Jump to content

Evrim tam gaz devam ediyor

Recommended Posts

1 minute ago, Exelans_cop said:

Bana ordan burdan videolarla cevap verme. Sen degilmiydin Kuran'da, adet görmeyen cocuklarla evlenilebilir yazan ayet var diyen. Bana onu göster. Kurana inanmiyorsun ama öyle her arabın dedigine yada videosuna inaniyorsun. Ha bir de Islamiyet arap topraklarinda filizlendi diye bu islamiyeti araplarin tekeline vermez ayrica bu araplarin bizden daha zeki oldugunu da göstermez. Ki zaten paygamberler cahil, sapmış  topluluklara gönderilmiştir herzaman. Yani arapların bir üstünlüğü yoktur. Onlari örnek almamız sart degil.

Senin inandığın şey, süzme, baştan aşağıya arabın, daha doğrusu bedevinin tekinin dediği şey değil mi zaten?

Sen arabın dilindeki arabın dinini, araptan iyi bildiğini sanıyorsun sadece. Hoş, türkçen falanda kıt. Ben sana ne zaman adet görmeyen çocuklarla evlenilebilir yazan ayet var dedim mesela?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

16 dakika önce, anibal yazdı:

Al baki, arap sana güzel güzel anlatıyor, hemde pek bir mubarek arapça olarak:

seni kaç sefer insaflı olmaya davet ettim. gene ediyim.

bak bu evlilik islama ve o dönemin kültürüne uyun bir evliliktir. bana o dönemin değil müslümanlarından, kafir ve münafıklarından bu evlilik yaşının eleştirisini getir. öyle konuşalım. ebu cehil gibi bir kafir her fırsatta Peygamberimizi as. eleştirirken, bu konuda neden bir tek söz etmemiş. demek ki bu evlilik yaşı uygun bir yaşta olmuş da ondan.

sen o dönemin insanlarını bu çağın kültürüne göre değerlendirme. sen kuran da 9  veya başka bir yaş geçiyor mu onu söyle. yok söylemeyeceksen sus.

kaldı ki kimse kimseyi 9 yaşı konusunda evliliğe zorlyamaz, çünkü bir hadis veya ayet yok bu konuda. varsa getir. yoksa insaflı ol sus. turan dursun tayfasının sayıklamaları bizi bağlamaz.

ayet ve hadis bizi bağlar.varsa uyarız..

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, FETİH said:

seni kaç sefer insaflı olmaya davet ettim. gene ediyim.

bak bu evlilik islama ve o dönemin kültürüne uyun bir evliliktir. bana o dönemin değil müslümanlarından, kafir ve münafıklarından bu evlilik yaşının eleştirisini getir. öyle konuşalım. ebu cehil gibi bir kafir her fırsatta Peygamberimizi as. eleştirirken, bu konuda neden bir tek söz etmemiş. demek ki bu evlilik yaşı uygun bir yaşta olmuş da ondan.

sen o dönemin insanlarını bu çağın kültürüne göre değerlendirme. sen kuran da 9  veya başka bir yaş geçiyor mu onu söyle. yok söylemeyeceksen sus.

kaldı ki kimse kimseyi 9 yaşı konusunda evliliğe zorlyamaz, çünkü bir hadis veya ayet yok bu konuda. varsa getir. yoksa insaflı ol sus. turan dursun tayfasının sayıklamaları bizi bağlamaz.

ayet ve hadis bizi bağlar.varsa uyarız..

O kadar zavallısın ki...

Evet, o dönem böyleymiş, hay hay. PEki ne değişti ki, artık allah yeni insanları başka türlü mü yapıyor? 

Bugün kötüyse, o gün de kötü olması gerekmez mi pedofili? Evet, neden yasaklamamış allah dediğin bedevi zortlaması pedofiliyi?

O çağın kültürüne göre, evlatlığının karısı iel evlenilmezmiş, ama mevzu malum bedevinin uçkur keyfi, azgınlığı olunca, nasıl hemen iptal etmiş bunu mesela?

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, anibal yazdı:

O kadar zavallısın ki...

Evet, o dönem böyleymiş, hay hay. PEki ne değişti ki, artık allah yeni insanları başka türlü mü yapıyor? 

Bugün kötüyse, o gün de kötü olması gerekmez mi pedofili? Evet, neden yasaklamamış allah dediğin bedevi zortlaması pedofiliyi?

O çağın kültürüne göre, evlatlığının karısı iel evlenilmezmiş, ama mevzu malum bedevinin uçkur keyfi, azgınlığı olunca, nasıl hemen iptal etmiş bunu mesela?

cinsel istismar ile evliliği karıştırıtorsun.

pedofili ye karşıyım bende ama bunu evlilik yaşının başlangıcı olarak görmem. ben ergenlik ve evliliğe hazır bir beden ve akıl sağlığını  bu yaş konusunda belirleyici olduğuna inanırım. senin pedefili kavramına sokiyim ki bana ne ondan..

Erginlikle Allah'ın insanda bir takım fizyolojik, psikolojik değişiklikler husule getirmesi, artık bu işe başlanılabileceğinin işareti olmalıdır.  içinde yaşamları toplumun karakterinin (Islâm toplumu, cahiliyyet toplumu gibi) ve çevre şartlarının da etki edeceğini de düşünerek, bu yaşı herkesin kendisinin tesbit etmesi gerekir. Ergin olduktan sonra, olabileceğine erken evlenme, dînen de tıbben de tavsiye edilmiştir. ( Sibâî, el-Mer'a 59 vd.)

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Daha adet görmeyen çocuklarla evlenileceğine dair ayeti beğenmedin işte. Yok o gebedir, yok hiç adet görmeyendir falan diye kıvırmaya çıkmadın mı? Ayeti yazınca da amanneeeyyyy.. Küfürler falan...

Beğenmediysen, mesela allahın "amlarınızı koruyun" falan yazdığı ayetleri belki seversin diyorum hani...

36 dakika önce, anibal yazdı:

Senin inandığın şey, süzme, baştan aşağıya arabın, daha doğrusu bedevinin tekinin dediği şey değil mi zaten?

Sen arabın dilindeki arabın dinini, araptan iyi bildiğini sanıyorsun sadece. Hoş, türkçen falanda kıt. Ben sana ne zaman adet görmeyen çocuklarla evlenilebilir yazan ayet var dedim mesela?

Bak yukarıda ne yazmışsın. Yazdığını unutmuşsun.  Bunadın galiba.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Exelans_cop said:

Bak yukarıda ne yazmışsın. Yazdığını unutmuşsun.  Bunadın galiba.

Eh, senin türkçe bile anlamadığını söylemişmiydik, dallama?

"Dair ayet", "yazan ayet" demek midir, beyinsiz sibop?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Exelans_cop said:

Ulan sikik, götünden element uydurma,  dansöz gibi de kıvırma. 

Sen kıvırma bok yiyen... Nerde yazmışım, ayette böyle yazıyor diye... Götünden uyduruyorsun işte, o götünü dansöz gibi kıvırırarak hem...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...