Jump to content

İSTER ALLAH DİYİN İSTER RAHMAN GİDİN BAŞIMDAN

Recommended Posts

Rahaman  hikayesinide. rahman peygamberliyi denemiş başaramamış muhmmede onunla hep görşürmüş ismide yalancı rahmanmış muhmmed peygamberlikte başarılı olunca  müslüman deyimiyle yalancı rahman haber gönderiyor muhammede tehdit ediyor benim ismimi kurana koymasan herşeyi açıklarım demiş müslümanlar rahaman  ismini duyunca kabul etmemişler o yalancı rahmandır diye itiraz etmişler.  muhammed sıkışınca ayete demiş ister rahman deyin ister allah  Alın bu ayetin hikaysini kanıtlayan ayet burda

İsrâ Suresi  110.  Ayet.Elmalılı Hamdi Yazır: (Sen onlara) de ki: Ister "Allah" deyin, ister "Rahmân" deyin, nasil çagirirsaniz çagirin. En güzel isimler O´nundur. Namazinda sesini pek yükseltme, çok da gizli okuma, orta yolu seç.

Sitelerde Paylaş

Dinlerin kökeni bana göre yahudizimden gelmektedir. israiloğullarının mezopotamyada yasadıkları dönemlerde hahamlar yehova isminde bir ilah yaratmıştır. nasıl? budizmde benzerlık taşıyan bir isim buda gibi tıpkı allah kelimesi arapça arap aklından türeyen el ilah 

kelimesine karşılık olan allah kelimesiyle özdeşleşmiştir. kısacası tüm dinler insan aklı ve icadı demek din sorunu temel  kaynagına 

indiğimiz manası taşır. 

1600 yıl önce mekkede mekkeli müşriklerde islam öncesi taptıkları putlar aslında şamanızimden kalma 

bir inanış biçimidir. sadece tapınılan cisimlerin isimleri ve yerleri değişmiştir. şamanızmde ay tanrısı ve gök tanrısı putları vardı. yerli kabileler bunlara tapıyordu birde şaman büyücüsü vardı.

şaman büyücüsü doktordu , büyüyle çok saglam insanı öldürdüğü söylenmektedir. cahillik işte saglam nefes alan bir insanı cadı diye diri diri topraga gömdüklerini anlatırlar. mekkelı musrıklerınde tıpkı islam gibi taptıkları putların ne? allahtan nede? ay tanrısından hiç bir farkı yoktur. 

bir din secmek zorunda kalsaydım, hiç düşünmeden budizmi secerdim. 

en azından budizmde mezhepler yok. savaslar yok. barış dini derlerya. 

saçma sapan ayetler yok. en önemlisi budizmde tüm evren kardeştir mesajı var. 

tarihinde spartaküs abaküs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...