Jump to content

Recommended Posts

1 ay evlendiniz boşandınız ama kadına süresiz nafaka ödemeniz gerekiyor ne düşünüyorsunuz ?

benim düşüncem nafaka cinayete teşfiktir düşünün  boşandınız kadına süresiz nafaka ödüyorsunuz kızda çalışmıyor aldığı para ile yeni sevgilisi ile geziyor tozuyor bunu gören adam ne yapar sizce ? 

ekmek bıçağını kaptığı gibi kuşbaşı sevgili yer.

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, İlluminatus yazdı:

1 ay evlendiniz boşandınız ama kadına süresiz nafaka ödemeniz gerekiyor ne düşünüyorsunuz ?

benim düşüncem nafaka cinayete teşfiktir düşünün  boşandınız kadına süresiz nafaka ödüyorsunuz kızda çalışmıyor aldığı para ile yeni sevgilisi ile geziyor tozuyor bunu gören adam ne yapar sizce ? 

Ne sacmaliyorsun? Bence siddete egilimlisin. Karantinaya alinman gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Cold storage yazdı:

Ne sacmaliyorsun? Bence siddete egilimlisin. Karantinaya alinman gerekiyor.

Saçmalık dediğin nedir ? şiddete eğilimli olduğumu nereden çıkardın.

illa sana uymuyorsa benim düşüncem saçmamı oluyor ?

böyle ise seni zorla konuya sokan yok belirtirsin olur biter.

yok tepkin nafaka konusundaki düşüncem ise benim düşüncem yanlışsa dogmatik bir adam değilim yanlışı  kabul ederim haberin olsun.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Saçmalık dediğin nedir ? şiddete eğilimli olduğumu nereden çıkardın.

illa sana uymuyorsa benim düşüncem saçmamı oluyor ?

böyle ise seni zorla konuya sokan yok katılmadığını nedenleri ile belirtirsin olur biter.

yok tepkin nafaka konusundaki düşüncem ise benim düşüncem yanlışsa dogmatik bir adam değilim yanlışı  kabul ederim haberin olsun.

Boyle bir durumda eski esini oldurmen mi gerekiyor, gerizekali?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Cold storage yazdı:

Boyle bir durumda eski esini oldurmen mi gerekiyor, gerizekali?

ben  açıkça olan bir olayı belirttim kendi düşüncemide kattım   özellikle işsiz olup nafaka ödemeye mecbur bırakılan erkekler için  bunun hapside var  ülkemizde örnekleride var daha geçen haber sitesinde 1 ay evli kalıp kocasını boşayıp ömür boyu nafaka alan kadın var kocasıda delirme noktasında haber sitesine anahtar kelimeleri aratman 10 saniyeni almaz. :) 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, İlluminatus yazdı:

ben  açıkça olan bir olayı belirttim kendi düşüncemide kattım   özellikle işsiz olup nafaka ödemeye mecbur bırakılan erkekler için  bunun hapside var  ülkemizde örnekleride var daha geçen haber sitesinde 1 ay evli kalıp kocasını boşayıp ömür boyu nafaka alan kadın var kocasıda delirme noktasında haber sitesine anahtar kelimeleri aratman 10 saniyeni almaz. :) 

Ee? Boyle bir durumda adamin cinayet mi islemesi gerekiyor?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Cold storage yazdı:

Ee? Boyle bir durumda adamin cinayet mi islemesi gerekiyor?

Adam artık son noktada ise bana göre cinayeti işler ki haberlerde görüyoruz bu tarz olayları  işlemese bile zarar vermeye çalışır  ama başkasına göre belki işlemez  tepkisini başka türlü gösterebilir  işte benim düşüncemi kattığım noktada burasıdır eğer kattığım yerde yanlışlık var ise memmuniyetle değiştiririm yine bana görede teşfik payı vardır  .

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, İlluminatus yazdı:

kesinlikle katılıyorum erkeğin istismarına izin veren bir uygulama bu, bizim de feministler gibi masculinist olmamız lazım :smashfreak:

masculinism ile ilgili görsel sonucu
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Adam artık son noktada ise bana göre cinayeti işler ki haberlerde görüyoruz bu tarz olayları  işlemese bile zarar vermeye çalışır  ama başkasına göre belki işlemez  tepkisini başka türlü gösterebilir  işte benim düşüncemi kattığım noktada burasıdır eğer kattığım yerde yanlışlık var ise memmuniyetle değiştiririm yine bana görede teşfik payı vardır  .

Sen hastasin. Boyle bir durumda bile cinayet islerim diyorsun.

Gozunun onunde, kiz cocuguna tecavuz edilse, sen de tecavuz edeni oldursen, "olabilir" derdim. Cunku bu cok agir bir sey. Tabi ben yine de oldurmezdim ama olduren kisileri de anlardim.

Ama sen para konusunda cinayet islerim diyorsun. Hasta beyinli seni.

