Jump to content

Olası bir Tanrı kafadan hasta mıdır?

Recommended Posts

Just now, Tengrizm said:

Hocam kuranda hür kadınlarla 4 tane sınır var,ama cariye arabın dini  islama göre mal olduğu sınırsız alabiliyor.İslam kadınları ikiye ayırır.Hür kadınlarda çok eşlilik ve yarım miras hakları vardır,cariyeler mal olduğu için islama göre para ile satılan maldır.Çünkü arap islamı kadınları mal olarak gördüğü konusunda hemfikiriz.

Yahu yanlış anlıyorsunuz...

4 taneye kadar değil, ikişer ikişer, üçer üçer, dörder dörder alın gani gani der. Zaten bunu da genel olarak kadınlar için söylemez. Bilinmez, araplar o devirde, yetim kızlara veli olur, malını mülkünü harcarlardı onlar adına. Yürümeye, koşmaya, kendi helaya falan gitmeye başlayınca da nikahlarlardı onları. Bunoktada adet, yetim kızlardan sadece bir tanesi ile bir defada evlenmekti. Yani birden fazla yetim kıza bakıyorsan, sadece biri ile evlenilirdi. Muhammed bunu kaldırır. Malum islam kolaylık dinidir, müminlerin işlerini kolaylaştırır, onların diledikleri gibi velisi olduğu çocuklarla evlenebilmesini sağlar. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 343
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Just now, Tengrizm said:

Arap Muhammed hem sapık,hemde mafya babası gibi şiir yazarak islamı eleştirenlere ölüm cezası veriyor.Ganimetleri yağmalıyor,savaşta ele geçirdiği kadınlara tecavüz ediyor.Günümüzde Muhammed'in yaptığını bir adam yapsa hapsi boylar,ama 1400 yıl önce arap yağmacı Muhammed böyle ahlaksızca,vahşi şeyler yapıyorlar.Tatlı su müslümanlarda cennet analarının ayağı altındadır gibi uydurulan hadisleri referans alarak Muhammed'i iyi bir insanmış gibi gösteriyorlar.

Cennet anaların ayağında hadisi uydurma hadis değildir, sahih ve gayet sağlamdır, senedi vs. her şeysi ile.

Ama cımbızlama hadistir. Yağmacı bedevi müslümanlar toplanıp fethe giderken, gencin biri geride kalır, gitmez. Muhammed biraz bozulur, sorar, sen niye gitmiyorsun diye. O da anam yaşlı, o yüzden der. Muhammed'de "Tabi, tabi, gitme sen, cennet anaların ayağının altında" der. Yani, cennet ananın ayağının altında mı da cihattan kaçıyorsun şeklinde söyler. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, anibal yazdı:

Cennet anaların ayağında hadisi uydurma hadis değildir, sahih ve gayet sağlamdır, senedi vs. her şeysi ile.

Ama cımbızlama hadistir. Yağmacı bedevi müslümanlar toplanıp fethe giderken, gencin biri geride kalır, gitmez. Muhammed biraz bozulur, sorar, sen niye gitmiyorsun diye. O da anam yaşlı, o yüzden der. Muhammed'de "Tabi, tabi, gitme sen, cennet anaların ayağının altında" der. Yani, cennet ananın ayağının altında mı da cihattan kaçıyorsun şeklinde söyler. 

Hocam bunu öğrenmem iyi oldu,fakat müslümanlar her zamanki gibi cımbızlama da yalan söylemede kıvırmada zaten ustalar.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, FETİH yazdı:

bu saçmalıkların sonu gelmez gibi.

çünkü kutsal kitabı, masal kitabı sanarak ayetleri de masal olarak okuyan adam onu anlaması mümkün değildir. bu yüden anlamadığını anlamayan ateist olur.

kutsal kitabı, kutsal kitab olarak okuyan anlar ve müslüman olur.

kitapsızların bunu anlamaları mimkün değil. yazdıklarında da belli olduğu gibi..

