Jump to content

Olası bir Tanrı kafadan hasta mıdır?

Recommended Posts

Alıntı

Kutsal kitapları okuyup anlayana ATEİST
Okuyup anlamayana YOBAZ
Hiç okumayana DİNDAR denir...

İşin daha da ilginç tarafı, milyarlarca dindarın, "kutsal" bildiği kitap'ının kapağını dahi açmadan ölüp gitmesidir. İnanırlara göre kitap "kutsal" dır ama; hiçbiri, - istisnâlar hâriç - o kitapları okuyarak inanmış değildir. Mevzûyu vurgulama adına bir misâl vereyim:

Ben gül bahçesinde bahçevan olarak çalışsam, muhtemelen üzerime gül kokuları sinecektir. Kanalizasyon işçisi olsam fena kokular yayarım çevreme. Eğer bir kitap'ın içinde yazanlar Tanrı sözü ve o kitap da iddia edildiği gibi "kutsal" ise en azından inanırların bir bölümünün bu kitaplardan etkilenerek teist olmuş olmaları ya da inançlarını buna göre tercih etmiş olmaları gerekirdi.

Halbuki böyle bir olgunun varlığını iddia veya ıspat etmek neredeyse imkânsızdır.

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 343
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

14 dakika önce, adeist yazdı:

Eklenti yapmak istiyorum;

Kuran'ı okuyup anlayan insana Ateist,
Kuran'ı okuyup kıvırtana Reformist,
Kuran'ı okuyup biat edenlere IŞİD ya da El-Kaide denir.

desek;

Nasıl olur ? :)

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, güven yazdı:

Aynen bunun gibi eskiden imzamda vardı çok severim bu ata sözünü şimdi imzama yüklenmiyor  site deyişti.

Kutsal kitapları okuyup anlayana ATEİST

Okuyup anlamayana YOBAZ

Hiç okumayana DİNDAR denir...

bu saçmalıkların sonu gelmez gibi.

çünkü kutsal kitabı, masal kitabı sanarak ayetleri de masal olarak okuyan adam onu anlaması mümkün değildir. bu yüden anlamadığını anlamayan ateist olur.

kutsal kitabı, kutsal kitab olarak okuyan anlar ve müslüman olur.

kitapsızların bunu anlamaları mimkün değil. yazdıklarında da belli olduğu gibi..

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

Kuran'ı okuyup biat edenlere IŞİD ya da El-Kaide denir.

desek;

Nasıl olur ? :)

sen hiç konuşma murted ..madem okudun anladın neden ateist olmadın. orda anlayan ateist olur demiş, murted olur deememiş..

ne o tırstın mı, bütün bütün inkara. ama bu kısmi kabulun bile bir işe yaramayacak. boşa murted olmuşsun.

umduğunu bulamayacaksın. demedi deme. gene uyaralım. ölümünden önce belki akıllanırsın.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, adeist yazdı:

Eklenti yapmak istiyorum;

Kuran'ı okuyup doğru anlayan insansıya IŞİD ya da El-Kaide denir.

lan ne aladın. sallama. sapık darvinin ispatsız öğretisi nefsine hoş geldi. ateist oldun. ulan sizi de mi biz tanımlayacaz.

Kuranı anlamış mış. duyanda islamı Hz. Muhammed'in as. anlattığı gibi doğru anladığını sanacak. bak Hz. Muhammed as. miraca çıktı. sen bunu onun anlattığı şekilde anladın mı? yok daha ne anlamasından bahsediyon.yani miracı anlamadın inkar ettin.. bir şey anlamamış kefere olmuş , farkında değil.

inançsılığı anlayış gibi yutturacak millete.  

tarihinde FETİH tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, FETİH yazdı:

lan ne aladın. sallama. sapık darvinin ispatsız öğretisi nefsine hoş geldi. ateist oldun. ulan sizi de mi biz tanımlayacaz.

Kuranı anlamış mış. duyanda islamı H. Muhammed in as. anlattığı gibi doğru anladığını sanacak. bak Hz. Muhammed as. miraca çıktı. sen bunu onun anlattığı şekilde anladın mı? yok daha ne anlamasından bahsediyon.yani miracı anlamadın inkar ettin.. bir şey anlamamış kefere olmuş , farkında değil.

