Jump to content

Neden hapishanelerdeki ateist oranı toplumdaki ateist oranından kat kat daha düşüktür.

Recommended Posts

Just now, Exelans_cop said:

Islam dinine göre,  ahirette bir hardal tanesi kadar hakkın bile hesabi sorulacaktır.  Tamam günümüz ülkesinde yada devrinde, otobüs sırasında öne geçene bir ceza yoktur, ancak ayiplanma vardir. Ancak bu eylem islamda karşılıksız kalmayacak ve hesabi yada cezası ahirette görülecektir. Kusursuz adaleti, ahirette de olsa, bize ancak islamiyet sunar. Iste islam bu yüzden hak dindir. 

Acaba? O sizin çıkarımınız, siz kötü ve iyiyi bilemezsiniz, onu ancak bedevinin putçuğu bilir. 

Karıştırıyorsunuz. Bak gerilere, şu mesajlarda... Efenim biz ateistiz ya, bizim ahlakımız olamazmış... Dinciler hpe bunu söyler. Ve derler ki, "Efenim, tanrı iyi şudur, kötü budur şeklinde, insanlara ahlakı dikte eder. Tanrı yoksa, ahlakın hiç bir kaynağı yoktur. Yani tanrıya inanmayan ahlaklı olamaz." 

Bak, iyi bak, bu 01 dallaması bile bu lafları etmişti diye hatırlıyorum, yanılıyor olabilirim gerçi.. 

Şimdi, eğer iyi ve kötü, tanrının tarif ettiği şeylerse, insan, mesela bir ateist, tanrıdan gelen iyi ve kötü tanımlarına sahip olamıyorsa, o zaman, iyi ve kötü sadece tanrının tarif ettiklerinden ibaret olmaz mı?

O zaman, tanrı, otobüs sırasında öne geçmek kötüdür dememişse, siz bunu çıkıp ne şekilde, neye istinaden kötü olarak etiketleyebiliyorsunuz? 

İslam dinine göre, bu tanım geçerlidir: İyi ve kötüyü sadece allah tarif edebilir. Mesela, evlatlığının karısını boşatıp, bir düzine karın varken onunla da evlenmek, gayet iyidir. Sorgulayamazsın, çünkü allah böyle demiştir. Söz verip, yemin edip, sonra da sözünü tutmamak gayet iyidir, kötülük falan değildir. Bunlar gibi. İslam dininde iyi ve kötü, allahın söylediğidir. O kötü dememişse, mübahtır, bunun aksini iddia etmek, şirktir, öyle diyor malum bedevi...

Özet geçersek, otobüs sırasında öne geçmek, ayıplanamaz bile, islam dinine göre. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 205
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 saat önce, 0101001101000100 yazdı:

Sazan kimlere denir bilir misin?

Bak şimdi sen lafı evirip çevirip , benim hakka tecavüzü delil göstermeme , "O başka bana asıl tecavüzü bul , Kuranda erkeğin zorla cinsel organını kadına sokması açık ve net anlatılmıyor ve suç unsuru belirtilmiyor" diyorsun ya. Ben de sana diyorumki , bre beynini siktiğim , tecavüz suç değilmidir , tecavüz edilenin hakkına geçilmiyor mu? Sende diyorsun ya yok o başkadır. O mantıkla gidersen bu yazdıklarımı sen savunmuş oluyorsun. Anlamadın değil mi?

Anlayamazsın  :D

Senin hukuk bilgine sokayım ben , benden beter durumdasın :D

Yok abicim anlamıyorsan hukuktan neden hukuki durumları Allahın varlığını inkar sebebi olarak kullanırsın anlmıyorum ki :D

Sen eğer tecavüz namussuzluk , fuhuş , hak ihlali , kötülük değildir dersen , adam da der ki ben onu hayat kadını sandım , işi bitince para verdim almadıysa bu benim suçum mu?

Mal herif zorlama diyorum işte sana. Kuranda kısas vardır bir , kötülüğü hep yasaklar , ama sen kötülük değildir diyorsun tecavüz neyse , Kuranda beşer kanunları Allahın ve mantığın kurallarını çiğnemediği sürece uygulamakta bir sakınca görmez. Kuranda balık yemek helal kılınmıştır mesela , ama av yasağı getirildiğinde biri çıkıp Allahın helal kıldığını siz nasıl haram kılarsınız ulaaaaaaaan diyemez. Der de sizin gibi mallar der anca onu , insan mal olduktan sonra teist ya da ateist olmuş ne farkederki mal maldır.

Son olarak açık saçık giyinen ve rahat davranan kadın tecavüzü hakeder diye düşünmüyorum , ama senden müslüman olmanıda beklemem , malın tekisin , ben malların sözüne güvenmem.

Erkek olmadığım için senin ettiğin gibi küfredemem belki ama sana yediririm o küfürlerini. Ağzını topla, edebinle yaz ahlaksız, pislik herif.

Senin ağır pisliksin, kadına tecavüzü, tecavüzcüye çeşitli bahaneler bularak normalleştirmek ve Kur'an'da tecavüzün adının geçmemesi durumunun üstünü kapatmak için bin tane pis laf ediyorsun.

Soysuz pislik, lamı cimi olmaz bunun, kadına ve çocuğa edilen tecavüz hakka tecavüzle bile kıyaslanmaz. Küçük kızlar da dininizce kadın yerine konduğu ve onlarla evlenildiği için durum çok daha büyük önem kazanır. Sen gibi sapık itler de görmezden gelmekle kalmaz, sıradanlaştırmak yoluyla meşrulaştırır.