Medem  bu kadar okuyan müslüman oluyorsa benim durumum ne  hoca efendi,ALLAH İSTERSE HERKESİ BİR ÜMMET YAPARMIŞ AMA İSTMEMİŞ söz vermiş cin insaları cehnnme doldurcağını benimde bir suçum yok senin allahın kötü niyetli. gerçi istesede gelmezdim bu ayrı konu. cehenneme sorcakmış yer varmı cehnnemin cevabı var var

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, adeist yazdı:

Bi sen mi anladın?
Muhammedin ağzından mı dinledin dinini?
Allamei cihan mısın?
İran, Suud anlamadı mı?
Işid, el kaide anlamadı mı?
Ahmaklığını din diye yutturacaksın bana öyle mi? LAN !

Bir ben değil bütün ehli sünnet Müslümanlar doğru anladı. Sayıca en çok olan bunlardır.

Senin saçmalıklarını ağzından mı dinliyoruz. Yazı dili diye bir şey var. Yok diyorsan yazma.

Ben allame değilim. Hatta hiçbir düşüncem de yok. Bidiğim her şey Kuran ve Hadisten öğrendiklerimdir.

İran ve suud ile bizim aramızda çok fark vardır. şii ve vehhabi doğru anlamadılar.

İşid anlamadı.

Sen kefereliğini dini anlamak diye yutturmaya çabalıyorsun. Sen dini anladım diyorsun. Anladığın din sana kafir diyor. Daha ne anlamasından bahsediyorsun. Lan lun ötme kefere.dini anlayan Müslüman olur. Kavramları ters çeviren  kurnaz seni..kendin ters olmuşsun. kelimelere yeniden kafana göre anlam veremezsin.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, FETİH yazdı:

Bir ben değil bütün ehli sünnet Müslümanlar doğru anladı. Sayıca en çok olan bunlardır.

Senin saçmalıklarını ağzından mı dinliyoruz. Yazı dili diye bir şey var. Yok diyorsan yazma.

Ben allame değilim. Hatta hiçbir düşüncem de yok. Bidiğim her şey Kuran ve Hadisten öğrendiklerimdir.

İran ve suud ile bizim aramızda çok fark vardır. şii ve vehhabi doğru anlamadılar.

İşid anlamadı.

Sen kefereliğini dini anlamak diye yutturmaya çabalıyorsun. Sen dini anladım diyorsun. Anladığın din sana kafir diyor. Daha ne anlamasından bahsediyorsun. Lan lun ötme kefere.dini anlayan Müslüman olur. Kavramları ters çeviren  kurnaz seni..kendin ters olmuşsun. kelimelere yeniden kafana göre anlam veremezsin.

Peki buda mı yanlış anlamış.Adamın dili arapça islamı bundan daha iyi bilemezsiniz.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, güven yazdı:

Kutsal kitapları okuyup anlayana ATEİST

Okuyup anlamayana YOBAZ

Hiç okumayana DİNDAR denir...

Kutsal kitapları okuyup anlayanlara Ârif denir.
İlk âyet, "İkra" ile kastedilen, eşyâ kitabını okuyup anlayana, ledünnî ilim sâhibi veliy denir.
Kur'anı okuyup kıvırtana, reformist denir.
Kur'ânı kendi menfâatlerinin aracı yapanlara münâfık denir.
Kur'anın dış yüzünü tasdîk edip iç yüzünden mahrûm olanlara  ya'nî yarı kâfir olanlara radikal denir.
Kur'ânı okuyup,, algı aynalarında aslında kendi yamukluklarını çirkinliklerini görüp, Allah'a karşı çıkıyormuş gibi kendi yetersizlikleri sebebiyle, kendi kendilerine karşı çıkanlara ateist denir.

Bin insânımsıdan bir mü'min çıkar. Bin mü'minden bir âbid çıkar, bin âbidden bir âlim çıkar, bin âlimden bir ârif çıkar, bin âriften, ilmiyle âmil bir kâmil çıkar, bin kâmilden bir mükemmîl çıkar, bin mükemmîlden bir kutup çıkar, bin kutubtan bir Kutbu'l Aktâb (Gavs) çıkar.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, güven yazdı:

