Jump to content

Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

Recommended Posts

4 hours ago, Jobar said:

Ulan ne içiyorsunuzda geliyorsunuz şuraya anlamıyorumki.Zina yasaklanamaz.eee niye ? Çünkü zina ancak kişilerin kendini ilgilendirir cart curt.Sonra vay efendim çok eşlilik yasal hale getirilemez.eee niye ? İşte kadına baskı oluyor toplumu ilgilendiriyor cart curt.Ulan herkes kendi rızasıyla evlenecek alan razı veren razı dileyen  adam 1 tane alır dileyen 4 tane Dileyen kadın kocasını başkasıyla paylaşmaz dileyen bunda bir sakınca görmez.Görende gider mahkemeye boşar kocayı .Kimse kimsenin kafasına silah dayayıptamı evlendirecek.Kişisel tercihtir.Kimseye bu konuda bi halt yemek düşmez.Sen evlenmeyiverirsin olur biter.Oksijen bazılarında ciddi manada kafa yapıyor ya da bize cidden salak numarası çekiyorlar.Bu kadar saçma sapan bir  mantık ve düşünce olamaz.

Ondan sonra da laf söylüyovvv, sövüyovvv diyorsunuz.

Zina yasaklanabilir mi? Hayır

Çok eşlilik yasaklanabilir mi? Evet.

Anlamadın di mi yaptığın embesilliği. Bir erkek, bir kadın. Yasa bunu tanıyor. Diyorki, ben bu durumu resmi olarak kabul ederim. Neden, çünkü hiç bir tarafa yapılmış bir arımcılık yok, yasal olmanın getirdiği hak, hukuk vs. için tek çözüm.

Eee, çok eşlilik... Git yap kardeşim, yasaya ne? Karın 40 koca bulsun, sen 40 karı bul, hep beraber toplanın, sabahlara ve akşamlara kadar grup seks yapın, kim ne karışabilir ki?

Yasa önünde, söz konusu olan ferdi mevzular olduğu cihetle, yani mülkiyet gibi mesela, tanınan tek eş, her iki taraf içinde.

Sense, yasa ile kişinin özel hayatını aynı kefeye koymayan çalışan bir.... Sen söyle nesin?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 saat önce, Antonius yazdı:

Ahlak kurallarını neye göre belirliyorsunuz?Evlilik dışı ilişkiyi yasakladığınızda Homoseksüaliteyi, Hayvancılığı ve Fetişizmi  davet etmiş olursunuz.

Ahlak kurallarını toplumsal yapının korunmasına, insan haysiyetine ve vicdana göre belirliyoruz.

Rasyonel düşünüyor ve en makul olanı ortaya koyuyoruz. 

Evlilik dışı ilişkiyi yasakladığımızda kişi işi hayvana tecavüz boyutuna götürüyorsa zaten insanlıkla bir ilgisi yok demektir. 

En ciddi şekilde cezalandırılmalıdır.

İnsan aklıyla hareket ettiği, erdemli olduğu sürece insandır.

Kasıklarına karşı iradesi olmayan kişinin yeryüzündeki diğer herhangi bir iradesiz hayvandan farkı yok demektir. 

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, hartemes yazdı:

Ahlak kurallarını toplumsal yapının korunmasına, insan haysiyetine ve vicdana göre belirliyoruz.

Rasyonel düşünüyor ve en makul olanı ortaya koyuyoruz. 

Evlilik dışı ilişkiyi yasakladığımızda kişi işi hayvana tecavüz boyutuna götürüyorsa zaten insanlıkla bir ilgisi yok demektir. 

En ciddi şekilde cezalandırılmalıdır.

İnsan aklıyla hareket ettiği, erdemli olduğu sürece insandır.

Kasıklarına karşı iradesi olmayan kişinin yeryüzündeki diğer herhangi bir iradesiz hayvandan farkı yok demektir. 

Aynı şeylerden söz etmiyorsunuz ama. Antonius evli olanların evlilik dışı ilişkisinden değil, evli olmayıp ilişki yaşanmasından söz ediyor. O da zina oluyor çünkü. 

"İki bekar insan dilediği gibi beraber olur, olmalı, bekar erkekler sekse ulaşamadığında sapıklıklar da artar" diyor. Haklı.

