Jump to content

İSAYA DOĞAR DOĞMAZ KİTAP PEYGAMBERLİK VERİLMİŞ,

Recommended Posts

İsaya doğar doğmaz kitap  peygamberlik verilmiş doğrumu:lol:

MERYEM Suresi 29. ayeti.Bunun üzerine Meryem çocuğu gösterdi: "Beşikteki bir çocukla nasıl konuşuruz?" dediler.

MERYEM Suresi 30. ayeti.30.O: "Haberiniz olsun ben Allah'ın kuluyum. O, bana bir kitap verdi ve beni bir peygamber yaptı.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Burakey yazdı:

güsel tespit dostum.)

ayrıca Allahın oğlu değil kuluyum diyerek daha kitabı almadan/okumadan inkar ediyor...ve kafir oluyor. :)

Allah bukadarından vaz geçermi? İsanın anası meryemde peygamber:)

Muminun Suresi:

50: "Meryem oğlu İsa’yı ve annesini büyük bir mucize kıldık ve her ikisini de oturmaya elverişli, akarsulu yüksek bir yere yerleştirdik."

51: "Ey peygamberler! (resûlun). Temiz şeylerden yiyiniz ve iyi ameller işleyiniz. Doğrusu ben, sizin yaptığınız şeyleri tamamen bilirim.”

Sitelerde Paylaş

Tanrıya sesleniyorum;

Oğluna (veya peygamberine artık her neyinse!) doğar doğmaz konuşma yeteneği vereceğine kuş kadar akıl vereydin de kendini çarmığa gerdirmeseydi! 

Lan tanrı seçtiğin bütün peygamberleri toplasak bir adam etmez!

Bu eleman seçme işini beceremiyorsan git bir İK danışmanlık şirketiyle anlaş! 

Katil, deli, sapık, hırsız, insanları peygamber unvanı verip başımıza bela etmek nedir?

Hacı bak sen bu yaratma işinde artık bitmişsin. Yeni bir şey üretemiyor, işini ite-kaka götürmeyi deniyorsun! Olmuyor!

İn yeryüzüne "Ben artık emekli oldum kendi kendinizi yönetin" de sende kurtul bizde kurtulalım!

Sana ihtiyacımız yok! 

Bırak artık bu Ajdar süper star ayaklarını! 

Cennette bakire vajinası vaadiyle, cehennem ateşiyle korkutmakla hayran toplama olayı nereye kadar? 

Pes et artık!

tarihinde hartemes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İsa Muhammed ve diğerleri gibi tarihte yaşamış bir insan değilki? İsa Yaşamda başarılı olamamış ve dolayısıyla yaşamı sevmeyen insanların hiç bir neden olmadığı halde akıl kadınlarında kendiliğinden doğan Yaşam sevgi  ve azmidir.Mucize olanda bu hepimizin çok iyi bildiği Düşünsel mucizedir.İsayı tarihte aramayın başarısız bir insansanız şayet onu çok iyi bilirsiniz ama bildiğinizi bilmezsiniz .Birde onu şarkılarda arayın Münir  Nurettinde Erol evginin Yaşamak adlı şarkısında o vardır.

tarihinde Antonius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Orada olup yeni doğan bebeğin konuştuğuna şahit olan birisi elbette kitap verilmesine şaşırmaya vakit bulamamıştır. Atomaltı dünyadan bahsedilirken şahsen ben bilmem ne parçacıklarının aynı anda birden fazla yerde bulunmalarına bu kadar şaşırmamıştım doğrusu. Atayizlik zor zanaat :D

Sitelerde Paylaş
On ‎18‎.‎2‎.‎2018 at 15:57, hartemes yazdı:

tanrı seçtiğin bütün peygamberleri toplasak bir adam etmez!

Hepsi ayrı birer manyak. Biri rüyamda gördüm diye bıçağı kapar oğlunu kesmeye kalkışır. Başka bir manyak oğlancı adamlara "bırakın onları kızlarımı yapın" der. Abartmıyorum. Kitaplarında ne yazıyorsa aynısını tercüme ediyorum. Yazana göre söylediği laf şu: "Haulai benati in kuntum failin." Bu apaçık ve abartısız "yapacaksanız işte kızlarım" demek! Herkes bilir, fail yapan demektir.

Bu sadece kitaba girenler. Daha başka bir sürü manyaklık var da ben sadece kitabi olanı söylerim. Öbürlerini Müslümler inkar ediverir hemen. Ama kitaptakini inkar etmek sıkar biraz.

Sitelerde Paylaş

Eskilerin masallarında,  sallayan sallayana. Nasılsa sağlaması yapan yok, at  gitsin.

Efendim neymiș ?

Birisi suyun üzerinde yürümüș, doğar doğmaz konușmuș, ülüleri diriltmiș vs.

Diğeri ayı iki yarmıș, biryerlere uçmuș, parmaklarından su akmıș vs.

Öbürü denizi cart diye ikiye ayırmıș, asası yılan olmuș vs.

Bașkası havyanlarla senli beni konușurmuș, rüzgar habire peșinden gidermiș, cinler emrindeymiș vs.

Berideki biri duayla kara koyunları beyazlaștırmıș, tașlar koyun olmuș vs.

Daha neler var; ağzınız pir parmak âçık kalır, o derece yani.

İșin hazin yanı, hâlâ bunlara gerçekmiș gibi inananların olması.

Bunları yüzlerine vurunca, pișkin pișkin çok bilmișlik yapmaları yok mu ?.

İște asıl mucize bu olsa gerek.

Sitelerde Paylaş
On 24.02.2018 at 03:25, 0101001101000100 yazdı:

Orada olup yeni doğan bebeğin konuştuğuna şahit olan birisi elbette kitap verilmesine şaşırmaya vakit bulamamıştır. Atomaltı dünyadan bahsedilirken şahsen ben bilmem ne parçacıklarının aynı anda birden fazla yerde bulunmalarına bu kadar şaşırmamıştım doğrusu. Atayizlik zor zanaat :D

Bütün bu mitolojik taklit ve tekrarlardan oluşan saçmalıklara da din diye inanmak gerçekten müthiş bir zanaat....

Sitelerde Paylaş
On ‎24‎.‎2‎.‎2018 at 09:55, kavak yazdı:

Bunları yüzlerine vurunca, pișkin pișkin çok bilmișlik yapmaları yok mu ?.

İște asıl mucize bu olsa gerek.

:lol: İyi espri. Senin fıkralarını literatüre alıp gerek oldukça çevremde anlatıyorum. Ben de sana bir fıkra kazandırayım mi, orijinal, az duyulmuş, yeni:

Temel kitap yazmaya karar vermiş. Gitmiş Orhan Pamuk'a ne yazsam tutar demiş. Pamuk Türkler üç şeye bayılır; kadını aşağılamak, cinselliği şiddet biçiminde ele almak ve gizemli esrarlı işler. Temel tamam demiş ve bir taslak yazmış. Orhan Pamuk'a göstermiş. Kitabın adı "Bu Karıyı Kim Becerdi?" Pamuk tamam bak karı diyerek kadını aşağılamış, kim ile gizem katmış ve becerme ile cinselliği şiddet olarak algılamayı vurgulamışsın ama bunun Best Seller olması için bir önemli konu daha var, Türkler için din mevzu olunca akan sular durur demiş.

Temel hemen alıp kitabın adını şöyle değiştirmiş: "Allahalla! Bu Karıyı Kim Becerdi?" 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...