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, anibal yazdı:

Acaba? O sizin çıkarımınız, siz kötü ve iyiyi bilemezsiniz, onu ancak bedevinin putçuğu bilir. 

Karıştırıyorsunuz. Bak gerilere, şu mesajlarda... Efenim biz ateistiz ya, bizim ahlakımız olamazmış... Dinciler hpe bunu söyler. Ve derler ki, "Efenim, tanrı iyi şudur, kötü budur şeklinde, insanlara ahlakı dikte eder. Tanrı yoksa, ahlakın hiç bir kaynağı yoktur. Yani tanrıya inanmayan ahlaklı olamaz." 

Bak, iyi bak, bu 01 dallaması bile bu lafları etmişti diye hatırlıyorum, yanılıyor olabilirim gerçi.. 

Şimdi, eğer iyi ve kötü, tanrının tarif ettiği şeylerse, insan, mesela bir ateist, tanrıdan gelen iyi ve kötü tanımlarına sahip olamıyorsa, o zaman, iyi ve kötü sadece tanrının tarif ettiklerinden ibaret olmaz mı?

O zaman, tanrı, otobüs sırasında öne geçmek kötüdür dememişse, siz bunu çıkıp ne şekilde, neye istinaden kötü olarak etiketleyebiliyorsunuz? 

İslam dinine göre, bu tanım geçerlidir: İyi ve kötüyü sadece allah tarif edebilir. Mesela, evlatlığının karısını boşatıp, bir düzine karın varken onunla da evlenmek, gayet iyidir. Sorgulayamazsın, çünkü allah böyle demiştir. Söz verip, yemin edip, sonra da sözünü tutmamak gayet iyidir, kötülük falan değildir. Bunlar gibi. İslam dininde iyi ve kötü, allahın söylediğidir. O kötü dememişse, mübahtır, bunun aksini iddia etmek, şirktir, öyle diyor malum bedevi...

Özet geçersek, otobüs sırasında öne geçmek, ayıplanamaz bile, islam dinine göre. 

Birincisi ben ateistlerde ahlak olmaz, ateistler ahlaksızdır hiç demedim dememde. Belki ahlakta eksiklik olabilir. İkinci olarak, tanrı her eylemi tek tek isimlendirerek, gunah veya degil seklinde gruplandırıp Kuran'da bahsetseydi malumunuz kuran yuzbinlerce sayfa olur ve okunamaz hale gelirdi. Bu sebeple tanri, otobüste önüne geçen şahsın eyleminde olduğu gibi, bu ve buna benzer eylemlere genel olarak KUL HAKKI demiş ve kul hakkını da ancak kulun kendisi affeder demiştir ve o yüzdendirki ölünün ardından cenaze namazı sırasında insanlardan helallik istenir. Ayrica islamiyette de otobüs sırasında öne geçmek ayıplanır. 

Sitelerde Paylaş
On 11.02.2018 at 01:02, 0101001101000100 yazdı:

Aydın Türk mahlazlı bu videoda geçen bir cümle gerçekten çok dikkatimi çekti hatta şuan Aydın Türk mahlazlı kişinin gözümde deve sidiği içmenin faydalarından bahseden teist aptallardan tek farkı tanrı inancının ters yönde olması.

Hapishanelerde nüfusun dini inanç sayımı yapıldı mı?

Bu nüfus bulunsa bile Allahın varlığı değişecek midir?

Acaba bu söyleme inanan bir kişinin ateistlere bakış açısı değişir mi?

Ateistlerin egosunun bu tür söylemlerle okşanmasına ne kadar ihtiyaçları vardır?

Acaba hapishanelerdeki teist oranı ile toplumdaki teist oranı hesaplanınca çok daha vahim bir tablo mu çıkmaktadır ortaya? Yoksa bir çok argümanlarında olduğu gibi ateistler bu söylemlerinde de kurusıkı mı atmaktadırlar?

Ateistlere toplumun bakış açısının yanlış olduğunu düşünenlerdenim , ancak aynı şekilde ateistlerinde teistlere yanlış baktıklarını düşünüyorum. Ne varki toplum bir çok topluluğa veya düşünceye yanlış bakış açısına sahip olmaktadır ne var ki bunda?

Bir de bilim adamlarının çoğunun ateist ve agnostik olduğu söylenmekte , agnostikleri yanınıza mı aldınız?

Yapılması çokmu önemli? peygamberin allahın müslümanlar zaten her ikisinide haletmişler ne konuşuyorsun . ateistler kurusıkı atmazlar gerekte duymazlar. hapismi dersen kele kesmekmi bize hiç yapacak bir şey bırakmamış muhammed.