Ama sen bekarların birlikteliği de yasaklanmalı, toplum ahlakına aykırıdır diyorsan bilemem, ben böyle düşündüğünü sanmadığım için açıklama yaptım.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Antonius said:

Ahlak kurallarını neye göre belirliyorsunuz?Evlilik dışı ilişkiyi yasakladığınızda Homoseksüaliteyi, Hayvancılığı ve Fetişizmi  davet etmiş olursunuz.

Hayvancılık için aynı şeyleri diyemem. Ama diğerleri, homoluk,fetişizm falan, insanın kendi kararı, kimseyi ilgilendirmez.

Doğada, zoofili var, elbette bizde de olması kaçınılmaz. Zaten memelilerde sık görülen bir şey zoofili, yani farklı türlerle seks.

Burada asıl sorun, hayvanın rızası. Tabi bunu nerden bileceğiz gibi bir durum da söz konusu. Ama mesela, foklar, hiç rıza falan sormaz, penguenlere erkek dişi demeden tecavüz ederler. Bu yüzden her sene bir sürü penguen telef olur. Maymun ve köpekleri bir tür eş olarak kullanan bilhassa kadın insanlar da ummadığınız kadar çoktur.

Bu muallak bir konu. O yüzden diğerlerinden ayrı tutarak tartışmak doğru olacaktır. Konuyu ancak, insan haklarından ziyade, insanı bir hayvan olarak kabul edip, hayvan hakları çerçevesinde tartışabiliriz.

Gelelim ahlak kurallarına. Bin kere söyledik. İnsan, bir sürü canlısıdır ve doğuştan o kurallara sahiptir, en azından o kuralları edinecek altyapıya sahiptir. Eğer insanları kendi haline bırakırsan, yeterince ahlaklı olurlar.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Aynı şeylerden söz etmiyorsunuz ama. Antonius evli olanların evlilik dışı ilişkisinden değil, evli olmayıp ilişki yaşanmasından söz ediyor. O da zina oluyor çünkü. 

"İki bekar insan dilediği gibi beraber olur, olmalı, bekar erkekler sekse ulaşamadığında sapıklıklar da artar" diyor. Haklı.

Ama sen bekarların birlikteliği de yasaklanmalı, toplum ahlakına aykırıdır diyorsan bilemem, ben böyle düşündüğünü sanmadığım için açıklama yaptım.

Ben bekarların cinsel ilişkilerinin de yasaklanması gerektiğini düşünüyorum. 

Çünkü bu tür evlilik dışı ilişkilerde meydana gelen istenmeyen hamilelikler bireylerde psikolojik travmalara neden oluyor. 

Sitelerde Paylaş

Bende diyorumki eşininizi iyi tanımadan evlenirseniz sonucu zinaya varır.Bu tanımada cinsellikte vardır.Tenleriniz uyuşmayabilir.Hamileliğe karşı bir sürü korunma yolları vardır.Diğer taraftan hadi kendi ekmeğini kazanamayan insanlar için aileler kendi yasaklarını koyabilirlerde belli bir yaşa gelmiş belli bir ekonomik gücü elde etmiş insanların evlilik dışı ilişkilerinde ne mahsur var acaba?Samimi olun lütfen insan haysiyet ve vicdanıyla ne alakası var?Bir kağıt bir imza bir cüzdanmıdır insanları bağlayan?Neredeyse Katolik olduğunuzu düşüneceğim

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Hayvancılık için aynı şeyleri diyemem. Ama diğerleri, homoluk,fetişizm falan, insanın kendi kararı, kimseyi ilgilendirmez.

Doğada, zoofili var, elbette bizde de olması kaçınılmaz. Zaten memelilerde sık görülen bir şey zoofili, yani farklı türlerle seks.

Burada asıl sorun, hayvanın rızası. Tabi bunu nerden bileceğiz gibi bir durum da söz konusu. Ama mesela, foklar, hiç rıza falan sormaz, penguenlere erkek dişi demeden tecavüz ederler. Bu yüzden her sene bir sürü penguen telef olur. Maymun ve köpekleri bir tür eş olarak kullanan bilhassa kadın insanlar da ummadığınız kadar çoktur.

Bu muallak bir konu. O yüzden diğerlerinden ayrı tutarak tartışmak doğru olacaktır. Konuyu ancak, insan haklarından ziyade, insanı bir hayvan olarak kabul edip, hayvan hakları çerçevesinde tartışabiliriz.