Medem  bu kadar okuyan müslüman oluyorsa benim durumum ne  hoca efendi,ALLAH İSTERSE HERKESİ BİR ÜMMET YAPARMIŞ AMA İSTMEMİŞ söz vermiş cin insaları cehnnme doldurcağını benimde bir suçum yok senin allahın kötü niyetli. gerçi istesede gelmezdim bu ayrı konu. cehenneme sorcakmış yer varmı cehnnemin cevabı var var

bak cehenneme giden insan kendi iradesiyle işlediği günahlar yüzündendir. kimseye haksızlık yapılmaz.

mesela: hukukçular katil için idam cezası getirse ve kanuna koysalar. sonra bir insan katil olduğu için idam edilse. sence suçlu hukukçular mıdır? bunu gibi cehenneme giden de kendi suçudur. Allah 'ın CC. zorlaması yoktur.  fakat cehenneme gibi bir ceza evi ve insanı oraya götüren işleri, kanunları yaratır. bu yaratma insana bir zorlama değildir. aklını kullan, şeytan ve nefsine uyma. cehenneme gitmezsin.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, FETİH yazdı:

bak cehenneme giden insan kendi iradesiyle işlediği günahlar yüzündendir. kimseye haksızlık yapılmaz.

mesela: hukukçular katil için idam cezası getirse ve kanuna koysalar. sonra bir insan katil olduğu için idam edilse. sence suçlu hukukçular mıdır? bunu gibi cehenneme giden de kendi suçudur. Allah 'ın CC. zorlaması yoktur.  fakat cehenneme gibi bir ceza evi ve insanı oraya götüren işleri, kanunları yaratır. bu yaratma insana bir zorlama değildir. aklını kullan, şeytan ve nefsine uyma. cehenneme gitmezsin.

Maide 48: Kuran'ı, önce gelen Kitap'ı tasdik ederek ve ona şahid olarak gerçekle sana indirdik. Allah'ın indirdiği ile aralarında hükmet; gerçek olan sana gelmiş bulunduğuna göre, onların heveslerine uyma! Her biriniz için bir yol ve bir yöntem kıldık; eğer Allah dileseydi sizi bir tek ümmet yapardı, fakat bu, verdikleriyle sizi denemesi içindir; o halde iyiliklere koşuşun, hepinizin dönüşü Allah'adır. O, ayrılığa düştüğünüz şeyleri size bildirir.

Şura 8:Eğer dilemiş olsaydı hepsini bir tek ümmet yapardı. Ama, O, rahmetine dilediğini kavuşturur. Zalimlerin ise bir dost ve yardımcısı olmaz.

Bakara 7: Diyanet İşleri (eski): Allah onların kalblerini ve kulaklarını mühürlemiştir, gözlerinde de perde vardır ve büyük azab onlar içindir.

Secde 13:Eğer dileseydik, herkese hidayetini verirdik. Fakat benim, “Andolsun, cehennemi hem cinlerden hem de insanlardan dolduracağım” sözüm gerçekleşecektir.

Bu ayetlerde senin dediklerinin tersini söylüyor.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Tengrizm yazdı:

Peki buda mı yanlış anlamış.Adamın dili arapça islamı bundan daha iyi bilemezsiniz.

bu ayettir. burda bir hata yok. ayeti açıklıyor. burdaki ayete ben iman etmişim. Allah CC. kesinlikle doğru söyler.

ayrca her saat keyfine göre kadın dövmek mi anlıyorsun, bu ayetten. böyle bir şey yok ki..

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, FETİH said:

Ne içtiniz, ne çektiniz de, böyle löm löm sayıklıyorsunuz?

Nerde bu allah, tüm sor bu sadece, hala farketmiş değilsiniz.

Allah bir bedevinin aynı siz gibi salladığı bir martavaldan ibarettir, aslı astarı falan yoktur. Bir yalanı bin yalan daha katıp aklayacaz diye nafile paralayıp duruyorsunuz kendinizi...

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, FETİH said:

bu ayettir. burda bir hata yok. ayeti açıklıyor. burdaki ayete ben iman etmişim. Allah CC. kesinlikle doğru söyler.

ayrca her saat keyfine göre kadın dövmek mi anlıyorsun, bu ayetten. böyle bir şey yok ki..

Farkeder mi?