Diyanet İşleri: MUHAMMED Suresi 4. ayet:Savaşta inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onları çökertip etkisiz hâle getirdiğinizde bağı sıkı bağlayın (sağ kalanlarını esir alın). Artık bundan sonra (esirleri) ya karşılıksız ya da fidye karşılığı salıverin. Savaş sona erinceye kadar hüküm budur. Eğer Allah dileseydi, onlardan öç alırdı. Fakat sizi birbirinizle denemek için böyle yapıyor. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların amellerini asla boşa çıkarmayacaktır

Diyanet İşleri: ENFAL Suresi 12. ayet:Hani Rabbin meleklere, “Ben sizinle beraberim. İman edenlere sebat verin. Ben kâfirlerin kalplerine korku salacağım. Şimdi vurun boyunlarının üstüne. Vurun, onların bütün parmaklarına” diye vahyediyordu.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
26 minutes ago, Exelans_cop said:

Birincisi ben ateistlerde ahlak olmaz, ateistler ahlaksızdır hiç demedim dememde. Belki ahlakta eksiklik olabilir. İkinci olarak, tanrı her eylemi tek tek isimlendirerek, gunah veya degil seklinde gruplandırıp Kuran'da bahsetseydi malumunuz kuran yuzbinlerce sayfa olur ve okunamaz hale gelirdi. Bu sebeple tanri, otobüste önüne geçen şahsın eyleminde olduğu gibi, bu ve buna benzer eylemlere genel olarak KUL HAKKI demiş ve kul hakkını da ancak kulun kendisi affeder demiştir ve o yüzdendirki ölünün ardından cenaze namazı sırasında insanlardan helallik istenir. Ayrica islamiyette de otobüs sırasında öne geçmek ayıplanır. 

O zaman getirseydi, aciz mi bu allah dediğin o kadar?

Mesela, TCK, neyin suç olup olmadığını açık açık hemde cezası ile çatır çatır yazar. Üç beş faninin yapabildiği şeyi, yapmaktan acz içinde bir allahı kabullenebiliyormusunuz?

İslama göre, otobüs sırasında öne geçeni ayıplayan, hele ki, yanındakine falan söyleyen, gıybet işlemiş olur, ölü eti yemiş gibi günaha girer hatta..

Hep derim, şu forumlara dinin bilen bir müslüman gelse, dişimi kıracam...

Ki, bu yüzden de, müslümanın çok olduğu yerlerde, otobüs sırası falan olmaz... Git bak bakalım, mesela istanbul'da, nerde öyle bir sıra falan görebileceksin? 

Bak işte bu müslüman istanbul:

Related image

Bak bu da gavur, kafir ingilizler:

Image result for london bus queue

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, anibal yazdı:

O zaman getirseydi, aciz mi bu allah dediğin o kadar?

Mesela, TCK, neyin suç olup olmadığını açık açık hemde cezası ile çatır çatır yazar. Üç beş faninin yapabildiği şeyi, yapmaktan acz içinde bir allahı kabullenebiliyormusunuz?

İslama göre, otobüs sırasında öne geçeni ayıplayan, hele ki, yanındakine falan söyleyen, gıybet işlemiş olur, ölü eti yemiş gibi günaha girer hatta..

Hep derim, şu forumlara dinin bilen bir müslüman gelse, dişimi kıracam...

Ki, bu yüzden de, müslümanın çok olduğu yerlerde, otobüs sırası falan olmaz... Git bak bakalım, mesela istanbul'da, nerde öyle bir sıra falan görebileceksin? 

Bak işte bu müslüman istanbul:

Related image

Bak bu da gavur, kafir ingilizler:

Image result for london bus queue

Fotoğraflar çok güzel ve ben de çoğu zaman özellikle bu saygı ve sevgi konusunda, gelismis avrupalıları insani yönden çoğu müslümandan daha müslüman gibi davrandıklarını ve yaşadıklarını savunurum ancak bu demek degildir ki bunun sebebi islamdir. Bu o insanlarin yada devletlerin sorunudur, dini doğru yasamadiklarindan kaynaklanir. Kısacası insanin yada devleylerin hatası dini baglamaz. Din doğru olanı gösterir ama uygulaması insana bırakılmıştır. TCK' ye gelince, TCK da da bir çok eksik vardır,  hatta yıllarca insanlar bu yasal bosluklardan faydalanip suc islemis ancak herhangi bir ceza almamışlardır. Bu günümüzde de devam etmektedir. Mesela örneğimizde de olduğu gibi, TCK da herhangi bir insan sirasinda araya kaynak yapan sahsa ceza bildiğim kadarıyla yoktur. Bu eylemi belki başka bir suçla ilişkilendirip ceza verebilirler degil mi? Çoğu zaman bu ve buna benzer suçların cezası olmadığı için, devlet nezdinde kişi yaptığı ile kaliyordu. Ama islamda buna bu dünyada olmasa da ahiret hayatında bir ceza vardır. Allah neden TCK ya benzer bir kitap gondermedi soruna gelirsek, elbette Allah buna muktedirdir ancak emin ol bunu yapsaydı da o zaman ateistler yine yalanlayacak birseyler bulup inkarlarina ve iftiralarina devam ederdi.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Türk Ateist said:

Erkek olmadığım için senin ettiğin gibi küfredemem belki ama sana yediririm o küfürlerini. Ağzını topla, edebinle yaz ahlaksız, pislik herif.

Senin ağır pisliksin, kadına tecavüzü, tecavüzcüye çeşitli bahaneler bularak normalleştirmek ve Kur'an'da tecavüzün adının geçmemesi durumunun üstünü kapatmak için bin tane pis laf ediyorsun.

Soysuz pislik, lamı cimi olmaz bunun, kadına ve çocuğa edilen tecavüz hakka tecavüzle bile kıyaslanmaz. Küçük kızlar da dininizce kadın yerine konduğu ve onlarla evlenildiği için durum çok daha büyük önem kazanır. Sen gibi sapık itler de görmezden gelmekle kalmaz, sıradanlaştırmak yoluyla meşrulaştırır.

Bırak şu malum müslümanları... Ne mal oldukları belli.. Müslüman işte daha ne bekliyorsun ki?

