Jump to content

Öğretmen şiddetini savunuyorum

Recommended Posts

Aile içinde şiddete kesinlikle ve kesinlikle karşıyım. Bir anne ya da babanın çocuğuna vurmasını ya da bir erkeğin eşine vurmasını asla kabul etmem.

Ama iş eğitim yuvası olan okullara gelince değişir. Okulda çocukların disiplini ve kuralları kabullenmesi gerekir. Bunu da çoğu zaman insanlıkla halletmek mümkün olmuyor.

Bu görüntüleri izleyin mesela. Çocuk öğretmeni kucaklayıp kaldırıyor, sınıftakiler de kahkahalarla gülüyor. Ama öğretmen gıkını bile çıkaramıyor. Aman da öğrencilere şiddet uygulanmasın falan diyerek işte böyle aile terbiyesi almamış özürlü ve gerizekalı çocukları tepemize çıkarıyorlar.

Eskiden böyle miydi? Öğretmenlere herkes ne kadar da saygı duyuyordu. Öğretmenlerin bu hallere düşmesinin en büyük sebebi bence kesinlikle öğretmen düşmanı akit zihniyeti. Sürekli öğretmenlerin aldığı maaşa ve yaptığı tatile laf söyleyip sonunda öğretmenleri böyle değersiz bir hale getirdiler.

Öğrenciler çok ama çok şımartıldı. Bunlar insanlıktan anlamıyor. Bunlar ancak dayak ve disiplin yoluyla insana evrilebilir. O yüzden de okullarda öğrencilere şiddet uygulamasını sonuna kadar savunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Ogretmenler, ogrencilerini eziyordu, kendilerini ustun goruyorlardi. Simdi ise durum tersine donuyor.

Ikisi de dogru degil.

Ogretmen, ogrenciden ustun degil. Ogrenciye saygi gostermeli. Sen saygi gosterirsen, sana da saygi gosterilir.

tarihinde Cold storage tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O öğretmen o sınıftan çıkmalıydı eğitmek için disiplini sağlamak çok abes ne halleri varsa görsünler fakat şiddet dediğin zaman şiddet uygulayan hesabını verir ve ona göre şiddet uygular oysa ne gerek var ki insanlıktan nasibini almamış kimselere laf anlatmaya uğraşmaya...

Sitelerde Paylaş

Olumsuz bir örnekten hareketle şiddet meşrûlaştırılmamalı.

Şiddet, öğretmenin aczinin itirâfı demektir.

Çeyrek asır eğitim ordusunun bir neferi olarak görev yapmış ve emekli olmuş bir öğretmen olarak söylüyorum bunu.

Yeni göreve başladığımda ben de şiddet uygulamıştım.

Yaptığımla övünür ve matah bir şey zannederdim.

Ne zaman ki öğrenciler beni görünce "esas duruş"a geçip, arkam sıra küfrettiklerine şâhit olunca, bendeki "köşeli" jeton düştü.

Şiddet, öürenciyi riykâr ve yılışık yapıyor.

Bakterilerin antibiyoriklere direnç kazanması gibi uygulanan şiddet daha sonra ters tepiyor.

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, The_Individualist yazdı:

Öğretmen milleti biraz beyinsiz kesimden oluşur .. Bunların yemini , suyunu ver cebine de 3 milyar maaşını koy tamamdır ..

Bi' de ogretmen olduklari icin kendilerini ustun gormeleri yok mu...

Yahu, ogretmensin iste, cumhurbaskani filan degil.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, The_Individualist yazdı:

Öğretmen milleti biraz beyinsiz kesimden oluşur .. Bunların yemini , suyunu ver cebine de 3 milyar maaşını koy tamamdır ..

Öğretmen, ülkenin en önemli saç ayaklarından biridir, belki de en önemlisidir. Niteliksiz öğretmenler olduğu kesin. Bu da onların değil, onları eğittiğini zanneden ve bütün eğitim sistemini şekillendiren iktidarların suçudur.

Şu anda öğretmenin maaşı en 7-8 bin Lira olmalıdır mesela. Özgür olmalı, inisiyatif tanınmalıdır. Ama en başta iyi ve doğru eğitilip, sürekli çeşitli testlerden geçirilmelidir. Çok zor meslektir çünkü, akıl ve ruh sağlıklarının çeşitli aralıklarla kontrol edilmesi elzemdir. Çocuk, genç eğitiyor bu insanlar.

O yüzden herkesten çok onlar rahat ettirilmeli.

AKP'nin öğretmen doktorlar konusunda yaratmaya çalıştığı kötü algıyı beslemeyin. Bu iki meslek hayatidir, bu mesleklerin erbapları yıllardır aşağılanıp şiddete maruz bırakılmaktadır.

Kötü öğretmen çok, kötü doktor çok, bunlarda elbette hemfikiriz ama bunları yaratanlar zaten iktidarlar. 

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

AKP'nin öğretmen doktorlar konusunda yaratmaya çalıştığı kötü algıyı beslemeyin. Bu iki meslek hayatidir, bu mesleklerin erbapları yıllardır aşağılanıp şiddete maruz bırakılmaktadır.

Kötü öğretmen çok, kötü doktor çok, bunlarda elbette hemfikiriz ama bunları yaratanlar zaten iktidarlar. 

Ma'alesef sadece Doktor ve Öğretmenler değil Hukukçular, Askerler hemen hepsinin itibârı kalmadı.

Güçler ayrılığı ilkesi Demokratik hayatın vazgeçilmezidir.

Her şeyi siyâsetle yönetmeye kalkmak, despotluğu ortaya çıkarır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...