Peygamberin kendisine ayrıcalık tanıdığı için onun yazdığı kitaptan hayır gelmez.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, spartaküs abaküs yazdı:

müsade ederseniz bende bir örnekle size katılmak, istiyorum.bu benim bulduğum bir atasözüdür,kuranı 10.000 defa okuyup yanlış olduğunu anlamasına rağmen müslümanlığı sahtelikle savunanlara münafık denir. kitaplar üzerinde siyaset yapanlarada, akp denir. 

kitaplar üzerinden siyaset yapanlara oy verip tapanlarada koyun denir. 

senin gibi inkarcıya da kefere sapıkyüs abukyus denir. alsana  atasözü hem secili.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, SHORTWAVE yazdı:

Peygamberin kendisine ayrıcalık tanıdığı için onun yazdığı kitaptan hayır gelmez.

bak işte. onun yazdığı kitap diyor. ya onun yazdığı olsa çölde susuzluğun olduğu yerde abdesti emreder mi? kendi kavmiyle savaşır mı? töbe haşa uzlaşır keyfine bakardı. Kuran Allah CC. kelamıdır. azıcık anlasan, iş tamam . ama şeytan bırakmıyor seni.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, FETİH yazdı:

bak işte. onun yazdığı kitap diyor. ya onun yazdığı olsa çölde susuzluğun olduğu yerde abdesti emreder mi? kendi kavmiyle savaşır mı? töbe haşa uzlaşır keyfine bakardı. Kuran Allah CC. kelamıdır. azıcık anlasan, iş tamam . ama şeytan bırakmıyor seni.

keyfine bakmış zaten.

Ölene kadar devlet başkanı olmuş.

Topladığı vergilerden ganimetlerden faydalanmış.

İstediği kadınla ilişkiye girmiş.

Ebubekir çocuk yaştaki kızını onunla evlendirmiş.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, spartaküs abaküs yazdı:

senın alalhın ögretmen olsun ve ögretmen sınıfa girdiğiz zaman sınav yapıcak olsun.ama kimin? geçicegıne ve kimin? kalıcagına daha önceden karar versın. şimdi sen buna özgür irade diyorsan.sana söylüyecek sözüm yok. 

bak öğretmenin bildiği ayrı, öğrencinin ki ayrı. öğretmen kendi için imtahan yapmıyor. öğrenciler için yapıyor. onlar neticeyi yaşayarak öğrenecekler çünkü.

başta da dedim sen insana takılan özgür irade ile , Allah'ın CC.mutlak  iradesini anlamıyorsun.  madde madde sorarsan Allah'ın CC. izin verdiği ölçüde  cevaplamaya çabalarız.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, SHORTWAVE yazdı:

keyfine bakmış zaten.

Ölene kadar devlet başkanı olmuş.

Topladığı vergilerden ganimetlerden faydalanmış.

İstediği kadınla ilişkiye girmiş.

Ebubekir çocuk yaştaki kızını onunla evlendirmiş.

vergi diyorsun, o vergileri kendi mi yedi? hepsini müslümanlara dağıttı.  mirasını git oku.

seni zorlamı evlendirdiler. bu ne demek istediği kadınla evlendi? ne yani başkasının istediği kadınla evlense inanacakmıydın..

ilişkiye girmişmiş. evlilik dışı ilşkisi yok. ne sallıyorsun. iftiracı seni.. az dürüst ol. başka bir şey yapma . dürüst ol. ama herkese karşı. sadece kendin gibilere yaptığın insaf ölçüsü diyoruz.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, FETİH yazdı:

Kuranı anlamış mış. duyanda islamı Hz. Muhammed'in as. anlattığı gibi doğru anladığını sanacak. bak Hz. Muhammed as. miraca çıktı. sen bunu onun anlattığı şekilde anladın mı? yok daha ne anlamasından bahsediyon.yani miracı anlamadın inkar ettin.. bir şey anlamamış kefere olmuş , farkında değil.

Bi sen mi anladın?
Muhammedin ağzından mı dinledin dinini?
Allamei cihan mısın?
İran, Suud anlamadı mı?
Işid, el kaide anlamadı mı?
Ahmaklığını din diye yutturacaksın bana öyle mi? LAN !

tarihinde adeist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen hiç konuşma murted ..madem okudun anladın neden ateist olmadın. orda anlayan ateist olur demiş, murted olur deememiş..

ne o tırstın mı, bütün bütün inkara. ama bu kısmi kabulun bile bir işe yaramayacak. boşa murted olmuşsun.

umduğunu bulamayacaksın. demedi deme. gene uyaralım. ölümünden önce belki akıllanırsın.

Ben, meal okuma üzerinden Kur'andaki çelişkileri fark ettiğimde, yanılgıya düşmeme adına tefsirlere daldım. Fahreddin er Râzi, İmam Kurtûbi, İbn-i Kesir ve Seyyid Kutub tefsirlerini inceledim. Tabii, baştan sona roman okur gibi okuduğumu iddia edemem. Ama; bana yetecek düzeyde araştırmam oldu.

Yetmedi...

İbn-i Hişam'ın İslâm Tarihini,

İbn-i Kesir'in El Bidâye ve'n Nihâye adlı İslâm Tarihi eserini, (İslâm Peygamberinin ölümüne kadar olan kısmı)

M. Asım Köksal'ın İslâm Tarihini

M. Yusuf Kandehlevi'nin Hayâtu's Sahabe'sini - kısmen - okudum.

Gerek duydukça karıştırdığım Kütüb-i sitte, Sahih-i Buhâri ve Müslim' den söz etmiyorum. Bu araştırme ve incelemelerim sonucunda yaklaşık bir-iki yıl inançsız yaşadım. Belki o dönemimi Ateizm ile değil de Deizm ile izah edebilirim. Daha sonra İncil okudum. Özellikle ilk dört bölümdeki öğretişlerin meftûnu oldum. Benim gibi Tanrı inancından vaz geçemeyip, çıkış yolunu başka inançlarda arayanlar, genellikle istisnâdır. İstisnâlar ise genel kâideyi bozmazlar.