Tecavüz olarak bilinen, ırza tecavüz vakası, öyle amanda kötü işler denerek geçiştirilebilecek bir şey değil. 

Örneğin, bir şekilde bayılıp düşen kadına yapılırsa? Akli dengesi geçici veya kalıcı olarak yerinde olmayan birine yapılırsa? Çocuklara yapılırsa? Bir çocuğun veya akli dengesi yerinde olmayanın razı olup olmadığı falan nerden bilinecek?

Diğer yandan, kadın tecavüze uğradı mı? Gitti şikayet etti. Buyur burdan yak şimdi güzelce. Adam ona eğer AVM'de veya taksimin göbeğinde tecavüz etmediyse, işi zor. Neden mi? Zira, adam etmedim dediğinde, kadının şahitliği yarım olur, otomatikman iftira etmiş olur islama göre. 

Başka hususlarda var elbette. Evli kadına tecavüz edilirse? Doğacak çocuk kimin çocuğu olacaktır? Hadi bugün DNA testi falan bir şekilde çözebilir diyeceklerdir de, 1500 yıldır nerde bu? Kaldı ki, adamın kardeşi tecavüz ederse ya peki, DNA Testi falan yalan olacaktır haliyle. Diğer yandna bu durumda kadın ile kocası arasındaki evlilik hukuku ne olacaktır? 

Evet, adam tecavüz etti, kadının gebelik, iddet vs. mevzuları nasıl çözülecektir? Kadın başka şekilde gebe kalmadığını nasıl gösterebilecektir? Miras hukuku nasıl işleyecektir? Ya toplu tecavüze uğrarsa? 

Kısaca, ırza tecavüz hukuku açısından islam feci şekilde çamura batmıştır. Hoş, kendisi bir foseptik olan islam, çamura batsa ne değişir ki?

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, Exelans_cop said:

Fotoğraflar çok güzel ve ben de çoğu zaman özellikle bu saygı ve sevgi konusunda, gelismis avrupalıları insani yönden çoğu müslümandan daha müslüman gibi davrandıklarını ve yaşadıklarını savunurum ancak bu demek degildir ki bunun sebebi islamdir. Bu o insanlarin yada devletlerin sorunudur, dini doğru yasamadiklarindan kaynaklanir. Kısacası insanin yada devleylerin hatası dini baglamaz. Din doğru olanı gösterir ama uygulaması insana bırakılmıştır. TCK' ye gelince, TCK da da bir çok eksik vardır,  hatta yıllarca insanlar bu yasal bosluklardan faydalanip suc islemis ancak herhangi bir ceza almamışlardır. Bu günümüzde de devam etmektedir. Mesela örneğimizde de olduğu gibi, TCK da herhangi bir insan sirasinda araya kaynak yapan sahsa ceza bildiğim kadarıyla yoktur. Bu eylemi belki başka bir suçla ilişkilendirip ceza verebilirler degil mi? Çoğu zaman bu ve buna benzer suçların cezası olmadığı için, devlet nezdinde kişi yaptığı ile kaliyordu. Ama islamda buna bu dünyada olmasa da ahiret hayatında bir ceza vardır. Allah neden TCK ya benzer bir kitap gondermedi soruna gelirsek, elbette Allah buna muktedirdir ancak emin ol bunu yapsaydı da o zaman ateistler yine yalanlayacak birseyler bulup inkarlarina ve iftiralarina devam ederdi.

Bak hala anlamış değilsin. Müslümna,i ahlaksız, vicdansız, vahşi ilkel ve rezildir, öyle olmak durumundadır. Gidip başkalarına müslüman falan diyerek hakaret etme ordan.

TCK'da eksik olacak mı, elbette olacaktır, zira insan işidir, tanrıdan gelme değil. İnsan hata yapabilir, kusur işleyebilir. PEki ya allah nasıl oluyorda işini eksik yapıyor? Hem de eksik yapıp bir de üstüne "amanda bu kitapta hiç bir şey eksik değildir" diyor? Böyle utanmaz, yalancı bir tanrı mı olur?

Ve bunların sebebi apaçık şekilde islamdır, çünkü islama göre, allah demediyse, hiç bir şey kötü olamaz. Ve bu davranışa örneğin, islama dair hiç bir şekilde ceza verilemez, hatta ayıplayan olursa, o günaha girip ahirette cezasını çeker. Hala dininizi bilmiyorsunuz.

Diyordun ya, amanda efenim kul hakkı... Ne kul hakkı sayıklıyorsun bu mevzuda? Otobüse hakkını, kim kime vermiş ki kul hakkı diye kötü olsun? 

Bir durumu başka bir suçla ilişkilendirip ceza falan veremez, günah falan ilan edemezsin. Yani, domuz eti haram, inek de et, o halde inek eti haram diyebilir misin? 

Ve burada, tek iftira eden, tek yalan söyleyen, bilfiil kendinizsiniz. İşte kuran orada, yazdığımız her şey, kurana tam uygun. Ha, hadisseversen, sana ilgili hadisleri de getiririz elbette. Ama çıkıp hala, amanda atesitlerin iftiraları diye sayıklıyorsun. Neden, neden olacak, allah dediğin bedevi zortlaması kadar utanmazsın, arsız ve yüzsüzsün de ondan...