Gelelim ahlak kurallarına. Bin kere söyledik. İnsan, bir sürü canlısıdır ve doğuştan o kurallara sahiptir, en azından o kuralları edinecek altyapıya sahiptir. Eğer insanları kendi haline bırakırsan, yeterince ahlaklı olurlar.

Sonuçta insanda bir hayvandır.Ama sosyal ve çok akıllı bir hayvan.Yem ihtiyacı vardır hayvaniyeti için dem ihtiyacı vardır insanlığı için.Ama tabiki bunlar kararında ve zamanında olmalıdır.Hayvaniyetini ondan esirgerseniz mutlaka psikolojik arızaları ortaya çıkacaktır.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Evli olanın zinasında dahi hürriyeti bağlayıcı ceza verilmesine karşıyım.Hukuki bir ilişkidir evlilik sonuçlarıda zinayı işleyenin aleyhine hukuki olmalıdır.Oda Tazminattır.Ama bu zina mağduru tarafından zinayı yapana karşı bir suç oluşursa o zaman zina mağduru Haksız tahrik hükümlerinden yararlanmalıdır.Öylede oluyor zaten.Ahlak ise toplumlara göre değişkendir.İnsanlar arası seks ilişkileri yasakları İbrahimi dinlerin getirdiği ahlak kurallarıdır.Bunlarda mantık falanda yoktur.Yahudi ve İslamda Recm cezasının yapılan eylemle verilen ceza arasında tutarlılığı yoktur!Diğer taraftan 100 değnek?! Pekiyi hangi şiddetde ?Hapis cezaları Mala ve cana karşı eylemlerde verilir .Evlilikte ise taraflar birbirinin malı değildir! Esas İnsan haysiyetine aykırı olanlar bu cezalardır.Hiristiyanlıkta İncili bakacak olursanız şayet Evlenmek bile doğru değil?! Evlendinmi boşanmak yok! Yeniden evlenmekte zina!İşte o zaman Manastırdaki rahiplerin yaptıkları fırıldaklarda ortadadır.Ama bu demek değildirki çok evlilikte olsun.İşte onuda çağdaş hukuk yine yasaklamış.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, hartemes yazdı:

Müslümanlıkta çok eşlilik var diye Müslümanlara "sapık" diyoruz.

Buraya kadar sorun yok onlar sapık.

Sonrada zina yasaklanacağı zaman "Milletin cinsel hayatından  sana ne! Zina yasaklanır mı yaw!" diyenler çıkıyor. 

Bu çok yanlış bununda sapıklıktan bir farkı yok!

Ahlaklı insan hayatı boyunca tek eşlidir. 

Evlilik dışı cinsel ilişkiler ahlaksızlıktır.

Zinanın yasaklanması bu ahlak yoksunu hükumetin yıllardan sonra yapacağı tek doğru şey (Kesin yanlışlıkla yapıyorlar ama neyse)

Ben bu yasak fikrini sonuna kadar destekliyorum.

Çok eşliliğin yasak olması insan haklarına aykırı diyedir,sonuçta evlilik kurumu taraflara pek çok sorumluluk yükler.

İki  yetişkin insanın rızasıyla girdiği ilişkiye devlet karışamaz,bu doğru.

Evlilik gibi dogmatik kurumlara ihtiyacı yoktur insanların ilişki için,beraber yaşamak için uzun süreler.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, hartemes yazdı:

Çünkü bu tür evlilik dışı ilişkilerde meydana gelen istenmeyen hamilelikler bireylerde psikolojik travmalara neden oluyor. 

Yani seks yapmamayı bir korunma yöntemi olarak görüyor ve bu nedenle devlet tarafından da yasaklansın istiyorsun, yanlış mı anlıyorum?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, hartemes yazdı:

Ciddi ciddi böyle bir şeye cevap vereceğimi düşünmezdim ama, ne yapacağız, sayaç mı takacağız?

