Jump to content

Hızlı okuma

Recommended Posts

On 19.02.2018 at 03:36, Cold storage yazdı:

Bunun egitimini almayi dusunuyorum. Sizce dogru mu, yoksa bizi kandiriyorlar mi?

Anlayarak hizli okuma mumkun mu?

Eğitim almana gerek yok.

Boşuna para verme.

İnternette hızlı okuma ile ilgili bolca bilgi var.

Hafıza geliştirme teknikleri gibi herkeste aynı sonucu vermiyor.İstediğin sonucu alamadığında hayal kırıklığına uğrayabilirsin.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, SHORTWAVE yazdı:

Eğitim almana gerek yok.

Boşuna para verme.

İnternette hızlı okuma ile ilgili bolca bilgi var.

Hafıza geliştirme teknikleri gibi herkeste aynı sonucu vermiyor.İstediğin sonucu alamadığında hayal kırıklığına uğrayabilirsin.

Sen hic denedin mi?

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Bir Buçuk yazdı:

Gözün o kadar hızlı okusa da beynin idrak edemez. Okuduğunu anlarsın ama özümseyemezsin bana kalırsa.

Yanlış. 

Beyin daha hızlıdır. Olabildiğince hızlı okumak gerekiyor. Ilkokulda öğrenim aşamasında başlayan alışkanlıkları devam ettiriyoruz. Konuşarak okumaya çalışıyoruz. 

Beyinin kavrama anlandirma hızına . dudak hareketleri ile veya dudakları hareket ettirmeden iç ses ile yetisemezsiniz. İç ve dış sesle okuma yapmak boş gereksizdir. 

Misal. Beynı bilgisayar gibi düşünün. 40000 mhz frekansından işlem yapan işlemciye 100 mhz hızında veri gonderiyorsunuz. 

İç veya dış ses ile okuma çalışması yapmakta buna benziyor. 

Korkmayın. Bol bol egzersiz yapın. Beyin yakalıyor 

Sitelerde Paylaş
On 25.02.2018 at 20:43, SHORTWAVE yazdı:

orta boy kitapsa 2 saatte okuyabilirim.

punto ve satır sayısına göre değişebilir.

Sallayacaksan da biraz usturuplu salla. 2 saat 120 dakika demek. Her sayfayı 20-25 saniyede okuyup anlaman lazım. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Hiç mi arada yorulup mola vermeyeceksin?

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, Thravelyn yazdı:

Sallayacaksan da biraz usturuplu salla. 2 saat 120 dakika demek. Her sayfayı 20-25 saniyede okuyup anlaman lazım. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Hiç mi arada yorulup mola vermeyeceksin?

Sayfaları tek taraflı olarak hesaplamışım.Aklım daktilo yazıcı çıktılarına gitmiş.

4 saatte okurum.

Molaları katarsak 5 saatte.:)

Hızlı okuma aradığın bilgiye veya kitabın içeriğine  en kısa yoldan  ulaşmak için yapılıyor.

Ezberlemek için değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...