdır yani uçuktur.

"resim ve resam ilişkisi" kainat için neden kullanılmazmış. senin ateistiğini bozduğu için mi?  ateistliğinin bu kadar kolay yıkılmasını mı hazmedemedin.

ölünce ateistliğin bitecek zaten, ölmeden bitmesine neden içerledin.

ne dediğin belli değil "yaratıcı olmadan everenin yaratık olduğu kanıtlanamaz", diyorsun.. sonra da evreni var görüp, bu düşüncene uydurmak için bir de evreni kadim yapıyorsun. yani 2. bir hataya düşüyorsun. Allah ı CC. kabul etmemek için evrene ilahlık veriyorsun. yada yumuşatalım senin için: ilahlık özelliği veriyorsun,diyelim . bu ilahın adeleti var mı?

ben seni öldürsem, kim bunun hesabını sorabilir. geberik ilahımsı evrenin mi? yoksa gebermeyi bekleyen  ilahımsı insan  mı?

cevabın ilahımsı insansa , ben o insanları aldatabilirim. beni bel bağladığın insan ilahların engelleyemez. o zaman ne yapacaksın* ? adaleti kim sağlayacak?

yoktan yaratılışı bilmiyorsun. sen yaratıldıktan sonrasını gözlemleyebilirsin. o gözlemin yok olduğun dönemi iiçine alamaz.  şimdi senin kavrayamadığın o yaratılıştan önce ki yoklukta bir kudret ve irade sahibi evreni var etti diyoruz.

yokluku: boş bir bardağa sürahiden su dökülmesi gibi sanıyorsun. evrendeki her şey bir sebebin etkisi altında olduğunu gözlüosun da , bu sebeblerin sahibi Allah ı  CC. görmüyorsun. boş bir bardağa suyu insan dökmezse olmayacağı gibi . sen şimdi bardakla farkın var mı sanıyorsun. bardağın tabi olduğu kanunlara sende tabisin. bardakdaki su senden ise sendeki göz, kulak akıl vb. her şey Allah tan CC.  dır.

bu ifade keser seni.belki.

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, illusion_ yazdı:

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/video/video/927005/9_yasindaki_Halil_in_feryadi__Anne_artik_olmek_istiyorum.html

Delilden bol bir şey yok fakat siz görmüyorsunuz. 

Eğer Allah olsaydı ve lütufta bulunsaydı yukarıdaki çocuğa bulunması gerekmez miydi? Böylelikle çocukluğunu azap içinde geçirmezdi.

Çocuk daha 9 yaşında ölmek istediğini söylüyor? 

Bu çocuğa Allah'ın böyle yaratarak eziyet çektirmesi olasılığı midenizi bulandırmıyor mu?

yahu sen ne çelişkili birisin.

soruyu senin dinine göre cevaplayalım. sence Allah CC. yok. bu yüzden yukarıdaki çocuğun ağlaması Allah ’ ın CC. değil, başka bir varlık yüzünden . ne oldu, şimdi suçlu kimmiş başkaları.ne boş yapıyorsun o zaman?

gelelim benim dinime: bu coçuk bir başkalarının sebeb olması ile bu duruma düşmüştür ki, suçlu o sebeb olandır. Allah ’ ın CC. yaratması kötü değildir. kötülüğün insanlarca yapılması kötüdür. 2 si çok farklı şeyler. anlaman için bir misal verelim: sen arabayı sürersin ama 5 yaşındaki çoçuğuna sürdürmezsin. neden aynı şeyi sen yapıyorsun iyi oluyorda, çocuk yapınca kötü oluyor. buna göre anlarsın umarım. yani Allah 'ın CC. yaratması iyi kulun yapması kötüdür. düşün azcık. ölünce kar etmeyecek düşünmenn.

16 saat önce, illusion_ yazdı:

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/video/video/927005/9_yasindaki_Halil_in_feryadi__Anne_artik_olmek_istiyorum.html

Delilden bol bir şey yok fakat siz görmüyorsunuz. 

Bu dünyadaki sözde sınavın adaletsiz ve mantıksız olduğunu birazcık olsun derin düşünen kişiler rahatlıkla anlayabilir.

Dünyayı islamdan ibaret görüyorsunuz. Dünya'da Müslüman olmayan 4.5 milyar insan yaşıyor.

