Jump to content

Evrim tam gaz devam ediyor

Recommended Posts

Erkeği olmadan üreyen mutant kerevit dünyayı istila ediyor

Erkeği olmadan üreyebilen dişilerden oluşan ve sadece 30 yıllık geçmişe sahip yeni bir kerevit türünün hızla çoğaldığı ve dünya genelindeki ekosistemleri işgal etmeye başladığı belirtildi.

Yeni yapılan bir çalışmaya göre benekli kerevit adı verilen türün kökeni, DNA'sındaki bir mutasyon sayesinde tek başına üreyebilen bir tek dişiye dayanıyor.

Benekli kerevitin evlerde beslenmemesine yönelik uyarıya rağmen Kanada'da satılıyor.

10 bacaklı mutant tür, Avrupa Birliği tarafından ise yasaklandı.

Bilimsel adı Procambarus virginalis olan tür daha 30 yıl öncesine kadar yoktu. Ancak şimdi Japonya, Madagaskar, İsveç ve ABD'de vahşi yaşamda görülüyor.

Nature, Ecology an Evolution (Doğa, Ekoloji ve Evrim) adlı bilim dergisinde yayımlanan araştırmada işgalci benekli kerevitlerin, Madagaskar'daki yerli kerevit türlerini tehdit ettiği belirtildi.

Araştırma ekibinden Dr. Wolfgang Stein Kanada devlet televizyonu CBC'de yaptığı açıklamada "Bir benekli kerevitiniz varsa, üç ay sonra 200 ya da 300 tane olur" dedi. Aslında, bu tatlı su kerevitinin nasıl tek başına ürediğini inceleyen biliminsanları, kanserin nasıl yayıldığını daha iyi anlayabilir.

Benekli kerevitler Kanada'daki evcil hayvan dükkanlarından ya da internette alınabiliyor. İnternetteki bir ilanda bir satıcı bir küçük benekli kereviti bedavaya verirken, biraz daha büyük beş kerevit için 20 Kanada doları istiyor.

Kaynak; https://www.bbc.com/turkce/amp/haberler-dunya-43031207?__twitter_impression=true

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

48 dakika önce, optimum yazdı:

Bu arada tanrı şunu belirtmişti hatırlatayım teistlere;

Zariat 49 ; "Düşünüp ibret alasınız diye her şeyden (erkekli dişili) iki eş yarattık."

Sn. optimum,

birazdan "Bu tercüme doğru değil, gerçek tercüme șöyle olmalıdır." diye  gelen biri olursa hiç șașırmam.

Nerede bir sıkıntılı pasaj, cümle ve kelime varsa, hemencecik yok hükmünde sayılıyor.

Sonra evlere șenlik, bol yorumlu, bol parantezli bașka bir șahsi(!) tercümeyle sunum yapılıyor.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, optimum yazdı:

Erkeği olmadan üreyen mutant kerevit dünyayı istila ediyor

Erkeği olmadan üreyebilen dişilerden oluşan ve sadece 30 yıllık geçmişe sahip yeni bir kerevit türünün hızla çoğaldığı ve dünya genelindeki ekosistemleri işgal etmeye başladığı belirtildi.

Yeni yapılan bir çalışmaya göre benekli kerevit adı verilen türün kökeni, DNA'sındaki bir mutasyon sayesinde tek başına üreyebilen bir tek dişiye dayanıyor.

Benekli kerevitin evlerde beslenmemesine yönelik uyarıya rağmen Kanada'da satılıyor.

10 bacaklı mutant tür, Avrupa Birliği tarafından ise yasaklandı.

Bilimsel adı Procambarus virginalis olan tür daha 30 yıl öncesine kadar yoktu. Ancak şimdi Japonya, Madagaskar, İsveç ve ABD'de vahşi yaşamda görülüyor.

Nature, Ecology an Evolution (Doğa, Ekoloji ve Evrim) adlı bilim dergisinde yayımlanan araştırmada işgalci benekli kerevitlerin, Madagaskar'daki yerli kerevit türlerini tehdit ettiği belirtildi.

Araştırma ekibinden Dr. Wolfgang Stein Kanada devlet televizyonu CBC'de yaptığı açıklamada "Bir benekli kerevitiniz varsa, üç ay sonra 200 ya da 300 tane olur" dedi. Aslında, bu tatlı su kerevitinin nasıl tek başına ürediğini inceleyen biliminsanları, kanserin nasıl yayıldığını daha iyi anlayabilir.

Benekli kerevitler Kanada'daki evcil hayvan dükkanlarından ya da internette alınabiliyor. İnternetteki bir ilanda bir satıcı bir küçük benekli kereviti bedavaya verirken, biraz daha büyük beş kerevit için 20 Kanada doları istiyor.

