Jump to content

Satış stratejisi

Recommended Posts

Bu tür iddialar ileri götürülüp kanserin çaresi bulundu ama kanserlilere işe yaramayan pahalı ilaçları satıp ölümleri üzerinden para kazanmak için gerçek çare piyasaya çıkarılmıyor filan da diyorlar.

Kansere çare bulunsa bu sefer ölümsüzlük bulundu ama açıklamıyorlar diyecekler! :D

Bu tür iddialar bellidir. Başlıcaları dünyamız uzaylılarca ziyaret ediliyor ama NASA devlet sırrı olarak saklıyor. Ay'a aslında gidilmedi, NASA yalan söylüyor. Marduk dünyaya çarpacak ama NASA (yine o :D ) gizliyor! İkiz kulelere saldırıyı ABD kendisi yaptı! Aids virüsünü ABD yarattı! ABD deprem bombası icat etti, bütün depremleri o yapıyor! Dünya aslında düz, yalan söylüyorlar! Mars'ta yüzey aracı filan gezmiyor, Mars'a hiç bir araç indirilemedi! Hatta gözümüzle görüyoruz, güneş dünya etrafında dönüyor, gözümüzle gördüğümüze mi inanacağız NASA'ya mı diyen  bile var! :lol: 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Cold storage yazdı:

http://test.mensa.no

http://www.iqtest.dk

https://iqhaven.com/mytests1/cfiq-test/index.htm

Bu testler, gercege cok yakin sonuclar veriyor. Forumda ona buna ahmak, salak diyorsun ama IQ testini cozemiyorsun. :D Bu testlerin hepsi Mensa seviyesinde IQ seviyem oldugunu soyluyor. Hatta sondaki testte 142 yaptim. Bu da popona girer umarim.

ateist misin bilmiyorum ama, ateist olduğunda "ateist olmakla evrende yapılabilecek en değerli şeyi yaptım" diyebilecek alçaklıkta bir insansın,

artislik yapman gereksiz,

mükemmel bir zekan olmadığı sürece o yazana güvenmen, ortalama birinden yüksek değil "daha da düşük" yapacaktır, rehavete kapılmış gibi bir havan var,

yüksek iq puanınla hayatında başarılar dilerim,

azarladığın kişi idiot olsa anlardık da, tahsilli bir insanı azarlıyorsun.

bu forumdaki insanlar yazarken hakaret etmeye ne kadar meraklılar, özellikle kişisel hakaretler etmeye. karşıdaki topluma bir kötülük yapmıyor, toplumu tehdit etmiyor, aşağılamak neden?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, CinleriGorenAdam yazdı:

ateist misin bilmiyorum ama, ateist olduğunda "ateist olmakla evrende yapılabilecek en değerli şeyi yaptım" diyebilecek alçaklıkta bir insansın,

artislik yapman gereksiz,

mükemmel bir zekan olmadığı sürece o yazana güvenmen, ortalama birinden yüksek değil "daha da düşük" yapacaktır, rehavete kapılmış gibi bir havan var,

yüksek iq puanınla hayatında başarılar dilerim,

azarladığın kişi idiot olsa anlardık da, tahsilli bir insanı azarlıyorsun.

bu forumdaki insanlar yazarken hakaret etmeye ne kadar meraklılar, özellikle kişisel hakaretler etmeye. karşıdaki topluma bir kötülük yapmıyor, toplumu tehdit etmiyor, aşağılamak neden?

Ateist olmakla ne alakasi var? Daha once soylemistim, IQ seviyem ile ovunmuyorum, zaten deha degilim.

Ama benim kadar IQ seviyesi olmayan bir adamin, bana "ahmak" demesi cok komik.

tarihinde Cold storage tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, democrossian yazdı:

Bu tür iddialar ileri götürülüp kanserin çaresi bulundu ama kanserlilere işe yaramayan pahalı ilaçları satıp ölümleri üzerinden para kazanmak için gerçek çare piyasaya çıkarılmıyor filan da diyorlar.

Kansere çare bulunsa bu sefer ölümsüzlük bulundu ama açıklamıyorlar diyecekler! :D

Bu tür iddialar bellidir. Başlıcaları dünyamız uzaylılarca ziyaret ediliyor ama NASA devlet sırrı olarak saklıyor. Ay'a aslında gidilmedi, NASA yalan söylüyor. Marduk dünyaya çarpacak ama NASA (yine o :D ) gizliyor! İkiz kulelere saldırıyı ABD kendisi yaptı! Aids virüsünü ABD yarattı! ABD deprem bombası icat etti, bütün depremleri o yapıyor! Dünya aslında düz, yalan söylüyorlar! Mars'ta yüzey aracı filan gezmiyor, Mars'a hiç bir araç indirilemedi! Hatta gözümüzle görüyoruz, güneş dünya etrafında dönüyor, gözümüzle gördüğümüze mi inanacağız NASA'ya mı diyen  bile var! :lol: 

Yahu benim dediklerim ile bunlarin ne alakasi var? IQ seviyeniz dusuk, biliyorum ama bu kadar da olmaz! :D

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Cold storage yazdı:

Ateist olmakla ne alakasi var? Daha once soylemistim, IQ seviyem ile ovunmuyorum, zatem deha degilim.