Ve diğer yandna, allah dediğin zortlama, tecavüze falan bir ceza şu bu getirseydi, bizi gene bağlamazdı. Bizim derdimiz senin tanrı dediğin şu martaval. Bir martaval, içinde iyi bir şeyler yazıyor diye hakikat olmaz. İslam, bir martaval olarak kalmaya devam edecektir, sonsuza kadar, ama keşke, böyle rezillik, çirkeflik, ahlaksızlık, kepazelik, ilkellik ve vahşet kaynağı olmasaydı... Bari vatana millete, insanlığa falan böyle muazzam ziyan, iğrendirecek kadar da ziyan vermek yerine, az buçuk iyi bir şeyler diyor olsaydı...

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, anibal yazdı:

Bak hala anlamış değilsin. Müslümna,i ahlaksız, vicdansız, vahşi ilkel ve rezildir, öyle olmak durumundadır. Gidip başkalarına müslüman falan diyerek hakaret etme ordan.

TCK'da eksik olacak mı, elbette olacaktır, zira insan işidir, tanrıdan gelme değil. İnsan hata yapabilir, kusur işleyebilir. PEki ya allah nasıl oluyorda işini eksik yapıyor? Hem de eksik yapıp bir de üstüne "amanda bu kitapta hiç bir şey eksik değildir" diyor? Böyle utanmaz, yalancı bir tanrı mı olur?

Ve bunların sebebi apaçık şekilde islamdır, çünkü islama göre, allah demediyse, hiç bir şey kötü olamaz. Ve bu davranışa örneğin, islama dair hiç bir şekilde ceza verilemez, hatta ayıplayan olursa, o günaha girip ahirette cezasını çeker. Hala dininizi bilmiyorsunuz.

Diyordun ya, amanda efenim kul hakkı... Ne kul hakkı sayıklıyorsun bu mevzuda? Otobüse hakkını, kim kime vermiş ki kul hakkı diye kötü olsun? 

Bir durumu başka bir suçla ilişkilendirip ceza falan veremez, günah falan ilan edemezsin. Yani, domuz eti haram, inek de et, o halde inek eti haram diyebilir misin? 

Ve burada, tek iftira eden, tek yalan söyleyen, bilfiil kendinizsiniz. İşte kuran orada, yazdığımız her şey, kurana tam uygun. Ha, hadisseversen, sana ilgili hadisleri de getiririz elbette. Ama çıkıp hala, amanda atesitlerin iftiraları diye sayıklıyorsun. Neden, neden olacak, allah dediğin bedevi zortlaması kadar utanmazsın, arsız ve yüzsüzsün de ondan...

Ve diğer yandna, allah dediğin zortlama, tecavüze falan bir ceza şu bu getirseydi, bizi gene bağlamazdı. Bizim derdimiz senin tanrı dediğin şu martaval. Bir martaval, içinde iyi bir şeyler yazıyor diye hakikat olmaz. İslam, bir martaval olarak kalmaya devam edecektir, sonsuza kadar, ama keşke, böyle rezillik, çirkeflik, ahlaksızlık, kepazelik, ilkellik ve vahşet kaynağı olmasaydı... Bari vatana millete, insanlığa falan böyle muazzam ziyan, iğrendirecek kadar da ziyan vermek yerine, az buçuk iyi bir şeyler diyor olsaydı...

Islamiyette, ahlaksızlık,  rezillik, vicdansizlik, ilkellik yada rezillik yoktur. Islamiyeti öyle gösteren islamiyeti hakkıyla yasamayalardır. Ben de bazen dinime göre yaşamıyorum,  bu dinimin degil benim eksikliğim ve yanlışımdır. Ben gidipte sizin gibi yanlışımı yada eksikliğimi dinime yüklemiyorum. Sen ve senin gibilerin anlamak istemedigi iste bu. Sen de biliyorsun ki otobus sirasinda onune gecilmesi bir hak gaspıdır. Ayrıca kısas hakkımı kullanarak, bedevi zortlaması da, arsız da, utanmaz da ve yüzsüz de sensin diyorum.

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, Exelans_cop said:

Islamiyette, ahlaksızlık,  rezillik, vicdansizlik, ilkellik yada rezillik yoktur. Islamiyeti öyle gösteren islamiyeti hakkıyla yasamayalardır. Ben de bazen dinime göre yaşamıyorum,  bu dinimin degil benim eksikliğim ve yanlışımdır. Ben gidipte sizin gibi yanlışımı yada eksikliğimi dinime yüklemiyorum. Sen ve senin gibilerin anlamak istemedigi iste bu. Sen de biliyorsun ki otobus sirasinda onune gecilmesi bir hak gaspıdır. Ayrıca kısas hakkımı kullanarak, bedevi zortlaması da, arsız da, utanmaz da ve yüzsüz de sensin diyorum.

Hala aynı yerde sayıklıyorsun işte.. Tecavüze ceza bile vermeyen, ettiğiniz yemini, verdiğiniz sözü yok sayıp geçin diyen bir din, karınızı dövün, şunun elini, bunun kafasını kesin diyen bir din, evlatlığının karısını boşat, on kusur karının üstüne al diyen bir din, cariyelerini dilediğin gibi becer diyen bir din... Daha sayayım mı? Sen bunları diyen bir dine, bu bu yoktur mu diyorsun? 

Otobüs sırasında önde olan adamın, önce binme hakkını kim, nasıl veriyor, farkında bile değilsin. 