Eğer evlilik dışı ilişki yasak olsaydı, bırak o istenmeyen hamilelikteki psikolojik tramvayı, toplumca her çeşit tramvayı tadardık. O zaman da tecavüz edilen kadınların tramvasından bahsederdin. Gerçi çoğu kişi o zaman hala kadınların bir taraflarını kapatmasını söyleyip, hasıraltı ederdi. Tıpkı şu an zinayla ilgili laflar eden şerefsizlerin, onlarca çocuk tecavüzüne ses etmeye bir taraflarının yememesi gibi.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Antonius yazdı:

Evli olanın zinasında dahi hürriyeti bağlayıcı ceza verilmesine karşıyım.Hukuki bir ilişkidir evlilik sonuçlarıda zinayı işleyenin aleyhine hukuki olmalıdır.Oda Tazminattır.Ama bu zina mağduru tarafından zinayı yapana karşı bir suç oluşursa o zaman zina mağduru Haksız tahrik hükümlerinden yararlanmalıdır.Öylede oluyor zaten.Ahlak ise toplumlara göre değişkendir.İnsanlar arası seks ilişkileri yasakları İbrahimi dinlerin getirdiği ahlak kurallarıdır.Bunlarda mantık falanda yoktur.Yahudi ve İslamda Recm cezasının yapılan eylemle verilen ceza arasında tutarlılığı yoktur!Diğer taraftan 100 değnek?! Pekiyi hangi şiddetde ?Hapis cezaları Mala ve cana karşı eylemlerde verilir .Evlilikte ise taraflar birbirinin malı değildir! Esas İnsan haysiyetine aykırı olanlar bu cezalardır.Hiristiyanlıkta İncili bakacak olursanız şayet Evlenmek bile doğru değil?! Evlendinmi boşanmak yok! Yeniden evlenmekte zina!İşte o zaman Manastırdaki rahiplerin yaptıkları fırıldaklarda ortadadır.Ama bu demek değildirki çok evlilikte olsun.İşte onuda çağdaş hukuk yine yasaklamış.

Konuyu ahlakla ilişkilendirip ahlak bekçisi kesilmek kimlerin işi, biliyoruz. Adam kocasını aldatıyorsa bundan bana ne? Veya kadın aldatıyorsa bana ne oluyor, devlet kim oluyor da suç işledin deyip hapse atabiliyor? Haklısın velhasıl.

Bu, aldatan ve aldatılanın sorunu. İster birbirlerini affederler isterlerse de boşarlar. Kimseyi bağlamaz. Kocanı veya karını aldatmışsın deyip hapse atmak korkunç bir şey. Kabul edilebilir bir şey değil. Evet, aldatılan eş aldatıldığını kanıtladığında gayet de tazminat alır, adamı bu yolla cezalandırır istiyorsa, boşar. Gerisi kimseyi ilgilendirmez. Ama başkasıyla aldatmak da tek başına suç sayıldığı için, mağdur eşin zinayı yapan eş tarafından ayrıca zarar görmesi gerekmiyor. Evlilik sonuç olarak bir anlaşma ve birtakım sözler veriliyor. O sözlerin ihlali de hukuken sayılıyor, aldatmak bunlardan biri. Aldatmak yalan söylemek, sözünü tutmamak, gururuyla oynamak gibi bir sürü şeyi içerir çünkü. Kısaca, aldatılan kişi eşinden ayrılmak istiyorsa gidip aldatıldığını kanıtlar ve tazminatını alır. 

Eskiden bu yasa çok evliliği önlemek için kullanılırdı. Kimse aman da imam nikahı yaptım, dinim izin veriyor diyemez, rahat rahat açıklayamazdı.

Şimdi her şey değişti işte... 

Sitelerde Paylaş

Bir insan bir insanla birlikte yaşamaktan beni başkasıyla aldatıyor diye vazgeçebileceği gibi, parası yok diye de vazgeçebilir, cildi bozuldu diye de vazgeçebilir, saçı döküldü diye de vazgeçebilir. Ya da bunların hiç biri yüzünden vazgeçmeyip yaşamaya devam edebilir. Buna biz veya kimse karışamayız ki?

Akıl veren olabilir, bak bu seni aldatıyor, hem de paran için seninle birlikte, bas tekmeyi şuna diyebilir. Aklı verecek olan da alacak olan da kendi bilir. Böyle işleri herkes kendisi bilir. Başkası bilemez.

Öyle adamlar görüyorum ki, kendi karısının dedikodusunu yapıyor oturup arkadaşlarıyla! Hayretten ağzım açık kalıyor. Yahu tak sepeti koluna, herkes kendi yoluna diye bir şey var be! Oturup lak lak lak kadının arkasından konuşulur mu yahu! Adam benimle konuşurken karısına sövüyor!!! Böyle bakıp kalıyorum adam sıyırdı galiba balataları diye!