Sitelerde Paylaş

Öyle her önüne gelen nafaka alamaz, alması için bazı șartların yerine gelmesi gerek.

Nafakadan yırtmak için șunlar yararlı olabilir:

- Maddi olarak kendi denginizle evlenmeye gayret gösterin.

- Evlilik sözleșmesi imzalayın.

- Kendinizden daha zengin biriyle evlenin, ki bu durumda kendinizin nafaka alma olanağı bile var.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, Cold storage yazdı:

Sen hastasin. Boyle bir durumda bile cinayet islerim diyorsun.

Gozunun onunde, kiz cocuguna tecavuz edilse, sen de tecavuz edeni oldursen, "olabilir" derdim. Cunku bu cok agir bir sey. Tabi ben yine de oldurmezdim ama olduren kisileri de anlardim.

Ama sen para konusunda cinayet islerim diyorsun. Hasta beyinli seni.

şahsen evlenme planlarım yok evlilik için gerçekten bazı şartlar gerekir olursada türkiyede olmaz bu şartlar  bu arada  para için cinayet işlerim sözünüde kullanmadım haberin olsun.

konuda belirttiğim gibi artık son raddeye gelmiş bir adamın bu yüzden öldürmeyeceği anlamına gelmez zaten bu tarz nafaka cinayetlerin artmış olması bunun kanıtıdır ortadada hastalıklı bir durum yok .

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, kavak yazdı:

Öyle her önüne gelen nafaka alamaz, alması için bazı șartların yerine gelmesi gerek.

Nafakadan yırtmak için șunlar yararlı olabilir:

- Maddi olarak kendi denginizle evlenmeye gayret gösterin.

- Evlilik sözleșmesi imzalayın.

- Kendinizden daha zengin biriyle evlenin, ki bu durumda kendinizin nafaka alma olanağı bile var.

Peki daha genişletilmiş herkese hitap edebilecek bir kanun çıkartılabilirmi kapsamlı olarak bu konuda.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Peki daha genişletilmiş herkese hitap edebilecek bir kanun çıkartılabilirmi kapsamlı olarak bu konuda.

Ben hukukçu değilim, lâkin nafakayı öcü gibi görmemek gerek.

Amaç boșanma durumunda, taraflardan birinin maddi olarak olumsuzluk yașamaması.

Hele ki ișin içinde bakıma muhtaç çocuklar da varsa, ișin rengi değișir.

Vermiș olduğunuz 1 aylık örnekten çıkarak, genelleme yapılmamalı.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kavak yazdı:

Ben hukukçu değilim, lâkin nafakayı öcü gibi görmemek gerek.

Amaç boșanma durumunda, taraflardan birinin maddi olarak olumsuzluk yașamaması.

Hele ki ișin içinde bakıma muhtaç çocuklar da varsa, ișin rengi değișir.

Vermiș olduğunuz 1 aylık örnekten çıkarak, genelleme yapılmamalı.

Bende hukukçu değilim tabiki

Eğer çocuk var ise ve iki tarafta para ödeyemeyecek durumda ise 1 tarafta olabilir devletin fon ayırıp  çocuğun genel ihtiyaçlarını mesela kendi karşılaması daha iyi olmazmı belirli bir yaşa kadar.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Bende hukukçu değilim tabiki

Eğer çocuk var ise ve iki tarafta para ödeyemeyecek durumda ise 1 tarafta olabilir devletin fon ayırıp  çocuğun genel ihtiyaçlarını mesela kendi karşılaması daha iyi olmazmı belirli bir yaşa kadar.

Türkiye´de teknik durum nasıl, bilmiyorum.

Avrupa´da veliler çocuklarına maddi veya manevi olarak bakamıyorsa, devlet devreye giriyor ve onun bakımını üstleniyor.

Konumuza dönecek olursak, nafaka vermeniz için maddi bir gücünüz de olmalı. Zügürtseniz, devlet sizden zorla nafaka almaz.

Sitelerde Paylaş
On 13.02.2018 at 23:35, kavak yazdı:

Türkiye´de teknik durum nasıl, bilmiyorum.

Avrupa´da veliler çocuklarına maddi veya manevi olarak bakamıyorsa, devlet devreye giriyor ve onun bakımını üstleniyor.

Konumuza dönecek olursak, nafaka vermeniz için maddi bir gücünüz de olmalı. Zügürtseniz, devlet sizden zorla nafaka almaz.

Çocuk söz konusuysa erkek eşekler gibi verecek nafakasını, çocuğuna bakacak. Bunda erkek kadın demeden herkes hemfikirdir herhalde.

Şu var, bazı erkekler ki aslına bakarsanız sayısı az da değil, boşandıktan sonra nafaka vermekten kaçar. Erkekler boşandıktan sonra yeni bir kadın bulup evlenme işinde biraz daha hızlı olduğu için eskilere para aktarmaktan kaçınır. Hepsi değil elbette ama bunlar gerçekten az değil.