Sen, utanmaz arlanmaz bir yalancı olmak zorundasın zaten, bunu inkar edemezsin. Öyle olmasan, sana bilffil dininde olan, kapı gibi hakikatleri gösterdiğimizde, amanda iftira diyebilir miydin? Böyle yüzsüz olmasan, hala, amanda dinim iyide, yaşayanlar bozuyor diye utanmazca üste çıkabilir miydin?

Sen, kendin, evet bizzat sen. Biraz, bir şekilde, bedevi zortlamasının iğdiş edemediği az buçuk insanlık kalmış içinde, farkında bile değilsin. O insanlıkla, amanda bunlar kötü işler diyorsun, ama bu böyle değil diyorsun, otobüse binerken sıraya girilmeli diyorsun, kabullenemiyorsun dininin sana dayattığı reziliik, kepazelik ve arsızlığı. İşte hepsi bu, eğer azıcık daha insanlık kalmış olaydı içinde, zaten derdin, lan din diye bana bu bok çukurunu mu kakalamışlar diye... 

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, anibal yazdı:

Hala aynı yerde sayıklıyorsun işte.. Tecavüze ceza bile vermeyen, ettiğiniz yemini, verdiğiniz sözü yok sayıp geçin diyen bir din, karınızı dövün, şunun elini, bunun kafasını kesin diyen bir din, evlatlığının karısını boşat, on kusur karının üstüne al diyen bir din, cariyelerini dilediğin gibi becer diyen bir din... Daha sayayım mı? Sen bunları diyen bir dine, bu bu yoktur mu diyorsun? 

Otobüs sırasında önde olan adamın, önce binme hakkını kim, nasıl veriyor, farkında bile değilsin. 

Sen, utanmaz arlanmaz bir yalancı olmak zorundasın zaten, bunu inkar edemezsin. Öyle olmasan, sana bilffil dininde olan, kapı gibi hakikatleri gösterdiğimizde, amanda iftira diyebilir miydin? Böyle yüzsüz olmasan, hala, amanda dinim iyide, yaşayanlar bozuyor diye utanmazca üste çıkabilir miydin?

Sen, kendin, evet bizzat sen. Biraz, bir şekilde, bedevi zortlamasının iğdiş edemediği az buçuk insanlık kalmış içinde, farkında bile değilsin. O insanlıkla, amanda bunlar kötü işler diyorsun, ama bu böyle değil diyorsun, otobüse binerken sıraya girilmeli diyorsun, kabullenemiyorsun dininin sana dayattığı reziliik, kepazelik ve arsızlığı. İşte hepsi bu, eğer azıcık daha insanlık kalmış olaydı içinde, zaten derdin, lan din diye bana bu bok çukurunu mu kakalamışlar diye... 

Otobüs sırasında önde olanın öncelik hakkının kimsenin belirlemesine gerek yok, vicdan diye birsey var. Ayrıca benim adıma konusma hakkını sana kim verdi bence sen onu sorgula. Benim adıma ileri geri konusma. Asıl bok çukuru ne biliyor musun? Senin içinde bulunduğun inançsızlık, hiçlik çukurdur. 

Sitelerde Paylaş
35 minutes ago, Exelans_cop said:

Otobüs sırasında önde olanın öncelik hakkının kimsenin belirlemesine gerek yok, vicdan diye birsey var. Ayrıca benim adıma konusma hakkını sana kim verdi bence sen onu sorgula. Benim adıma ileri geri konusma. Asıl bok çukuru ne biliyor musun? Senin içinde bulunduğun inançsızlık, hiçlik çukurdur. 

Vicdan diye bir şey yok, hani ahlak, iyi kötü allahtan geliyordu? 

Vicdan, dinin girdiği bünyeden çıkar gider, kesin bilgi yayabilirsin....

Ben senin adına mı konuşuyorum? Yoksa sayıklama moduna geçmiş, burada boyuna konuşup duruyor musun? 

Seni adına ileri geri mi konuşuyorum yoksa, bizzat yazdıklarının ne anlama geldiğini sana apaçık şekilde söylüyor muyum? İşte bak, yazdıkların, dediklerin, kuran, bedevi, müslümanlar falan hepsi ortada. Burada, muazzam hikmetler, büyük kerametler, gizli kalmış derin sırlar falan yok, her şey ayan, her şey açıkca ortada. 

Sen vicdanının falan atıp oraya din denen zortlamayı koyduğun için, dini çıkarınca bir hiçlik çukuru kalacak sanıyorsun. Oysa öyle bir çukur falan yok, olsa senden çok biz bilirdik. At sen o dini, bak, hayatında hiç hiçlik, hiç boşluk kalıyor mu? Din, çıkarılmış atılmış, başta vicdan, sonrasında ahlak, edep, devamında akıl ve fikir yerine yerleşen korkunç bir garabettir. Yerleştiği boşlupun altını oyar, içe doğru büyütür, üzerini örter, ortada boşluk kalmadı falan sanırsın sende. Neymiş efenim, adem ile havva varmışmış... Bunu demekle bile, gerçekler dünyadasında ne kadar büyük bir boşluk kaldığını farkeder misin? 

Etmezsin tabi. En son, sanırım 3 çöp konteyneri dolusu dini kitabı çöpe attım, yer yokluğundan. Git bir bak. O kadar kocaman bir boşlukki, amanda dolruacağız diye yok hadisler uydurmalar, yok ekrametler uydurmalar, yok mezhepler çıkarmalar, yok bitip tükenmeyen, her defasında bir önceki yalanlayan tonla tefsirler yazmalar... 