İnsanların çoğunluğunun islamdan haberi bile yok. Allah'ın çıkıpta seni Müslüman bir ülkede doğmana yol açarak sana lütufta bulunduğunu mu sanıyorsun sende bütün Müslümanlar gibi? 

image.png.ee84e302bd6e2c77d529c2704669d0c6.pngimage.png.7795ecd8ca73847506d9eeeb118f231d.png

4.5 milyar insan müslüman değil diye , biz yanlış yolda mı oluruz.

yahudilikte, hiristiyanlık da budistlikte ilk ortaya çıktıklarında 1 kişilikti. sonradan sayıları arttı. bu sayı çokluğu onlrın doğru olduğunu değil, çalışmasını veya doğorganlığını gözterir. inançın doğruluğu sayı ile ölçülmez. adamlar hem islamdan eskiler hem de mantar gibi doğurmuş ne edelim. ölelim mi?

onlara bak inancınız yanlış boşuna çoğalmayın mı diyelim?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, FETİH yazdı:

"resim ve resam ilişkisi" kainat için neden kullanılmazmış. senin ateistiğini bozduğu için mi?  ateistliğinin bu kadar kolay yıkılmasını mı hazmedemedin.

ölünce ateistliğin bitecek zaten, ölmeden bitmesine neden içerledin.

ne dediğin belli değil "yaratıcı olmadan everenin yaratık olduğu kanıtlanamaz", diyorsun.. sonra da evreni var görüp, bu düşüncene uydurmak için bir de evreni kadim yapıyorsun. yani 2. bir hataya düşüyorsun. Allah ı CC. kabul etmemek için evrene ilahlık veriyorsun. yada yumuşatalım senin için: ilahlık özelliği veriyorsun,diyelim . bu ilahın adeleti var mı?

ben seni öldürsem, kim bunun hesabını sorabilir. geberik ilahımsı evrenin mi? yoksa gebermeyi bekleyen  ilahımsı insan  mı?

cevabın ilahımsı insansa , ben o insanları aldatabilirim. beni bel bağladığın insan ilahların engelleyemez. o zaman ne yapacaksın* ? adaleti kim sağlayacak?

yoktan yaratılışı bilmiyorsun. sen yaratıldıktan sonrasını gözlemleyebilirsin. o gözlemin yok olduğun dönemi iiçine alamaz.  şimdi senin kavrayamadığın o yaratılıştan önce ki yoklukta bir kudret ve irade sahibi evreni var etti diyoruz.

yokluku: boş bir bardağa sürahiden su dökülmesi gibi sanıyorsun. evrendeki her şey bir sebebin etkisi altında olduğunu gözlüosun da , bu sebeblerin sahibi Allah ı  CC. görmüyorsun. boş bir bardağa suyu insan dökmezse olmayacağı gibi . sen şimdi bardakla farkın var mı sanıyorsun. bardağın tabi olduğu kanunlara sende tabisin. bardakdaki su senden ise sendeki göz, kulak akıl vb. her şey Allah tan CC.  dır.

bu ifade keser seni.belki.

Temelsiz bir allah çıkarımı yapıyorsun,evrene ilahlık vermiyorum hiç bir şeye ilahlık vermiyorum niçin böyle düşüneyim senin ilah takıntın var, var edilmek diye bir şey yoktur ve yok bir şeyin var olmadığını yani hazırda bulunmadığını ifade etmek için kullanılır yok bir şey değildir.

Kim kimi öldürürse öldürsün ölen ölmüştür hesap sormak mı adalet özneldir hatta adalet gücün kadardır kurt koyun avladığında koyunun ne düşündüğünü hesaplamaz onun için önemli olan çıkarlarını/ihtiyaçlarını karşılamaktır yeterince güçlü bir insan dünyada istediği insanı ortadan kaldırır hatta bunu kendi yapmak zorunda bile değildir,size göre bunun hesabını allah sorucak ahiret diye bir balon şişirdiğiniz için böyle düşünmeniz normal ama biz adaletsizliği kendimizden defetmeyi tercih ederdik hesabını kimin soracağını düşünmektense o zaman ne yapacağım diye düşünmektense,tanrı var şöyledir böyledir demek sonra adaletlidir demek tam bir hikaye,tanrıyı tanımlıyorsunuz balon şişiriyorsunuz soyut olarak yoktan var ediyorsunuz tanrı somut değildir.evren var edilmiştir diyorsunuz evet ve kesinlikle temelsizce diyorsunuz din kanıt değildir birbirine kanıt olamayacak iki şeyi iliştirmek terimsel olarak safsatadır.boş bir bardağa su dökülmesiyle alakası yok,sebep bir işlevdir bu dünyasal kavramı tanrıyla iliştirmenin mantığı yok evren bir sonuç değildir bunu demek için kanıt yok.Evrenin nasıllığını bilmek gerekiyor önce.

Ayrıca Allah CC diyorsun o dediğin herkese göre öyle değil onun için de başka dinlerdeki insanlarla tartışman daha sağlıklı olur.

İnançlar inanç olduklarını kabul ettikleri sürece kurguya kurgu dedikleri sürece hayal kurmanızda sıkıntı yok fakat onu mantığa uydurmaya çalışmak somuttur demek hiçtir.

tarihinde tonyukukcuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...