Ama benim kadar IQ seviyesi olmayan bir adamin, bana "ahmak" demesi cok komik.

o zaman ahmak ne demektir tdk dan bakalım, acaba anibal ahmak derken düşünmemiş mi? acaba gerçekten ahmaklık yaptın mı, sana neden ahmak demiş, bunu düşündün mü?

sıfat Aklını gereği gibi kullanamayan, bön, budala, aptal

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, CinleriGorenAdam yazdı:

o zaman ahmak ne demektir tdk dan bakalım, acaba anibal ahmak derken düşünmemiş mi? acaba gerçekten ahmaklık yaptın mı, sana neden ahmak demiş, bunu düşündün mü?

sıfat Aklını gereği gibi kullanamayan, bön, budala, aptal

Ee?

Sitelerde Paylaş

Konuya yorum yapacak olursam bence en büyük numara, fiyatı sabit tutup gramajı sürekli aşağı çekmektir. ( paketi değişmeden) 

Bu tuzağa düşmemek için her zaman ürün fiyatına değilde, kg fiyatına litre fiyatına vb. (Eşit oranlı karşılaştırması kolay değerlere) bakılmalıdır. 

Sitelerde Paylaş

Kabul ediyorum verdiğim örnekler abartılı. Fakat reklamda dönecek numaralar sınırlıdır. Özellikle yasalar sağlamsa, ABD gibi örneğin. Bence banka reklamları abartılı. Cepten mesajı atıyorsun anında kredi hesabına geçiyor gibi reklam ediyorlar. Deterjanda da güçlü deterjanların çamaşırı hiç yıpratmadığını iddia ediyorlar bu olanaksız.

Bir de televizyon reklamları bence önemini kaybetti, ben şahsen hiç televizyon izlemiyorum, sıfır yani, hiç. Televizyonu monitör olarak kullanıyorum büyük ekran istediğim zaman. Yoksa hiç çalışmayacak. İnternet reklamları da pek denetlenmiyor gibi.  

Neyse yine siyasiler kadar değil yahu! Onlar komşularla sıfır sorun deyip komşuya savaş açıyorlar! 

Sitelerde Paylaş

Nasıl kafanız var anlamıyorum. Herşey algı yönetimi üzerine kurulu bir düzende yaşıyoruz. Tükettiğiniz şeylerin ne kadarına ihtiyacınız var diye hiç oturup düşündünüz mü? Ya da ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz şeye gerçekten ihtiyacınız var mı diye baktınız mı çok merak ediyorum. Adam gayet güzel ve medeni bir şekilde fikirlerini yazmış. Ordan yok sen salaksın malsın gibisinden saçma salak tepkiler. 

@Cold storage çok güzel anlatmışsın kardeşim. George carlin i izle bence. Ufuk açan bi stand up'çı. Efsane tesbitleri var. Yukarıda da aynen bu konuyla ilgili bölümü paylaştım zaten. Gülmekten öldüm yine???

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Hiçkimse... yazdı:

Nasıl kafanız var anlamıyorum. Herşey algı yönetimi üzerine kurulu bir düzende yaşıyoruz. Tükettiğiniz şeylerin ne kadarına ihtiyacınız var diye hiç oturup düşündünüz mü? Ya da ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz şeye gerçekten ihtiyacınız var mı diye baktınız mı çok merak ediyorum. Adam gayet güzel ve medeni bir şekilde fikirlerini yazmış. Ordan yok sen salaksın malsın gibisinden saçma salak tepkiler. 

@Cold storage çok güzel anlatmışsın kardeşim. George carlin i izle bence. Ufuk açan bi stand up'çı. Efsane tesbitleri var. Yukarıda da aynen bu konuyla ilgili bölümü paylaştım zaten. Gülmekten öldüm yine???

Dediklerimi anlamiyorlar ki...

IQ seviyeleri dusuk oldugu icin, anlamadan hakaret etmeleri normal.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Cold storage yazdı:

Dediklerimi anlamiyorlar ki...

IQ seviyeleri dusuk oldugu icin, anlamadan hakaret etmeleri normal.

Anlamak için biraz kafa yormak gerekir. Ateizmi bile anladıklarını düşünmüyorum.

İnsanların yanlış bildikleri birşeyi reddetme var ortada. Eğer bunu din konusunda yapabiliyorsan neden diğer yanlışlarda bu kadar basiretsiz davranıyorsun aklım almıyor...

Ben ateizmin reddedişini sevmişim. Gerisi boş laf. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...