Buradan sana "ekmek" çıkmaz. :)

Sitelerde Paylaş

vergi diyorsun, o vergileri kendi mi yedi? hepsini müslümanlara dağıttı.  mirasını git oku.

seni zorlamı evlendirdiler. bu ne demek istediği kadınla evlendi? ne yani başkasının istediği kadınla evlense inanacakmıydın..

ilişkiye girmişmiş. evlilik dışı ilşkisi yok. ne sallıyorsun. iftiracı seni.. az dürüst ol. başka bir şey yapma . dürüst ol. ama herkese karşı. sadece kendin gibilere yaptığın insaf ölçüsü diyoruz.

Evlilikleri  için yazılı belge isterim.

Kuranda bir şey yazmıyor.

Hadislere bakarsan ne nikah kıyan biri var ne de nikah şahidi.

Savaşta ele geçirilen kadınlardan birilerini beğeniyor.O kadar.

Kuranda en fazla dört kadın ile evlenebilirsin diyor.

Hadislere göre evlendiği kadın sayısı belli değil.Yaş konusuna hiç girmeyeceğim.Hadisleri keyfinize göre belirliyorsunuz.

Vergileri yemediyse neden başkanlıkta ölene  kadar duruyor.Gidip herkes gibi çalışıp para kazansaydı.

Peygamberin mafya babasından,sendikacılardan,parti başkanlarından farksız.Onlarda elemanlarına dağıtıyor topladığı haraçları.Herkese eşit dağıttığına dair bir  belgede yok.

Ölünce halifelik için birbirlerine girmeleride vergileri kendi keyiflerine göre yemelerine delil.

Hadislerde anlaşmalarınızı yazılı yapın demiş ama hiç yazılı kaynak yok.

tarihinde SHORTWAVE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, SHORTWAVE yazdı:

Evlilikleri  için yazılı belge isterim.

Kuranda bir şey yazmıyor.

Hadislere bakarsan ne nikah kıyan biri var ne de nikah şahidi.

Savaşta ele geçirilen kadınlardan birilerini beğeniyor.O kadar.

Kuranda en fazla dört kadın ile evlenebilirsin diyor.

Hadislere göre evlendiği kadın sayısı belli değil.Yaş konusuna hiç girmeyeceğim.Hadisleri keyfinize göre belirliyorsunuz.

Vergileri yemediyse neden başkanlıkta ölene  kadar duruyor.Gidip herkes gibi çalışıp para kazansaydı.

Peygamberin mafya babasından,sendikacılardan,parti başkanlarından farksız.Onlarda elemanlarına dağıtıyor topladığı haraçları.Herkese eşit dağıttığına dair bir  belgede yok.

Ölünce halifelik için birbirlerine girmeleride vergileri kendi keyiflerine göre yemelerine delil.

Hadislerde anlaşmalarınızı yazılı yapın demiş ama hiç yazılı kaynak yok.

Hocam kuranda hür kadınlarla 4 tane sınır var,ama cariye arabın dini  islama göre mal olduğu sınırsız alabiliyor.İslam kadınları ikiye ayırır.Hür kadınlarda çok eşlilik ve yarım miras hakları vardır,cariyeler mal olduğu için islama göre para ile satılan maldır.Çünkü arap islamı kadınları mal olarak gördüğü konusunda hemfikiriz.

Sitelerde Paylaş

Adam, ynai malum bedevi ölünce, karıları, dünürleri, arkadaşları falan, ki arkadaşları aynı zamanda dünürüdür, mirası yağmalamaya girişir, adamın cenazesi kokmaya başlayana kadar bakan olmaz. 

Düşünün artık, o kadar kıranlık kadar karı, adam falan yağmalıyor, hala bitmiyor, ne kadar azıcık mirassa...

Sitelerde Paylaş

Arap Muhammed hem sapık,hemde mafya babası gibi şiir yazarak islamı eleştirenlere ölüm cezası veriyor.Ganimetleri yağmalıyor,savaşta ele geçirdiği kadınlara tecavüz ediyor.Günümüzde Muhammed'in yaptığını bir adam yapsa hapsi boylar,ama 1400 yıl önce arap yağmacı Muhammed böyle ahlaksızca,vahşi şeyler yapıyorlar.Tatlı su müslümanlarda cennet analarının ayağı altındadır gibi uydurulan hadisleri referans alarak Muhammed'i iyi bir insanmış gibi gösteriyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...