Ama o boşluk dolmaz, zira tanrı bir hiçtir, bir yalan, ber martavaldır. Sen herşeyini hiçliğe dayarsan, haliyle, elinde kocaman bir hiçlik olacaktır, ne yapsan dolmaz, dolduramazsın.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Exelans_cop yazdı:

Bazı Avrupa ülkelerinin insanları ve ,Amerika',Japonya'daki insanlar çok sıcak,yardım sever ve saygılı insanlardır.Adamlar bir kere dışarıda tanımadığı kişiler ile sohbet ederler,komşuluk ilişkileri oldukça iyi ve paraya asla çok önem vermezler.Tabi bu iyi insanlar islama göre cehennemlik çünkü arabın allahına inanmadıkları için cehennemlik oluyorlar.Ve bir çok müslümandan daha çok müslüman demeniz üzgünüm ama oldukça çok saçma,arap islama göre çok eşlilik,cariyelik,kadın dövme,yarım miras gibi günümüze uymayan ve ilkel kurallar var.Bu modern medeni avrupa ve amerika'lılar tam tersine islamdan alakasız adamlar kendilerini okuyup,geliştirip daha çok sekülerizm toplum oldukları için insanları dolayısı ile müslümanlar ile karşılaştırılmayacak kadar aşırı ahlaklılar.Çünkü adamlar bu dünyaya önem veriyorlar,öz saygı ve empati adamlarda var.Allah olsaydı cariyelik,kölelik,kadını ikinci sınıf vatandaş olarak gören bir kitap göndermezdi.Eğer kuran gerçek olsa çelişkisiz,kadın erkeklerler tamamen  eşit haklar olurdu ,evrensel insan hakları ile uyumlu olurdu.Eleştiriyi kesinlikle kabul ederdi,inanmayanlara cizye veye savaşın,öldürün,kısas diye çağ dışı emirler asla olmazdı.Ve bilim dışı ayetler asla olmazdı,inanmayanları cehennem ile tehdit etmezdi.çok eşlilik,sübyancılık kesinlikle yasak olurdu.Önemlisi insanların bu dünyaya önem vermesini ve barışa önem verirdi.Ama kuranda ise bu söylediklerimin tam tersi olduğu için okuyup,araştırdığımız için inanmıyoruz.Bu arada kuranda iyi şeyler tabiki de var,komşuya yardım gibi  iyi şeylerde var.Fakat müslümanlar güçsüz olduğu medine döneminde yazılanlar kesinlikle iyi şeyleri emrediyordu,fakat müslümanların güçlü olduğu mekke döneminde ise ayetler tam tersini emrediyor.

tarihinde Tengrizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 22.02.2018 at 11:57, Türk Ateist yazdı:

Yahu erkek olsan ne kadın olsan ne , yaptığın şey bir fahişenin namustan bahsetmesi gibi birşey. Sen bana taş atarken benden sana çiçek atmamı bekliyorsun.

Tecavüz Kuran'da geçmesine gerek olmayan bir pisliktir. Kuranda Grup sekste geçmez , sen çıkıp grup seks başka teke tek seks başka dersen sonunda konuşmalar buraya varır.

Ateistler milyonların içinden binlerle ifade edilen kişilerden övünürler , yüzbinlerin kepazelikleri onları ilgilendirmez ama iş müslümanlara gelince kılı kırk yararlar. Her türlü hakaret sizde , ama azcık canınız yanınca aynı cümlede hem hakaret hemde ağzını topla falan yazabiliyorsunuz :D beyin bedava.

Sitelerde Paylaş
On 22.02.2018 at 08:42, anibal yazdı:

Tecavüz suç mu diyorsun yani? Otobüs sırasında öne geçene ceza verildiğini gördün mü sen hiç, dallama?

Irza tecavüzün dinen kötülük sayılabilmesi için, kötülüklerin içinde sayılması gerekir, senin o kaz kafan bunu anlamamakta ısrar ediyor.

Senle şurad aislam ilmi üzerinden konuşmuyoruz zaten, kendini müslüman sanan denyo. O alıp durduğun ayetlerdeki fuhş, bağye falan, allaha şirk koşma babında laflardır. O "büyük günah" allaha şirk koşmaktır, allahın adına konuşmaktır. Tabi bunu falan bilemezsin, cahil müsloş... Ha, tamam diyoruz, senin dediğin olsun diyoruz... Velakin...

Kuranda, tecavüz kelimesi geçmez, tecavüz anlamına gelen bir kelime de geçmez. Fuhş (fahiş, fahşiyat falan) ve el beğyan geçer, biri büyük kötülük, abartılı iş falan, diğeri ise isyan etme hakka başkaldırma demektir. Yani hiç bir yerde, karşınınn haklarını çiğneme anlamına gelen bir şey yoktur. Yani, o üç kuruşluk aklınla, çeviri oyunu yaparak güya bizi kandırmaya çıkıyorsun, şerefsiz yalancı...

Sizi kandırmak mı? :D

Ölmüş eşşek kurttan korkmazmış derler , siz neden benden korkuyorsunuz?

Biri büyük kötülük abartılı iş falan , öbürü falan filan , öyle böyle , şundan bundan :D he canım he.