Lan madem tak sepeti koluna diyeceğiiiiim, bana ne! Ben mi akıl öğreteceğim yahu! Böyle işlere hiiiiç karışmam ve yanıt da vermem. Beni hiç ilgilendirmez. Yani bazen öyle olaylar var ki, herif tüm parayı alıp toz oluyor, kadını öylece bırakıp gidiyor, bu kadın ne yapar, ne yer ne içer yok, paralar suyunu çekince çıkıp geliyor. "Eeee nooldu?" "Ya ben rezil oldum, bir çorba içemez oldum, noolur beni affet!" Kadın affediyor!

Ne diyeceksin, bas şu pis herife tekmeyi mi diyeceksin? Ka rı şa maz sın! Kadın "yaaa öyle mi, sen mi geleceksin yanıma senle mi yaşayacağız birlikte" deyiverir! Hiç karışamazsın. İstediğini, bildiğini yapar. Akıl bile veremezsin! Bu işler böyledir.   

Sitelerde Paylaş

Bir sefer de bir kadın kocasından sürekli dert yanarak "şununla bir konuş, şunu bir azarla" hatta neredeyse şunu bir döv demeye bile getiriyor! Epey bir bu yakınmaları dinlemek zorunda kaldım. Yahu senin abin var, ona söyle! "Onun ne hayrı olacak bana, hepsi erkek değil mi!" Yok ben aslında erkek gibi görünüyorum ama geyikim!!! :lol: Epey bir bunalttı beni, fakat asla herife en ufak bir şey söylemedim. Korktuğumdan mı, dövemez miyim, hayır. Döverim. Hem de çevire çevire. Ama benim üstüme vazife değil, ben öyle işlere karışamam! Böyle bir ne yetkim var, ne sorumluluğum, ne görevim. Ötesi, hakkım yok! Karışamam! 

Sonunda bak arkadaşım dedim. Ben bu konuda hiç bir şey yapamam. Bu bana düşecek bir iş değil. Sen ona muhtaç değilsin, o sana muhtaç. Çekip gitsen, hiç bir şey kaybetmezsin. Sen onun maaşını yiyor musun, hayır! Peki kendi maaşını yiyor musun, hayır! Onu da kocan yiyor. Eee? Bana ne demeye iş buyuruyorsun? dedim. Haaa bak bunu sana akıl diye de vermiyorum, böyle yap filan diye kesinlikle söylemiyorum. Durum buyken bana niye iş buyuruyorsun, onu açıklamak için söylüyorum dedim.

Bu kadarını söylemekten bile endişe ettim, sağda solda bana kocandan ayrıl tavsiyesi verdi diye konuşur endişesi taşıdım. Neyse ki böyle bir şey yapmadı. Ya da duymadım. Kocası çıksa gelse ben ayrılacağım da sen mi alacaksın dese ne diyeyim yahu? Dövmeye döverim, çakarım ağzına ama mahkeme mahkeme koştur dur ondan sonra işin yoksa!

Benden tavsiye, kimsenin özel hayatına hiç bir şekilde karışmayın.  Yapacak bir şey yok yani, karışamazsınız. Böyle bir yetkiniz yok!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir şeyleri karıştırıyorsunuz.

Evlilik, aslen seksle alakalı bir müessese değildir. Yani, bireyler gönlünce seks yapabilsin diye evlilik müessesesi icat edilmiş değil.

Evlilik, bir aile sahibi olma çocuk büyütme sürecini hukuki düzene koyar. Taraflar, bu yuvanın idamesi çeşitli fedakarlıklar yapar. İşte bu fedakarlıklara karşı, doğan hakların korunması, evlilik müessesi olur. Yoksa kanun, evlenenlerin cinsel hayatları ile ilgilenmez.

Bu noktada, çok eşlilik derseniz, iş sıkıntı doğurur. Çünkü kimseyi 5 eş almaya zorlayamazsınız, bir tarafın 3 kocası varken, diğer tarafın 4 karısı olursa, denge karışır. Birden fazla eş hukuk bir sürü çıkmaz getirip, tarafların haklarının korunmasını tehlikeye atar.