Etmiyorsa, gel, söz, ben seni sadece 4 saatte bir dövecem, buyur.... Ha, sağlam bir meşe odunu getirmeyi unutma gelirken...

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, FETİH yazdı:

Yukaıda bunla ilgili ayestık yani nemi upraştırmakmı senin dedrdin,

@FETİH

KARDEŞ SEN BU  HİKAYEYİ AÇIKLARMISIN. DİYERİNİN KURBANI KURBAN DEYİLDE KARGAMI:lol:

Maide 27- Hani onlar, Tanrıya yaklaşmak için kurban sunmuşlardı da birininki kabul edilmişti, öbürününki kabul edilmemişti ve o, seni mutlaka öldüreceğim demişti ona, o da demişti ki: Allah ancak, kendisinden çekinenlerin kurbanını kabul eder.

Maide 28- Andolsun, beni öldürmek için elini uzatsan da bana, ben sana, seni öldürmek için elimi uzatmayacağım; çünkü ben, âlemlerin Rabbi Allah'tan korkarım.

Maide 29- Dilerim, kendi suçunla berâber benim suçumu da yüklenesin de cehennem ehlinden olasın ve budur cezası zulmedenlerin.

Maide 30- Nihâyet kardeşini öldürme hususunda nefsine uydu da öldürdü onu ve ziyankârlardan oluverdi.

Alın size islam kepaleziyi ilk önce enset ilşden üryen bibirini öldürüyor allahlarıda egoist

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Tengrizm yazdı:

Kuranı yazanları o kadar akılsızmış ki!Yazdıkları kitabı insanlar farklı anlıyorlar.Dört hak dedikleri mezheplerde bile bir çok farklı görüşler var.Bunun sebebi kuranın çelişkili olmasından dolayıdır.

Bir ârâzîye, yüz meslekten farklı insânları götürsem. Herkes o arâzî hakkında farklı düşünceler içine dalar. Meselâ, biyolog, arâzîdeki canlı çeşitliliğini düşünür. Emlâkçı, kendi mesleği ile ilgili yorumlar yapar, emekli, oraya bir ev yapmanın hayâlini kurar, çiftçi ne ekeceğini, ziraatçi ne ekileceğini düşünür. Dikkat et, yer (arâzî) aynı yerdir. Farklı yorumlara sebeb olan yer, tek yerdir. Çelişki olarak algılanmak isteniyorsa çelişkinin kaynağı olan arâzi tek bir arâzîdir.
Asıl ve gerçek akılsızlık, irfânî bir değerlendirmeye muhtâç bu gibi konularda, "arâzîyi", çelişkili ve suçlu olarak göstermektir.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, FETİH yazdı:

Ayette erkeğe itaat etmezse dövün diyor.Ayette erkeğe baş kaldırırsa öğüt verin,yatağa bırakın eğer anlamazsa dövün diyor.Evreni yarattığını iddaa edilen allah böyle günümüze uygun olmayan emirleri asla veremez.Bu ayet bile kuranın insan uydurması olduğunu kanıtlıyor.Eğer gerçekten allah olsaydı günümüzdeki kadın hakları,evrensel insan hakları,hukuk, ve bilime önem verirdi.Kısaca kuran  günümüze çok uygun olurdu.ama tam tersi 7.yüzyılın kurallarını içerek bir arapların uydurmasıdır.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, anibal yazdı:

Ne içtiniz, ne çektiniz de, böyle löm löm sayıklıyorsunuz?

Nerde bu allah, tüm sor bu sadece, hala farketmiş değilsiniz.

Allah bir bedevinin aynı siz gibi salladığı bir martavaldan ibarettir, aslı astarı falan yoktur. Bir yalanı bin yalan daha katıp aklayacaz diye nafile paralayıp duruyorsunuz kendinizi...

ne mi içtim, çay ve sigara içtimdi, şimdi de öyle.

sana 40 kere dedik. Allah ' ı CC. göremezsin. çünkü Allah CC. madde değil. fakat sıfatlarını ve isimlerinin eserlerini görebilirsin. misal: yolda bir cüzdan görsen ne yaparsın? o cüzdan seni nasıl sahibine götürürse, her mahluk da kişiyi Allah ' a  CC. götürür. tabi gitmek isteyene. gitmek istemeyeni zorla götüremeyiz. çünkü Allah CC. kulunun zorla gelmesini istemiyor.