O yüzden yasalar biraz daha katı. Halbuki adam gerçekten işsiz ve nafakayı ödemesi mümkün değil. Devlet bu adamı alıp hapse atıyor. Yani işsiz  olman beni bağlamaz, ödeyeceksin diyor.

Bunun dışında, yasaların artık epeyce bir kadından yana olması, birçok kadının erkeği istismar etmesine neden oluyor. Son yıllarda gerçekleşen boşanma davaları insanın gerçekten kanını donduruyor.

14 gün, 2 ay, 5 ay evli kalmışlar, ortada çocuk vs yok ama hakim erkeği ömür boyu nafakaya mahkum ediyor. Korkunç bir şey bu.

Kadınlarsa ne yazık ki yasaların verdiği bu ayrıcalığı dibine dek kullanmaktan çekinmiyor, işin etiğine, ahlaki yönüne, hakkına hukukuna vs bakmıyor. 

Yani erkekler isyan etmekte biraz haklı... 

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Çocuk söz konusuysa erkek eşekler gibi verecek nafakasını, çocuğuna bakacak. Bunda erkek kadın demeden herkes hemfikirdir herhalde.

Şu var, bazı erkekler ki aslına bakarsanız sayısı az da değil, boşandıktan sonra nafaka vermekten kaçar. Erkekler boşandıktan sonra yeni bir kadın bulup evlenme işinde biraz daha hızlı olduğu için eskilere para aktarmaktan kaçınır. Hepsi değil elbette ama bunlar gerçekten az değil.

O yüzden yasalar biraz daha katı. Halbuki adam gerçekten işsiz ve nafakayı ödemesi mümkün değil. Devlet bu adamı alıp hapse atıyor. Yani işsiz  olman beni bağlamaz, ödeyeceksin diyor.

Bunun dışında, yasaların artık epeyce bir kadından yana olması, birçok kadının erkeği istismar etmesine neden oluyor. Son yıllarda gerçekleşen boşanma davaları insanın gerçekten kanını donduruyor.

14 gün, 2 ay, 5 ay evli kalmışlar, ortada çocuk vs yok ama hakim erkeği ömür boyu nafakaya mahkum ediyor. Korkunç bir şey bu.

Kadınlarsa ne yazık ki yasaların verdiği bu ayrıcalığı dibine dek kullanmaktan çekinmiyor, işin etiğine, ahlaki yönüne, hakkına hukukuna vs bakmıyor. 

Yani erkekler isyan etmekte biraz haklı... 

Erkeğin nafaka ödemesi çok saçma ve ilkelce bir şey. Kadının erkekten eksiği mi var ki onun nafakasına muhtaç olacak? Erkek nasıl çalışıyorsa o da eşek gibi çalışacak, kendi ayakları üzerinde duracak. Evcil hayvan gibi bakıma muhtaç bir şekilde yaşamayacak. Çalışmayan, malak gibi evde yatıp dizi, kadın programı izleyen kadınlara çok uyuz oluyorum.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Şayet Türkiye de durum böyle ise, bunun adaletli bir düzenleme olduğunu savunmak zor.

Bulunduğum ülkede boșananlar genç, çalıșabilir durumda ise ve çocuk yoksa, nafaka ödeme süresi sınırlıdır.

Bununla beraber evlilik süresi kısa ise ( örneğin 2 sene kısa bir süredir), bu durumda da nafaka süresi sınırlıdır.

Ayrıca daha önce de dediğim gibi, çalısabilir durumda ve düzenli bir geliriniz olmalı nafaka ödemek için. 

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Thravelyn yazdı:

Erkeğin nafaka ödemesi çok saçma ve ilkelce bir şey. Kadının erkekten eksiği mi var ki onun nafakasına muhtaç olacak? Erkek nasıl çalışıyorsa o da eşek gibi çalışacak, kendi ayakları üzerinde duracak. Evcil hayvan gibi bakıma muhtaç bir şekilde yaşamayacak. Çalışmayan, malak gibi evde yatıp dizi, kadın programı izleyen kadınlara çok uyuz oluyorum.

Çocuk varsa erkek nafaka ödeyecek. Bunun adına nafaka demek bile çok çirkin. Herkes doğurduğu-doğurttuğu sıpasına bakmakla mükellef. Kadın o çocuğu tek başına yapmadı.

Adam çalışmıyorsa, hastaysa zaten yapacak bir şey yok, o durumda kadın yetecek çocuğa. Kadın yetemiyorsa, adamın ödemediği nafakaların tahsil yoluna bakacak, adamın çalışmaya başladığı dönemi takip edecek vs. 

Onun dışında ben de erkeğin kadına bakmakla sorumlu tutulmasını zaten doğru bulmadığımı, boşandığı kadına ömür boyu para vermeye zorlanmasını kabul etmenin mümkün olmadığını söyledim.

Ama kadınlar çalışır mı çalışmaz mı, evde akşama kadar kadın programları mı izler, ben orasını bilemem. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...