İslam'da evlilik aslen yoktur. İslamda nikah denen, kadını mal edinme vardır. Erkek, parasını verip mal olarak karıyı alır. Parası varsa, gider bir kaç tane daha alır. Ve parasıyla alınmış malı olarak, dilediği zamanda boşar. Bu evlilik kapsamını karşılamaz. Temel olarak erkeğin cinsel ihtiyaçları ve çocuk sahibi olma isteğini karşılar sadece.

Diğer şekilde, yok homo, yok lezbiyen, yok çok eşli, yok swinger vs. vs. bunlar kişilerin özel hayatıdır, kimseyi bağlamaz, bağlamamalıdır.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Yani seks yapmamayı bir korunma yöntemi olarak görüyor ve bu nedenle devlet tarafından da yasaklansın istiyorsun, yanlış mı anlıyorum?

İstenmeyen hamileliklere, cinsel yolla bulaşan hastalıkla karşı kesin bir korunma yöntemi.

Sitelerde Paylaş

Bence çağdaş insanın en büyük sorunu bu. Ağzına arka arkaya iki tane sert çakılıp yere oturtulacak bir sürü it olmasına rağmen bir tekine bile bir tane bile çaksan soluğu mahkemede alacak olman.  

Daha kötü olanı, başka türlüsünün de olamayacak olması. Ağzına çakılacak itlere çakmak serbest desen daha kötü olacak olması. Bu sorun ne olacak ben bilmiyorum. Bu sorunun çözümü şu an için yok. Çünkü ona kalsa psikopatlar için de önüne her çıkan ağzına çakılması gereken birer pislik! Irkçı dazlaklara göre Yahudiler fahişeler sakatlar öyle! Yobazlara göre Yahudiler dinsizler öyle! Irkçılarla dinciler Yahudi düşmanlığında niye ortaksa artık!!! Olmaz yani, ağzına çakılacak it kavramı son derece belirsiz, görüşe göre değişen bir bakış açısı. Bu sefer dinci çıkar ateistler ağzına çakılacak itler der. Bundan da azınlıklar zararlı çıkar.

O yüzden sinirleri alınmış olmak gerekiyor. Aksi halde sinir stres içinde kalırsınız. Ben dostum olarak gördüğüm herkese sinirleri alınmış olmayı tavsiye ediyorum. Bir hayat tecrübem varsa o da bu. Bunu da psikiyatr doktoruma borçluyum. Bana bu bakış açısını sağlayan o hanımefendi insana müteşekkirim. O bana yol göstermese stres atacağım diye kırıp dökmeye, hatta testilere ateş etmeye devam eden bir olacaktım belki de.

Kadınlara genelde minnet duyarım. Kadınlar iyidir. Benim görüşlerimi ben farkında olmadan oluşturan bir kadın da psikoloji sosyoloji hocam Suriye hanımdır. Adını hiç unutmadım. Dersimize girerken genç bir kadındı. Şimdi yaşı ilerlemiştir. Her neredeyseniz ellerinizden öperim hocam. Benim görüşlerimi siz oluşturdunuz. Ben farkında bile olmadan. Her neredeyseniz şu an sizin izinizdeyim. Ne öğrettiyseniz onun üzerinde gidiyorum. Siz bana gerçekleri anlatırken ne yani biz şimdi maymun soyu muyuz diye size itiraz ettiğim için beni affedin, cahildim. Bilmiyordum. Ellerinizden öpüyorum hocam. Sevinin, kıvanç duyun, aynen sizin öğrettiklerinizin izinden gidiyorum.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, hartemes yazdı:

İstenmeyen hamileliklere, cinsel yolla bulaşan hastalıkla karşı kesin bir korunma yöntemi.

Doğru. Birileriyle evlenmeyen yetişkin kadın ve erkekler eğer seks yapmazsa istenmeyen gebeliklerden de bulaşıcı hastalıklardan da direkt korunmuş olurlar.

Öyle de, istenmeyen hamilelikler yalnız evli olmayan kadınların yaşadığı bir sorun mu?

"Artık çocuk istemiyorum veya hiç istemiyorum" diyen evli çiftlerin seks yapmasını da yasaklasınlar bence. Çokça hamile kalıyor ve gidip kürtaj yaptırıyorlar.

Ah ah...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...