Tecavüz İslamda suç geçmez di madem bre gavurun dölü Sütçü İmam neden koca memeleketin ele geçirilmesinde değilde ananın ele geçirilmesinde isyan başlattı? Yoksa sen Sütçü İmamın kurtardığı kadının değilde kurtaramadığı bir kadının mı evladısın? Kuran da piç olmakta suç olarak geçmiyor sen neden bu kadar önyargılı davranıyorsun bakim :D

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, 0101001101000100 yazdı:

Yahu erkek olsan ne kadın olsan ne , yaptığın şey bir fahişenin namustan bahsetmesi gibi birşey. Sen bana taş atarken benden sana çiçek atmamı bekliyorsun.

Tecavüz Kuran'da geçmesine gerek olmayan bir pisliktir. Kuranda Grup sekste geçmez , sen çıkıp grup seks başka teke tek seks başka dersen sonunda konuşmalar buraya varır.

Ateistler milyonların içinden binlerle ifade edilen kişilerden övünürler , yüzbinlerin kepazelikleri onları ilgilendirmez ama iş müslümanlara gelince kılı kırk yararlar. Her türlü hakaret sizde , ama azcık canınız yanınca aynı cümlede hem hakaret hemde ağzını topla falan yazabiliyorsunuz :D beyin bedava.

Sana şimdi bir laf edeceğim, kendi içime sinmeyecek. Aslında ettiğim laf dibine dek doğru olacak ama ne sen anlayacaksın ne diğerleri.

Bak küfürlerin ve sana verdiğim yanıt aşağıda. Utanmadığın gibi daha aşağılık şekilde devam ediyorsun. 

Sapık it... Sana İslam'ın nasıl başarılı ve sağlam bir fahişe yaratma müessesesi olduğunu anlatırım ama sen zaten onun mensupları tarafından yetiştirildiğin için göremezsin.

Sitelerde Paylaş

Kuran hukuk yapma ve kitap olduğu iddiasında bir şeydir. Böyle bir şeyde tecavüz suçunun yer alması beklenir. Grup da yok diye bir şey öne sürülemez. Grup yasağı var ayrıca, zina yasağı ve nikah zorunluluğu grup yasağı anlamına zaten geliyor. Dost tutmamak şartıyla nikahlayın diye yazıyor.

Kuranınızı size biz öğretmekten bıktık ülen müslümler! Kuran cahili Müslümler olduğunuz için zaten burnunuz bottan çıkmıyor! Bu cahillikten çıksanız belki uyanacaksınız. "Yaaaa yaaaa allağamızın hikmet dolu ayetleri yaaa" kafasında gittikçe cehaletinizin bilincine varamayacaksınız.  

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, 0101001101000100 said:

Sizi kandırmak mı? :D

Ölmüş eşşek kurttan korkmazmış derler , siz neden benden korkuyorsunuz?

Biri büyük kötülük abartılı iş falan , öbürü falan filan , öyle böyle , şundan bundan :D he canım he.

Tecavüz İslamda suç geçmez di madem bre gavurun dölü Sütçü İmam neden koca memeleketin ele geçirilmesinde değilde ananın ele geçirilmesinde isyan başlattı? Yoksa sen Sütçü İmamın kurtardığı kadının değilde kurtaramadığı bir kadının mı evladısın? Kuran da piç olmakta suç olarak geçmiyor sen neden bu kadar önyargılı davranıyorsun bakim :D

Demek ki, sütçü imam müslüman değilmiş. Zira islamda, isyan, cihad sadece allah için yapılır, memleket diye değil, anan için değil, kadın için değil.

Ve hala kuranda amanda ırza tecavüz şöyle suç olarak tarif edilmiş diyemedin, farkındaysan, Sütçü İmama allah mı yani, onu mu demek istiyorsun? sen allahın dediğini mi yapacaksın, sütçü imamın yaptığını mı?

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Bak küfürlerin ve sana verdiğim yanıt aşağıda. Utanmadığın gibi daha aşağılık şekilde devam ediyorsun. Sapık it...

Neye devam ediyorum ? Fahişenin namustan bahsetme olayındaki benzetmemde ki fahişe sıfatını üstüne mi alındın? Yok öyle bir şey , yanlış anladıysan o senin sorunun ben sana fahişe falan demedim ama sen bana it dedin böylece benim de sana dişi it demeye hakkım doğdu , dişi olduğunu kendin söyledin ya sana en yakışan geri cevap ; Bitch , yanlış anlama dişi köpek demek bu , ingilizler fahişelere söylüyorlarsa bu benim suçum değil , ben dişi köpek anlamında kullanıyorum , ben bir itsem sende bir Bitch sin :D fucking bitch

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, anibal yazdı:

Demek ki, sütçü imam müslüman değilmiş. Zira islamda, isyan, cihad sadece allah için yapılır, memleket diye değil, anan için değil, kadın için değil.

Ve hala kuranda amanda ırza tecavüz şöyle suç olarak tarif edilmiş diyemedin, farkındaysan, Sütçü İmama allah mı yani, onu mu demek istiyorsun? sen allahın dediğini mi yapacaksın, sütçü imamın yaptığını mı?

Yaw he hee , bana ırzdan namustan bahseden fahişeye bakın hele :D Senden Sütçü İmamın kim olduğunu bilmeni beklemedim zaten. Kuran okumayı bilenler için her hususu açıklar , ırza tecavüz de bunlara dahildir. Senin gibi mallar anlamak istemediği için anlamazlar , Kuran bunu bile söyler . Senin gibi mallar hep vardılar , varlar ve var olmaya devam edecekler. Kuranın konu ile alakalı neredeyse bütün ayetlerini yazdım çok istiyorsan aç önceki postları oku

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...