bu sıfat ve isimleri de eserlerde görebilirsin. bunu hissedebilirsin. hemde maddeyi hissetttiğinden daha çok. aspirini görürsün ama daha çok onun Şafi olduğunu hissedersin. fakat bu bakışı sen kabul etmiyorsun. toptan reddediyorsun. o yüzden ölünce göreceksin. ama iş işten geçmiş olacak. ölmeden de hissetmen mümkünken bu nu değerlendirmediğin için.

uyanman iiçn dürttükçe, sen reddediyorsun.

tarihinde FETİH tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Hurrican yazdı:

Bin insânımsıdan bir mü'min çıkar. Bin mü'minden bir âbid çıkar, bin âbidden bir âlim çıkar, bin âlimden bir ârif çıkar, bin âriften, ilmiyle âmil bir kâmil çıkar, bin kâmilden bir mükemmîl çıkar, bin mükemmîlden bir kutup çıkar, bin kutubtan bir Kutbu'l Aktâb (Gavs) çıkar.

1000 insanımsı=1 mümin

1000 mümin=1 abid

1000 abid= 1alim

1000 alim = 1 Arif 

1000 Arif = 1 ilmiyle amil bir kamil

1000 kamil = 1 mğkemmil 

1000 mükemmil = 1 kutup

ise

müminlerden 1 kutup çıkması için kaç alime ihtiyaç vardır? 

??????

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Hurrican yazdı:

Bir ârâzîye, yüz meslekten farklı insânları götürsem. Herkes o arâzî hakkında farklı düşünceler içine dalar. Meselâ, biyolog, arâzîdeki canlı çeşitliliğini düşünür. Emlâkçı, kendi mesleği ile ilgili yorumlar yapar, emekli, oraya bir ev yapmanın hayâlini kurar, çiftçi ne ekeceğini, ziraatçi ne ekileceğini düşünür. Dikkat et, yer (arâzî) aynı yerdir. Farklı yorumlara sebeb olan yer, tek yerdir. Çelişki olarak algılanmak isteniyorsa çelişkinin kaynağı olan arâzi tek bir arâzîdir.
Asıl ve gerçek akılsızlık, irfânî bir değerlendirmeye muhtâç bu gibi konularda, "arâzîyi", çelişkili ve suçlu olarak göstermektir.

Kusura bakmazsanız kötü bir alışkanlığınız mı var.Çünkü bana bu söyledikleriniz aşırı saçma geliyor.Peki kaç bin yıllık hammurabi kanunlarını bile insanlar çok rahat anlıyor iken,neden kuranı herkes farklı şekilde anlaşılıyor.Sudi arabistan'da,afganistan'da,İran'da çok farklı uygulamaları var.Allah kendi kanunlarını tüm insanların ortak anlayacağı şekilde uygulanmasını bile becerememiş.Çünkü arap putu allah kanunlarını herkes farklı yorumluyor.Bunun nedeni de daha önce dediğim gibi kuranın çelişkili olmasından kaynaklıdır.Çelişkinin kaynağı dünya diyorsanız,allah denilen putun insanlara gönderdiği kutsal kitabı neden müslümanlar farklı yorumluyor,allah tüm insanların ortak anlamasını bile becerememiş demek istiyorum.Gerçi allah olmadığı kuranı beceriksiz insanlar yazdığı için bundan kaynaklanmaktadır.

tarihinde Tengrizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, FETİH yazdı:

Kuaura bakma ana felsfeden gelme konu kuran evrebsel knunlar deyil,şüpe etiyim karıyı bile döbebişirsin,

Kadına Dayak

Nisa 34- Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. Onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

Erkeğe Kıyak

Nisa 128 - Eğer bir kadın kocasının geçimsizliğinden yahut kendisinden yüz çevirmesinden endişe ederse, aralarında bir sulh yapmalarında onlara günah yoktur. Sulh (daima) hayırlıdır. Zaten nefisler kıskançlığa hazırdır. Eğer iyi geçinir ve Allah'tan korkarsanız şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...