Kaynak; https://www.bbc.com/turkce/amp/haberler-dunya-43031207?__twitter_impression=true

Bu kerevit türünü Türkiye de nereden bulabilirim?:)

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, kavak yazdı:

Sn. optimum,

birazdan "Bu tercüme doğru değil, gerçek tercüme șöyle olmalıdır." diye  gelen biri olursa hiç șașırmam.

Nerede bir sıkıntılı pasaj, cümle ve kelime varsa, hemencecik yok hükmünde sayılıyor.

Sonra evlere șenlik, bol yorumlu, bol parantezli bașka bir șahsi(!) tercümeyle sunum yapılıyor.

Kavak, düşünüp ibret alsınlar teistler.

Bu arada bu kerevit türü Nuh'un gemisinde var mıydı sen bilirsin şimdi? :)

tarihinde optimum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, optimum yazdı:

Bu arada tanrı şunu belirtmişti hatırlatayım teistlere;

Zariat 49 ; "Düşünüp ibret alasınız diye her şeyden (erkekli dişili) iki eş yarattık."

Bu ayeti doğrulayan trilyon örnekler varken,  ayete inanmıyordun. Şimdi güya ayetin zıddı 1 örnek ortaya çıkınca bu sefer de ayetin doğruluğunu sorguluyorsun.

Biz de sana soralım: trilyona karşı 1 tane delilin mi var? Eğer bir şeyin doğruluğu için 1 örnek yeterliyse, senden de çift var. Bunu ne yapacaksın.

Kaldı ki bu olay ayete ters olamaz. Hz. İsa as. nın doğumu da babasız gerçekleşmişti. Yani bu canlının tek başına üremesi çift yaratıma aykırı olamaz. Tabi ben ayete inanıyorum, çift yaratım derken sadece erkek ve dişilik düşünülmez. Gece-gündüz, iman-küfür gibi kavramlarda çift yaratılışa örnek kabul edilir. Erkek ve dişilikle ilgisini kullanıp diğer çiftleri dışlayıp ayete Sınır çizme . denizin çifti kara ise ve deniz ile kara aynı cinsten değilse, deniz veya karaya erkeklik ve dişilik veremeyeceğimize göre, o canlının da çifti başka bir canlı olabilir.

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, FETİH yazdı:

Bu ayeti doğrulayan trilyon örnekler varken,  ayete inanmıyordun. Şimdi güya ayetin zıddı 1 örnek ortaya çıkınca bu sefer de ayetin doğruluğunu sorguluyorsun.

Biz de sana soralım: trilyona karşı 1 tane delilin mi var? Eğer bir şeyin doğruluğu için 1 örnek yeterliyse, senden de çift var. Bunu ne yapacaksın.

Kaldı ki bu olay ayete ters olamaz. Hz. İsa as. nın doğumu da babasız gerçekleşmişti. Yani bu canlının tek başına üremesi çift yaratıma aykırı olamaz. Tabi ben ayete inanıyorum, çift yaratım derken sadece erkek ve dişilik düşünülmez. Gece-gündüz, iman-küfür gibi kavramlarda çift yaratılışa örnek kabul edilir. Erkek ve dişilikle ilgisini kullanıp diğer çiftleri dışlayıp ayete Sınır çizme . denizin çifti kara ise ve deniz ile kara aynı cinsten değilse, deniz veya karaya erkeklik ve dişilik veremeyeceğimize göre, o canlının da çifti başka bir canlı olabilir.

Birazdan... demeye kalmadı, döktürmüș yine dini bütün dindar bir forumdașımız.

Yahu muhteremler, neden her cümleyi aklama, güzelleme derdindesiniz ?

Tarnrı´nız ender de olsa, düzgün bir șekilde açıklamıș iște.

Kerevit bile anladı. Tanrı´nıza gıcıklık olsun diye, dünyayı istila etmeye karar verdi.

Helal olsun, bu kerevite. :)

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, optimum yazdı:

Kavak, düşünüp ibret alsınlar teistler.

Bu arada bu kerevit türü Nuh'un gemisinde var mıydı sen bilirsin şimdi? :)

Kereviti bilmem.

Ancak Nuh´un o devirde cep telefonuyla oğluyla temasa geçtiğini, Dr. ünvanlı bir uzman(!) akademisyenimiz uzun çalıșmalar(!) sonucunda cümle âleme ilan etmiști.

https://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/2018/01/05/tufan-iddiasi-nuhun-cep-telefonu-vardi/

Yakında Nobel barıș ödülüne layık görürlerse hiç șașmam.:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, kavak yazdı:

Birazdan... demeye kalmadı, döktürmüș yine dini bütün dindar bir forumdașımız.

Yahu muhteremler, neden her cümleyi aklama, güzelleme derdindesiniz ?

Tarnrı´nız ender de olsa, düzgün bir șekilde açıklamıș iște.

Kerevit bile anladı. Tanrı´nıza gıcıklık olsun diye, dünyayı istila etmeye karar verdi.

Helal olsun, bu kerevite. :)

beni sorguluyorsun madem ben de seni sorgulayım:

bırak şimdi kereviti.

sen tek misin çift mi?

çiftim diyorsan , bu güne kadar neden inanmıyordun?  yani senin yaptığın da benim yaptığımın tam tersi değil mi? ben sonuna kadar inanıyorum. sen se sonuna kadar inanmıyorsun. geç beni de aynaya bak az..

kaldıki benim inancım  doğru. sen yanılıyorsun. yollarımız farklı olsa da ama ikimiz de aynı tekniği kullanıyoruz gibi..

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kavak yazdı:

Olmaz. Kerevit gibiler, Sizlerin korkulu rüyasıdır.

Yaz bunu bir kenara.

ne korkacakmışım. çift olma  kavramını yanlış anlıyorsun. üremek için çift olmaya gerek yok.

1 delilin mi var? sen kork.

sen çift misin? tirilyon çiftler var. sen kork.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, FETİH yazdı:

Eğer senin iddian "her şeyin" çifti olduğuysa, 1 milyon kanıta karşı 1 kanıt, iddianı yanlışlamaya yeter. "Ya bak bunu destekleyen şu kadar örnek vardı da.." deyip işin içinden çıkamazsın. Tek bir counter example bir argümanı çürütmeye yeter. Temel felsefe ve mantık öğrensen bunu söylemezsin. Bunun karşıtı da tek bir örnek falan değil, eşeysiz üreyen sayısız canlı türü var. Her şey zıttıyla vardır fikri falan da mucize değil. Diyalektiği peygamberden bir milenyum önce söylüyorlardı zaten.

Sitelerde Paylaş

Zavallı. Ulan daha yazının başlığındaki "mutant" ifadesi ; bunun, senin anladığın manadaki evrim olmadığının göstergesi cahal insan. Keşke aklin olsa. Bir takım yobaz müslümanları geçmişsin ilimsizlikte.  Türler arası geçiş bunun neresinde moruk? Neden bu kadar cahilsin? Başka bir canliya mi dönüşmüşki konuşuyorsun? Mutasyona uğramış evrim geçirmiş ama bu türler arası bir geçiş değil patates. 

@anibal nerdesin yaprağım. Gel şunlara biraz biyoloji öğrette milleti üzerlerine güldürmesinler. Birbirinin çifti,eşi bunlar. Gördüğün gibi bir kavak burda var bir de karşisinda. Iki kavak ağacı bir çift eder nihayet. Cahillikte master yapmiş bunlar. Bu cahillikle birde ateist forumda yazarlığa soyunmuşlar.

Bunu Darwinin bahsettiği evrim saniyorlar keh kehh kehhhh....

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, FETİH yazdı:

Canlılarda üreme iki çeşitlidir eşeysiz ve eşeyli üreme genel biyoloji bilmiyor musun?

tarihinde Scapula1903 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, FETİH yazdı:

Trilyonda bir örnek yok birçok örnek var;

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/06/150602_testere_baligi

https://mobile.donanimhaber.com/100-milyon-yildir-seks-yapmiyor--13093112

http://biyologlar.com/disi-zebra-kopekbaliginda-erkeksiz-ureme-goruldu

https://www.google.com.tr/amp/s/mucizeyalanlari.wordpress.com/2013/05/23/yaratilistaki-ciftler/amp/

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, DeepBlue yazdı:

Zavallı. Ulan daha yazının başlığındaki "mutant" ifadesi ; bunun, senin anladığın manadaki evrim olmadığının göstergesi cahal insan. Keşke aklin olsa. Bir takım yobaz müslümanları geçmişsin ilimsizlikte.  Türler arası geçiş bunun neresinde moruk? Neden bu kadar cahilsin? Başka bir canliya mi dönüşmüşki konuşuyorsun? Mutasyona uğramış evrim geçirmiş ama bu türler arası bir geçiş değil patates. 

@anibal nerdesin yaprağım. Gel şunlara biraz biyoloji öğrette milleti üzerlerine güldürmesinler. Birbirinin çifti,eşi bunlar. Gördüğün gibi bir kavak burda var bir de karşisinda. Iki kavak ağacı bir çift eder nihayet. Cahillikte master yapmiş bunlar. Bu cahillikle birde ateist forumda yazarlığa soyunmuşlar.

Bunu Darwinin bahsettiği evrim saniyorlar keh kehh kehhhh....

Trol volume 2018.01.01.01

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...